Tehnika i vera

Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
To je foobar2000 plejer, scripta je pisana u javi. Postoji plugin koji instaliras - JScript panel, i onda ga mozes programirati da radi sta god pozelis. Mozes menjati citav interfejs plejera. Ja sam napravio "YT radio".

Ali pravio sam i druge stvarcice, recimo "Auto Tager", vrsi identifikaciju pesama u toku reprodukcije, skida genre, ime albuma iz kojeg je pesma, playcount i slicne informacije i to upisuje u Tag. To skida sa last.fm-a . Takodje, ima opciju za "Auto Raiting" , mozes da podesis ako si na primer pustao pesmu 100 puta, da ti je obelezi sa Raitingom 5.

Neko je napravio i skriptu za biografiju, tako da imas i biografiju izvodjaca i slike izvodjaca. I to sam modifikovao jer mi se nije svidjalo kako radi.

Sad nevolja je sto to ne radi u Linuxu, jer plejeru treba "internet explorer" za povezivanje sa netom.

Koliko sam upoznat postoji foobar 2000 i za Linux, i instalira se preko snap craft repositorija. Možda bi skripte mogle da se prilagode. Ali, ako baš traži Internet eksplorer onda čak ne bi radilo ni na Windowsu 10, jer ga on više i nema, ima onaj njegov Edge.


Ma ne brate, nego zato sto ne zele da nam idu na ruku, jer misle da cemo ih otuziti i iskoristiti ovo da ih prikazemo kao "raskolnike".

Zato i nas hoce da posvadjaju.

To mu, brate dođe na isto. Čim je njima važnije da se održi iluzija jedinstva u Elenisanju, iako ovaj u lošem svetlu prikazuje "crkvu", dovoljno govori. Pratio sam ja njihove reakcije na njegovo "pražnjenje" ovde i ni jedan od njih nije rekao ni reč ukora. To što navodno žele da se prikažu jedinstvenim, okači mačku o rep, nije samo to. Pa sve i da jeste, to je odna licemerje. Jer ne radi se o doktrini, nego o ponašanju, a to su dve različite stvari. Da ne govorim o tome da privatni ukor, ako ga je uopšte i bilo, nema nikakvog smisla ako oni, javno i dalje slede njegovo ponašanje.

Nije tema, ali ako jedna zajednica sebi dozvoli da ima takvog trola u svojim redovima, onda to govori o zajednici, a ne o njemu samom. Oni sebe predstavljaju kao budale, ne predstavljamo ih mi takvima. No dobro, ako oni žele da se tako ponašaju samo da se sveti trol ne dira, ok, njihova stvar.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mire, u vezi Tripa se slazem, i ovom prilikom podrzavam ono sto si napisao protiv njegovog nacina pisanja.

Ja nisam spamovao, i to sam mozes da vidis, vec sam odgovorio na komentar DarthShonea.

Dakle, na temi koja se bavi odredjenom temom treba o tome i pisati, i ja sam uvek bio za to.

Ovom prilikom pozivam tripa da se uzme u pamet, i da shvati ovakve zamerke ozbiljno.

 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Koliko sam upoznat postoji foobar 2000 i za Linux, i instalira se preko snap craft repositorija. Možda bi skripte mogle da se prilagode. Ali, ako baš traži Internet eksplorer onda čak ne bi radilo ni na Windowsu 10, jer ga on više i nema, ima onaj njegov Edge.
Ne brate, Windows 10 ima internet explorer (samo ga niko ne koristi). Edge je UWP. Morali su ostaviti Internet Explorer zato sto mnoge aplikacije zavise od njega, kao sto foobar2000 odnosno njegov plugin za pisanje skripti zavisi. A ovaj Edge uopste ne moze zameniti IE jer je to UWP aplikacija a ne dektop aplikacija.

Ovaj Foobar plugin i ostale aplikacije pisane za desktop zahtevaju podrsku desktop Internet Explorera. Zato su mnogi nailazili na probleme u proslosti kada su hteli da se potpuno rese IE i da ga obrisu. To se ne sme raditi, jer gubis podrsku za pojedine aplikacije..

Ne znam da li bi mogao da popricam sa developerima da ucine ovaj plugin nezavisnim od IE, ali da bi to ucinili potrebno je bas dobro poznavanje Jave i programiranja, sto trenutno ovaj koji radi na ovom pluginu nema. Plugin bi u tom slucaju morao da samostalno pristupa internetu. Marc2003 je samo nastavio development tako sto je preuzeo source kod, pa sad izdaje neka poboljsanja, ali to nije njegov plugin i on mnoge stvari ne zna..

E sad, nisam cuo da postoji foobar2000 za linux, cuo sam za neki Foobnix mislim da se tako zove i nema veze sa ovim plejerom, nije mu cak ni slican.

Developer koji je nacinio Foobar nema zelju da napravi verziju za Linux. Kad bi to uradio bilo bi dobro. Ali opet se postavlja pitanje kompatibilnosti sa Linuxom, jer su plugini pravljeni za windows ekosistem. Ne moze cak ni youtube video reprodukcija da radi, cujes zvuk a slike nema.

Probao sam u Wine-u, plejer radi bez ikakvih problema, ali cim ubacis neki zahtevniji plugin, to se rusi.

Druga mogucnost je VirtualBox, ali to je onda bas maltretiranje zbog jednog plejera..

Pratio sam ja njihove reakcije na njegovo "pražnjenje" ovde i ni jedan od njih nije rekao ni reč ukora.

Evo Laodikeja je dole napisao..

Mire, u vezi Tripa se slazem, i ovom prilikom podrzavam ono sto si napisao protiv njegovog nacina pisanja.
Dakle, na temi koja se bavi odredjenom temom treba o tome i pisati, i ja sam uvek bio za to.

Tako je! Ajde sad da se ostavimo toga, i da pisemo o temi. Evo ja sam gore napisao kako ja koristim tehiniku i kako slusam muziku.

E sad sto ovo ne radi u Linuxu to mi je jedini problem, jer sam windows odlucio da batalim potpuno.

Sa Linuxom sam odusevljen, nikad mi komp. fluidnije nije radio u zivotu. Sad kad se vratim na windows (i to na jacu masinu) imam osecaj da je moj Laptop u odnosu na njega "super kompjuter".

Kako je moguce da komp sa slabijim specifikacijama, radi stabilnije brze tj. fluidnije sa minimum opterecenja procesora u odnosu na novu masinu koja ima windows 10 ili cak win 7?

Kako je moguce da se hard disk ni ne cuje na Linuxu, a na windowsu ga neprestano "delje". Kako je moguce da kod otvaranja obicnog prozora u windowsu cpu skoci na 100% a kod Linuxa samo 15-20%???

Mislim, ja znam zasto je to tako, ali ljudi nisu svesni da je windows zapravo obicno 'smece' od sistema.

Da ne zvucim sad eksluzivisticki, ima on i svoje dobre strane, ali ako zelis stabilan sistem, da ti OS radi sa sto manje resursa, onda je Linux pravi izbor po meni.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Kako je moguce da komp sa slabijim specifikacijama, radi stabilnije brze tj. fluidnije sa minimum opterecenja procesora u odnosu na novu masinu koja ima windows 10 ili cak win 7?

Kako je moguce da se hard disk ni ne cuje na Linuxu, a na windowsu ga neprestano "delje". Kako je moguce da kod otvaranja obicnog prozora u windowsu cpu skoci na 100% a kod Linuxa samo 15-20%???

Dobro jutro brate.

Vidi, Linux je pisan sa sasvim drugačijom filozofijom na umu u odnosu na Windows. Nastao je kao izazov, želja jednog programera da sam napiše operativni sistem. Uz to, niko od ogromnog broja programera (ne voilm izraz developer, jer ponižava) nije za cilj imao kompatibilnost sa kodom operativnoig sistema koji je pokretao ranije mašine. Pa čak i da jeste, vodili su se time da naprave stabilniji i izdašniji sistem. Ali, hajde da ne idem u sitna crevca i razglabam od jutra do sutra.

Linux je za uzor imao najstariji operativni sistem UNIX, koji je morao da radi na mnoištvu različitih mašina, najčešće akademskih, i na kojima je radilo mnoštvo korisnika paralelno. Tu je stabilnost i brzina bila od primarnog značaja. Uzgred, i Mac OS, onaj nakon 2001 je baziran na UNIXU. Baš zbog stabilnosti.

Sa druge strane, WIndows pati od toga da su ga stvarali timovi programera i developera, primarno kao grafičko okruženje za MS DOS, koji je u osnovi CP/M za intelove procesore. U želji da od grafičkoig okruženja napravi OS Microsoft ti je samo dodavao sloj na sloj. Pri tome, svako od slojeva nije pisan u jeziku nižeg nivoa, niti u istom jeziku. Timovi nisu znali šta drugi rade, morali su samo da svoj kod učine prilagođenim ostatku koda. I onda imaš ovo što danas imaš, glomazni OS koji da se ne lažemo ima izvandredno jezgro, naime znajući da je nesposoban da na vreme završi jezgro, MS za windowse od NT-a pa sve do desetke koristi jezgro operativno sistema VMS, pokojne kompanije Digital Research.

Naime kada je Digital upao u teškoće, MS kupuje tim programera koji su radili na VMS-u i angažuje ih da naprave ovo što danas imamo kao Windows, ali samo jezgro, ne i ostalo. uz isključivu naredbu da to jezgro mora da bude od 50 do 99% kompatibilno sa DOS-om.

To i ono ostalo koje je nakačeno čini windows tako sporim i glomaznim. Ali, to ujedno pomaže proizvođačima da prodaju novi hardver, jer korisnici u svojoj lenjosti misle da im je kompjuter spor zato što je zastareo, a ne zato što su programi postali glomazniji.

Da skratim. Linuc prave programeri koji to što rade, rade po Sv. Avgustinu - Sve iz Ljubavi, i dolaze sa svih strana sveta. Windows ti prave developeri koje ne motiviše Ljubav i Talenti, nego novac i etika koja iz toga proizilazi.

Ps- O samoj filozofiji zatvorenog i otvorenog koda, drugi put.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Sa druge strane, WIndows pati od toga da su ga stvarali timovi programera i developera, primarno kao grafičko okruženje za MS DOS, koji je u osnovi CP/M za intelove procesore. U želji da od grafičkoig okruženja napravi OS Microsoft ti je samo dodavao sloj na sloj

Secam se mog koriscenja DOS-a na staroj masini, i jos tada sam imao "PC Tools" neki program koji namestis da se pokrece pri startu i on onda zamenjuje graficko okruzenje tako sto imas "drvo" i direktorijume, pa onda mozes da kopiras premestas fajlove bez da kucas na komandnoj liniji, ako zelis da pises tekst i to si mogao..

Jos tada sam instalirao Pascal, pa sam u njemu napravio programcic za unos sifre pri pokretanju sistema, ali lako si ga mogao zaobici, ako si znao koje tastere da pritisnes pri pokretanju, dakle nije bas bila neka sigurnost, ali posto se niko nije razumeo toliko u kompjutere tada meni je to bilo zanimljivo, ono vid sto sam napravio, i radi.. :)

Naime kada je Digital upao u teškoće, MS kupuje tim programera koji su radili na VMS-u i angažuje ih da naprave ovo što danas imamo kao Windows, ali samo jezgro, ne i ostalo. uz isključivu naredbu da to jezgro mora da bude od 50 do 99% kompatibilno sa DOS-om.

Da Windows ispod sebe ima DOS. Sve je to nadogradjivano kasnije. Kao i ovaj PC Tools sto sam koristio sto je zamenjivao graficko okruzenje..

To i ono ostalo koje je nakačeno čini windows tako sporim i glomaznim. Ali, to ujedno pomaže proizvođačima da prodaju novi hardver, jer korisnici u svojoj lenjosti misle da im je kompjuter spor zato što je zastareo, a ne zato što su programi postali glomazniji

Upravo tako, njima nije cilj brzina niti stabilnost, njima je cilj da kompjuter sto pre pocne da koci, da bi kupca naterali da kupi "jaci racunar".

I to nije samo sa operativnim sistemima, vec i sa sofwerima koji postaju sve glomazniji i glomazniji. Cesto se namerno ne vodi racuna o korisnicima starih masina, koji te programe nece moci ni da koriste kako vreme prolazi, vec se programeri koncentrisu na novije uredjaje i masine, i to rade najvise zbog para..

Da skratim. Linuc prave programeri koji to što rade, rade po Sv. Avgustinu - Sve iz Ljubavi, i dolaze sa svih strana sveta. Windows ti prave developeri koje ne motiviše Ljubav i Talenti, nego novac i etika koja iz toga proizilazi.

Bas tako, postavim pitanje u vezi Linuxa ako imam neki problem i dobijam odgovor u roku od pola sata, kako i sta da podesim, svako zeli da ti pomogne. Dok na windowsu se niko i ne trudi da ti odgovori niti ih je briga, to sam isto iskusio..

Ps- O samoj filozofiji zatvorenog i otvorenog koda, drugi put.

Koliko ja shvatam otvoreni kod ne znaci "besplatan sofware", mada on moze biti i besplatan. Otvoreni kod prosto znaci da ti imas uvid u kod, ali ne mora znaciti da imas dozvolu i da ga menjas.

Prednost otvorenog koda je sto mozes proveriti da li ima nekih skrivenih sigurnosnih propusta..

Windows nije otvoren kod, i ti prosto ne mozes znati sta su oni sve spakovali unutra i da li on sadrzi i u kojoj meri sadrzi kod za pracenje i spijuniranje korisnika, sto zaista i sadrzi.

Za prosecnog korisnika to nije toliko bitno ali za kompanije jeste. Ko ce da skida novac sa racuna malog Miroslava :), to ih ne interesuje, ali ih interesuju velike kompanije i korporacije, njihovi propusti, projekti itd...

Pored toga, google je isto americka firma, koja ne samo da spijunira korisnike i prikuplja podatke, vec i "cenzurise" informacije prilikom pretrage, a to sve radi, jer obicnom korisniku vecina osetljivih informacija ne sme biti dostupna! To je zbog lakse kontrole ljudi, zaglupljivanja da ne kazem "majmunisanja" .

I bas zato o ovome i treba da se prica, zato i jeste dobra tema. Koliko samo internet utice na "oblikovanje covekovog uma", nekada je to bio TV, sada je i pretenduje da bude internet. Zato imamo sve vecu i vecu restrikciju na razne sadrzaje na internetu, izmisljaju neka "autorska prava i sl.. Cak i ova moja profilna slika ce uskoro podlegati" autorskim pravima".
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Koliko ja shvatam otvoreni kod ne znaci "besplatan sofware", mada on moze biti i besplatan. Otvoreni kod prosto znaci da ti imas uvid u kod, ali ne mora znaciti da imas dozvolu i da ga menjas.

Prednost otvorenog koda je sto mozes proveriti da li ima nekih skrivenih sigurnosnih propusta..

Windows nije otvoren kod, i ti prosto ne mozes znati sta su oni sve spakovali unutra i da li on sadrzi i u kojoj meri sadrzi kod za pracenje i spijuniranje korisnika, sto zaista i sadrzi.

Ne samo to. Otvoreni kod ti daje mogućnost da ukoliko želiš, naučiš nešto, vidiš kako nešto radi, i, ako si sposoban, ili se osećaš sposobnim isprogramiraš nešto slično, ili identično, možda čak i bolje. Sa druge strane zatvoreni kod te tretira kao budalu koja mora da trpi šta joj se servira da trpi. I to ne samo špijunski kod, takozvanu telemetriju. A sve to sa samo jednim ciljem da budeš rob koji sluša svemoćne korporacije koje eto znaju šta je tebi potrebno.

I tu, baš tu dolazimo do još jedne veze Vere i Tehnologije. Ako želiš da radiš, moraš to onako kako ti "mi" kažemo. Ti kao korisnik, veruješ da je to što korporacije predstavljaju istina, i da je to za tvoje dobro, i slediš njihove savete, čak naredbe. Zvuči ti poznato?


Bas tako, postavim pitanje u vezi Linuxa ako imam neki problem i dobijam odgovor u roku od pola sata, kako i sta da podesim, svako zeli da ti pomogne. Dok na windowsu se niko i ne trudi da ti odgovori niti ih je briga, to sam isto iskusio..

Naravno da je tako, ljudi koji stoje iza Linuxa, i čitavog sistema otvorenog koda, spremni su da pomognu, jer to rade iz Ljubavi. Vole svoj posao. Ovi iz tabora zatvorenog koda, traže od tebe da im bespogovorno veruješ, a najčešće pojma nemaju o čemu govore.

Recimo, pojavi se na primer problem sa Libre Office, ili sa GIMP-om, ti postaviš pitanje kako da to rešiš, i dobiješ gomilu odgovora, od onih stručnijih, do onih za početnike. I svaki pruža mogućnost da se problem reši.

Isto to ako ti se dogodi sa MS Office ili Photoshop-om, odgovore će ti davati gomila Indusa, Pakistanaca, Afganistanaca, Arapa, koji su tu samo da bi se zadovoljio Diverzitizam, i koji ne samo što pojma nemaju, nego te vucaraju sa stranice na stranicu, da bi u suštini savet bio da reinstaliraš sistem, ili kupiš novi kompjuter, jer je ovaj tvoj zastareo i ne može da pokrene "čudo" od njihovog parčeta softvera.

Pored toga, google je isto americka firma, koja ne samo da spijunira korisnike i prikuplja podatke, vec i "cenzurise" informacije prilikom pretrage, a to sve radi, jer obicnom korisniku vecina osetljivih informacija ne sme biti dostupna! To je zbog lakse kontrole ljudi, zaglupljivanja da ne kazem "majmunisanja" .

I bas zato o ovome i treba da se prica, zato i jeste dobra tema. Koliko samo internet utice na "oblikovanje covekovog uma", nekada je to bio TV, sada je i pretenduje da bude internet. Zato imamo sve vecu i vecu restrikciju na razne sadrzaje na internetu, izmisljaju neka "autorska prava i sl.. Cak i ova moja profilna slika ce uskoro podlegati" autorskim pravima".

Google, ne samo da je američki, nego je i aktivistički klub, Nastao kao i sve u Silikonskoj Dolini, na osnovama crony kapitalizma, to jest braka kapitalizma i kultur marksizma. Naravno da špijunira i naravno da cenzuriše, koliko puta mi se desilo da tražim citat iz Biblije, da bi mi "pametni" Google na vrh liste postavio jednu "denominaciju" iako u tim istim SAD postoji mnoštvo denominacija koje se kite Sola Scriptura titulom. Da ne govorim o tome da je veoma teško pronaći neke stvari koje se ne slažu sa trenutnim "Duhom Vremena". Prosto ljudi ne smeju da znaju, jer znanje je moć. Pravo znanje. Ovo što oni nude je kontra znanje.

Autorska prava? Hahahahahahaha. Anglosaksonski, tačnije protestantsko marksistički koncept uzimanja para za maglu. Cilj je muženje profita i kontrola uma, ubeđivanjem ljudi da je to korisno za njih.

Zvuči poznato? I te kako je poznato. Nevezano za temu, veliki branioci "autorskih" prava bi prvi vrištali kada bi se isti princip iskoristio za jednu Knjigu i kada bi, a to sam već na drugom mestu napisao, Crkva pokrenula proces zaštite autorskih prava. Kukali bi kao da ih deru.

A to sve samo pokazuje da kako seješ, tako ćeš i žnjati. Ovi svojom gramzivošću i voljom za moć seju zlo, zlo će i požnjeti.


Zaboravih da pomenem. Ni jedna vlada koja drži do sebe ne koristi Windows na svojim kompjuterima Čak i vlada SAD. Ne zato što Windows ne valja, nego zato što niko sa malo mozga neće držvane poslove predati u ruke korporaciji. Samo jezgro windowsa je šuplje, ima isuviše "backdoor" i veoma ga je lako špijunirati. Kod UNIXA i njegovih rođaka, Linux-a je dovoljno angažovati sposobne programere koji će dovooljno izmeniti samo jezgro do neprepoznatiljivosti, uz očuvanje kompatibilnosti sa programima i aplikacijama.

Inače rat hakera i "državnih" i ostalih korporacija nikada neće prestati. Jure jedni druge,

Nevezano za temu, znaš i sam kako počinje Evanđelje po Jovanu - Ivanu, tačnije Yohananu. U Početku beše Reč. Osnova komandi svih programskih jezika, bilo niskog, bilo visokog nivoa je šta? Reč. Bog je programer nad programerima, kako mi to reče jedan od mojih prijatelja sveštenika, koji je pored toga što je doktor Biblistike i moj kolega po struci.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Bog je programer nad programerima, kako mi to reče jedan od mojih prijatelja sveštenika, koji je pored toga što je doktor Biblistike i moj kolega po struci.
Ne znam da li si slusao Dejvida Ajka, po njemu je nasa stvarnost "digitalne prirode", odnosno nasa stvarnost je "informacija".
Postoji primer kada hipnotizer hipnotise coveka iz publike, pa postavi njegovu zenu ispred sebe i pita ga sta vidis? A on odgovara - "vidim vas kako drzite sat u ruci". Medjutim covek nije mogao videti sta hipnotizer drzi u ruci jer je bio zaklonjen zenom koja je stajala ispred njega. Dakle covek iz publike je video "kroz zenu", jer za njega zena nije bila u prostoriji.

Ako je nas svet "fizicke prirode" onda ovaj covek nikako ne moze videti "kroz zenu"!

O cemu se tu zapravo radi jeste da nas mozak "obradjuje informacije" kao sto i kompjuer obradjuje digitalne informacije i od njih "formira sliku" na ekranu, a nase "oci su nas ekran". Dakle, ovaj covek je bio "programiran" da vidi stvarnost drugacije (jer mozak se itekako moze programirati - isto kao i komp to zna recimo CIA.) . Tako on nije mogao videti zenu, ali je mogao videti hipnptizera.

Mnogi tvrde - "hipnoza je od djavola", ali nije tako. Nas svet je zapravo digitalne prirode, vecina onoga sto mi vidimo su samo signali koje nase mozak obradjuje i pretvara te informacije u slike i osecaje. Nama to izgleda "opipljivo" ali najverovatnije nije tako u realnosti.

Sve vise i vise sam dakle misljenja da je nas svet u sustini ili bar jednim delom digitalne prirode. Zanci postoji sansa da je i ovo sto ti govoris tacno.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Mnogi tvrde - "hipnoza je od djavola", ali nije tako. Nas svet je zapravo digitalne prirode, vecina onoga sto mi vidimo su samo signali koje nase mozak obradjuje i pretvara te informacije u slike i osecaje. Nama to izgleda "opipljivo" ali najverovatnije nije tako u realnosti.

Sve je informacija. Pa ipak, nije sve tako kako se čini. Sve oko nas nije čisto digitalne prirode, kvantne je, ima više od dva stanja.

Uzgred, jesi li čitao "Kakve su ti misli, takav ti je život"? Tu se na verski način opisuje baš ovo. Jer mi smo na sliku Njegovu stvoreni. Zato je ono što su Adam i Eva uradili još i teže.

Hipnoza od đavola? Ne. Nije. Ali je njena zloupotreba od đavola. Kako niko ne shvata, đavo izvrće, ništa što je van ljudskog nije od njega. On samo preko ljudi može da deluje. Satana ne može da prosto stvori. Ne može. Zato koristi ljude, koristi Imago Dei da bi rušio ono što nije njegovo. Konstanto ljudima hrani ego, kvari samu ljudsku suštinu. Zato se lažno i predstavlja kao "humanista" i "prosvetitelj". Ništa od toga on nije.

Tehnologija je zato mač sa dve oštrice, jer se kreće po ivici svetova i može biti upotrebljena i na korist i na štetu. Od nas zavisi. Hoćemo li pristati na Satanino "a što ne bi moglo" ili ćemo umeti da stanemo i obratimo se Bogu za pomoć.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Uzgred, jesi li čitao "Kakve su ti misli, takav ti je život"?

Mislim da jesam. Ko bese pisac?

Hipnoza od đavola? Ne. Nije. Ali je njena zloupotreba od đavola. Kako niko ne shvata, đavo izvrće, ništa što je van ljudskog nije od njega.

Tako je, on samo zloupotrebljava, kako ljudske sposobnosti tako i Bozanske zakone i sve to koristi u zle svrhe. Dok Bog sve te sposobnosti u coveku pokrece i navodi ga da cini dobro. Nista nije greh osim ako je zlouporebljeno u necasne svrhe. I noz se moze zloupotrebiti a osmisljen je za pozitivnu svrhu.

Tehnologija je zato mač sa dve oštrice, jer se kreće po ivici svetova i može biti upotrebljena i na korist i na štetu. Od nas zavisi.

Pogledao si onaj video i verujem da si se nasmejao kako u nasim racunarima postoje "daemoni" (demoni) :) .

Nego, iako je smesno, moramo priznati, da je za svu tehnologiju i tehnoloski napredak zapravo odgovoran licno djavo. On je bog ovoga sveta.

Ne postoji naucnik ili je vrlo malo njih, koji nisu "prosvetljenjem" dosli do velikih naucnih otkrica. A odakle su ta prosveteljnja? Obicno su dobijali 'vizije'. Znamo da je Tesla isto tako dolazio do svojih otkrica putem vizija, cak je komunicirao i sa nepoznatim bicima.

Iako su mnogi od njih zeleli dobro svetu i ljudima, zloupotrebljeni su od strane Bozjeg neprijatelja. To je tako kada naucnici ne rade za Boga.

Da li trebamo zato odbaciti tehniku?

Ne kazem, jer i obicna orudja, tocak, stap noz i sl. su isto tako zloupotrebljena i nadahnuta kao i ovi alati, pa bismo onda trebali da se odreknemo svega, cak ni u wc ne bismo smeli da odemo..

Po meni Laodikeja malo preteruje, na primer on slusa samo radio. Treba biti obazriv i imati meru u svemu, ali nikako se ne treba ponasati fanaticno i izolovati se od sveta..
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Nego, iako je smesno, moramo priznati, da je za svu tehnologiju i tehnoloski napredak zapravo odgovoran licno djavo. On je bog ovoga sveta.

Ne moramo. Jer nije on, nego Božiji dar. Saznanja koja su nas vodila ka terhničkom napretku, nisu od đavola, nego od Boga. To su delom oni Talenti. Iskrivljavanje toga, tretiranje tehnike kao nečeg najvažnijeg, zloupotreba, to je od đavola. Zato se on i naziva bogom ovoga sveta. Jer se svakom zloupotrebom,. svakim hranjenjem ega, svakim iskrivljavanjem, zarobljavanjem u materijalno, mi klanjamo njemu.

Evo jednog platičnog (hahaha, videćeš zašto plastičnog) primera. Bog daruje nekom znanje da shvati funkcionisanje ljudskog organizma, recimo funckionisanje kože. Taj neko to svoje znanje koristi da ljudima, žrtvama teških opekotina, ili tome slično kako tako povrati funkcionalnost. I to je Bogu na slavu, pomaže drugome u nevolji. No kolega tog istog, ili čak on sam, počne da svoje od Boga dato znanje (talente) koristi po ljudskoj želji, da povećava grudi, zadnjice, pravi pačije kljunove i tome slično, sebi na korist. E to je klanjanje "bogu ovoga sveta" U prvom slučaju pomažeš ljudima u nevolji, u drugom unakarađuješ Božije stvorenje iz čistog hira za novac.

Tako ti je i sa tehnologijom.


Po meni Laodikeja malo preteruje, na primer on slusa samo radio. Treba biti obazriv i imati meru u svemu, ali nikako se ne treba ponasati fanaticno i izolovati se od sveta..

Ne da preteruje, nego naivno misli da đavo ne može da deluje preko radija. Ne zaboravi da Hitler nije imao Internet, Televizija je bila u začetku, pa je napravio šta je napravio. Dovoljno je da neko koristi radio u sebične svrhe da se sotonsko subverzivno širi.

Od nas zavisi. Ne od tehnologije. Isto kao što Kula Vavilonska nije sama po sebi bila loša, namera koja je stajala iza nje jeste.

Ps. Bog nam je dao slobodu, đavo nudi "slobodu" od slobode, svojim "a što ne bi moglo". Kada se oslobodimo slobode šta nam ostaje? Ropstvo.

Što se tiče one knjige koju sam pomenuo, "kakve su ti misli onakav ti je život" to su pouke Oca Tadeja.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top