Tehnika i vera

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Ne moramo. Jer nije on, nego Božiji dar. Saznanja koja su nas vodila ka terhničkom napretku, nisu od đavola, nego od Boga. To su delom oni Talenti. Iskrivljavanje toga, tretiranje tehnike kao nečeg najvažnijeg, zloupotreba, to je od đavola. Zato se on i naziva bogom ovoga sveta. Jer se svakom zloupotrebom,. svakim hranjenjem ega, svakim iskrivljavanjem, zarobljavanjem u materijalno, mi klanjamo njemu.

To sam i rekao. Nije tehnika niti umetnost niti muzika niti bilo sta sto covek svojim umom osmisli od djavola. Pogotovo ako je to prozeto nesebicnoscu i zeljom za unapredjenjem sveta olaksavanjem zivota itd.. Ali djavo uzme sve to i izvrne.

Tesla je primer. On je zeleo dobro svetu, ali cak i ne znajuci potpao je pod uticaj stranih bica, koja su u stvari bili Bozji neprijatelji. Oni su sve to i vodili tako da to dospe u pogresne ruke..

Recimo u muzici, trenutak "prosvetljenja" cesto biva podstaknut demonima, cak pojedini muzicari gitaristi izjavljuju da "nisu svirali oni" nego "je neko svirao umesto njih". To su trenuci kada djavo preuzima coveka u svoje ruke, kada siluje i izvrce! I to je cesto onaj trenutak koji nazivamo - "eureka"! To se desava. Ne svima, neko stvarno svojim talentima ppstize uspeh, ali vecinom satana uplete prste.

Muzika kao i tehnologija se moze dakle iskoristiti za dobro ali i za zlo. Muzika moze u coveku probuditi najlepse osecaje, ali moze takodje izazvati i jezu, strah, nelagodnost i nasilje. A to je ono sto djavo i radi.

Sve u nasem svetu je - "mac sa dve ostrice" i treba biti veoma oprezan..

Što se tiče one knjige koju sam pomenuo, "kakve su ti misli onakav ti je život" to su pouke Oca Tadeja.

Jeste. Nego citao sam jednu knjigu "moc pozitivnog misljenja" i ne mogu da se setim ko je pisac, ali mislim da je pisao neki katolik. Jako dobra knjiga, voleo bih da je imam u pdf formatu. Ali ne mogu da se setim pisca, a knjigu sam vratio vlasniku nakon sto sam je procitao.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Sto se tice Linuxa, mislim da si pomenuo "Christian Linux", zanimljiva stvar, moracu da pogledam. Ali u sustini mislim da ne moram menjati verziju (odabrao sam Linux Mint) , koliko sam shvatio postoji mnostvo "distribucija" ali su sve one u osnovi iste, isti je kernel, samo su "drugaciji programi" ubaceni po defaultu i drugaciji je windows manager. Tako ja mogu uzeti bilo koju distribuciju i od nje napraviti "svoju verziju Linuxa". Tako ubacim programe i odaberem windows manager koji mi se svidja.

Mislim ako sam dobro shvatio, da distribucije nisu problem i da mozes odabrati koju god zelis. Isto kao sto na androidu mozes da biras izmedju Lineage rom-a, Resurection Remix-a i drugih.. A sve su one kompatabilne i isto rade..
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Jeste. Nego citao sam jednu knjigu "moc pozitivnog misljenja" i ne mogu da se setim ko je pisac, ali mislim da je pisao neki katolik. Jako dobra knjiga, voleo bih da je imam u pdf formatu. Ali ne mogu da se setim pisca, a knjigu sam vratio vlasniku nakon sto sam je procitao.

Mire, brate moj, nije on bio katolik, nego protestant, zvao se Norman Vincent Peale , ali nema veze, knjiga je dobra i ide odlično uz Oca Tadeja. U suštini, mi Hrišćani i treba da budemo pozitivni, da širimo nadu, a ne da plašimo ljude.

Recimo u muzici, trenutak "prosvetljenja" cesto biva podstaknut demonima, cak pojedini muzicari gitaristi izjavljuju da "nisu svirali oni" nego "je neko svirao umesto njih". To su trenuci kada djavo preuzima coveka u svoje ruke, kada siluje i izvrce! I to je cesto onaj trenutak koji nazivamo - "eureka"! To se desava. Ne svima, neko stvarno svojim talentima ppstize uspeh, ali vecinom satana uplete prste.

Muzika kao i tehnologija se moze dakle iskoristiti za dobro ali i za zlo. Muzika moze u coveku probuditi najlepse osecaje, ali moze takodje izazvati i jezu, strah, nelagodnost i nasilje. A to je ono sto djavo i radi.

Sve u nasem svetu je - "mac sa dve ostrice" i treba biti veoma oprezan..

Nego kako. Pročitaj početak Tolkinovog Silmariliona, i zapanjićeš se.

Muzika, filmovi, knjige, sve može da nosi i dobro i zlo. Ali, Bog nam je dao još jedno oruđe da se odbranimo. Osećaj. Jer sasvim sigurno ti se desilo da neka muzička numera ti izazove negativna osećanja, kao da te recimo ispija. Isto tako i reči neke pesme, neki film, ili neka knjiga. E tu je demon na delu, ponekada direktno, a ponekada, preko autora koji je kada je to stvarao bio pod uticajem demona.

Sto se tice Linuxa, mislim da si pomenuo "Christian Linux", zanimljiva stvar, moracu da pogledam. Ali u sustini mislim da ne moram menjati verziju (odabrao sam Linux Mint) , koliko sam shvatio postoji mnostvo "distribucija" ali su sve one u osnovi iste, isti je kernel, samo su "drugaciji programi" ubaceni po defaultu i drugaciji je windows manager. Tako ja mogu uzeti bilo koju distribuciju i od nje napraviti "svoju verziju Linuxa". Tako ubacim programe i odaberem windows manager koji mi se svidja.

Mislim ako sam dobro shvatio, da distribucije nisu problem i da mozes odabrati koju god zelis. Isto kao sto na androidu mozes da biras izmedju Lineage rom-a, Resurection Remix-a i drugih.. A sve su one kompatabilne i isto rade..

Christian Linux sam pomenuo kao distribuciju koja je nastala pod uticajem Hrišćanstva, kao primer da nije sve u kompjuterskom svetu pod dejstvom demona. Uzgred, ni sami demoni nisu baš tako očigledni kako ih pojedini predstavljaju.

Mint je dobra distribucija, Ubuntu je dobar, Puppy je mali, ali opasan. Nema loše dist5ribucije, biraš ih samo po tome koji windows manager imaju, i na kojem paket manadžeru su zasnovane. Recimo debian ima najširu podršku, ali i to je kao i sve izmenjljivo na Linuxu. Dodaš paket manager koji podržava sve i imaš gooooomile aplikacija. Dobro, pojedine se instaliraju malo zaobilazno, preko terminala, ali i to ne predstavlja problem.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Pa na Linux-u ne bi mogao da izbriše sistem tako lako, u stvari nikako ne bi mogao da ga izbriše ;)
Znam samo jedno, ja se na windows vise ne vracam na ovom lapTop-u, ko nebo i zemlja u odnosu na brzinu i stabilnost, potrosnju Ram-a i Cpu-a. Da ne pricam o drugim prednostima, mogu da promenim sta god pozelim i da namestim OS da izgleda kako ja volim, na windowsu to nema sanse, bez da se mucis i hakujes. I naravno da nema sanse da obrises Linux sistem, ili ga pokvaris, sigurnije za one neiskusne, a za iskusne brdo mogucnosti...

E sad s obzirom na temu, cak razmisljam da promenim i pretrzivac. Do sad sam koristio Google, ali on vrsi cenzuru i sakriva informacije, ne znam jos koji pretrazivac, ali sigurno vise ne Google. Kad sam video sta su ucinili Huawei-u smucili su mi se. Americka kompanija , sta ces, pa uvodi "sankcije"!
Inace ne znam da li ste primetili kad pretrazujete stihove iz biblije, da nece da nadje, pre je nalazio odmah cim ukucas neku frazu, nadje stih i odakle je, sad nece..

Inace kad pitas Google "Ko je Isus Hristos" on nema pojma, a glavno da zna ko je Muhamed ---->

 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Skoro svu današnju tehniku su protestanti izmislili, da su se katolici i pravoslavci pitali još bi jahali konjima i išli pješke i bili bez struje kao u srednjem vijeku.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Skoro svu današnju tehniku su protestanti izmislili, da su se katolici i pravoslavci pitali još bi jahali konjima i išli pješke i bili bez struje kao u srednjem vijeku.
Izmislio je Nikola Tesla (srbin - hrvat - pravoslavac). Na njemu se sve temelji. Za njega je i Ajnstajn (koji je jevrej) rekao da je najveci um. Pa ti ne da si bezobrazan, nego ovo vec prerasta u bolest.

Protestanti izmislili? Protestanti su samo ukrali njegove ideje i na njima gradili, Edison je prvi ukrao. I ne samo da su Teslu pokrali nego su vrbovali naucnike drugih zemalja da rade za njih da im razvijaju tehnologiju, nista nije njihovo sve su pokrali!

Tako kradete sve od nauke do biblije!

A katolici ne da nisu kocili razvoj nauke nego su ga cak i podsticali, najveci procvat umetnosti i naucne misli se desio u vreme katolika, sve lazi ovde poturate govoreci o Djordanu Brunu npr. koji je bio vestac dokazani. Takve vi i branite..
 
Natrag
Top