Tehnika i vera

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Izmislio je Nikola Tesla (srbin - hrvat:smisi: - pravoslavac:smisi:).

Ni osnovne činjenice ne znaš. Nije Tesla izmislio struju nego Edison.
Pojma nemaš šta je Tesla otkrio, ono što se zove višefazna struja, a ne samu struju. Sjedi 1.

Hrvat je taman koliko i Džordž Vašington što je. Sjedi 1.

Pravoslavac je taman koliko i kralj Henri 8. Sjedi 1

njegovi religijski stavovi su zen budizam. Sjedi 1.
Pao si godinu.

Veze nemaš o ovome. Jedino si pogodio da je rođen kao Srbin ali je stalno isticao da se osjeća kao Amerikanac.

Edison je prvi ukrao.

Već bila struja u Americi prije dolaska Tesle.

Za njega je i Ajnstajn (koji je jevrej) rekao da je najveci um.

To kaže žuta štampa. A šta je konkretno od tehničkih stvari smislio?

I ne samo da su Teslu pokrali nego su vrbovali naucnike drugih zemalja da rade za njih da im razvijaju tehnologiju, nista nije njihovo sve su pokrali!

Naravno da nije Amerike svi ti popout Tesle bi ostali da čuvaju ovce po Velebitu i Grmeču.

A katolici ne da nisu kocili razvoj nauke nego su ga cak i podsticali,

Vidimo to po Boliviji, Venecueli itd.

sve lazi ovde poturate govoreci o Djordanu Brunu npr. koji je bio vestac dokazani.

I Isus je po farisejima vašoj braći bio vještac.

Zamisli kada Skandal crkva nekoga nazove vješcem, onda znaj da je taj bolji od onih kojima izlaze pedersko-pedofilske afere.

Bio sam Amerikanac čak i pre nego što sam ugledao ovu zemlju. Proučavao sam njenu vladu; sreo sam neke njene ljude, divio se Americi. Bio sam Amerikanac u srcu pre nego što sam pomislio da ću ovde živeti.Kakve sve mogućnosti pruža ova zemlja! Njeni ljudi su stotinama godina ispred ljudi bilo koje druge nacije na svetu. Veliki su, širokog duha, velikodušni. Ni u jednoj drugoj zemlji ne bih mogao da ostvarim ono što sam ovde postigao." (Nikola Tesla)

Eto što ti je Srbin, rođen je kao Srbin i pravoslavac.

Poslje više nije bio.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
E sad s obzirom na temu, cak razmisljam da promenim i pretrzivac. Do sad sam koristio Google, ali on vrsi cenzuru i sakriva informacije, ne znam jos koji pretrazivac, ali sigurno vise ne Google. Kad sam video sta su ucinili Huawei-u smucili su mi se. Americka kompanija , sta ces, pa uvodi "sankcije"!
Inace ne znam da li ste primetili kad pretrazujete stihove iz biblije, da nece da nadje, pre je nalazio odmah cim ukucas neku frazu, nadje stih i odakle je, sad nece..

Google? Ma njega teba zaobići, ali, sve se može ako se zna šta i kako se traži. O tome da oni i ne znaju ko je Isus ne vredi ni pričati, njima je najdržae sve što je antihrišćansko.

Inače, ja ga i ne koristim za pretragu Biblijskih citata, jer izbacuje adventiste na vrhu liste, tako da kada god tražim nešto iz Biblije, kucam tačno koji prevod iste mi treba.


Izmislio je Nikola Tesla (srbin - hrvat - pravoslavac). Na njemu se sve temelji. Za njega je i Ajnstajn (koji je jevrej) rekao da je najveci um. Pa ti ne da si bezobrazan, nego ovo vec prerasta u bolest.

Protestanti izmislili? Protestanti su samo ukrali njegove ideje i na njima gradili, Edison je prvi ukrao. I ne samo da su Teslu pokrali nego su vrbovali naucnike drugih zemalja da rade za njih da im razvijaju tehnologiju, nista nije njihovo sve su pokrali!

Tako kradete sve od nauke do biblije!

A katolici ne da nisu kocili razvoj nauke nego su ga cak i podsticali, najveci procvat umetnosti i naucne misli se desio u vreme katolika, sve lazi ovde poturate govoreci o Djordanu Brunu npr. koji je bio vestac dokazani. Takve vi i branite..

MIre, nije on bezobrazan, niti je bolestan, samo ga mržnja prema samom sebi jede. Takve kao njega sekte najlakše ubede u "svoje" istine, pa onda puni sebe (a nikada nisu ispunjeni, jer im uvek nešto nedostaje) druge izazivaju i vrežaju. Tako se osećaju većima nego što jesu.

Da nije bilo Tesle, danas ne bi smo imali ništa od elektronike. A on nije bio Protestant.

Što se tiče Protestanata i nauke, lista katolika naučnika, pa i pravoslavaca naučnika je takva da bi Protestantima, a posebno adventistima trebala večnost da dostignu samo delić.

Katolički sveštenici - naučnici:


https://en.wikipedia.org/.../List_of_Catholic_clergy...
Katolici laici - naučnici :

https://en.wikipedia.org/.../List_of_lay_Catholic_sci.

Pravoslavni naučnici:


Scientists
Ima toga još puno.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
A sta je izmislio? Pa to treba ti da znas ti si profesor svega, sramoto jedna! Hoces reci da nije nista izmislio? Pa ti ucis decu u skoli?

E jado jadni!

Pitanje je da li uopšte i uči decu. No to sada nije bitno. Ako mu je stalo da i ovu temu pokvari svoji ruganjem i pokazivanjem "intelekta" sve što će postići je da dokaže da Biblija shvaćena na način protestanata zaglupljuje ljude. U toj meri da negiraju očigledno dokazane činjenice. Ili spajaju nespojive stvari. Posebno kada se radi o adventistima.

Nije mi samo jasno zašto mu uopšte i odgovaraš? Jer sve što postižeš je da se njegov ego puni, da mu daješ materijala da te ismeva i hrani sebe.

Shvati, ne postoji nešto što bi njega moglo da povredi u toj meri da razmisli o svojim postupcima. Osim sumnnje u njegov "intelekt" . Tako da kada ga nazoveš bezobraznim, to ga ne dotiče. Kao i svi adventisti i on je licemerna kukavica spremna da sipa drvlje i kamenje na drugoga, da ismeva, da se ruga. U suštini on je dvorska luda, što trolovi na Internetu i jesu.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Neka navede on listu protestantskih naucnika pametnjakovic jedan, nema ih, sve strane naucnike su oni vrbovali i uposlili. Zato ostale nacije i ne napreduju jer je za napredak potrebno znanje naucnika, koje im ovi otimaju!

Znamo sta je hitler (katolik - satanista) postigao za samo par godina uz pomoc naucnika.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Shvati, ne postoji nešto što bi njega moglo da povredi u toj meri da razmisli o svojim postupcima. Osim sumnnje u njegov "intelekt" . Tako da kada ga nazoveš bezobraznim, to ga ne dotiče.
Samo to mi je i cilj brate, a ne da ga uvredim ali izgleda ne vredi, on o sebi nece razmisliti nikada..
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Neka navede on listu protestantskih naucnika pametnjakovic jedan, nema ih, sve strane naucnike su oni vrbovali i uposlili. Zato ostale nacije i ne napreduju jer je za napredak potrebno znanje naucnika, koje im ovi otimaju!
Sve i da navede, to nisu njegovi adventisti. Svi ti koje bi i naveo pripadali su otpadu po shvatanju njegove "poštarke".

A, od protestanata bliskih njegovoj "poštarki" je Alfred Kinsi, koji je zasluzžan za pošast nemorala, pederastije, lezbejstva, zoofilije i normalizacije istih.


Samo to mi je i cilj brate, a ne da ga uvredim ali izgleda ne vredi, on o sebi nece razmisliti nikada..

Sa takvima vrede samo drugačije mere.

Ti ne želiš da ga uvrediš, ali on ne da želi, nego uživa u vređanju svih koji ne pripadaju EGWizmu. I to onoj najtvrđoj, liniji istog kulta, onoj ubeđenoj da su oni, plod udarene u glavu i Milera, "kruna reformacije". Zato se busa u grudi i kiti tuđim perjem. Takvi kao on, a mnogo je takvih se nalaze u vrhu sekte, i spremni su da napadaju i Evangelike. A kada im oni pokažu gde im je mesto, onda slede kletve, i nazivanje pogrdnim imenima.

Kod njih je kod Ellen Gould Harnom White tako jak, da se oni ni Boga ne boje. Veruju da ih senka i uputstva lažnog proroka čine pravednima.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Ti ne želiš da ga uvrediš, ali on ne da želi, nego uživa u vređanju svih koji ne pripadaju EGWizmu. I to onoj najtvrđoj, liniji istog kulta, onoj ubeđenoj da su oni, plod udarene u glavu i Milera, "kruna reformacije". Zato se busa u grudi i kiti tuđim perjem
Tacno tako, uziva da se ruga i ponizava, i onda jedva ceka da mu istom odgovoris da te optuzi kako je to tvoj duh. A kad mu odgovoris onda kukumace ili prijavljuje. Ma zali Boze takvog ponasanja. Neko je ovde dobro rekao - a taj neko je Taramana, da je to za posmatranje.

Mi smo od teologije i ozbiljnih tema zbog ovakvih pametnjakovica poceli da se bavimo poremecajima licnosti.
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
Skoro svu današnju tehniku su protestanti izmislili, da su se katolici i pravoslavci pitali još bi jahali konjima i išli pješke i bili bez struje kao u srednjem vijeku.
A sda specijalno za našeg humoristu ,i učitelja Tripicu

Da ti dragi Tripo nađem ljek, preći ću sto gora,
i odvazno preplivati 200 plavih mora! 115667

Izmislio je Nikola Tesla (srbin - hrvat - pravoslavac). Na njemu se sve temelji. Za njega je i Ajnstajn (koji je jevrej) rekao da je najveci um. Pa ti ne da si bezobrazan, nego ovo vec prerasta u bolest.
Zanjega nema ljeka

Pojma nemaš šta je Tesla otkrio, ono što se zove višefazna struja, a ne samu struju. Sjedi 1.

Hrvat je taman koliko i Džordž Vašington što je. Sjedi 1.

Pravoslavac je taman koliko i kralj Henri 8. Sjedi 1

njegovi religijski stavovi su zen budizam. Sjedi 1.
Pao si godinu.
Toliko se umislijo da i ovde djeli ocjene
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Tacno tako, uziva da se ruga i ponizava, i onda jedva ceka da mu istom odgovoris da te optuzi kako je to tvoj duh. A kad mu odgovoris onda kukumace ili prijavljuje. Ma zali Boze takvog ponasanja. Neko je ovde dobro rekao - a taj neko je Taramana, da je to za posmatranje.

Mi smo od teologije i ozbiljnih tema zbog ovakvih pametnjakovica poceli da se bavimo poremecajima licnosti.

MIre, brate, nije problem ako je neko za posmatranje. Problem je kada je neka zajednica prepuna takvih "osoba", a adventisti su magnet za takve. Miroljub Petrović, Miloš Bogdanović, Pavle Simović, da napomenem samo neke"svetle" primere šta Biblija tumačena po "poštarki" čini od čoveka. (Što nažalost ne znači da ih je Biblija, ili "poštarka" takvima napravila, ne, nego iz njih izvukla ono najgore i takve okupila)

Kakva teologija i kakve ozbiljne teme. Shvati, da adventisti, posebno "učo" (koji mene naziva šonjavim,) implicitno ne dozvoljavaju da se ozbiljno razgovara ako to nije njima u korist. Oni moraju svugde i na svakom mestu da sebe predstave kao "stručnjake, vrsne teologe, i jedine po Bogu tumače Pisama". Osim naravno kada im se pojave Evangelici, za koje imaju spremno ulagivanje i igranje na kartu antikatolicizma, sve u nadi da će tako izbeći salve napada za antibiblijsko učenje. No, sve im je uzauld. Čim počnu da subotare, pominju sve one njihove gluposti, gotovi su. Kreće salva konstantnih pitanja oko kontradikcija, plagijata, lažnih proročanstava.

A sda specijalno za našeg humoristu ,i učitelja Tripicu

Da ti dragi Tripo nađem ljek, preći ću sto gora,
i odvazno preplivati 200 plavih mora!
115667

Ohoho, nasmija me sestro. Mada njemu ne pomažu ni ti lekovi. Njemu i mnogima takvima treba egzorcizam, kompninacija egzorcizama i lečenja narkomanije.



Zanjega nema ljeka

Toliko se umislijo da i ovde djeli ocjene žalosno

Ima, ima leka za svaku bolest, pa i za ovo njegovo. A to što deli ocene, boli me uvo. Za normalne on nije "učo", još manje nekakav autoritet, ili "institucija", nego samo običan adventistički trol, i subotarska kukavica.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ko je rekao da je Tesla "izmislio struju" pametnice? Koja si ti sramota od coveka. Edison mu je obecao pare ako mu unapredi generator, sto je ovaj i uradio, i umesto da dobije pare, dobio je veliko nista, posle mu je Edison rekao da se salio i da je to americki humor, dakle pokrao ga je.

Opet zvoj formalizam, ajd malo se vrati na 7. stranicu pa vidi šta si rekao. Nisi spomenuo struju, ali nisi ni generator.

Ne smiješ ni da kažeš konkretno šta si mislio, nisi guglao prije toga. Meni to ne treba.

Koja si ti sramota od coveka. Edison mu je obecao pare ako mu unapredi generator, sto je ovaj i uradio, i umesto da dobije pare, dobio je veliko nista, posle mu je Edison rekao da se salio i da je to americki humor, dakle pokrao ga je. Tvoj protestant ga je pokrao. To je vas mentalitet!

Sada si se otvorio. Mora da si guglao. :beee:

Hrvat je koliko je i Srbin to je sam rekao, ti ces da kazes sta je?

Hrvat sin pravoslavnog sveštenika. Hoćeš da se uvlačiš katolicima.

Ovo obavezno kopiram i širim dalje.

A sad nije Pravoslavac posto je cinio dobro za svet, a da je cinio zlo kao hitler, onda bio bio pravi i istinski pravoslavac?

Nisi čitao njegove religijske stavove, to je miješavina raznih religija, a najbliže je zen budizmu.

Ma nemaš pojma o ovome.

Kako te bre nije sramota?

Hvala na komplimentu.

Sesces i ti, ali kod Boga nema popravnog ispita zli covece!

To je vaša odlika, zastrašivanje i spaljivanje. Samo su sada došla druga vremena pa prijetite sudom.

Vašeg boga lažnog se ne bojimo on ne sudi, vaših lažnih bogova.

On je najpre bio covek!

To smo svi od Adama i Eve na ovamo.

Svi znamo da je praktikovao i jogu i slicne gluposti, ali to ne menja njegovu religijsku pripadnost!

Znam ja da ste vi skloni hidnuističkim satanskim duhovnim obredima.

Zato je govorio da je srbin hrvat i amerikanac..

Vidim da si pun citata za Hrvate i Srbe, a ja sam dao se osjećao Amerikanac i prije dolaska tamo.

Još je nahvalio tu "zlu" Ameriku. Bez nje bi čuvao ovce u Lici.

A jel vidis koliko si ti bolestan?

A pozivao si me na mirnu raspravu.

Pa ti mislis da je neko toliko glup da misli da je "Tesla izmislio struju"? Ti si obrazovan a mi svi glupi ili hoces da nas napravis. Sramoto jedna! Pa ja nisam nigde rekao da je Tesla izmislio struju!

To si ti i mislio, vi ste jednobrazni u besmislicama tipa teorija zavjere.

Ti si obrazovan a mi svi glupi ili hoces da nas napravis. Sramoto jedna! Pa ja nisam nigde rekao da je Tesla izmislio struju!

Formalno nisi. Istinski i po smislu jesi.

Nije zuta stampa rekla, to je Ajnstajn rekao!

Vrlo važno.

A sta je izmislio? Pa to treba ti da znas ti si profesor svega, sramoto jedna! Hoces reci da nije nista izmislio? Pa ti ucis decu u skoli?

Svakako znam bez guglanja, što tebi treba.


Ovo je već zabrinjavajuće.

Apostolutno sve se zasniva na Teslinim izumima, skoro nista ne bi radilo da nije bilo njega, a oni ga pokrali!

Ali nije bio pravoslavac. Tačnije bio je po rođenju. Poslje nije.

Hvalis se takvom lopovskom protestantskom amerikom, jadnice!

Znao sam da će da ispliva tvoje pravo lice. Sve više i više ideš u glib.

Tvoj problem, moj nije.

Jeste, da nije bilo amerike nacisticki naucnici bi visili po banderama, da ih americka vlada nije uposlila, jadnice bre jedan!

A naš Tesla rođeni Srbin bi čuvao ovčice.

Glupav si ko noc!

Moram prije da kopiram ovo sve.

aj Edison i ta amerika za koju je jadan Tesla mislio da je 'raj' ga je na kraju unistila i pokrala, posebno Edison koji mu je rekao kada mu je Tesla dosao po pare -" pa vi mladicu ne razumete americki humor"!

Ma da kriva baba Vanga, Harp, zaprašuju nas.

Nisi ti ni toliko glupav, koliko si bezobrazni nasrtljivac koji ovde palamudis misleci da je posisao svu mudrost ovog sveta!

Puno "hrišćanskih" izraza.

Kao ovaj sa slike:

Ti to projektuješ sebe, po ment. sklopu.


U jake nauke evolucija, pa to je religija.

Nikola Tesla - inventor, electrical engineer, mechanical engineer, and futurist

Da baš je bio pravoslavac taman kao i kralj Džejms.


:roll::beee::mig::roll::beee::mig: Pupin išao u protestantsku crkvu u Plimutu.

Čovjek napisao čitav niz pohvala za protestante nije ni išao u PC.

A pogledaj spisak uglavnom sve neki teoretičari.

Pupin napisao knjigu Nova reformacija.
 
Natrag
Top