Tehnika i vera

Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Shone, kad sam vec na ovoj temi, sta se desava ako promenis DNS sa 127.0.0.1 na 80.80.80.80. Neko mi to rekao da uradim jer mi firefox na Laptopu bio uzasno spor, i od tad radi dobro. Sta sam uradio i zasto sam, pojma nemam iskreno.

Odeš na brži DNS, ovaj 127.0.0.1 je spor. U zavisnosti od koga dobijaš Internet, DNS može da ti bude spor i to veoma, ali i brz. Ja inače svakom preporučujem da promeni DNS na neki googlov, sve ide mnogo brže. Postoji i mali alat za tako nešto, programče ti skenira DNS-ove i nađe najbrži i onda izabereš taj i posle kompjuter poleti. Naravno figurativno poleti.

Jedina mana je što to programče postoji za sada samo za Windows. Mada ima alata takve vrste i za Linux.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
I? Kakve veze to tvoje pisanje ima sa temom? Pretiš Facebook-om, a ne znaš da je dovoljno da bilo koji tekst koji se postavi ovde a ti ga navodno kopiraš da bi se ismevao, može biti pretražen, a onda si razotkriven. Ode anonimnost...

Pa šta ako ode? :beee::mig:
Ima veze sa temom jer ću da koristim tehniku.

Zar ti nisi već pretraživao? I nađe li me.

opet si se okliznuo, pa mogu da otvorim lažni profil sa nekim imenom npr. Džordž Vašington i da sa tog naloga dajem vaše besmislice.

:mig::mig::mig:
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Pošto je lažni , dajnam adrese dase nepatimo tražeć , da vidimo što muljaš :mig:

Dobro jutro Antoinija. Blefira kao i uvek. Dovoljno je da neko prijavi njegov profil kao lažni i da ga blokiraju. Totalno. Ne bi ga spasilo ni pozuivanje na "Bibliju". Dovoljno je da ga neko na Facebooku optuži za govor mržnje i ode on kao da ga nikada nije ni bilo. Konzervativne stranice su blokirane i brisane zbog mnogo manjih stvari.

No da se vratimo na temu, mislim da je glupo da svaka tema na ovom delu foruma bude EGWizam, njegovi bleferi i trol. Ispašće da su oni važni, a sama doktrina (koju nemaju) i oni nisu niti važni niti zaslužuju da im se bilo kakva važnost pridaje. Ako kao onaj naduiven blefer Miroljub Petrović, kolega mu Miloš Bogdanović, i crnogorski "doktor" sa instituta za izučavanje religije Pavle Simović, ne mogu da razgovaraju normalno o temi koja niti izaziva, niti ima potrebe da im služi za širenje njihovog trabunjanja, onda su oni za žaljenje, a ne da se o njima priča.

Kakvo je tvoje iskustvo sa ovim tehnologijama, koristiš li ih u životu vere ili isključivo za druge stvari? Misliš li da je preterano kada svi bulje u ekrane a niko da reč progovori. Šta je po tebi pravilnije, bolje, popiti kavu sam pred ekranom, ili u društvu sa drugom osobom?
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
Kakvo je tvoje iskustvo sa ovim tehnologijama, koristiš li ih u životu vere ili isključivo za druge stvari? Misliš li da je preterano kada svi bulje u ekrane a niko da reč progovori. Šta je po tebi pravilnije, bolje, popiti kavu sam pred ekranom, ili u društvu sa drugom osobom?
Štose tiče tehnologije slabo se kužim uto , sve što koristim kosistim čisto iz zabave , a kavu popiti je puno bolje u društvu nego pred televizorom ,i kadsmo u društvu većinom opet svi bulje u svoje mobitele , a za moju vjeru dovoljna mije misa u mojoj župnoj crkvi .
Vjerovao ili ne nigde nisam aktivna na internetu po forumima jedino tu na Srbijan forumu ,i tosam slučajno ostala tražeći filmove ne za sebe već za svog tatu , on voli gledat filmove a nezna nać , i tako samti ja tu ostala aktivna .

Ljep pozdrav i ugodna ti Nedelja
 
Učlanjen(a)
01.05.2019
Poruka
668
Večina ljudi tehnologiju doživljava kao neutralnu, kao nekakvu vrstu poštapalice ili sredstva na putu civilizacijskog napretka, neprestano ističući njenu korisnost i pogodnosti koje donosi u svakodnevan život. Veruje se da za sve blagodeti i ranije nedostupne mogućnosti moramo zahvaliti nauci i savremenoj civilizaciji koja bi trebalo da je tehnološka i globalna. Priča se o nekakvom postindustrijskom društvu, globalnoj komunikacionoj i informacionoj mreži i sl.
Nauka je takodje dostigla neslućene visine – besmrtnost, virtuelna realnost, dnk manipulacija, božija čestica,paralelni svetovi,kvantni računari...Sve su to teme o kojima se dosta priča i raspravlja i u stručnim krugovima i u široj javnosti.
Sa jedne strane se nudi iluzija nekakvog pojednostavljenog i olakšanog života dok se istovremeno sama realnost usložnjava. Sagledavanje stvarnosti postaje gotovo nemoguće usled ogromne količine nebitnih ,netačnih ili neproverljivih informacija. Verujemo, osećamo i znamo samo ono što nam je uz pomoć tehnologije posredovano i prezentovano. Ljudsko, lično iskustvo postaje nebitno ili u najboljem slučaju simulirano.
Sam čovekov život postaje nemoguć, ili je već takav postao, bez tehnologije a u društvenom smislu gotovo nezamisliv. Tehnologija je naša realnost, prirodno okruženje i fatum, naša nova suština. Više uopšte nije u pitanju da li se mi i na koji način služimo tehnologijom već koliko se ona služi nama jer smo postali njen resurs. Tehnološki razvoj je postao sam sebi svrha a ne ljudska korist i blagodet.
Ekološke katastrofe, nekontrolisano trošenje ograničenih prirodnih resursa,masovna izumiranja biljaka i životinja, socijalni inžinjering, etički relativizam, stalna pretnja nuklearnog uništenja...su neke od posledica nekontrolisanog tehnološkog napretka.
Zbog toga je i verovanje da mi biramo ili odlučujemo na koji način ćemo koristiti ili usmeriti tehnologiju i njen kako se čini neimnovni razvoj, iluzorno jer tehnologija sama po sebi je moć, ona u sebi nosi moć koju je već počela da ispoljava na načine na koje čak i oni koji su je razvili ne žele. Odranije već ona je nešto od čega zavise svetske vojne, političke i ekonomske sile, medjutim sada je njihov neophodni modus operandi, činioc koji donosi prevagu na globalnom nivou.
Stoga kada pričamo o korisnosti ili štetnosti tehnologije moramo ipak sagledati jednu širu sliku bez obzira koliko nam se neki njen aspekt ili produkt trenutno činio korisnim .
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Štose tiče tehnologije slabo se kužim uto , sve što koristim kosistim čisto iz zabave , a kavu popiti je puno bolje u društvu nego pred televizorom ,i kadsmo u društvu većinom opet svi bulje u svoje mobitele , a za moju vjeru dovoljna mije misa u mojoj župnoj crkvi .
Vjerovao ili ne nigde nisam aktivna na internetu po forumima jedino tu na Srbijan forumu ,i tosam slučajno ostala tražeći filmove ne za sebe već za svog tatu , on voli gledat filmove a nezna nać , i tako samti ja tu ostala aktivna .

Ljep pozdrav i ugodna ti Nedelja

Vidi, ja tehnologiju koristim za posao, zabvavu, kako god. Volim da sam "u toku", pa prvo što uradim nakon buđenja je da odem na mail da vidim ima li šta novo. Ali, većinom nema, a na portalima se stvari ponavljaju, sve jedno te isto. Onda se naravno isključim, odem pročitati nešto, prošetam, popijem kavu sa društvom i tako to.
Za verske potrebe, pa tu mi je dovoljna Sv.Misa, druženje i razgovor sa svećenikom, naravno, koristim Internet da bih tražio literaturu.

I tebi lep pozdrav i ugodan ti Dan Gospodnji.


Ekološke katastrofe, nekontrolisano trošenje ograničenih prirodnih resursa,masovna izumiranja biljaka i životinja, socijalni inžinjering, etički relativizam, stalna pretnja nuklearnog uništenja...su neke od posledica nekontrolisanog tehnološkog napretka.
Zbog toga je i verovanje da mi biramo ili odlučujemo na koji način ćemo koristiti ili usmeriti tehnologiju i njen kako se čini neimnovni razvoj, iluzorno jer tehnologija sama po sebi je moć, ona u sebi nosi moć koju je već počela da ispoljava na načine na koje čak i oni koji su je razvili ne žele. Odranije već ona je nešto od čega zavise svetske vojne, političke i ekonomske sile, medjutim sada je njihov neophodni modus operandi, činioc koji donosi prevagu na globalnom nivou.
Stoga kada pričamo o korisnosti ili štetnosti tehnologije moramo ipak sagledati jednu širu sliku bez obzira koliko nam se neki njen aspekt ili produkt trenutno činio korisnim .

Ekološke katastrofe su samo jedna od najvidljivijih posledica potrošačkog društva na kome moderni kapitalizam i njegova etika počivaju. Ne znam da li si pratio istoriju toga, ali trovanje prirode i ljudi zarad profita nikako nije produkt XX i XXI stoleća, to je počelo sa industrijskom revolucijom, i na žalost ide u ciklusima. Naravno niko ne spori da je korisno umesot konja za prevoz koristiti automobile, železnicu, avijaciju, ali postavlja se pitanje dokle će gramzivost proizvođača istih ići. Jer životni vek tehnoloških čuda se svakim danom smanjuje iako nema potrebe za time, oni koji zastarevaju završavaju gde? U prirodi, i zato se i dešavaju ekološke katastrofe. Jurnjava za profitom vodi ka upotrebi i propagiranju neporverenih rešenja, pa onda imamo slučajeve kao što je Fukušima, a pre nje Černobil (gde je krivica u sovjetskom šlamperaju).

Ništa mi ne biramo, nama se ovo nameće. Prosto čovek biva programiran. Inače, sigurno ti je poznato da korporacije koriste usluge veoma skupih psihologa, psihijatara, sociologa za stvaranje slobodno se može reći programa koji se putem medija unosi u umove ljudi. Naime, iz kog razloga bi neko uređaj koji sasvim dobroi radi, koji je ispravan, menjao za novi? Da bi bio in, cool, edgy. Niko nije imun na to, i svakom se može prići.
 
Učlanjen(a)
01.05.2019
Poruka
668
U pravu si, postoji promišljena namera a i koriste se svi oblici primenjene psihologije i prediktivne analitike , no da li misliš da ta agenda možda u sebi nosi i nekakve osobenosti i implikacije čije sagledavanje prevazilazi okvire formalno-logičkog razmišljanja i zalazi u domen metafizičkih ili teoloških spekulacija?

Mozda smo se našli u situaciji da neke fenomene i ne možemo drugacije sagledavati osim kroz diskurs religije i filozofije?
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
U pravu si, postoji promišljena namera a i koriste se svi oblici primenjene psihologije i prediktivne analitike , no da li misliš da ta agenda možda u sebi nosi i nekakve osobenosti i implikacije čije sagledavanje prevazilazi okvire formalno-logičkog razmišljanja i zalazi u domen metafizičkih ili teoloških spekulacija?

Mozda smo se našli u situaciji da neke fenomene i ne možemo drugacije sagledavati osim kroz diskurs religije i filozofije?

Naravno da mislim. Ono [to se događa, maltene sve ovo, komercijalni kultovi, potrošačko društvo, sveopšti naglasak na "napredovanju" i "rastu" do u beskonačnost ima i te kakve metafizičke i teološke implikacije. Oduvek je bilo tako. Ne postoji ni jedan jedini deo ljudskog bitisanja, a koji uključuje masovnost, a da nije koristio verovanje kao masku. Čovek je jedini sisar koji veruje, i na to ovi koji propagiraju "napredak" i "rast" i igraju.

Ne bih rekao da smo se možda našli, nego da se jesmo našli. Pitanje samo ko stoji iza svega toga.

Uzgred, kada god se radi o tehnologiji setim se reči Artura Klarka: " Svaka dovoljno razvijena tehnologija ne može se razlikovati od magije." Ta tvrdnja, a on je bio ateista, ili barem agnostik, ima svoju potvrdu i u popularnosti teorija o drevnim vanzemaljcima. Što je druga tema.
 
Natrag
Top