"Tada će vas predavati na muke i ubijati vas zbog imena moga." - Tko su velikani vjere?

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.357
Ja sam bivši katolik, sad sam sektaš. .... Čast izuzecima, koji su pravi kršćani, koji vole sve ljude, nacije, vjere, čine dobro, pomažu itd.

Ti se ne možeš uopće zvati kršćaninom, a još manje pravim. Ti si 'teški poganin', Isusa ne priznaješ Bogom a častiš i kao boginji se klanjaš Ellen White.
 
Član
Učlanjen(a)
26.02.2011
Poruka
985
Ti se ne možeš uopće zvati kršćaninom, a još manje pravim. Ti si 'teški poganin', Isusa ne priznaješ Bogom a častiš i kao boginji se klanjaš Ellen White.
Vi ste teški pogani, Isusu stavljate kopita, i pravite ga đavlinom...ovo je samo jedna slika, a nailazio sam na stotine njih

1716487832879.png
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.432
Јесте да је пост из фебруара 2022 али да демантујем неистину! У Русији, на почетку СВО није било било какве мобилизације. Мобилизација је била тек крајем септембра 2022. То је уједно била једина мобилизација на територији Руске федерације, и то ограниченог обима!
Ово је чисто да се демантује цитирани текст, што се тиче Русије!
Иначе, Јеховини сведоци и слични, у Русији су проглашени за секте и стављени ван закона! Да ли се то некоме свиђа или не, то у опште није релевантно!

Док сам живео у Београду, редовно су ми долазили на врата, мада сам их пар пута љубазно замолио да не долазе. Рекао сам им, ја сам православац као и моји већ вековима и да ме зато поштеде својих обилазака. Не, и даље су долазили све док их буквално нисам ишутирао и рекао да ће следећи пут радити мотка!
Зато, то са мравима, батали. Спроводе психичко насиље. Упорни су и досадни. Не уважавају туђе мишљење, молбу. Лично, волео би да их у Србији забране као и у Русији. На жалост, Србија је банана држава у којој вршљају НВО и разне секте.
Сви, који примају новац из иностранства за своје деловање треба да се прогласе за стране агенте!
Такав закон (FARA) САД су усвојиле још 1938 а данас се противе да било ко, сем њих, усвоји такав закон?!
Tako kazi,priznaj lepo da su JS zabranjeni u Rusiji i da su progonjeni ko sto su ih Irod i Neron progonili u svoje vreme oznacivsi hriscane kao sektu koja se odmetnula od farsejstva,
Pa samo kod nas u Srbiji su JS zatvarani jer nisu hteli u vojsku jos od Tita pa dok nije ukinuta mobilizacija kod nas,a kamoli u Rusiji,Kini i drugde.
I ti postade "urednik",jel to po politickoj liniji? i sta imas pametno da kazes?
Tata ti banana,idi u Ekvador pa beri banane,a ne da uporedjujes Srbiju sa banana drzavom.,
a sto se tice sekte ,pa tvoji stavise sotonske znakove u hramu Savinom na Vracaru? Kako vas nije sramota sto troje apostola ka Isusu upere dva krajnja prsta dok srednje saviju,kako te nije sramota idolopoklonstva i bogohulnih nauka kojima se ne zna broja ,ali ti nisi ni vernik jer ti nemas blage veze ni sta je pre bilo Kokoska ili jaje,
Sinko,bahato si uleteo na mesto urednika ovde i siris mrznju ,idi se bavi politikom na nekom politickom forumu,ovo je religijski forum i tebi sa takvim predrasudama u startu ovde nije mesto ,sem da ga zatvoris jer nemas blage veze sa religijom.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
28.07.2010
Poruka
1.582
Tako kazi,priznaj lepo da su JS zabranjeni u Rusiji i da su progonjeni ko sto su ih Irod i Neron progonili u svoje vreme oznacivsi hriscane kao sektu koja se odmetnula od farsejstva,
Pa samo kod nas u Srbiji su JS zatvarani jer nisu hteli u vojsku jos od Tita pa dok nije ukinuta mobilizacija kod nas,a kamoli u Rusiji,Kini i drugde.
I ti postade "urednik",jel to po politickoj liniji? i sta imas pametno da kazes?
Tata ti banana,idi u Ekvador pa beri banane,a ne da uporedjujes Srbiju sa banana drzavom.,
a sto se tice sekte ,pa tvoji stavise sotonske znakove u hramu Savinom na Vracaru? Kako vas nije sramota sto troje apostola ka Isusu upere dva krajnja prsta dok srednje saviju,kako te nije sramota idolopoklonstva i bogohulnih nauka kojima se ne zna broja ,ali ti nisi ni vernik jer ti nemas blage veze ni sta je pre bilo Kokoska ili jaje,
Sinko,bahato si uleteo na mesto urednika ovde i siris mrznju ,idi se bavi politikom na nekom politickom forumu,ovo je religijski forum i tebi sa takvim predrasudama u startu ovde nije mesto ,sem da ga zatvoris jer nemas blage veze sa religijom.
Под један, скрати погани језик, не злоупотребљавај овај форум за вређање неистомишљеника.
Под два, нисам ти ја никакав синко нити род па да ми се тако обраћаш!
Под три, то како сам постао уредник, није на теби да коментаришеш него се тим питањем обрати администратору.
Под четири, нећеш ми сигурно ти одређивати место где могу да учествујем у писању.
Под пет, секташи су последњи који ми могу нешто спочитавати о религији.
Срећа па живим у земљи која је то законски регулисала тако да су такве као ти испрашили само тако!
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.277
А какве везе самном имају њихова правила? По истом принципу, ни они мене нису хтели да саслушају када сам им рекао, ја сам као и сви моји вековима уназад православци!

Dobro, ti radi kako ti odgovara, i teraj ih silom. Ja sam ih se resio tako sto sam citirao bibliju, na lep nacin..

Управо супротно, сила је за њих решење. Када су схватили да могу да их побацам са спрата, више ми нису долазили! Олош само силу разуме!

To su jadni zavedeni ljudi, nisu olos.. Drugo je uprava koja ih uci da tako rade..

То што ти припадаш тој секти, то је твој лични избор и на томе нека се и заврши.

Odakle ti uopste ideja da sam ja Jehovin Svedok? Ja svo vreme pisem protiv njih.. Ali necu podrzati ni lazne informacije i propagandu, protiv bilo koga.. Ti mislis da je sve sto si cuo u medjima istina..

Ја ћу ти причати на основу доказа који су у Русији дати јавности на увид. 90% новца добијали су из САД-а, што је документовано банковним трансакцијама. Због тога и свог начина деловања, проглашени су страним агентима и стављени ван закона!

To je normalno s obzirom da ta zajednica potice iz amerike, tamo je nastala, a njihova centrala je u Bruklinu. Odatle se novac deli dalje. Odnosno, sve sto sakupe, se salje u SAD. Odatle se kasnije prosledi koliko je kome potrebno, jer neke skupstine imaju vise potrebe za novcem od drugih.

Jednostvano tako funkcionisu. A to nije tajna vec je dostupno javnosti, i njihove finansije na uvid. Sto je slucaj i sa drugim zajednicama tipa Adventisti, Baptisti itd.. I one su finansirane iz inostranstva, pa nisu stavljene van zakona niti su zabranjene..

Zasto bas Jehovini Svedoci?

Zato sto ta sekta pogubno utice na psihofizicko zdravlje, i to je jedini razlog, a ne novac i nekakvi strani agenti..

Ја ћу ти причати на основу доказа

Ne moras meni da pricas, ja sam upoznat sa delovanjem Jehovinih Svedoka i sa razlozima zbog kojih je zabranjena u Rusiji. I ovde sam cak pisao i svoje iskustvo sa njima. Dakle ja sam pisao protiv njih, ali necu neistine podrzavati, pogotove ne one potekle iz Ruskih medija, jer su te informacije tako podesene da preuvelicaju stvari, i stvore kod ljudi jos veci strah i averziju.

а ти се мало информиши шта значи секта, да у будуће не шириш бесмислице!

Sekta je svako ko se odvojio od vece konfesije, i ko svoje ucenje zasniva na ucenju religije od koje je potekao. To je manja grupa koja se odvojila zbog nekog sukoba ili neslaganja sa zvanicnom religijom.

Taj termin sam po sebi, nema nikakvu negativnu konotaciju. A u teoloskom smislu jos manje. Da nema, dokaz je sto se koristi i izraz "destruktivna sekta" u medijima, cime se zeli naglasiti da je ta zajednica "opasna".

Znaci izjaviti za nekog da je sekta, uopste ne znaci da je u pitanju neka opasna grupa.

U Hristovo vreme su u Izraelu, fariseji i sadikeji takodje bili sekta ali su vrsili i svestenicku sluzbu u hramu i bili priznati. Kasnije Hriscanstvo je takodje nazvano sektom, jer se odvojilo.

Znaci, ako otvoris bibliju, pronaci ces da se i Hriscanstvo naziva sektom i druge verske zajednice u Izraelu u doba kada je Hristos ziveo. Taj izraz nema nikakvu negativnu konotaciju u bibliji, pa cak ni danas kada se upotrebljava u medijima!

Nazalost, neke drzave pokusavaju da manipulisu izrazima, i na taj nacin uplase ljude da ne prihvate novu veru - nazivajuci je sektom, pokusavajuci da ocivaju naciju, jer smatraju da ce prihvatanjem nove vere nacija propasti..

Ovo je besmisleno, pogotovo u sekularnom drustvu, kada je religija odvojena od drzave!

Vera nema nikakve veze sa nacijom. Srbi su ranije bili i pagani, ali su i dalje bili Srbi. Sto je slucaj sa svim narodima. Religija se menja, ali nacija ostaje. I zato poistovecivanje vere i nacije, jeste besmisleno. Sto je produkt kasnijeg nacionalizma, koji je poguban kao durstvena pojava..

Srbija danas ne sledi takav narativ, i u njoj su dozvoljene sve zajednice, za razliku od Rusije koja je po tom pitanju zaostala.

Znam da ces se buniti protiv takvog stava, i mozda ces cak reci da sam antiruski orjentisan ili da sam antisrbin (sto nije tacno). Samo kazem, da je primitivno pokusavati da ocuvas svoju naciju ocuvanjem vere, jer jedan narod ne cini njena vera, vec druge kulturne osobenosti..

Pozdrav.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.277
I dalje je braniš u ovom Rusko-Ukrajinskom ratu, govoreći da je Zapad zlo.

Ovi sada guraju ceo svet u rat sa Rusijom. Ne mogu da smanje populaciju na drugi nacin pa ce da naprave III svetski. Ako im ne prodje WHO sporazum do 2025. desice se rat.. Ne znam Jovane da li si ti svestan toga?

O svemu tome pricam vec vise od 3. godine, i sve sto sam rekao se sada desava. Govorio sam da ce pokusati da sprovedu WHO sporazum, jos dok niko nije ni pricao o tome. Zar se ne secas?

Moj savet ti je da pripremis vodu, hranu, gas masku, lekove i skloniste... Svima to savetujem, nece se ovo zavrsiti bez posledica.. Veruj sta god hoces, da je to Hristovo prorocanstvo o ratovima i bolestima, samo se pripremi..
 
Poslednja izmena:
UREDNIK
Učlanjen(a)
28.07.2010
Poruka
1.582
Dobro, ti radi kako ti odgovara, i teraj ih silom. Ja sam ih se resio tako sto sam citirao bibliju, na lep nacin..



To su jadni zavedeni ljudi, nisu olos.. Drugo je uprava koja ih uci da tako rade..



Odakle ti uopste ideja da sam ja Jehovin Svedok? Ja svo vreme pisem protiv njih.. Ali necu podrzati ni lazne informacije i propagandu, protiv bilo koga.. Ti mislis da je sve sto si cuo u medjima istina..



To je normalno s obzirom da ta zajednica potice iz amerike, tamo je nastala, a njihova centrala je u Bruklinu. Odatle se novac deli dalje. Odnosno, sve sto sakupe, se salje u SAD. Odatle se kasnije prosledi koliko je kome potrebno, jer neke skupstine imaju vise potrebe za novcem od drugih.

Jednostvano tako funkcionisu. A to nije tajna vec je dostupno javnosti, i njihove finansije na uvid. Sto je slucaj i sa drugim zajednicama tipa Adventisti, Baptisti itd.. I one su finansirane iz inostranstva, pa nisu stavljene van zakona niti su zabranjene..

Zasto bas Jehovini Svedoci?

Zato sto ta sekta pogubno utice na psihofizicko zdravlje, i to je jedini razlog, a ne novac i nekakvi strani agenti..



Ne moras meni da pricas, ja sam upoznat sa delovanjem Jehovinih Svedoka i sa razlozima zbog kojih je zabranjena u Rusiji. I ovde sam cak pisao i svoje iskustvo sa njima. Dakle ja sam pisao protiv njih, ali necu neistine podrzavati, pogotove ne one potekle iz Ruskih medija, jer su te informacije tako podesene da preuvelicaju stvari, i stvore kod ljudi jos veci strah i averziju.



Sekta je svako ko se odvojio od vece konfesije, i ko svoje ucenje zasniva na ucenju religije od koje je potekao. To je manja grupa koja se odvojila zbog nekog sukoba ili neslaganja sa zvanicnom religijom.

Taj termin sam po sebi, nema nikakvu negativnu konotaciju. A u teoloskom smislu jos manje. Da nema, dokaz je sto se koristi i izraz "destruktivna sekta" u medijima, cime se zeli naglasiti da je ta zajednica "opasna".

Znaci izjaviti za nekog da je sekta, uopste ne znaci da je u pitanju neka opasna grupa.

U Hristovo vreme su u Izraelu, fariseji i sadikeji takodje bili sekta ali su vrsili i svestenicku sluzbu u hramu i bili priznati. Kasnije Hriscanstvo je takodje nazvano sektom, jer se odvojilo.

Znaci, ako otvoris bibliju, pronaci ces da se i Hriscanstvo naziva sektom i druge verske zajednice u Izraelu u doba kada je Hristos ziveo. Taj izraz nema nikakvu negativnu konotaciju u bibliji, pa cak ni danas kada se upotrebljava u medijima!

Nazalost, neke drzave pokusavaju da manipulisu izrazima, i na taj nacin uplase ljude da ne prihvate novu veru - nazivajuci je sektom, pokusavajuci da ocivaju naciju, jer smatraju da ce prihvatanjem nove vere nacija propasti..

Ovo je besmisleno, pogotovo u sekularnom drustvu, kada je religija odvojena od drzave!

Vera nema nikakve veze sa nacijom. Srbi su ranije bili i pagani, ali su i dalje bili Srbi. Sto je slucaj sa svim narodima. Religija se menja, ali nacija ostaje. I zato poistovecivanje vere i nacije, jeste besmisleno. Sto je produkt kasnijeg nacionalizma, koji je poguban kao durstvena pojava..

Srbija danas ne sledi takav narativ, i u njoj su dozvoljene sve zajednice, za razliku od Rusije koja je po tom pitanju zaostala.

Znam da ces se buniti protiv takvog stava, i mozda ces cak reci da sam antiruski orjentisan ili da sam antisrbin (sto nije tacno). Samo kazem, da je primitivno pokusavati da ocuvas svoju naciju ocuvanjem vere, jer jedan narod ne cini njena vera, vec druge kulturne osobenosti..

Pozdrav.
Укратко, испод части ми је да се бавим анализом твог писанија. Сем тога, то би било и губљење времена.
Не треба више од пар твојих речи да би се схватило да је реч о окорелом секташу који је умислио да је нашао светло на путу и доделио себи улогу месије.
Ја нисам адреса за твоје писање и џаба губиш време. Нисам лабилна личност да би лако прихватао лажна учења као ти.
Зато, заобиђу ме у коментарима и смањи доживљај.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.277
Не треба више од пар твојих речи да би се схватило да је реч о окорелом секташу који је умислио да је нашао светло на путу и доделио себи улогу месије.

Ja sam pravoslavac prijatelju. A ti nisi ovde aktivan, niti znas ucesnike, niti ista o teologiji, pa ti ne zameram. To sto osudjujes ljude na prvu loptu, je tvoja velika greska.

Нисам лабилна личност да би лако прихватао лажна учења као ти.

Smesno je sta pises, jesam ja tebi nametao neka ucenja, ili sam mozda govorio da napustis Pravoslavlje? Navedi gde sam to rekao?

Ako iz mog pisanja ne vidis sta je poenta, onda zaista nemamo o cemu da razgovaramo..

Зато, заобиђу ме у коментарима и смањи доживљај.

Tvoj dozivljaj ne samo mene, vec i svih na ovom delu foruma je krajnje negativan, jer imas unapred stvorene predrasude.. Sta uopste trazis ovde ako se obracas takvim tonom?

доделио себи улогу месије.

Ima ih koji su sebi dodelili ulogu mesije, ali si na pogresnoj adresi.. :)

Nemoj mi vise pisati..
Zelim ti sve najbolje..
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.432
Под један, скрати погани језик, не злоупотребљавај овај форум за вређање неистомишљеника.
Под два, нисам ти ја никакав синко нити род па да ми се тако обраћаш!
Под три, то како сам постао уредник, није на теби да коментаришеш него се тим питањем обрати администратору.
Под четири, нећеш ми сигурно ти одређивати место где могу да учествујем у писању.
Под пет, секташи су последњи који ми могу нешто спочитавати о религији.
Срећа па живим у земљи која је то законски регулисала тако да су такве као ти испрашили само тако!
Tvoj jezik i misli su pogane,pogledaj post ispred sto si napisao kako je Srbija neozbiljna drzava i da bi zabranio JS u Srbiji,sto znaci da bi ih trpao u zatvore i ubijao,..nesto si napisao a nesto nisi smeo jer si kvaran ko supalj zub.

Kako si dobio mesto urednika odmah si poceo da nameces svoj stav,da vredjas i da siris mrznju,a ja bi te zamolio kao urednika da povedes racuna da ovde svako od nas ima prava na svoje verovanje,a zato i vodimo dijaloge,a ne monologe da bi objasnili drugima svoje verovanje na temelju dokaza kojima raspolazemo.

Eto meni daj neki dokaz da je Pravoslavlje super religija pa da se odmah vratim u nju i da te izljubim samo ako nemas poganu njusku.
Za pocetak hajde objasni otkud ovi satanski simboli na vrhu Savine kupole na Vracaru ,objasni meni neznalici?
Malo vam je idolopoklonstva ,jos ste umetnuli i satanske simbole?
hram sv.save centralna kupola-goran srdanov 1.jpghram sv.save centralna kupola-goran srdanov.jpg
Ikona hram svetog save djavolji znak 1.jpgIkona hram svetog save djavolji znak 2.jpgHram sveti save kovcedzic para kod Jude iskariotskog.jpgHram sveti save djavolji znak prstima arhandjel Mihailo.jpg
 
Natrag
Top