"Tada će vas predavati na muke i ubijati vas zbog imena moga." - Tko su velikani vjere?

UREDNIK
Učlanjen(a)
28.07.2010
Poruka
1.587
Веруј у шта хоћеш али контролиши погани језик. Покојног оца називаш ми бананом, мени се обраћаш са синко.
Шта очекујеш, да ти се склоним да пута?
Направио си јако лошу процену и још си ме извређао и у овом посту. Имај у виду да ти то више неће пролазити. Мораћеш се упристојити и прихватити да многи не мисле као ти и, чак шта више, не интересује их твоје мишљење. Као што свако има задњицу тако исто има и мишљење а ти и још и погани језик!
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.432
Previse si me izvredjao u svom prvom postu,ali da vidis kolko sam dobrodusan zovem te na dijalog ,eto ti kao Pravoslavac jos UREDNIK sta mislis o sotonskim simbolima u savinoj crkvi na Vracaru,Potseticu te na simbole u toj crkvi sa slikama iz zadnjeg mog posta.
Sta znaci zank sakom gde se dva srednja prsta saviju a usmere dva krajnja? Jel to tvoja crkva slusa zapadne mentore? :)
djabolji znak Bus.jpgdjabolji znak Obama.jpgHram sveti save djavolji znak prstima arhandjel Mihailo.jpg
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
28.07.2010
Poruka
1.587
Previse si me izvredjao u svom prvom postu,ali da vidis kolko sam dobrodusan zovem te na dijalog ,eto ti kao Pravoslavac jos UREDNIK sta mislis o sotonskim simbolima u savinoj crkvi na Vracaru,Potseticu te na simbole u toj crkvi sa slikama iz zadnjeg mog posta.
Sta znaci zank sakom gde se dva srednja prsta saviju a usmere dva krajnja? Jel to tvoja crkva slusa zapadne mentore? :)
Pogledajte prilog 170146Pogledajte prilog 170147Pogledajte prilog 170148
Сад си са увреда прешао на лажи?
Све у свему, осилио си се много, ма превише!
Тако можеш разговарати са својим укућанима, простачки и лажљиво. Овде ћеш морати да поштујеш правилник и да порадиш на култури обраћања.
Можда ће ти то пасти тешко али ти нема друге!
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.282
Za pocetak hajde objasni otkud ovi satanski simboli na vrhu Savine kupole na Vracaru ,objasni meni neznalici?
Malo vam je idolopoklonstva ,jos ste umetnuli i satanske simbole?

Koji satanski simboli! Polozaj ruku?
Da si bar malo izucavao masonizam, znao bi da su masoni, kao i sva ostala tajna drustva uglavnom nastala iz judaizma. Zato su i simboli "slicni", kazem slicni jer nisu isti. satanisti ih preuzmu pa onda izvrnu.

Pentagram npr. uopste nije satanski simbol vec judejski, koji su oni preuzeli i okrenuli naopacke da formira rogove. Oni tako preuzmu i krst i okrenu naopacke.

Pentagram konkretno u judaizmu oznacava "pentateuh" (pet knjiga Mojsijevih), dok u Hriscanstvu predstavlja 5 rana Hristovih. Dakle, pentagram Hriscani preuzimaju iz judaizma.

Ako pogledas kroz istoriju ciji su simboli i odakle vuku poreklo, naci ces da su iz judaizma. I uopste se ne radi o "istim simbolima" vec se u masonizmu neznatno razlikuju, sto dokazuje da izvorno ni nisu njihovi, vec su ih oni preuzeli i izmenili.

Isti je slucaj sa svevidecim okom i trouglom npr. To je judejski simbol koji predstavlja Jahvu (svevidece oko je Jahve). Pa imas cak i YHWH unutar piramide ugravirano umesto svevideceg oka. I ne radi se uopste o "piramidi" vec o "trouglu". Kod masona je to piramida, a kod nas trougao, jer oni sve uzmu pa izvrnu. Dakle, nisu cak ni isti simboli!

Konkretno Hriscani trougao uzimaju od jevreja, a kod nas predstavlja Trojstvo, dakle isto kao i kod njih, predstavlja - Boga!

Znaci, kad sledeci put naidjes na ovakve simbole trebas da znas da su to judeo-hriscanski simboli a ne masonski ili satanisticki.

Masoni su sinkretisticka religija, koja uzima verovanja drugih i od toga formira svoju, cime dokazuju da su najstarija, a da su sve ostale potekle od nje. Konkretno Hriscanstvo i judaizam. Medjutim, zna se kako oni nastaju, i sta prethodi njima, pa ta prica ne moze da prodje..

Iz tvog pisanja se vidi da nisi strucan ni obrazovan da o takvim stvarima raspravljas..

Za razliku od nas, vi zaista i imate "masonsko - satanisticke" simbole, boga sunca RA i PIRAMIDU, koja cak stoji i na knjizi vaseg osnivaca, koji je bio mason 33. stepena:


Knjiga vaseg osnivaca sa piramidom --->
default.jpg


Simbol boga sunca RA, na vasoj knjizi:
THE-FINISHED-MYSTERY-1917-Studies-in-the-Scriptures.webp


Egipatski simbol boga sunca RA --->
Nimrud_stele_winged_sun.jpg


Isti simbol se koristi od asirije persije do vavilonije --->
main-qimg-de1ea674f83fb0dec18b9be50a81e203-lq

images


*Inace taj simbol koristi i vestica Blavatski, toliko o vasem poreklu..
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.282
Pitanje za tebe Zaokret, da li je ovo isti simbol? NE NIJE!

obamafreemason3ug9.jpg


hosias-pantokrator-1.jpg


*Zato nemoj vise da izmisljas!
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.432
Сад си са увреда прешао на лажи?
Све у свему, осилио си се много, ма превише!
Тако можеш разговарати са својим укућанима, простачки и лажљиво. Овде ћеш морати да поштујеш правилник и да порадиш на култури обраћања.
Можда ће ти то пасти тешко али ти нема друге!
Ja bi te zamolio da odgovoris na moje pitanje ,a ne da ga izbegavas haluciniranjem o uvredama i lazima,nauci se da vodis kulturan dijalog potkrepljen dokazima.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.432
Pitanje za tebe Zaokret, da li je ovo isti simbol? NE NIJE!

obamafreemason3ug9.jpg


hosias-pantokrator-1.jpg


*Zato nemoj vise da izmisljas!
DA ,JESTE ISTI!
Da taj znak prstima nisu mozda koristili Isus Hrist i njegovi apostoli i ucenici?
Mislis da nisu imali doticaja sa grckom kulturom i filozofima pre Rima?
Sta mislis sta su Isus i apostoli mislili o Grckoj filozofiji? ,dal od njih potice i "prstenac"
Mozes li da zamislis Isusa i njegove ucenike kako koriste te grcke znakove???
Da nije ap.Petar za zivota pokazivao neki znak prstom Isus kad ste ga postavili ?
povijen srednjak ispruzenom levom rukom,sta on znaci?
Ma nacicete vi objasnjenje grckom filozofijom za sve :)

Screenshot 2024-06-10 114017.png
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
28.07.2010
Poruka
1.587
Ja bi te zamolio da odgovoris na moje pitanje ,a ne da ga izbegavas haluciniranjem o uvredama i lazima,nauci se da vodis kulturan dijalog potkrepljen dokazima.
Ко си ти и чиме заслужио да одговарам на твоја питања, посебно узимајући у обзир твоје увреде и лажи?
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.432
Ко си ти и чиме заслужио да одговарам на твоја питања, посебно узимајући у обзир твоје увреде и лажи?
Pogledaj svoj prvi post na ovoj temi koji si napisao,pa ce ti biti jasno kako si izneo puno uvreda i lazi na moj racun i racun JS,a ja prelazim preko toga ,al badava.
Ti kao urednik treba da se drzis teme ,a ako imas nesto privatno onda privatna prepiska ,
Poenta je da svaki razgovor bude racionalan i u skladu sa temom,pa se zato drzi teme i kao veliki pravoslavac pisi sta ti kao pravoslavac mislis o idolopoklonstvu ili o ovoj recenici iz
Исус син Навинов 24:14
„Зато се бојте Јехове и служите му беспрекорно и верно. Уклоните богове којима су ваши преци служили с друге стране Еуфрата и у Египту, и служите Јехови.15 Ако не желите да служите Јехови, изаберите данас коме ћете служити, боговима којима су служили ваши преци с друге стране Еуфрата или боговима Амореја у чијој земљи живите. А ја и мој дом служићемо Јехови.“
 
Natrag
Top