Sygic Navigacija

Učlanjen(a)
06.06.2010
Poruka
226
Ja sam pogresno procitao tvoj prvi post o poredjenju ove dve mape. Mislio sam da tvrdis da su Navteq bolje.. Izvini

"Mali doprinos o tome da li su Navteq mape bolje od TomTom mapa"
Ja sam procitao bez ovog "li" :)
 
Učlanjen(a)
24.12.2011
Poruka
33
Jer moze neko ukratko da objasni kako da koristim ujedno obe mape. Koliko sam razumeo, potrebno je u folder Sygic napraviti dva foldera zasebno npr. jedan folder maps, a drugi maps_tt, i u maps_tt mape TomTom, ako tako napravim foldere da li ce raditi sa obe mape? I kako da znam koja se mapa trenutno koristi?
 
Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruka
920
Jer moze neko ukratko da objasni kako da koristim ujedno obe mape. Koliko sam razumeo, potrebno je u folder Sygic napraviti dva foldera zasebno npr. jedan folder maps, a drugi maps_tt, i u maps_tt mape TomTom, ako tako napravim foldere da li ce raditi sa obe mape? I kako da znam koja se mapa trenutno koristi?
EDIT
Pošto je naš drug @nenadsenn dao korektniji i PRAVI odgovor, obrisao sam svoj postupak promene mapa u Sygic navigaciji korišćenjem fajl menadžera. Razlog je da se ne bi stvorila zabuna kod članova. Ja sam se opredelio da u Beogradu koristim uvek HERE mape, a van Beograda, recimo u Čačku, koristiću TomTom. Do sada sam birao mape "svojim" načinom. Od sada, i ja koristim Utility_Syg aplikaciju koju je stavio i objasnio @nenadsenn. Ako nekoga zanima kako se može menjati korišćenjem fajl menadžera, postupak i slika su u prilogu.

Danas sam probao verziju 15.5.4. Koristio sam NT mapu. Korektno rutira. Pošto sam se pridržavao uputstva za kretanje, nije bilo problema sa rerutiranjem.

33mu5ia.jpg
 

Prilozi

  • Izbor mapa.txt
    830 bajta · Pregleda: 18
  • Izbor mapa.jpg
    Izbor mapa.jpg
    53,7 KB · Pregleda: 38
Poslednja izmena:
UREDNIK
Učlanjen(a)
07.03.2011
Poruka
2.982
Jer moze neko ukratko da objasni kako da koristim ujedno obe mape. Koliko sam razumeo, potrebno je u folder Sygic napraviti dva foldera zasebno npr. jedan folder maps, a drugi maps_tt, i u maps_tt mape TomTom, ako tako napravim foldere da li ce raditi sa obe mape? I kako da znam koja se mapa trenutno koristi?

Pogledaj u ovoj temi # 1758.
Mislim da je u # 1 - zx16 - postavio u paketu i SYG Utility.

EDIT - nisam "u bazi" ali evo iz moje navigacije SYG Utility.
 

Prilozi

  • utility_syg.zip
    38,4 KB · Pregleda: 43
Poslednja izmena:
UREDNIK
Učlanjen(a)
07.03.2011
Poruka
2.982
Sygic Utility
Kako sam u prethodnom postu naveo da nisam " u bazi" tako sam ostao i nedorecen - nekompletan u pojasnjenju rada ove aplikacije.
Naime, foldere u kojima su mape treba imenovati ovako -
maps_nq u kojem su navteq mape i
maps_tt u kojem su ta mape.

Folder sa mapama koje trenutno koristite ne morate preimenovati jer ce ga preimenovati aplikacija SygUtility pri prvoj promjeni mapa.
Zatim u svaki od tih foldera kopirati iz prilozenih foldera - maps_nq i maps_tt fajlove - maps.ch.
I ima da radi!
 

Prilozi

  • maps_nq.zip
    299 bajta · Pregleda: 34
  • maps_tt.zip
    299 bajta · Pregleda: 30
Član
Učlanjen(a)
27.12.2010
Poruka
167
Sme li biti upaljen internet dok se koristi ovaj novi Sygic?

Da, sme ali na sledeći način:

Treba razlikovati slučajeve kada PRVI PUT (sa određenom vrstom mapa) startuješ Sygic posle instalacije, i kada Sygic startuješ DRUGI PUT (neki sledeći put) sa određenom vrstom mapa.

Dakle, kada PRVI PUT posle instalacije startuješ Sygic - sa Navteq (nq) ili Teleatlas/TomTom (ta) mapama - internet mora biti ugašen. To važi i za slučaj kada PRVI PUT posle instalacije sa Navteq mapa prelaziš na TomTom mape, ili obrnuto, i startuješ Sygic.

Kada jednom (na goreopisani način) startuješ Sygic, POŽELJNO JE (nije obavezno) da internet bude uključen kada DRUGI (ili neki sledeći put) startuješ Sygic. Sygic će u tom slučaju preko interneta izmeniti/dopuniti content.info u tvom telefonu (u Navteq ili u TomTom maps folderima, zavisno koje mape tada koristiš) prema nekim svojim potrebama. Zato, ako ti treba, pre toga napravi kopije content. info fajlova u Navteq ili TomTom maps folderima.

Posle ovakve procedure preporučujem programče Voice Commands for Navigation od Stepan Šonsky.

Isto kao gore, na drugi način:

1. Instaliraš Sygic
2. Isključiš interenet/wifi
3. Startuješ Sygic sa NQ mapama
4. Ugasiš Sygic (iz samog Sygica)
5. Prebaciš na TA mape
6. Startuješ Sygic sa TA mapama
7. Ugasiš kao pod 4.
8. Uključiš internet/wifi
9. Startuješ Sygic
10. Ugasiš kao pod 4.
11. Prebaciš (vratiš) na NQ mape
12. Startuješ Sygic
13. Kod daljeg uključivanja Sygica ili prebacivanja na druge
mape ne moraš isljučivati internet/wifi.
14. Kraj - nema više
 
Učlanjen(a)
06.06.2010
Poruka
226
Hvalaaa :)
Pokretao sam je vise puta bez interneta, a mape ne menjam, stalno iste koristim.. tako da sad ne moram da pazim da li mi je upaljen internet ili ne
 
Natrag
Top