Sygic Navigacija

Član
Učlanjen(a)
27.12.2010
Poruka
167
Mali doprinos o tome da li su Navteq mape bolje od TomTom mapa.

Jedan primer - sa Navteq mapom unesite (upišite!) kao odredište adresu: Srbija, Novi Sad, Dunavska ulica 30. Pokrenite rutiranje i Sygic će vas odvesti u Begeč, a ne u Novi Sad. To nisam imao sa TomTom mapom. Izgleda da Sygic sa Navteq mapom sve ulice koje tražite u Novom Sadu "pronalazi" u mestima pored Novog Sada (ako tamo postoje) i onda rutira van Novog Sada. Nisam testirao Beograd i druga mesta.

Naravno, sve je OK ako odredište pronađete i odredite (prstom) na mapi.
 
Učlanjen(a)
06.06.2010
Poruka
226
Malo idemo u off...
Ali u Cacku su Navteq ocajne, ali stvarno ocajne.. Pored toga sto nijedan broj u skoro ni jednoj ulici nije upisan, ni jedna jednosmerna nije obelezena kao takva, pojednine koje nikada, ali nikada nisu bile jednosmerne u tom smeru, navteq pokazuje smer suprotan. . . Zar nije dovoljno da budu neupotrebljive
Dok kod TomTom, sve to je ispravno i ima upisano.
Ovo su cinjenice, ne navijam ni za Navteq ni za TomTom, koristim naravno Contrast!

p.s. @lavaback , to se desava zato sto ima vise ulica sa istim nazivom ili se ponavljaju brojevi isl.., npr. kao u Cacku ima tri ulice sa nazivom ulica 14.
 
Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruka
921
Jedan primer - sa Navteq mapom unesite (upišite!) kao odredište adresu: Srbija, Novi Sad, Dunavska ulica 30. Pokrenite rutiranje i Sygic će vas odvesti u Begeč, a ne u Novi Sad. To nisam imao sa TomTom mapom. Izgleda da Sygic sa Navteq mapom sve ulice koje tražite u Novom Sadu "pronalazi" u mestima pored Novog Sada (ako tamo postoje) i onda rutira van Novog Sada.
Malo idemo u off...
Ali u Cacku su Navteq ocajne, ali stvarno ocajne.. Pored toga sto nijedan broj u skoro ni jednoj ulici nije upisan, ni jedna jednosmerna nije obelezena kao takva, pojednine koje nikada, ali nikada nisu bile jednosmerne u tom smeru, navteq pokazuje smer suprotan. . . Zar nije dovoljno da budu neupotrebljive
Dok kod TomTom, sve to je ispravno i ima upisano.
Ovo su cinjenice, ne navijam ni za Navteq ni za TomTom, koristim naravno Contrast!
NT (HERE) vs TA (TomTom)

Ja ću priznati. Navijam za HERE mape a TomTom ne uzimam ozbiljno iz prostog razloga što imaju kancelariju u Beogradu a nisu u stanju da ispravno odrade samo ove dve stvari. Velika raskrsnica u centru, pored same Skupštine Srbije, raskrsnica Bulevar Kralja Aleksandra i ulice Kneza Miloša, nema dozvolu skretanja levo u Kneza Miloša. A u Bulevar dolaze i vozači iz Smedereva (Bulevar se nastavlja kao Smederevski put). Zatim, prometna jednosmerna ulica uz Košutnjak, Pionirska, od restorana "Košuta" do restorana "Devetka" je kod TomTom dvosmerna. Ovo je, po mom mišljenju, nedopustivo. Ne zbog toga što neko meni "treba da ugađa" jer, bogati, "živim u Beogradu" kao da je to neko zanimanje. Ne. Jednostavno, u pitanju je glavni grad, ma kakav bio...

nb6a8l.jpg


Gornja slika je za drugara @lavaback. Nadam se da se može proveriti da se upisivanjem : Novi Sad, Dunavska vidi da postoji izbor. Dakle, dovoljno je samo "skloniti" tastaturu i može se izabrati ona prava. To su prve 2 male slike. Druge dve su za TA mapu. Nudi se Petrovaradin a pitanje da li u njemu postoji Dunavska ulica. Ako da, izvinjavam se.

Slično se može pravilno izabrati u navigacijama iGO_NextGen i HERE Maps.

jr8fh2.jpg


A sada da proverimo kako bi smo stigli do Begeča u Dunavsku 30.

4ioo5e.jpg


Kao što se vidi, niti sa navigacijom Sygic, niti sa iGO_NextGen, sa TomTom mapom ne možemo pronaći pomenutu adresu.
Smatram da je mnogo bolje da je sve ucrtano na karti, naravno, ako postoji. Zato sam mišljenja da je HERE mapa preciznija i detaljnija.

Zamolio bih da drugar @aconik stavi bar po 2 primera (4 slike) kao ilustraciju da je mapa HERE u Čačku katastofalna a da TomTom ima to ispravno upisano. Nadam se da to nisu neke nove, ili male ulice na periferiji. Najbolji je primer ako se pokaže da nešto ne valja je obično na većim i značajnijim ulicama u nekom gradu. Zar ne ? Inače, razlog nije moje nepoverenje, da ja njemu ne verujem. Sigurno je tako. Iako, @aconik kaže da su ovo činjenice. Ipak, činjenice se pokazuju nekim slikama ili citiranjem nečega. Ne samo tvrđenjem da je tako...Pošto sarađujem sa kancelarijom HERE u Beogradu, naravno besplatno - volonterski, poslaću im mejl sa tim greškama, koje su primećene u HERE mapi za Čačak. Mislim da će i našeg člana iz Čačka da zanima njihovo objašnjenje. Odgovoriće mi sigurno.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
07.03.2011
Poruka
3.029
Srpski jezik za verzije 15.x.x

U aktuelni serbian.lang dodao sam jos 62 linija prevedenih komandi.
Fajl serbian.zip "otpakovati" i zatim fajl - serbian.lang kopirati u -
Sygic/Res/Skin/langs_anui

EDIT - Svi koji ste vec "skinuli" fajl do 19:18 sati 14.10.2015 ponovite.Dodato jos prevoda.
 

Prilozi

  • serbian.zip
    66,6 KB · Pregleda: 39
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
27.12.2010
Poruka
167
p.s. [USER=259449 je napisao(la):
@lavaback[/USER] , to se desava zato sto ima vise ulica sa istim nazivom ili se ponavljaju brojevi isl.., npr. kao u Cacku ima tri ulice sa nazivom ulica 14.

Novi Sad i Begeč koje sam pomenuo su dva različita i odvojena (18 km) mesta/naselja. Ukucaj adresu koju sam napisao (Dunavska ulica 30 u Novom Sadu) i daj Sygicu start (na mapi) na adresi Dunavska ulica 28 u Novom Sadu i vodiće te 18 kilometara do Begeča, umesto da te vodi do sledeće kuće u istoj ulici.
 
Učlanjen(a)
06.06.2010
Poruka
226
Pogledaj navigas-ov post iznad, odgovorio ti je i on o cemu se radi.. Postoji izbor koju ces Dunavsku..

p.s. U iGO kada se ukuca Novi Sad, pa Dunavska, pa br 30 izbaci pet razlicitih postanskih brojeva gde se sve ta ulica nalazi, ti samo treba da izaberes koji ces
 
Član
Učlanjen(a)
22.06.2009
Poruka
4.880
mapdownloader15_4_9_(20150912).zip

- FIXED: LUX.TA.2015.06 map(ne0,ne1,ne2,ne9)

- updated: AUS.TA.2015.06 map(ne9)
- updated: NZL.TA.2015.06 map(ne9)
- updated: EUROPE TA.2015.06 maps(nhs,pak)

- updated: IRAN IRN.RH.2015.06 (map version 9.01)
- updated: IRAQ IRQ.GT.2014.06 (map version 9.01)
- updated: PAKISTAN PAK.TR.2015.06 (map version 9.01)
- updated: AZERBAIJAN AZE.EN.2011.03 (map version 9.01)


(NT=NAVTEQ=HERE)
(TA=TELEATLAS=TOMTOM)

Car maps: TA:2015.06 (maps version 9.01 - sygic version 15.4.X and higher)
Truck maps: EU NT:2015.06, US NT:2015.06, MEA NT:2014.09, AUSNZL TA:2014.09



Kod:
http://pastebin.com/Gm2SBEQE
 
Član
Učlanjen(a)
27.12.2010
Poruka
167
@aconik @navigas

U vezi Dunavske ulice u Begeču koji (Begeč), po Navtequ ko zna zbog čega ima veze sa Novim Sadom:

Hvala Navtequ što mi nije ponudio i opciju da "Dunavska Padina"Begec02.jpg tražim u Zaklopači između Boleča i Grocke - to bi po vama bilo manje zbunjujuće, jer višak izbora/opcija ne škodi. Zašto jednostavno (kao Tomtom), ako može komplikovano (kao Navteq). Kako bi se sa tim snašao, ne daj bože, neki stranac koji se prvi put primiče Novom Sadu. Ako tražim ulicu u Novom Sadu, zašto jednostavno ne nađe tu ulicu u Novom Sadu???

Odgovor je "napipao" navigas - zato što Navteq izgleda ne raspoznaje Futog i Begeč (i druga mesta pored Novog Sada) kao posebna naselja. Ako to nije nepreciznost mape, ja onda ne znam šta je nepreciznost. To je mnogo gore od nedostatka kućnih brojeva, na primer. Evo, šaljem i slike kako to izgleda u praksi. Uzgred, toga (koliko se sećam) nije bilo u ranijim/starijim Navteqovim mapama.

Uzgred, zbog ovakvog nedostatka Sygica/Navteqa programčić Voice Commands for Navigation je praktično neupotrebljiv sa tom kombinacijom.

Begec02.jpg Begec01.jpg
 
Natrag
Top