Sygic Navigacija

Član
Učlanjen(a)
31.12.2012
Poruka
918
Ima sve samo treba znati nači ovako je kod mene i kad naiđem na radar,kameru,željezničku prugu,prekoračenje brzine po znakovima vlak koje sam zvukove zakačio ti me i obavještavaju.
 

Prilozi

  • OBAVJESTI.png
    OBAVJESTI.png
    115,3 KB · Pregleda: 87
  • ZVUK.png
    ZVUK.png
    73,7 KB · Pregleda: 80
Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruka
921
Sygic 15.4.10 sa TomTom mapom u Beogradu

U temi koja je namenjena za to, poredio sam navigacije. Napisaću ovde vrlo kratko o novoj Sygic 15.4.10.
I dalje tvrdim da Sygic navigacija nije dobra, nije pouzdana. Bar je tako u Srbiji, posebno u Beogradu. Ilustracija je u slikama u prilogu. Sygic, zvanično, koristi TomTom mape. Dakle, sada nisam jurio grešku Sygic navigacije, niti grešku TomTom mape. Jednostavno, imam potrebu da od kuće idem do Novog Beograda, Aleksinačkih rudara 32. Sygic, kao najbolju, nudi skandaloznu rutu niz Košutnjak, Pionirskom u kontra smeru. Ne mogu da shvatim da ovo i dalje prolazi bez korekcije mape, iako i TomTom ima kancelariju u Beogradu. To znači da svako rutiranje, iz kraja u kome stanujem, Filmski grad, Vidikovac, Skojevsko naselje..., do starog dela Novog Beograda (stari Merkator, Hotel "Jugoslavija", splavovi na Dunavu), će biti ovako loše.
Sa NT mapom je rutiranje na istoj putanji korektno...
Zamolio bih članove, koji toliko željno iščekuju novu TomTom mapu, da mi odgovore.
Kako se ova mapa pokazala u gradu u kome oni žive. Gde se uopšte ova mapa može pouzdano koristiti ? Već sam naveo dva drastična promašaja u Beogradu. Jedan je zabrana skretanja levo iz Bulevara Kralja Aleksandra u Kneza Miloša, a druga je pogrešno označena Pionirska, kroz Košutnjak, kao dvosmerna. Ovaj drugi promašaj je i uzrokovao rutiranje koje sam pomenuo.
 

Prilozi

  • Sygic TA 1.jpg
    Sygic TA 1.jpg
    28 KB · Pregleda: 60
  • Sygic TA 2.jpg
    Sygic TA 2.jpg
    48,8 KB · Pregleda: 59
  • Sygic TA 3.jpg
    Sygic TA 3.jpg
    41,8 KB · Pregleda: 62
  • Sygic TA 4.jpg
    Sygic TA 4.jpg
    41,1 KB · Pregleda: 63
  • Sygic NT OK.jpg
    Sygic NT OK.jpg
    53,6 KB · Pregleda: 64
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
27.12.2010
Poruka
167
Ima sve samo treba znati nači ovako je kod mene i kad naiđem na radar,kameru,željezničku prugu,prekoračenje brzine po znakovima vlak koje sam zvukove zakačio ti me i obavještavaju.


OK, izgleda da smo se složili da uputstvo u tački 4. na 1. strani nije precizno za ovu verziju Sygica.

Što se tiče tvojih podešavanja, sve to sam ranije probao. Evo i sličice. Zvuk "Pažnja, približavate se prekršajnoj kameri" (ili drugi zvuk umesto tog) se ne čuje, iako se ikona za kameru vidi na ekranu. Nasuprot tome, zvuk "Prekoračili ste brzinu" se uvek čuje.
 

Prilozi

  • Skrinsot02.jpg
    Skrinsot02.jpg
    27 KB · Pregleda: 50
Član
Učlanjen(a)
27.12.2010
Poruka
167
Kako se ova mapa pokazala u gradu u kome oni žive.

Živim u Novom Sadu, na najvećem gradskom bulevaru koji je napravljen pre 30 godina. Kućni broj (adresa) je na tom bulevaru. NQ mapa nema moj kućni broj (mada ima okolne brojeve), a nije ucrtana ni ulica/uličica u kojoj je zgrada, iza bulevara. TT mapa nema u tom delu nijedan parni kućni broj sve do broja 66, a nema ni pomenute uličice iza bulevara.

Dakle, daleko sam još od finesa u navigaciji koje pominješ.
 
Član
Učlanjen(a)
24.01.2013
Poruka
34
da li moze ko okaciti downloader za nq 2015 06 i sredjen folder sa contentom ,na prvoj strani je samo tt ?
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
28.07.2010
Poruka
1.592
da li moze ko okaciti downloader za nq 2015 06 i sredjen folder sa contentom ,na prvoj strani je samo tt ?
На првој страни је downloader за обе мапе, што је и уоквирено на приложеној слици.
Такође, у самом фолдеру Sygic, све је већ упаковано за тт мапе.
Ево и downloader-а од браон пса:https://cloud.mail.ru/public/APAh/k8nxRqFPw
 
Učlanjen(a)
29.09.2010
Poruka
11
Molim pomoć, ne prepoznaje karte NQ.

Napravio sam sljedeće:
1. Deinstalirao stari Sygic i obrisao direktorij
1. Skinuo sam "Sygic APK+Root folder_2" iz #1753 i "mapdownloader 15.4.6" iz #1
2. raspakirao sam Sygig i stavio na root direktorij SD kartice.
3. Odabrao sam mape s oznakom ".ta." i stavio ih i direktorij Maps.
4. Instalirao sygic, pokrenuo i radi.
5. kada sam umjesto TT mapa pokušao koristiti NQ mape (u direktorij Maps izbrisao prethodni sadržaj i stavio sadržaj iz Sygic Truck) šalje me na download karata i skine TT karte.
6. Pokušao sam i s content.info iz posat #1743: TT radi, NQ šalje na download karata.

Za napomenu:
- imam instalirani Sygic Utility kojeg u početku nisam koristio, zatim sam ga koristio, ali nikakvog pomaka
- s kartama skinutih s programom "Sygic PC maps DOWNLOADER - [8.9.2015]_2.exe" neće da mi prepozna niti TT niti NQ karte.

Unaprijed zahvaljujem
 
Natrag
Top