Sygic Navigacija

Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruka
921
@JaSamBG
@RonTeo
@@zx16
Pogledajte slike. Dva kompleta od po 4. Prve 4 su sa HERE a druge sa "prastarom" Contrast. I prokomentarišite koja mapa je bolja. Da podsetim, a i vidi se, radi se o istoj navigaciji. Ja mislim da je i dalje Contrast, bar za Srbiju, broj 1. Naravno, kada testiram sa predloženim, novim mapama, rado ću priznati da sam grešio :)
 
Učlanjen(a)
02.05.2013
Poruka
11
Gde skidate taj 14.6.4 i koja je procedura instalacije.Moze li samo deinstalacija apk. i instalacija novog14.6.4 apk fajla.
 
Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruka
921
Ja se izvinjavam od kad to ne može iz K Miloša levo pored skupštine? Jel moguće da sam toliko lud. Zar nije dasna traka pravo, srednja pravo i levo, a skroz leva, samo za levo?
Prijatelju, ti me izgleda zajebavaš. Izvini na izrazu. Sasvim je drugarski. Pročitaj šta je citirao @RonTeo, obraćajući se meni :

@navigas
sto kaze @JaSamBG rec je o mapama a ne o navigaciji. Sve te tvoje slike 1,2,3 sa NQ mapama su pogresno izrutirale. Iz Kneza Milosa kod Skupstine ne moze levo pa ako to nezna vozac i nezna navigacija(mapa) bice problema. Morace do 27.Marta pa levo i dosta je komplikovano za one koj nisu iz Bgd

Dakle, @RonTeo tvrdi da ne može. A ja se slažem sa tobom. Može, naravno ! Što bi rekao Šojić "@navigas, tj. ja, sam to i napisao".

Ne znam o čemu se radi. Koda nas uvek mora "Dva Srbina, tri mišljenja".
 
Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruka
921
To je mapa jul 2012. godine. TomTom je kupio 2013 kontrastovu mapu kao svoju osnovu. Danas je skoro kraj 2014. godine.
I dalje mislim da je kontrastova mapa najgora :)
Drugar, da li si pogledao slike (drugi paket od 4) gde je Contrast mapa, kako kažeš najgora, lepo odradila putanju :
Bgd - G. Milanovac - Gornja Trepča - Ovčar Banja.
Ponoviću ti slike. A ti mi pkazi, ALI ISKLJUČIVO SLIKAMA, da grešim. Ubaci istu rutu i proveri. Bez slika, više ne želim da se ubeđujem. Imam pametnija posla. Svi samo mudruju, a ja ne videh ništa. Osim konstatacija "zastarela", "najgora", "sada je 2014.". Kao da su pomenuta mesta pronađena prošle godine. Prijatelji kada nešto kažeš, dokaži slikom. Ti si jedan od retkih koji kaže da je Contrast najgora. Očigledno, čisto navijački.
Evo ti slike rutiranja sa tom "najgorom" mapom. Napiši bar šta ti se ovde ne uklapa. Da ti se ne sviđa, to već vidim :)
 

Prilozi

  • 20.jpg
    20.jpg
    22,7 KB · Pregleda: 33
  • 21.jpg
    21.jpg
    41,3 KB · Pregleda: 32
  • 22.jpg
    22.jpg
    43,5 KB · Pregleda: 32
  • 23.jpg
    23.jpg
    48,8 KB · Pregleda: 32
  • 20.jpg
    20.jpg
    22,7 KB · Pregleda: 31
  • 21.jpg
    21.jpg
    41,3 KB · Pregleda: 31
  • 22.jpg
    22.jpg
    43,5 KB · Pregleda: 31
  • 23.jpg
    23.jpg
    48,8 KB · Pregleda: 32
Član
Učlanjen(a)
07.05.2013
Poruka
381
Srbo, Srbo...mnogo si bezao sa casova na ovom forumu. :) Da te podsetim, poceo si sa hvalospevom o Sygicu kao najboljoj navigaciji jer te dovela do G. Trepce. Ne bilo ti tesko, vrati se na svoj prvi post par strana unazad pa se sam uveri sta si pisao. Kasnije, kada si uvideo da gresis i da su mape bitnije od same navigacije, malo menjas pricu, pa sad kazes -
"1. Za bilo koju navigaciju bitne se mape. Tj. njihova preciznost i detaljnost (ucrtano što više mesta i puteva). Navigacija je u drugom planu. Skoro, manje važna."

Vidi, nismo deca ovde, lepo napisi da si se zaleteo sa onim hvalospevom o samoj navigaciji, tj. nisi bio na casovima kada se pricalo o mapama ;), kao i da ces ubaciti nove mape, azurirane. Bilo u Sygic ili neku drugu navigaciju. I to bi bilo korektno.

Sad, trazis od mene da ti nesto dokazujem jer tebe mrzi ili ne znas kako da ubacis nove mape i proveris sve to sam.

Ajd' dobro -

1.png 2.png
 
Član
Učlanjen(a)
16.02.2013
Poruka
56
Скините са доње адресе фолдер у коме су два фолдера за мапе, један за мапе navteq а други за мепе tomtom:
Kod:
http://www.4shared.com/zip/NqPHMpcXba/Sygic__2_.html

Ne mogu ovo da skinem sa prve strane, molim za pomoć. I još pitanje kako da pokrenem HUD na ovoj verziji?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
24.08.2010
Poruka
190
petkovic56 i moja malenkost mole za link od 14.6.4 i pitamo moze li se samo pregaziti 14.3.3
 
Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruka
921
Srbo, Srbo...mnogo si bezao sa casova na ovom forumu. :) Da te podsetim, poceo si sa hvalospevom o Sygicu kao najboljoj navigaciji jer te dovela do G. Trepce. Ne bilo ti tesko, vrati se na svoj prvi post par strana unazad pa se sam uveri sta si pisao. Kasnije, kada si uvideo da gresis i da su mape bitnije od same navigacije, malo menjas pricu, pa sad kazes -
"1. Za bilo koju navigaciju bitne se mape. Tj. njihova preciznost i detaljnost (ucrtano što više mesta i puteva). Navigacija je u drugom planu. Skoro, manje važna."

Vidi, nismo deca ovde, lepo napisi da si se zaleteo sa onim hvalospevom o samoj navigaciji, tj. nisi bio na casovima kada se pricalo o mapama ;), kao i da ces ubaciti nove mape, azurirane. Bilo u Sygic ili neku drugu navigaciju. I to bi bilo korektno.

Sad, trazis od mene da ti nesto dokazujem jer tebe mrzi ili ne znas kako da ubacis nove mape i proveris sve to sam.

Ajd' dobro -

Pogledajte prilog 56943 Pogledajte prilog 56944
Odgovoriću ti jer si OK. Stavio si slike. Kao što vidiš, i tvoja verzija je izrutirala isto, na iGO, kao i moja sa starom Contrast mapom. U čemu je problem.

I ponoviću ti zašto "hvalospev" o Sygicu. Dakle, sada samo o navigacijama. iGO vs Sygic.

1. I ja sa "starom" NQ mapom sam dobio identičnu rutu kao ti sa najnovijom.
2. Imam iGO, ali smatram da se sporije "kači" na satelite, naročito ako se koristila neka druga par dana.
3. U Sygic navigaciji, koju koristim, prikazane su trake za prestrojavanje. Seti se samo kako je to korisno, za Novi Beograd, tj. za Jurija Gagarina. Kada se čovek zaglavi u leve 2 trake a želi da nastavi pravo. Čeka dok se drugi ne smiluju da ga puste. Ili, skretanje levo iz Bulevara u Kneza Miloša. Znaš o čemu pričam.
4. U Sygic mi se sviđa : "Vodi me...", "Vozi tamo...", pritisneš navigaciju i sve ide kao podmazano.

Pošto sam bežao sa časova, priznajem da me mrzi da ubacujem svakog meseca nove mape. Jer to mu dođe kao "umetnost tradi umetnosti". Igranka bez prestanka. Mala digresija. Moj kolega u Americi je koristio Windows 95 a mi uveliko krekovane XP. A radio je u Tošibi. Dakle, dok mi jedna mapa služe kako valja, nova mi ne treba.

Drago mi je da smo lepo prodiskutovali. Ipak, mora nešto i da se radi.
Srdačan pozdrav !
 
Natrag
Top