Sygic Navigacija

Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruka
921
@RonTeo
U Gornjem Milanovcu sam samo svratio do restorana "Norveška kuća". Sada sam proverio. Nema kućnih brojeva za ulice koje se mogu izabrati. Međutim, ako neko stigne do određene ulice u nekom gradu u unutrašnjosti, ne vidim da postoji problem da pogleda gde je kućni broj. On je, de facto, već stigao na odredište. Našaliću se, "Da li treba da se kolima uđe i na 3. sprat". Meni je sasvim dovoljno ovo što mape nude.
Što se Atomske Banje tiče, tj. Gornje Trepče, takođe nema kućnih brojeva. Zaista ne razumem da je to bilo kome potrebno. Proveravao sa mape TA, mape koje koristi CoPilot, mape Serbia_83_Contrast_2012.07_120910.fbl, za njih GORNJA TREPČA ne postoji. Dakle, bitno je brzo i lako postaviti odredište na osnovu Mesta Intreseovanja i sl. Tako sam, bez problema, iz Bgd preko Gornjeg Milanovca u Gornju Trepču stigao preko sela Lunjevice. Tako je put do Atomske Banje, od Milanovca, bio dug samo 11 km, a preko Preljine, kako nude neke navigacije, bilo bi i 20 km duže. A kvalitet isti.
Za specilazovane navigacione uređaje, kao što je i Garmin, ne mogu tvrditi pouzdano. Samo znam da je vozač sa svojim Garminom pitao da li je na dobrom putu. Kada je video šta ja koristim, "po naški" je opsovao i "poslao" svoju navigaciju u servis...Naravno, nisam mu ulazio u auto da bih proveravao da li ume da koristi...
Uostalom, nemam nikakvog razloga da "promovišem" Sygic android navigaciju. Najiskrenije, dobronamerno savetujem da se ona koristi. Ko hoće, hoće...Tako je bilo i sa "čuvenom" iGO. Imam i jednu i drugu. iGO nije loš, ali samo vredi u Beogradu. Za mesta u unutrašnjosti, pa čak i za neke lokacije u Beogradu, mnogo lakše se upiše odredište u Sygic. Ja sam i napisao. VOLEO BIH DA ME NEKO DEMANTUJE, UBEDI U SUPROTNO. Tada bih i ja prešao na bolju navigaciju. Za sada možemo samo raspravljati koja je bolja. Po mom mišljenju, Sygic nema premca. Najlakše se, čak i vožnji, upiše nova destinacija. Ne mora se stajati i desetak minuta upisivati i tražiti po mapi grada. Takođe, iGO se mnogim prijateljima dopao ali su odustali zbog lošeg i sporog "kačenja" na satelit.
Zbog svih, koje ovo interesuje, voleo bih da neko pobije ove argumente. A za kućne brojeve, ja ću mu pomoći da se snađe, kada uđe u ulicu. Naravno, ovo se šalim. Jer, nisam ja napravio Sygic da bih je toliko hvalio. Nemam ama baš ništa od toga...
Pozdrav !
 
Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruka
921
@JaSamBG
Prijatelju, u prethodnom komentaru sam pokušao da objasnim zašto smatram da je Sygic najkvalitenija navigacija. Utility softver je najbolji. U to se, verovatno, razumem jer mi je to struka. Pričam o mapama, jer nije uopšte bitno kakav vizuelni interfejs ima neka navigacija, kao recimo mogućnost iGO da u vožnji pravi screeshoot-ove. Najvažnije za navigaciju je koju mapu koristi. Tačnije, da li je ta mapa precizna i detaljna i da li pokriva čak i sela i manja mesta, za koja nisi ni čuo. To je suština. iGO koristi i HERE mape. Međutim, ja sam, videvši da ne postoje neke ulice u Bgd, da su loše označene u suprotnom smeru, ubacio Contrast 2012. Više ne koristim tu navigaciju jer mi se, jednostavno, Sygic čini lakšim za korišćenje. I posebno, oduševljen sam prozorčićem u kome se prikazuje koje trake koje treba koristiti zbog prestrojavanja. Posebno u Novom Beogradu. Nisam baš toliko sujetan, da mora da sve bude po mome...Pokušao sam objektivno da istestiram različite navigacije i iste navigacije sa različitim mapama. Imam, slučajno 2 ista android Huawei mobilna, i to mi je bilo lako. Ista navigacija, ali u jednom HERE mape, u drugom NQ, i lako se utvrdi razlika do istog odredišta paralelnim korišćenjem. Ili TA vs NQ...
 
Član
Učlanjen(a)
07.05.2013
Poruka
381
Ja sam ti konkretno, screenshotom, pokazao da je u tom delu mapa HERE (NQ) nepreciznija od TT.

Sto se tice iGOa, situacija je ista kao kod Sygica. Sve zavisi od mape. S' tim sto kod Sygica ja imam izbor izmedju dve, a kod iGOa izmedju tri mape.

Mozda je tebi laksi Sygic za rad, nekom drugom neka druga navi. ali nahvaliti Sygic onako kao sto si ti uradio...pa reklama, sta drugo. ;)
 
Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruka
921
@JaSamBG
Da bih pokazao da ne smatram da sam "posisao" sve znanje ovog sveta, zamoliću te da mi pomogneš u vezi ubacivanja slika na forum. Želeo sam da ilustrujem upload-ovanjem ali mi traži link...
Vidm da ti to radiš lepo, pa ako želiš, daj mi savet kako mogu da ubacim sliku u komentar.
Unapred hvala !
 
Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruka
921
Imas ono dugme - "Dodati datoteku".
Puno ti hvala. Nisam ga primetio. priznajem :)
Evo, dodaću sliku gde sam poredio TA i NQ. Ispraviću se, od Milanovca NQ me lepo odveo sa 11km. Za TA bi se išlo 27km a ne vidim zašto je onoliko vreme dato. 11km sam u povratku prešao za 10 min.

A ovde su slike gde sam poredio, takođe TA i NQ i gde se vidi onaj prozorčić sa trakama :

I, na kraju, razlika u izboru putanje kada sam tražio, koliko se sećam, putanju od Đerma do Nikole Pašića 7. NQ je napravio krug oko Terazija da bi stigao baš ispred tog broja. TA vs NQ 1.jpg TA vs NQ 2.jpg TA vs NQ 1.jpg TA vs NQ 2.jpg TA vs NQ 3.jpg
 
Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruka
921
Na gornjim slikama je situacija sa TA mapama levo, a desno su uvek prikazi NQ mape.
Inače, iako se kaže da je HERE nasledio, tj. kupio Navteq, ja sam utvrdio da su HERE nepreciznije. Čak sam zaključio da je najbolje u iGO koristiti, za Srbiju, staru Serbia_83_Contrast_2012.07_120910.fbl.
Možda neko ima drugačije mišljenje i iskustvo...
 
Učlanjen(a)
23.05.2014
Poruka
266
pozzz !
jedno pitanje < ., koristio sam na sigic 14.3.4 i to tt mape ali sad sam hteo da predjem na NQ i non stop me tera na internet da skidam mape ., pokusao sam svasta al ne pomaze .., neznam sata se desilo ,ranije sam ih koristio (content ivo je ok za mape 2014 . 9 velicine 411 bajt. )
 
Član
Učlanjen(a)
24.08.2010
Poruka
190
@navigas
evo ti jedan test za kvalitet mapa HERE i TT. Kreni iz pravca autoputa npr. Topciderska Zvezda pa ulicom Kneza Milosa do Narodnog pozorista ul. Francuska naravno Beograd. Ista vrsta rutiranja npr. "brza", postavi te dve slicice (posto to dobro radis) pa se cujemo. Pozdrav.
 
Natrag
Top