Sveto Trojstvo

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Da.
U tom smislu otkrivenja koja je dobila - verujem da je sve od Boga.

To ne mora da znači 'da je i svaka njena izjava nevezana ili vezana za direktno otkrivenje - od Boga, jer mi smo ljudi, i možemo nešto pogrešno i razumeti, ili doneti pogrešan zaključak pod naletom subjektivnih osećanja.

Tako da ja i ovu moju predpostavku da je grešila - smatram mojom subjektivnom misli.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.352
Pa sve to veruju I protestantske crkve. Oko cega su se podelili? Pa nisu se uopste podelili oko sustine evandjelja, vec oko nebitnih stvari, jela pica, praznika.. Sve same gluposti...

Tko je onda bio inicijator protestantske 'reformacije', ako su plodovi te 'reformacije' takvi da su se nakon toga 'namnožili' na 55 tisuća sekti?

Nisam ja rekao da treba napustati crkvu, vec to da staresine mogu uciti i lazi i voditi crkvu u krivom smeru.. A ako crkva kao telo uci istinu, nema je potrebe napustati..

Crkvene starješine su autoriteti isključivo u teološkim pitanjima. I to samo onim teološkim pitanjima koje Crkva smatra važnim za pravovjernost. U ovom pitanju, ja ne nalazim ništa što moja Crkva krivo uči. Po drugim pitanjima pripadnik Katoličke Crkve nije uopće dužan slušati i prihvaćati ono što bi oni eventualno govorili. Najbolji primjer za ovo je nedavno papino podržavanje svjetovnih vlasti po pitanju epidemije i cijepljenja, sa čime sa ja uopće ne slažem. I nijednog katolika ne obvezuje što god papa o tome mislio i preporučivao.

Ne zalazem se za crkve bez staresina i ucitelja, vec ne smatram crkvu centralizovanom, kao da je ona na jednom mestu sa jednim covekom na celu.

Čak ni Katolička Crkva nije "na jednom mjestu i s jednim čovjekom na čelu". Ne znam po koji put, ali ponovit ću još jednom - Katolička Crkvu sačinjavaju vjerni narod i vodstvo Crkve (svećenici, biskupi i papa). Sviđala se tebi 'centralizirana Crkva" ili ne, Kristova Crkva mora biti centralizirana jer ju je Krist takvom utemeljio. Nije Krist svakom pojedinom kršćaninu ostavio da "napasa Njegovo stado", da ga poučava i da ga vodi. Zapovjedio je Petru i ostalim apostolima da to čine.

Smatram da Bog i protestantske crkve takodje smatra svojima (ne sve, vec one koje uce sustinu evandjelja).

Može biti. Jedino sam siguran da njihovih 55 tisuća sekti nije Boga na slavu niti po Božjem planu.
 
Učlanjen(a)
27.03.2023
Poruka
737
Da.
U tom smislu otkrivenja koja je dobila - verujem da je sve od Boga.

To ne mora da znači 'da je i svaka njena izjava nevezana ili vezana za direktno otkrivenje - od Boga, jer mi smo ljudi, i možemo nešto pogrešno i razumeti, ili doneti pogrešan zaključak pod naletom subjektivnih osećanja.
Pa baš i nije tako, oprosti ali ne slažem se. s tobom... što nije bila jasna u nekim stvarima pa tako i napisala, već je rekla da je i više od proroka.
Uostalom, niti mi to za Čežnju vjekova ne pije vodu jer kao drugi su plagijali a kome su išli novci -- da li Marian Davis ili Ellen G.White?
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
27.03.2023
Poruka
737
Ja lično ne smatram da je Ellen White bila nepogrešiva.
Samo je Bog nepogrešiv.

Ali apsolutno verujem u njeno pozvanje za proroka i vesnika crkve ostatka u njenoj početnoj fazi, i u nadahnutost njenih spisa, jer sam ga sam doživeo.
Da li smatraš da je i to što se pojedinci bave njenim spisima i odlučuju što je plagijat a što ne zapravo sotonski ona kaže da će biti mržnja prema njenim spisima koja će biti sotonska... zašto je pisala protiv takvih ljudi koji će to odlučivati što je inspirirano a što ne iz njenih spisa?
zar nije poštenije odbaciti potpuno te spise ili ih jednostavno prihvatiti?

Ne dolikuje nikome tu i tamo ispustiti riječ sumnje koja će djelovati poput otrova u drugim umovima, uzdrmati njihovo povjerenje u poruke koje je Bog dao, koje su pomogle u postavljanju temelja ovog djela i pratile ga danas, u prijekorima, upozorenjima, ispravcima i ohrabrenjima. Svima koji su stajali na putu Svjedočanstvima, rekao bih, Bog je dao poruku svom narodu i Njegov će se glas čuti, slušali vi ili odustali. Vaše me protivljenje nije povrijedilo; ali morate položiti račun nebeskom Bogu, koji je poslao ova upozorenja i upute da drži svoj narod na pravom putu. Morat ćete mu odgovarati za svoju sljepoću, za to što ste bili kamen spoticanja na putu grešnika. GCDB APR.13, 1891

Pa tvoja crkva i dalje štampa te knjige znači nije ona, osim možda pojedinca u crkvi koji stavljaju sumnju, ali takvih ima i u nezavisnim službama i grupama

Ne zaboravi da ja nisam član tvoje crkve, već sam katolkinja i samo me zanimalo to u jednom periodu. Znači samo razgovaramo ovo je forum. Ellen White je te spise namijenila ljudima unutar crkve kao i bivšim adventistima, uglavnom onima krštenim u vjeri -- a ne ljudima koji se samo zanimaju.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Da li su plagijali za života Ellen White ne znam.

Posle njene smrti sigurno.

Meni je nadahnuće najbitnije, i ono što mi Bog svedoči.

A ja greške u njenim spisima istina nisam video.
 
Učlanjen(a)
27.03.2023
Poruka
737
Meni je nadahnuće najbitnije, i ono što mi Bog svedoči.
A ja greške u njenim spisima istina nisam video.

Pošteno Laodikeja neću te više time zamarati.
Hvala na odgovoru!

Samo da te podsjetim :)

Napustio si svoje prijatelje i udoban dom, i došao me naučiti kako pronaći Isusa i vjerovati u Njega kao jedinog pravog Boga. Srušio sam svoje idole i obožavao Boga, a sada Ga vidim licem u lice. Spašen sam, zauvijek spašen, da zauvijek gledam Onoga koga ljubim. Tada sam Ga vidio samo okom vjere, ali sada Ga vidim onakvog kakav jest. Sada mogu izraziti svoju zahvalnost za Njegovo otkupiteljsko milosrđe Onome koji me ljubio i oprao me od mojih grijeha svojom vlastitom krvlju.” {6T 311.1}

---

I začuše glas GOSPODINA Boga gdje hoda vrtom u smiraj dana; i sakriše se Adam i njegova žena od prisutnosti GOSPODINA Boga među stabla u vrtu. Postanak 3:8

Boga nitko nikada nije vidio; jedinorođeni Sin, koji je u Očevu naručju, on ga je objavio. Ivan 1:18

I sâm Otac, koji me poslao, posvjedočio je za mene. Niti ste ikada čuli njegov glas, niti ste vidjeli njegov lik Ivan 5,37

Te riječi je GOSPODIN jakim glasom izrekao svem vašem zboru na brdu, iz ognja, iz oblaka i iz guste tame, i ništa više nije dodao; i napisao ih je na dvije kamene ploče i predao ih meni. A kada ste čuli glas iz tame (jer je brdo plamtjelo ognjem), pristupili ste k meni, to jest svi glavari vaših plemena i vaše starješine, i rekli: ‘Evo, GOSPODIN, Bog naš, pokazao nam je svoju slavu i svoju veličinu, i čuli smo njegov glas iz ognja: danas smo vidjeli da Bog govori s čovjekom i ovaj ostaje živ. Ponovljeni Zakon 5:22-24

Boga nitko nikada nije vidio. Ako ljubimo jedan drugoga, Bog u nama ostaje i ljubav njegova je u nama usavršena. 1. Ivanovsa 4:12

U početku bijaše Riječ i Riječ bijaše s Bogom i Riječ bijaše Bog. Ivan 1:1

I postade Riječ tijelom i prebivaše među nama; i promatrali smo slavu njegovu, slavu kao u jedinorođenoga od Oca, punog milosti i istine Ivan 1:14

:)
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Videti Isusa DA.

I meni se ukazao u viziji 3 puta.

 Bog Otac nije.

Ko je video njegovu slavu AMIN!

Naravno Boga ne možemo videti u punini njegove sile i slave.

Možemo duhovnim očima.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.261
Tko je onda bio inicijator protestantske 'reformacije', ako su plodovi te 'reformacije' takvi da su se nakon toga 'namnožili' na 55 tisuća sekti?

Ko je inicijator raskola 1054. godine? Covek naravno! Ali crkva je duhovna Slape. Ako bismo crkvu gledali kao fizicku, onda je crkva vec davno pala, ili je jedna od ove dve sekta.

Mozes li ti reci da je pravoslavna crkva sekta?

Ja ne mogu stvari da posmatram na taj nacin, jer Bog ocigledno ne gleda crkvu kao fizicki entitet, vec kao duhovni.

Crkvene starješine su autoriteti isključivo u teološkim pitanjima. I to samo onim teološkim pitanjima koje Crkva smatra važnim za pravovjernost.

Pismo kaze da nisu autoritet ni u cemu, ako je to protivno ucenju apostola, odnosno onome sto je prva crkva verovala. To je pisao Pavle. Ko god uci suprotno evandjelje od onog koje su navestili apostoli, nije Bozji sluga.

Ako ti nalazis da je ucenje crkve u skladu sa onim sto su ucili apostoli, ja nemam nista protiv. Ja nisam ni rekao da ti napustas crkvu, Boze sacuvaj!

Sviđala se tebi 'centralizirana Crkva" ili ne, Kristova Crkva mora biti centralizirana jer ju je Krist takvom utemeljio. Nije Krist svakom pojedinom kršćaninu ostavio da "napasa Njegovo stado", da ga poučava i da ga vodi. Zapovjedio je Petru i ostalim apostolima da to čine

Ne smatram je centralizovanom zato sto je Hristos ne gleda kao takvu. Koliko sam puta ukazao na duhovni elemenat, sa kojim se ti cak i slazes, ali insistiras da je fizicki elemenat, tj. crkva sa vodjama vaznija od duhovne?

Ja ne mislim da je vaznija, niti je podjednako vazna. Duhovna crkva je ona koja je iznad fizicke.

Kad bi ti bio u pravu, mi nikada ne bismo mogli da opravdamo raskol 1054. i da tvrdimo kako su obe crkve podjednako Bozje. Jedna bi morala biti sekta!

Može biti. Jedino sam siguran da njihovih 55 tisuća sekti nije Boga na slavu niti po Božjem planu.

A raskol 1054. je na Bozju slavu?

Kako ja mogu reci da su obe crkve koje su se podelile Bozje, a protestanti koji su se odvojili nisu?

Ili je samo katolicka crkva, a sve ostale su sekte, ili je pravoslavna a sve ostale sekte..

Ovako bismo morali postaviti stvari ako crkvu smatramo samo fizickom.. Ali ona to nije!

Ti ne shvatas da ja ovim ne negiram katolicku crkvu, vec tvrdim da nije samo katolicka ili adventisticka a sve druge su lazne..

Vi ste se vezali za crkve, umesto za Hrista, nije vam Hristos ova ili ona crkva, vec je on svugde gde su dva ili tri sabrana u njegovo ime! Na grckom rec EKLEZIJA se pogresno prevodi kao CRKVA, a znaci SKUP VERNIH!

Pa gde je taj skup? U katolickoj crkvi, u jednoj zgradi (zgradama) ili svuda po svetu?

Zanemarivanje ovog duhovnog obrasca po kojem crkva funkcionise, zapravo i dovodi do podela!

Tako su apostoli, ukoravali coveka koji je u Hristovo ime izgonio demone, jer NIJE PRIPADAO FIZICKOJ CRKVI, a Hristos ih je ukorio da to ne rade! I taj covek mu je pripadao, i bio je deo njegovog tela, a apostoli ga osudise!

Tako i vi radite!

Insistirate na fizickom, a ne razumete i necete da razumete duhovni aspekt!

Papa ovo, Papa ono, Elen White, Patrijarh, Sabor.. To su sve ljudska gledista, a Bog drugacije vidi crkvu! Njemu su svi oni crkva!

I ako ovako postavimo stvari, shvatamo da je ucenje identicno svima! To ucenje se tice sustine, odnosi se na pokajanje, obracenje, moralan zivot, usvajanje Hristovog karaktera.. To nisu jela i pica, praznici, subote, besmrtnosti duse i ostale gluposti! To nije evandjelje koje je Hristos propovedao, on je ucio spasenju, i kako da covek pobedi greh! Citaj pa ces videti da se 99% njegovih govora odnosi upravo na to, a ne na trivijalne i nebitne stvari kojima se mi ovde bavimo!

Dakle Slape, sta uci Hristovo evandjelje? Ajde pogledaj tamo, sve ti pise..
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.352
Ali crkva je duhovna Slape.

Ja ne mogu stvari da posmatram na taj nacin, jer Bog ocigledno ne gleda crkvu kao fizicki entitet, vec kao duhovni.

nije crkva fizicka, ona je najpre duhovna, a potom se duhovni organizuju i Bog postavi nekog od njih da vodi, tako odrzava red i sklad.

Ovako si ti ocrtao i definirao 'svoju crkvu'. A ovako sam ja prikazao i definirao 'moju' crkvu:

Ne znam po koji put, ali ponovit ću još jednom - Katolička Crkvu sačinjavaju vjerni narod i vodstvo Crkve (svećenici, biskupi i papa).

Sada te pitam. Po čemu je 'tvoja crkva' isključivo duhovna, a moja isključivo fizička??? Tvoja ima vjernike, moja ima vjernike. Tvoja ima vođe, da održava red i sklad, moja ima vođe, papu biskupe i svećenike, baš zato da održavaju red i sklad po svim pitanjima vjere. Moja ima apostolski nauk, i tvoja ima tvrdiš ti. Dakle, po čemu je tvoja crkva isključivo duhovna, a moja isključivo fizičaka, ili više fizička nego duhovna???

Pismo kaze da nisu autoritet ni u cemu, ako je to protivno ucenju apostola, odnosno onome sto je prva crkva verovala. To je pisao Pavle. Ko god uci suprotno evandjelje od onog koje su navestili apostoli, nije Bozji sluga.

Ali kakav je to Bog, koji preko svetog apostola Pavla kaže da je "Crkva stup i uporište", da bi nakon toga svakom pojedincu, da ne kažem 'svakoj budali' :) , ostavio ovlasti da procjenjuje i odbacuje ono što vjeruje "stup i uporište istine"?

Ja ne mislim da je vaznija, niti je podjednako vazna. Duhovna crkva je ona koja je iznad fizicke.

Ne postoje dvije Crkve, duhovna i fizička. Crkva je jedna, i ona je i jedno i drugo. Vjerni narod u Crkvi, ljudi, jesu i fizički dio Crkve, jer jedni druge vidimo i susrećemo. Fizička komponenta Crkve jeste i vidljivo okupljanje vjernika na Kristovu euharistiju. U Novom zavjetu se na mnoštvu mjesta to susreće, vidljivo (fizičko) okupljanje apostola i kršćana, pa zar 2000 godina kasnije da kažemo da je to nebitno? A po čemu i što je u Crkvi duhovno. Vrlo jednostavno - duhovno je ono što već 2000 godina čini da se milijarde kršćana okuplja na blagovanje Tijela i Krvi Kristove.
Zato ja tebe još jednom pitam - po čemu je 'tvoja crkva' duhovna (pa tako Kristova), a moja je fizička (pa onda nije Kristova).

Dakle Slape, sta uci Hristovo evandjelje? Ajde pogledaj tamo, sve ti pise..

Između ostalog i ovo:

Mt 16,18: A ja tebi kažem: Ti si Petar-Stijena i na toj stijeni sagradit ću Crkvu svoju i vrata paklena neće je nadvladati.

Zato sam ja siguran da Crkva nije i ne može "pasti". Ne zbog toga što mislim da su pape i biskupi sveci i bezgrešni, nego zbog toga što mi se povraća na pomisao da je Isus lažov. Jer, kad bi Crkva "pala", to bi značilo da je Isus lagao.
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Odličan post, Slape.
Meni se učinilo da je Mire malo obezvrijeđuje Pravoslavnu Crkvu. Možda ga nisam dobro razumjela, ali ne može se govoriti o Crkvi samo kao duhovnoj jer to je tipično za protestante, budući da njima ništa dr
ugo ne preostaje.

S Miretom se slažem da Krist svoje prepoznaje po srcu i po ljubavi. U tom smislu uopće ne sumnjam da su i drugi kršćani sveti i
da će biti spašeni.
Kad bi među kršćanima postojalo zajedništvo srdaca u duhu onih Pavovih riječi:
“Svi budite iste misli; neka ne bude među vama razdora (…) budite savršeno istog osjećanja i istog mišljenja...” još uvijek ostaje protestanska nevjera u Božju riječ o Euharistiji i ostalim sakramentima, kao i nevažeće vodstvo u niihovim crkvama.

Pravoslavne crkve su se navikle na svoju autokefalnost i nacionalnu određenost svojih crkava i očito im ne smeta što nemaju jedinstvo, koliko sam čula nisu svi htjeli ni sudjelovati na Saboru pred par godina, oni su razjedinjeni i po pitanju moskovskog i carigradskog Patrijarha, pa se ni ne zna koji je prvi među jednakima, i slično.
Jesi li primijetio kako svi vjeruju da je nama Papa kao idol, a ne znaju da bi Kardinalski zbor odmah smijenio Papu da počne s kakvom krivom naukom ili popuštanjem u moralnoj doktrini Katoličke Crkve, mislim konkretno na odobravanje abortusa, eutanazije, gay brakova, kao i poništavanja crkvenog braka.

Znaš li da se je nekada davno Ruska pravoslavna crkva htjela spojiti s Anglikanskom? Nisu htjeli s njima mrskom Katoličkom Crkvom, nego s anglikancima, ali su odustali kad su shvatili neke stvari.
Ja poštujem pravoslavnu vjeru i duhovnost, ali sam se uvjerila kako nekima uopće nije jasan pojam univerzalnosti Katoličke Crkve. Jednom me je jedan pravoslavac u čudu pitao: Pa, s kim bi se mogli ujediniti kad je toliko nacionalnih crkava u Katoličkoj Crkvi!? :oops: :)

Uglavnom, vjerujem da neće doći do ujedinjenja kršćana dok protestanti ne prihvate ispravnu doktrinu, a pravoslavci ne prihvate Papin prvenstvo među jednakima koje je imao prije crkvenog raskola.
Do tada, bit će veliki napredak i pravo Božje čudo ako se protestanti sa svim svojim sekticama smire i prestanu klevetati Katoličku Crkvu.
 
Natrag
Top