Sveto Trojstvo

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
kad sam rekao da za Svetog Duha kao Boga nisu ni čuli.

Pa nisu čuli ni oni u NZ.

Samo sam konstatirao činjenicu kako oni sa Sveti Duhom, a ni Sveti Duh s njima, nisu imali nikakve veze.

Otkud znaš da oni u NZ i advent. nisu imali veze sa DS?

Ajd prestani se brukati.

Nekako te krenulo od onog što si lupio kod ljudi i životinja, pa nastavio sa Petrom, onda sam Luterom i Brkom, sada sa Duhom.

Ma ko će to pobrojati.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
A zašto su praznujući subotu od 18 sati u petak do 18 sati u subotu, devet godina "krali Bogu njegovo dragocjeno vrijeme"?.

Dobro jutro Slape,
A zasto ti jos uvek krades Boga i otimas Mu vreme koje je posveceno Njemu?


Veliš, oni su tako mislili? A gdje je bio Duh Sveti da im "prišapne" i da ih pouči? Očito, oni su se oslonuli na "Knjigu", a ne na Duha Svetog..[/QUOTE]
Pa Sveti Duh je bio tamo kao sto je i danas tu. I kad pogledas verovanje Crkve danas, to jer dokaz da ih JESTE VODIO SVETI DUH.

Tu im se mora odati priznanje. Bili su "brzi gonzalesi" u proučavanju Biblije. Samo im je 9 godina trebalo da u Bibliji otkriju kako subota ne počinje petkom u 18 sati, nego zalaskom sunca. [/QUOTE]

Slape, niko nije toliko sposoban da shvati celu istinu koja je otkrivena u Bibliji za jedan sat.
To nije kao da neko stavi crveni sesir na glavi i tada je kardinal. Razumevanje i prihvatanja istine je PROCES koji traje dugo vremena. Ni prorocima nije sve otkriveno odjednom, nego postepeno. Niti su svim prorocima data ista vidjenja.



To sami vi Adventisti sedmog dana kazate. Evo:

The 1980 Dallas Statement of Fundamental Beliefs

Prior to the 1980 General Conference in Dallas, a proposed statement of 27 Fundamental Beliefs was sent to the world divisions.At the conference itself a revised version, incorporating the many suggestions from the world field, was discussed and eventually voted as an expression of the fundamental beliefs of the Seventh-day Adventist Church. Fundamental Belief number two on the Godhead states, ..... Fundamental Belief number two, as voted at the 1980 General Conference in Dallas, expresses the present position of the church on the doctrine of the Trinity..[/QUOTE]

Slape, nemoj izvrtati pojmove. lepo sam ti naveo da su verovanja postojala godinam ikao nisu bila izglasana na Saboru Crkve. Vrati se gore i pogledaj verovanje od 1872, i 1931. pa ce ti biti jasno. Lepo sam ti naveo koliko godina je Elen Vajt pisala i ukazivala na Trojstvo, To pokazuje da su vernici verovali mnoge istine, ali one nisu bile isglasane na Saboru.



Evo, ni 1931. godine nemate Trojstvo. Sveti Duh vam je nekakva "velika sila u delu otkupljenja", i nije pravi Bog, kao što su vam Otac i Sin. [/QUOTE]

Pogresi o si. Evi kako glasi VEROVANJ broj 2:

“Da Tri lica Bozanstva sastoje se od vecnog Oca, licnog duhovnog Bica koji je neogranicen u svojoj mudrosti i ljubavi, svugde prisutnog; Gospoda Isusa Hrista, Sina vecnog Oca kroz koga je sve stvoreno u kome ce spasenje otkupljenih biti dovrseno; i da je Sveti Duh Treceg lica Bozanstva, koje je velika sila u delu otkupljenja.”



Prema tome Marko, nije ispravno negirati da sadašnje vjerovanje o Trojstvu imate tek od 1980. godine.[/QUOTE]

Pogresio si! Procitaj verovanje broj 2 od 1931. pa ce ti biti jasno.

Sad sam pogledao i ustanovio da Elen Vajt od 1870. 247 puta pise o Hristovom Bozanstvu.

A 233 puta izjavilaa je da je Sveti Duh BOG.
To je zaista za pohvalu. Slape, zar to nije dokaz da ih je zaista vodio Duh Sveti?
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Pa Sveti Duh je bio tamo kao sto je i danas tu. I kad pogledas verovanje Crkve danas, to jer dokaz da ih JESTE VODIO SVETI DUH.
Duha Svetog Boga nisu vam prepoznali pioniri, Duha Svetog Boga nema vam u vjerovanjima 1872., Duha Svetog Boga nema vam u vjerovanjima 1931., tek pod prijetnjom da će vas protestanti proglasiti kultom, 1980. službeno u svoja vjerovanja uvrštavate i Trojstvo. Nema to, Marko, ni sjene Duha Svetoga.

Slape, nemoj izvrtati pojmove. lepo sam ti naveo da su verovanja postojala godinam ikao nisu bila izglasana na Saboru Crkve. Vrati se gore i pogledaj verovanje od 1872, i 1931. pa ce ti biti jasno. Lepo sam ti naveo koliko godina je Elen Vajt pisala i ukazivala na Trojstvo, To pokazuje da su vernici verovali mnoge istine, ali one nisu bile isglasane na Saboru

Pogresi o si. Evi kako glasi VEROVANJ broj 2:

“Da Tri lica Bozanstva sastoje se od vecnog Oca, licnog duhovnog Bica koji je neogranicen u svojoj mudrosti i ljubavi, svugde prisutnog; Gospoda Isusa Hrista, Sina vecnog Oca kroz koga je sve stvoreno u kome ce spasenje otkupljenih biti dovrseno; i da je Sveti Duh Treceg lica Bozanstva, koje je velika sila u delu otkupljenja.”
Neka svi ponovo vide. :) Dakle, ni 1931. godine nemate Trojstvo. Sveti Duh vam je nekakva "velika sila u delu otkupljenja", i nije pravi Bog, kao što su vam Otac i Sin. Ljudi vide, nisu mutavi.


Pogresio si! Procitaj verovanje broj 2 od 1931. pa ce ti biti jasno

Pročitaj ga ti pa odgovori da svi vide: Je li vam Duh Sveti, u vjerovanju 1931. godine, bio pravi Bog kao što su to Otac i Sin.
 
Natrag
Top