Sveto Trojstvo

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Još dokaza zatrovanosti antitriniti nauke.

Moja primjdba i odg.


Moj odg. I sada ti meni kažeš da se ne obožava kao Bog.
------------------------------------------------------------------------------------


Isus ne, On se postuje koliko i Bog jer je njemu Otac sve predao u ruke, Pismo kaze " Ida mu se poklone sva kolena i na nebu i na zemlji i pod zemljom, On Isus je jedino Ime po kojem se covjek moze spasiti, ne postoji drugo ime, ali Pismo uci da je nas GOSPOD Isus Krist, a nas Bog Bog Otac.
 
Član
Učlanjen(a)
26.02.2011
Poruka
985
Pa vi ne kuzite vise....Isusa se obozava kao Boga Oca....ja samo govorim o apsolutnom autoritetu i suverenitetu Boga Oca...Isus moze sve sto Otac moze i njega obozavati i moliti mu se nije grijeh....
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Pa vi ne kuzite vise....Isusa se obozava kao Boga Oca....ja samo govorim o apsolutnom autoritetu i suverenitetu Boga Oca...Isus moze sve sto Otac moze i njega obozavati i moliti mu se nije grijeh....

Šta kažeš da nismo dobro shvatili. E pa jesmo. To je i rečeno, ne obožava se kao i Otac. Tačka vaša nauka nije biblijska i zatrovana je farisejskim kvascem.
 
Član
Učlanjen(a)
26.02.2011
Poruka
985
Ja sam dao citate koje govore o onom sto sam rekao.....apsolutnom autoritetu i suverenitetu Boga Oca....Isusa se treba obozavaati kao bozansko bice i moze mu se moliti....Biblija je jasna...ko ne postuje Sine ne postuje i Oca.....uostalom Isus je sve dobio od svoga Oca.....citate ne mozes pobiti....
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Citate i ne pobijam nego vaše tumačenje. Ispravi ti svog istomišljenika koji kaže da se ne obožavaju isto Otac i Isus.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.281
Ja sam dao citate koje govore o onom sto sam rekao.....apsolutnom autoritetu i suverenitetu Boga Oca....Isusa se treba obozavaati kao bozansko bice i moze mu se moliti....Biblija je jasna...ko ne postuje Sine ne postuje i Oca.....uostalom Isus je sve dobio od svoga Oca.....citate ne mozes pobiti....

Treba li zaista da ti obaram citate?
Znas da to mogu i vec sam ih milion puta oborio, bi li ista promenilo da ti ih opet oborim???

Stvarno me mrzi odgovarati na isto.
Ja mislim da je tebe bas briga za dokaze, i da ces nastaviti po svom.

Citate i ne pobijam nego vaše tumačenje. Ispravi ti svog istomišljenika koji kaže da se ne obožavaju isto Otac i Isus.

Nijedan od citata ne dokazuje da je Isus manji od Oca, da je stvoren, da je imao pocetak i sl..
Sve smo mi to milion puta oborili na forumu, jasno je ko dan ko je Isus Hristos.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Kod anti3. sam primjetio čisto formalističko tumačenje stihova, kao i kod ovog što sam ga naveo. Pa Isus se i obožava jer je spasitelj, otkupitelj itd. Upravo je to dokaz da je Bog. A oni se uhvatili formalizma pa kažu nije Bog negop sin Božji.

Čak koriste bukvalno iste arg. kao i JS jedan od anti3. je koristio arg. da Isus nije rekao da je Jahve u Jevanđ. po Jovanu (Ivanu) nego je koristio ono čuveno ANI HO, koje ne piše u SZ.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
21.09.2012
Poruka
302
To se već davalo. Nauka JS je ubjedljivo najgora.
Hajde, hajde tripo postavi taj stih ovde ako ga ima. Samo jedan jedini, vise nije potrebno.

Gde je Apostol Pavle 'obozavao' Isusa Hrista, prema prvoj a najvecoj zapovesti ili gde je druge ucio da rade tako!?

Zaista smatram da ti nije tesko iskopirati bar jedan jedini stih!

Sto se tice nauke JS, ona se ISKLJUCIVO temelji na Hristovim recima a ne kao kod vas na licnim pretpostavkama.
Dakle ako Apostoli obozavaju Isusa Hrista prema najvecoj zapovesti i uce da treba tako raditi onda su to oni jasno pokazali i vise nego jasno rekli. Zato ti i trazim da mi pokazes to mesto! Ako takvog mesta nema, onda se radi o vasoj licnoj pretpostavci, da treba tako raditi!
 
Natrag
Top