Sveto Trojstvo

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.317
S tim što se u stihu 1 pominje anđeo Gospodnji koji je u drugom očigledno Jehova. A u Judi 9 se pominje arhađel Mihajlo koji izgovra slične reči u vezi Mojsija prepirući se sa Sotonom. Takođe Isus dolazi sa glasom Arhanđelovim. Nije teško povezati ko je arhanđel Mihajlo.

Kao drugo, ovaj stih jasno ukazuje da imamo bar "dva Jehove":). Ovo ukazuje da je Jehova množina.


Pozdrav.

Vidis o ovom stihu sam sa Risom(Jehovinim Svedokom) pricao na forumu detaljno..
J.S ispred reci Jehova umecu rec ''andjeo'' kao da andjeo govori: ''Andjeo Jehovin, rece: Jehova da te ukori''.. Posto je Ris insistirao da je "New World Translation" ispravan, i da tamo postoji rec ''andjeo'' u tekstu, cak je izmislio da on ima prijatelje Jevreje koji navode takvo prevodjenje kao ispravno, ja sam na kraju morao da kontatiram Rabina, koji je potvrdio ''da tamo ne postoji rec (malach) andjeo i da imamo u tekstu ''dva Jehove''.. Razgovor izmedju mene i Rabina ja sam postavio na forumu, da bi Ris nakon toga nestao sa foruma, nije ga bilo mesecima da bi se ponovo ukljucio pod drugim imenom Zaokret - nastavljajuci istu pricu, kao da nista nije bilo.. Ja ne znam zasto su ljudi neiskreni?
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.465
Naravno, u Textus Receptus-u, opšteprihvaćenom, stoji Jehova. Takođe i kod Jevreja u njihovom prevodu, može se naći i na netu prevod stoji Jehova. Ali nije ovo jedino mesto moj Mire000 gde JS umesto Jehova prevode sa Gospod, Bog ili anđeo. Čuveni tekst u Jevrejima 1,10 gde se očigledno ukazuje na Sina a Pavle tu citira Psalam 102 u kome se Onaj koji je sve stvorio naziva Jehova te isti upoređen sa Sinom kod Pavla, JS prevode sa Gospod umesto Jehova. No, važno je za onog ko hoće da sazna istinu da čita Pismo i da se informiše. Tako se dobija celokupna slika.

Da li Ris ili Zaokret, svakao dobrodošli su i Jehovini Svedoci kao i svi ostali:)
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.317
Naravno, u Textus Receptus-u, opšteprihvaćenom, stoji Jehova. Takođe i kod Jevreja u njihovom prevodu, može se naći i na netu prevod stoji Jehova. Ali nije ovo jedino mesto moj Mire000 gde JS umesto Jehova prevode sa Gospod, Bog ili anđeo. Čuveni tekst u Jevrejima 1,10 gde se očigledno ukazuje na Sina a Pavle tu citira Psalam 102 u kome se Onaj koji je sve stvorio naziva Jehova te isti upoređen sa Sinom kod Pavla, JS prevode sa Gospod umesto Jehova. No, važno je za onog ko hoće da sazna istinu da čita Pismo i da se informiše. Tako se dobija celokupna slika.

Da li Ris ili Zaokret, svakao dobrodošli su i Jehovini Svedoci kao i svi ostali:)

Psalam se odnosi direktno na Jehovu, ali tu mogu da manipulisu jer se u stihu 102:25 ne nalazi Jehova, vec je Pavle parafrazirao.. Znam sta rade sa prevodom..
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.465
Psalam se odnosi direktno na Jehovu, ali tu mogu da manipulisu jer se u stihu 102:25 ne nalazi Jehova, vec je Pavle parafrazirao.. Znam sta rade sa prevodom..

Pa da, ali u kontekstu celog 102 psalma nema dileme na koga se odnosi:). Jer je nemoguće da postoji dilema ko može biti onaj za koga se kaže:"Davno si postavio zemlju, i nebesa su delo ruku tvojih. To će proći, a ti ćeš ostati; sve će to kao haljina oveštati, kao haljinu promenićeš ih i promeniće se", Psalam 102,25.26 Sam izraz "nebesa su delo ruku tvojih" ukazje na Tvorca a pripisuje se Sinu.:)

Pozdrav.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
4. Jedan od atributa Boga je da se on ne mijenja. Ako je Isus dobio drugi identitet, u tom slucaju je Postao druga vrsta bica,Ocito On se promjenio Osim toga, on se ne može vratiti da bude ono što je prije bio, inače ne možemo reći da mu je Bog dao put (posao) od znacaja.----------------------------------------------------------------------------------------------Pa Bog se i ne mijenja, ovo je nauka JS. Bog se ne mijenja u smislu da ne mijenja svoje mišljenje, svoje stavova i svoj karakter. Zato piše Isus Hristos juče i danas onaj ....

Dokaz da kritičari Trojstva koriste arg. JS.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Evo njihove okultne nauka. Isus nije Bog.

AKo kaze da je Kristos Visnji, Visnji je samo jedan Bog Otac a Krist je SIN BOZIJIa ne Bog, tako je pisano a mi bismo trebali vjerovati u napisanu Boziju rjec .
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.322
Čovjek nešto objašnjava , ali samo još nije skužijo što , ali polako ima vremena , strpljen spašen
 
Natrag
Top