Sveto Trojstvo

Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
8:19 Tada Mu govorahu: Gde je otac tvoj? Isus odgovori: Ni mene ne znate ni Oca mog; kad biste znali mene, znali biste i Oca mog.

8:24 Tako vam kazah da ćete pomreti u gresima svojim; jer ako ne uzverujete da sam ja, pomrećete u gresima svojim.
8:25 Tada Mu govorahu: Ko si ti? I reče im Isus: Početak, kako vam i kažem.

Plaćenici moraju nešto učiti radi plate i uvek će biti nevernika kojima će golicati uši.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Lepo izlaganje sa ovog videa u kontekstu, za razliku od onih koji vade pojedine citate iz konteksta, i prikazuju ih u sopstvenoj projekciji, da bi dokazali svoje teorije.

U tome se jasno uočava razlika između biblijske istine, i ljudskih teorija.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Lepo izlaganje sa ovog videa u kontekstu, za razliku od onih koji vade pojedine citate iz konteksta, i prikazuju ih u sopstvenoj projekciji, da bi dokazali svoje teorije.

U tome se jasno uočava razlika između biblijske istine, i ljudskih teorija.

Zašto onda za slepcem ideš u jamu ne poznajući Oca?
Ostajegreh tvoj na tebi i umireš sa njim jer sva tvoja dela idu mačku o rep.

1:13 I usred sedam svećnjaka kao Sina čovečijeg, obučenog u dugačku haljinu, i opasanog po prsima pojasom zlatnim.
1:14 A glava Njegova i kosa beše bela kao bela vuna, kao sneg; i oči Njegove kao plamen ognjeni;
1:15 I noge Njegove kao bronza kad se rastopi u peći; i glas Njegov kao huka voda mnogih;
1:16 I držaše u svojoj desnoj ruci sedam zvezda, i iz usta Njegovih izlažaše mač oštar s obe strane, i lice Njegovo beše kao što sunce sija u sili svojoj.
1:17 I kad Ga videh, padoh k nogama Njegovim kao mrtav, i metnu desnicu svoju na me govoreći mi: Ne boj se, ja sam Prvi i Poslednji,
1:18 I Živi: i bijah mrtav i evo sam živ va vek veka, amin. I imam ključeve od pakla i od smrti.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107

Onda uzmi makaze, i iseci sve one tekstove iz svoje biblije, koji nedvosmisleno govore o dve ličnosti, Bogu Ocu, i Sinu - koji sede jedan pored drugog.
To je tvoja stvar šta ćeš verovati, da li bibliji, ili sebi i svojim teorijama, biblija je po ovom pitanju vrlo jasna,


"A Stefan budući pun Duha Svetog pogleda na nebo i vide slavu Božju i Isusa gde stoji s desne strane Bogu;

I reče: Evo vidim nebesa otvorena i Sina čovečijeg gde stoji s desne strane Bogu"
( Dela 7. 55 - 56 ).

"Videh u utvarama noćnim, i gle, kao Sin čovečiji iđaše sa oblacima nebeskim, i dođe do starca i stade pred Njim.
I dade Mu se vlast i slava i carstvo da Mu služe svi narodi i plemena i jezici; vlast je Njegova vlast večna, koja neće proći, i carstvo se Njegovo neće rasuti"
( Danilo 7. 13 - 14 ).

"A Gospod, pošto im izgovori, uze se na nebo, i sede Bogu s desne strane.
A oni izađoše i propovedaše svuda, i Gospod ih potpomaga, i reč potvrđiva znacima koji su se potom pokazivali. Amin"
( Marko 16. 19 - 20 )

"Bog koji je nekada mnogo puta i različitim načinom govorio očevima preko proroka, govori i nama u posledak dana ovih preko sina,
Kog postavi naslednika svemu, kroz kog i svet stvori.
Koji budući sjajnost slave i obličje bića Njegovog, i noseći sve u reči sile svoje, učinivši sobom očišćenje greha naših, sede s desne strane prestola veličine na visini"
( Jevrejima 1. 1 - 3 )
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Nesrećo,pročitajšta kaže Isaija ko je Sin i potom čuj samog Sina gde sebe Ocem predstavlja i čuj ako imaš uho kako se taj Sin predstavi Jovanu.
Znam da nije svima dato da veruju zato sad proveravamo koje je seme Božije.

BOG JE DUH a potom po Duhu začinjedevica i pojavljuje se U TELUsva punina BOGA.Tako je telo smrtnoa Duh unutra nije.Duh ne umire pa zato uze telo da kroz isto umrevši iskupi svoja stvorenja.Nije anđeo umro za nas već BOG U TELU i to je tajna pobožnosti koju oni bez vere nikada neće razumeti jer ne poznaju Boga zato što nisu njegove ovce već imaju svog vođu oca laži zato i kaže Jehošua da ćete pomreti u svom grehu.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
To je tvoj proble, što teoretišeš da postoji SAMO jedna osoba ili ličnost, i ako biblija govori o TRI ličnosti, koji imaju Božansku prirodu, i jednake su u svakom pogledu.

Bog Otac je Bog u suštini, to je i Isus, i to je Sveti Duh.

To su tri ličnosti, a ne jedna, jer biblija jasno kaže da te tri ličnosti stoje jedna pored druge, sede na prestolima jedna pored druge - s leve i desne strane, razgovaraju, obraćaju se jedna drugoj, dok je jedna na jednom mestu - druga je na drugom, itd..

Kada biblija upućuje na Isusa kao Boga - on to u suštini jeste, ali to ne isključuje Boga Oca kao drugu ličnost, jer kontekst jasno kaže - da postoje Bog Otac kao nezavisna ličnost, i postoji Bog Sin koji je Bog zajedno sa Ocem, i Duh Sveti koji je danas prisutan na zemlji.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Evo još Bogohulnih izjava.

Ako obozavas isusa kao Boga Avrama , Isaka i Jakova. Krsis 1. zapov.

Pa niko od nas ne porice da je Isus Bog. Ali pravi identitet Isusa Hrista je Sin Bozji i Gospod. Prva bozija zapovest se odnosi iskljucivo na Oca.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Prva zapovest se odnosi na Bogove koje bi ljudi izmislili.
Akcenat je na mnogoboštvu, a ne na slavljenju, i veri u Boga Oca, ili Isusa koji je Bog zajedno sa Ocem.
Isus zavređuje isto poštovanje kao i Bog otac.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top