Sveto Pismo-Biblija?

Učlanjen(a)
24.05.2010
Poruka
60
Cobi63, moralni standardi potiču iz moždanog korteksa, a ne iz neke tamo knjige...kako su američki indijanci bili moralni (ako se slažeš), a nisu vidjeli bibliju do, pa ne znam, 16-17 vijeka (znam kad je otkrivena, nego nešto ne vjerujem da su im je pevodili...).

Ja sam ''nevjernik'' i prije ''Zablude o Bogu'', naravno nekada sam bio i ''vjernik''...dotična knjiga je nadasve zanimljivo štivo, i za ''vjerujuće'' i za ove druge, također ''Pismo hrišćanskoj naciji'', mnogo kompaktnija varijanta iste poruke...

Ne ovdje nisam došao da ''širim bezbožništvo'' ili nešto tome slično....vama je teže dokazati postojanje boga, jer nema materijalnih dokaza o tome, zato i ima ona krilatica sholastičara:''vjerujem jer je apsurdno''...i znam da ste nam (ateistima) nevoljno ''poklonili topa, ako ne i kraljicu'' kada bi ovo posmatrali kao partiju šaha...ali zato ja i ne upotrebljavam težu artiljeriju....
I kao što ovaj forum i naša diskusija pomaže vama ''da učvrstite vjeru'', meni pomaže da ''učvrstim nevjeru'', da se izrazim ''politički korektno''...i ne prozivaj me zbog ''teške artiljerije'', više je figurativno(odmah ''neprijatelju'' staviti do znanja da mu znaš slijedeći korak :)).
Ako vas moje prisustvo na forumu uznemiruje, a pošto nemam namjeru da vas ''odpokrštavam'', ja ću se svojevoljno povući ukoliko vi izrazite tu želju, jer ovo je ipak forum o religiji a ja nisam religiozan čovjek(iako ću držati slavu Sv. Đorđa i nakon očeve smrti, ali ne iz religijskih uvjerenja već iz težnje da se sačuva srpska tradicija ugošćavanja dragih, pa i onih drugih, ljudi).
 
Član
Učlanjen(a)
24.01.2010
Poruka
667
Cobi63, moralni standardi potiču iz moždanog korteksa, a ne iz neke tamo knjige...kako su američki indijanci bili moralni (ako se slažeš), a nisu vidjeli bibliju do, pa ne znam, 16-17 vijeka (znam kad je otkrivena, nego nešto ne vjerujem da su im je pevodili...).

Ja sam ''nevjernik'' i prije ''Zablude o Bogu'', naravno nekada sam bio i ''vjernik''...dotična knjiga je nadasve zanimljivo štivo, i za ''vjerujuće'' i za ove druge, također ''Pismo hrišćanskoj naciji'', mnogo kompaktnija varijanta iste poruke...

Ne ovdje nisam došao da ''širim bezbožništvo'' ili nešto tome slično....vama je teže dokazati postojanje boga, jer nema materijalnih dokaza o tome, zato i ima ona krilatica sholastičara:''vjerujem jer je apsurdno''...i znam da ste nam (ateistima) nevoljno ''poklonili topa, ako ne i kraljicu'' kada bi ovo posmatrali kao partiju šaha...ali zato ja i ne upotrebljavam težu artiljeriju....
I kao što ovaj forum i naša diskusija pomaže vama ''da učvrstite vjeru'', meni pomaže da ''učvrstim nevjeru'', da se izrazim ''politički korektno''...i ne prozivaj me zbog ''teške artiljerije'', više je figurativno(odmah ''neprijatelju'' staviti do znanja da mu znaš slijedeći korak :)).
Ako vas moje prisustvo na forumu uznemiruje, a pošto nemam namjeru da vas ''odpokrštavam'', ja ću se svojevoljno povući ukoliko vi izrazite tu želju, jer ovo je ipak forum o religiji a ja nisam religiozan čovjek(iako ću držati slavu Sv. Đorđa i nakon očeve smrti, ali ne iz religijskih uvjerenja već iz težnje da se sačuva srpska tradicija ugošćavanja dragih, pa i onih drugih, ljudi).

Nemanja brate dragi,
odakle ti ideja da neko želi da ti napustiš ovaj forum?
Meni je baš drago da pričam sa nekim ko ima drugačija shvatanja nego ja. :)
Ovaj cobi63 je padobranac,a oni su mnooogo nezgodni tipovi ;)
Meni se sviđa tvoj način pisanja i rado bih izmenjao još mišljenja ali da te podsetim-uvek pre nego nešto započneš proveri da li je to tako da se džabe ne blamiraš.Meni nije želja da te blamiram pa nemoj onda to sam da činiš ok?

...ali zato ja i ne upotrebljavam težu artiljeriju....

Ma slobodno udri brate,ne smeta nam :)
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
24.05.2010
Poruka
60
Poelbusteru,
Izgleda da smo ja i ti ''dokonjaci'' kad možemo ovako ležerno da koristimo radno vreme...nego, stvarno me kopka gdje se ja to blamiram i slično....ukaži mi, pokaži, posavjetuj, dokaži, nemo da ti brat luta bespućima blamaže...:)
 
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
3.957
Cobi63, moralni standardi potiču iz moždanog korteksa, a ne iz neke tamo knjige...kako su američki indijanci bili moralni (ako se slažeš), a nisu vidjeli bibliju do, pa ne znam, 16-17 vijeka (znam kad je otkrivena, nego nešto ne vjerujem da su im je pevodili...).

Ja sam ''nevjernik'' i prije ''Zablude o Bogu'', naravno nekada sam bio i ''vjernik''...dotična knjiga je nadasve zanimljivo štivo, i za ''vjerujuće'' i za ove druge, također ''Pismo hrišćanskoj naciji'', mnogo kompaktnija varijanta iste poruke...

.
Dokazi mi kako j moralni standard nastao u mozgu,koja je evolitivna potreba bila za time,ako jaci opstaju a slabiji treba da budu unisteni to je onda potuno suprotno.Dakle?
 
Učlanjen(a)
24.05.2010
Poruka
60
Inteligencija! Moždani korteks i njegov kapacitet je ono što nas razlikuje od životinjki.....evolucija ima više aspekata, a ne samo fizičku jačinu i snagu....
 
Član
Učlanjen(a)
24.01.2010
Poruka
667
Poelbusteru,
Izgleda da smo ja i ti ''dokonjaci'' kad možemo ovako ležerno da koristimo radno vreme...nego, stvarno me kopka gdje se ja to blamiram i slično....ukaži mi, pokaži, posavjetuj, dokaži, nemo da ti brat luta bespućima blamaže...:)

Nemanja druže dragi,
kao što rekoh ne bih želeo da se blamiraš.Nisam rekao da si se izblamirao.
Vidim da imaš želju i da si sposoban da diskutiješ pa sam u tom smislu želeo da ti skrenem pažnju da prilikom navođenja delova iz Biblije paziš na svaki detalj i da se na takav način ne blamiraš.
Meni bi bilo krivo da se pred Jevrejinom I cobijem iskompromituješ jer ti se oni sigurno neće obraćati tonom kojim ti se ja obaćam.
Nemoj mi zameriti što se tako postavljam ali stvarno imam najbolje namere kada ti kažem da obraćaš pažnju i na najmanju sitnicu.
I ostali to čine jer je materija osetljiva i niko ko se upusti u diskusiju ne želi da bude ismejan .Pogotovo ako kažeš da solidno poznaješ i Bibliju i Kuran a malo kasnije kažeš da se baš ne sećaš.
Ili znaš ili ne znaš .
Ne zameri mi ...
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Poelbuster, ako se na ovom Forumu budu dodjeljivale kakve medalje ili drugi vid priznanja, ja ću tebe nominovati, ne samo radi tvog umjerenog i tolerantnog stava prema neistomišljenicima, nego i radi onoga "druže"!:)
Eto, imam i ja pravo da malo spamujem, zar ne?
 
Član
Učlanjen(a)
24.01.2010
Poruka
667
He he druže uredniče kad pročitaš izbriši obe poruke :)
Ja ću tebe serdare isto predložiti za medalju kao najpoštenjieg urednika .
I najažurnijeg,još se nije desilo da ti je nešto promaklo.
A na ono druže me prisiljava tvoj avatar...ostalo mi iz JNA ;)
 
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
3.957
Inteligencija! Moždani korteks i njegov kapacitet je ono što nas razlikuje od životinjki.....evolucija ima više aspekata, a ne samo fizičku jačinu i snagu....
To i dalje nije nikav dokaz u svetlu evolucije.Odakle nije morlano da ubijes drugoga,da lazes,da krades?Zar to nije osnova prezivljavanja jacih,sistem selekcije?Zbog cega je normalno za zivotinje a nije normalno ili morlano za ljude?Zasto?
 
Član
Učlanjen(a)
30.10.2009
Poruka
1.858
Zivotinje ubijaju iz potrebe za hranom ili u samoodbrani ,ljudi ubijaju iz ciste zabave....PROVERENO..
 
Natrag
Top