Sveto Pismo-Biblija?

Učlanjen(a)
24.05.2010
Poruka
60
Elem, što me navede da diskutujem o ovim temama, a ne na forumu filozofije i slično...Pa vidi sad, za filozofe znamo da su postojali (makar velika većina njih), znamo i šta su govorili i nije mi zanimljivo raspredati o Zenonovim paradoksima. Volim ove diskusije o religiji i vjeri jer sam nekada bio ''vjerujući'', no saznanjem i obrazovanjem, iskustvom itd, shvatih da sam ''jeretik'', ''infidel'', ''ateista'', ''da su mi demoni isprali mozak''(kako se neko izrazi)...Volim kad imam dobru dijalektiku i tako treniram mozak za profesiju kojom se bavim. A ovaj forum obožavam jer je mnogo jednostavno diskutovati sa vama i dokazati da niste u pravu, pa iako je jednostavno i lako, ja i dalje volim ovaj forum jer lagani trening mozga je uvijek dobrodošao.

Dodato posle 7 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Ah, da, gospon Jurivaka, tu sam pričicu i ja naveo, samo sam pogrešio ime incestualnog prestupnika...ako mi možeš osvježiti pamćenje, kako se zvaše onaj nesretnik kome je bog, zbog opklade sa vragom, pobio cijelu familiju da bi dokazao belzebubu da je potonji nepokolebljiv u svojoj vjeri? Interesuje me kakav komentar bi rekli pobijeni pripadnici familije da su imali tu mogućnost(sada podsjećam sebe na Efraima Kišona):''Kako se osjećate, ovako žrtvovani radi ''većih interesa''?'', ''Pa, ja mislim da su tu postojali i neki jednostavniji načini, možda nas je svevišnji mogao privremeno preseliti nekoliko stotina km dalje, ovaj moj muž i onako ne ide van atara nikad'' ''Ja mislim da je bog mogao mog tatu posjetiti uživo i reći, slušaj, ja tipujem na tebe iz keca u kec, nemoj da me razočaraš, spržiću te kao šniclu, jasno!'' ''Ja samo želim da dodam da je svevišnji mogao da sačeka par dana, trebao sam da smuvam onu ribu iz susjednog sela...ovako odoh nevin pod zemlju''...
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
24.01.2010
Poruka
667
@Jurivaka



1. Мојсијева, глава 19
29. Али кад Бог затираше градове у оној равни, опомену се Бог Аврама, и изведе Лота из пропасти кад затре градове где живеше Лот.

Uredniče kad si se već trudio da prekopiraš ,mogao si i ovu jednu u kojoj je i objašnjenje.Bog što je obećao nije porekao_Ostavio je Lota i njegove kćeri u životu .Spasenje je zaslužio Lot,a ćerke su takve kakve su bile spasene zahvaljujući Božijem obećanju.

@ kocevicnemanja
Brate slatki,bilo bi lepo da ako želiš o nečemu da diskutuješ da se prvo malo podsetiš u Bibliji koju kako reče imaš i čitao si je .U nekim slučajevima i jedno jedino slovo ima ogromnu važnost,a ti si ovde jaaaako daleko.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
@Jurivaka




Uredniče kad si se već trudio da prekopiraš ,mogao si i ovu jednu u kojoj je i objašnjenje.Bog što je obećao nije porekao_Ostavio je Lota i njegove kćeri u životu .Spasenje je zaslužio Lot,a ćerke su takve kakve su bile spasene zahvaljujući Božijem obećanju.
Mogao sam i to kopirati, ali čemu? Šta to objašnjava u kontekstu moga pitanja? Da je Bog spasio Lota, a ostale poubijao. U čemu je ovdje poenta? Da li je u tome da je Lot spašen i kćeri mu, da bi živjeli u incestu?
 
Član
Učlanjen(a)
24.01.2010
Poruka
667
Mogao sam i to kopirati, ali čemu? Šta to objašnjava u kontekstu moga pitanja? Da je Bog spasio Lota, a ostale poubijao. U čemu je ovdje poenta? Da li je u tome da je Lot spašen i kćeri mu, da bi živjeli u incestu?

Nemoj mi zameriti,ali potrudi se pa pročitaj celu glavu.
Bog je dao obećanje da će Lota poštedeti i održao je obećanje.
To što su njegove ćerke uradile(a nije ni čudo ,odakle su) jeste greh,ali bi Bog ako bi njih uništio porekao obećanje dato Avramu.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Nemoj mi zameriti,ali potrudi se pa pročitaj celu glavu.
Bog je dao obećanje da će Lota poštedeti i održao je obećanje.
To što su njegove ćerke uradile(a nije ni čudo ,odakle su) jeste greh,ali bi Bog ako bi njih uništio porekao obećanje dato Avramu.
Ma, čekaj, u čemu je ovdje poenta, pitam ponovo? U tome da Bog održava obećenje? Pa, nije riječ o tome. Možda i održava. Moje je pitanje, ili moja dilema, u tome, zašto je pisac Biblije tako potanko opisao incest i ne osudivši ga? Šta je time htio poručiti? Otkuda uopšte takve gadosti u Bibliji? O tome je riječ, poelbuster, a ne o održavanju obećanja.
 
Član
Učlanjen(a)
24.01.2010
Poruka
667
Ma, čekaj, u čemu je ovdje poenta, pitam ponovo? U tome da Bog održava obećenje? Pa, nije riječ o tome. Možda i održava. Moje je pitanje, ili moja dilema, u tome, zašto je pisac Biblije tako potanko opisao incest i ne osudivši ga? Šta je time htio poručiti? Otkuda uopšte takve gadosti u Bibliji? O tome je riječ, poelbuster, a ne o održavanju obećanja.

Čestiti uredniče,

kao što znaš ti kao ateista možeš da tumačiš kako hoćeš .Zaključi šta se tebi sviđa,ja ionako ne mogu da utičem na tvoje mišljenje.

Ispričaću ti jednu anegdotu.

Nedavno sam razgovarao sa jednom rođakom .Pokušavao sam da joj objasnim drugu Hristovu zapovest.A kao obrazloženje sam dao:

Матеј, глава 5
44. А ја вам кажем: љубите непријатеље своје, благосиљајте оне који вас куну, чините добро онима који на вас мрзе и молите се Богу за оне који вас гоне;
45. Да будете синови Оца свог који је на небесима; јер Он заповеда свом сунцу, те обасјава и зле и добре, и даје дажд праведнима и неправеднима.
46. Јер ако љубите оне који вас љубе, какву плату имате? Не чине ли то и цариници?
47. И ако Бога називате само својој браћи, шта одвише чините? Не чине ли тако и незнабошци?
48. Будите ви дакле савршени, као што је савршен Отац ваш небески.


Dao sam joj ovo da pročita i da mi kaže šta je zaključila.
Njen zaključak je bio da ne možemo svi da budemo savršeni.
Hoću da kažem da svako vidi ono što želi i tumači kako hoće.
Zato mi vernici imamo svoje duhovnike i Svetootačko predanje.
U mnogim situacijama kada nismo sigurni mi se obratimo nekom za pomoć,kome se ti obratiš?
 
Učlanjen(a)
24.05.2010
Poruka
60
Busteru, izem ti knjigu u kome je jedno slovo toliko važno, a na toj knjizi se ''zasniva'' pola svijeta. Bibliju sam davno čitao, povremeno je prelistavam, pa mi nemoj zamjeriti oko sitnih grešaka. A što se tiče cijele glsave o sudbini Lota, mogli bi se malo vratiti u nazad i vidjeti kako čovjek podvodi svoje kćeri razularenoj masi ispred njegove kuće koja je ''žedna krvi i opštenja'' sa njegovim gostima, pri čemu Lot ne zna, u tom momentu, da su ti gosti prerušeni anđeli. Dakle, da li je Lot kreten, kada zbog ''gostoprimstva'' daje da mu rulja siluje ćerke, da li su anđeli normalni kada sve to dopuštaju i šta u stvari žele da pokažu sa tim? Da su ljudi zli? Zar to ne znamo i bez tih primjera? I šta očekivati od tako zlostavljenih kćerki (čist primjer za socijalnu službu i policiju) nego da zbog tih trauma prihvate da je normalno spavati sa ocem....Mislim stvaaarnooo.....pa ko normalan može da prihvati to ka ''božju volju'' i da to opravda njegovim ''čudnim putevima''. Ja imam porodicu, pa ne pada mi na pamet da tako nešto učinim, sve da mi se ''javi u snu'', tumačio bih to kao noćnu moru.
 
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
3.957
Inzinjeru,
odakle poticu moralni standardi u svetu?Verujm da ovo lak trenig za tvoj mozak kako rece
 
Član
Učlanjen(a)
24.01.2010
Poruka
667
@kocevicnemanja

Nemanja brate dragi

Bibliju sam davno čitao, povremeno je prelistavam, pa mi nemoj zamjeriti oko sitnih grešaka.

Lepo i pošteno od tebe što tako kažeš :)

Vidim čitao si i "Zabludu o Bogu" i pretpostavljam da ti je bolje ostalo u sećanju.
Pretpostavljam da je upravo ta knjiga i delovala na proširenje tvojih vidika ili da kažem "otvorila ti oči".
Sad pretpostavljam da si došao na ovaj forum da i nama preneseš to znanje ili
A ovaj forum obožavam jer je mnogo jednostavno diskutovati sa vama i dokazati da niste u pravu, pa iako je jednostavno i lako, ja i dalje volim ovaj forum jer lagani trening mozga je uvijek dobrodošao.

Da li je tvoja želja da nam preneseš ono što si naučio ili da lako i jednostavno dokazuješ da nismo u pravu?
Ako je ovo prvo u pitanju,biće mi zadovoljstvo da diskutujem s tobom.
Ako je ovo drugo u pitanju,imaćeš puno prilika da lagano treniraš mozak ;)
Ali te molim da svako pitanje ili odgovor potkrepiš argumentima da bi mogli da te pratimo.
 
Član
Učlanjen(a)
12.01.2010
Poruka
472
slobadidi
змија је мудрост,и бог је био задовољан што је човек гладан знања.
црква махом говори глупости и буквално тумачи библију.

9.jevrejsko slovo “Teth”, koje ima brojnu vrednost 9, znaci ”Zmija”. Broj Zveri u “Otkrovenju” je tri sestice, koji je kabalisticki predstavljen brojem 9, broj Generacije.”

Tvoja reč je lampa mojim nogama, a svetlo k mom putu
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top