Stradanje vjernika. Kako da znamo da li su ljudi stradali za Hrista ili nisu?

Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Da, veće od Mount Everest-a.

Da, da. Njegov Ego je toliko veliki da su i planine posramljenje. On je naime kao i avatar "duha proroštva" "božiji" poslanik, a mi smo "ništi i progonitelji, zlobnici" koji njega progonimo zbog "vere i istine".

Ps. Narcisoidni poremećaj kod ljudi često izaziva i maniju gonjenja, kada oni koji ga imaju veruju da su svi protiv njih,
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Da, da. Njegov Ego je toliko veliki da su i planine posramljenje. On je naime kao i avatar "duha proroštva" "božiji" poslanik, a mi smo "ništi i progonitelji, zlobnici" koji njega progonimo zbog "vere i istine".

Ps. Narcisoidni poremećaj kod ljudi često izaziva i maniju gonjenja, kada oni koji ga imaju veruju da su svi protiv njih,

Opet samo popljuvavanje. A i projekcija.

RAZLIKE U MOTIVIMA I POSLEDICE

Onaj ko strada zbog greha svakako ne može imati ljubav prema protivniku, pa u sukobu sa njime reaguje povređenim ponosom, prkosom, inatom i buntom. Onaj ko strada zbog svoje pravednosti otkriva za vreme stradanja karakter ljubavi i krotosti prema neprijatelju, kao i hrabrost u odbrani uzvišenih moralnih načela. Onaj ko strada zbog greha, njegovo stradanje pobuđuje kod drugih osvetoljubivost, ljudsko sažaljenje, itd. Motivi prkosa, inata i bunta nikada ne mogu da osvoje njegove neprijatelje za Hrista, pa je tako njegovo stradanje i grešno i uzaludno. Onaj ko strada radi istine ne deluje jadno da bi izazvao sažaljenje, niti navodi druge na osvetoljubivost prema nepravednom neprijatelju, već primerom iskrene ljubavi i praštanja navodi i druge da prema njegovom protivniku takođe zauzmu stav ljubavi i praštanja. Takav primer stradanja deluje oplemenjujuće jer otkriva božanski duh i karakter. Za razliku od gordih ljudi koji zbog svoje sujetne uvredljivosti od prijatelja prave sebi neprijatelje, duh Isusove krotosti i poniznosti otkriven u njihovom stradanju, od neprijatelja stvara prijatelje.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Поготово што ми страдамо због Цркве.

Da, lepo si priznao, naši ljudi ne stradaju radi Hrista već radi crkve.

A to i jeste izvor našeg prokletstva.

Gordom srcu je lakše da veliča i hvali crkvu, nego Boga, jer se identifikujuči sa crkvom oseća vrednim i moćnim, a pred Tvorcem poniženo i grešno. Naš čovek će zato pokazati spremnost da strada za svoju hrišćansku veru, ali ne i za centralnu ličnost hrišćanstva – samog Isusa Hrista.

Šta je to drugo nego idolatrija?

A to je uzrok prokletstva.

“A sad se hvalite ponosom svojim. Svaka je takva hvala zla.”
“Ne uzdajte se u lažne reči govoreći: Crkva Gospodnja, Crkva Gospodnja, Crkva Gospodnja ovo je. Nego doista popravite svoje puteve i dela svoja, i sudite pravo između čoveka i bližnjega svojega.” (Jakov 4,16; Jeremija 7,4-5)

“Proroci tvoji prorokovaše ti laž i bezumlje, i ne otkrivaše bezakonja tvojega da bi odvratili ropstvo tvoje, nego ti kazivaše utvare lažne i koje će te prognati.” (Plač Jeremijin 2,14)

“I poludećeš od onoga što ćeš gledati svojim očima. Sinovi tvoji i kćeri tvoje daće se drugome narodu, a oči će tvoje gledati i kapaće jednako za njima a neće biti snage u ruci tvojoj. Stranac koji je kod tebe popeće se nada te visoko, a ti ćeš sići dole veoma nisko. On će ti davati u zajam, a ti nećeš njemu davati u zajam.” “Ako povrgnete uredbe moje i duši vašoj omrznu zakoni moji da ne tvorite sve zapovesti moje, i raskinete zavet moj, i ja ću vama učiniti ovo: Potrću ponos sile vaše; oboriću idole vaše; i obratiću gradove vaše u pustoš, i razoriću svetinje vaše. I opustiću zemlju da će joj se čuditi neprijatelji vaši koji će živeti u njoj. A vas ću rasijati po narodima, i zemlja će vaša biti pusta i gradovi vaši raskopani.” (5.Mojsijeva 28,34.32.43-44; 3.Mojs.26,15-16.19.30-33)
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
dal je veća "čast"
poginuti za

Boga Jedinoga Oca JHVH
ili
za
SINA G Jehoshuu
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Smrt za veru ili odredjenu ideologiju sama po sebi ne osigurava mesto u Bozjem carstvu, jer ljudi mogu umreti i za zabludu, misleci da daju zivot za pravu stvar.

Samo covek koji je u istini, i jos ako je tu istinu prakticno primenio, predao se potpuno Bogu, i doziveo obracenje i novorodjenje Duhom Svetim, i krenuo putem posvecenja, on se moze nadati mestu u Bozjem carstvu.

Ime Hriscanin za Boga ne znaci nista ako nema ovoga gore opisanog, jer Isus kaze "A STO ME ZOVETE GOSPODE GOSPODE A NE IZVRSUJETE STO VAM GOVORIM?" ( Luka 6. 46 )
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Kakav tije to Bog kad treba umrjet njemu u čast ? Naš Bog netraži nikakve žrtve , naš Bog je se žrtvovao za nas . Za tvog boga nebi ni nokat dala , dok bi za svog Boga Krista i život položila .

Sestro, taj njegov "bog" je u stvari alter ego njih samih. Slika koju su projektovali na apsolut. Zato im je križ sablazan, zato ne mogu da prihvate otelotvorenje.
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.324
Sestro, taj njegov "bog" je u stvari alter ego njih samih. Slika koju su projektovali na apsolut. Zato im je križ sablazan, zato ne mogu da prihvate otelotvorenje.
Tako je
Kristov Križ je poseban i neusporediv , jer je na njemu bio razapet BOG! Tu moramo stati.

Tko je umro na KRIŽU ? To mnogi ne znaju , umro je Boog ljubavi, umro je Bog ljubavi za grešnog čovjeka, ovde mnogi ne vide koliko je Bog daleko otišao za čovjeka, i koju je cijenu platijo za naše spasenje. Mi Kršćani imamo znak i dokaz Božje ljubavi, a to je KRIŽ. Bog nije samo rekao: „Volim vas“, već je svoju ljubav pokazao i dokazao na KRIŽU Golgote.

Kako je umro, tko je umro i za zašto je umro? Poslušajmo riječi samog Isusa Krista:


„Kao što je Mojsije podigao zmiju u pustinji, tako mora biti PODIGNUT SIN ČOVJEČJI, da svatko tko vjeruje u Njega ima život vječni. Da, Bog je tako ljubio svijet da je dao svoga jedinorođenog Sina da ne pogine ni jedan koji u nj vjeruje, već da ima život vječni“ (Ivan 3,14-16).

Za prave vjernike KRIŽ nemože biti sablazan,i ludost .
Amen
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Tako je
Kristov Križ je poseban i neusporediv , jer je na njemu bio razapet BOG! Tu moramo stati.

Posebno je ono što je On uradio, a ne predmet.

„Kao što je Mojsije podigao zmiju u pustinji, tako mora biti PODIGNUT SIN ČOVJEČJI, da svatko tko vjeruje u Njega ima život vječni. Da, Bog je tako ljubio svijet da je dao svoga jedinorođenog Sina da ne pogine ni jedan koji u nj vjeruje, već da ima život vječni“ (Ivan 3,14-16).

Pa tu je uzdignut Isus, a ne predmet.
 
Natrag
Top