Sta rade mrtvi ljudi?

Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Netočno
Isus sa svojim uskrsnućem nam je pokazao da se vraćamo bogu.
Štomi treba više
Isus je uskrsavanjem mrtvih pokazao da je Bog taj koji daje moc kome zeli da leci bolesne i uskrsava mrtve.
Isus nista nije cinio sam od sebe.,cak ni sebe nije mogao da vaskrsne.
Njega je vaskrsnuo njegov Bog i Otac,Jehova Bog.
Uskrsavanje mrtvih su cak cinili i njegovi ucenici,i sve je to bilo u malom da se pokaze kako ce biti u velikom kad dodje Bozje carstvo.
A gde su bili ti mrtvi ljudi pre nego sto ih je neko uskrsnuo??? Da nisu bili u raju ili paklu,ili na nekom trecem mestu???
Da li su nakon uskrsenja pricali o tome???
Nisu zato sto nisu bili svesni nicega,bas kao sto i Biblija pise u Propovedniku
Propovednik 9:5,10
5 Jer živi znaju da će umreti, a mrtvi ne znaju ništa niti im ima plate, jer im se spomen zaboravio
10 Sve što ti dođe na ruku da činiš, čini po mogućnosti svojoj, jer nema rada ni mišljenja ni znanja ni mudrosti u grobu u koji ideš.
Ili mislis da Biblija ovde laze?
Dela ap.5:30
30 Bog otaca naših podiže Isusa, kog vi ubiste obesivši na drvo.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
"Nosim masku" protiv sekti i sektaša. ;)

Bolje da nosis protiv Pravoslavlja, jer tamo oboljevaju od Korone na vodecim polozajima.

-----------------------------------------------------


Trojica sveštenika SPC u Valjevu zaražena, među njima i episkop Milutin

IZVOR: Danas

Kačavenda oboleo od korone, na lečenju u Bijeljini

IZVOR: 021

-----------------------------------------------------

Ko veruje Bogu i njegovoj reci i po njoj zivi, i neprestano se moli, on ne oboljeva.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Tema je sta rade mrtvi ljudi.
Ali sta mislite o ovom stihu?
Matej 22:30 Jer o vaskrsenju niti će se ženiti ni udavati; nego su kao anđeli Božji na nebu.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ovo je strašna hula. Auuuuuuuu.

Hula sto sam napisao "Ko veruje Bogu i njegovoj reci i po njoj zivi, i neprestano se moli, on ne oboljeva"

Kakva je ta vasa vera, kad ne verujete da Bog cuva coveka od zla, isceljuje ga od bolesti..itd..

------------------------------------------------------------------

Posto je tema o aktivnostima mrtvih ljudi nakon smrti, imam u vezi toga jedno pitanje za one koji veruju u nekakav vecni oganj u kome se muce gresnici, na osnovu sledeceg biblijskog teksta:


"Ako li me ne poslušate da svetite subotu i ne nosite bremena ulazeći na vrata Jerusalimska u subotu, onda ću raspaliti oganj na vratima njegovijem, koji će upaliti dvorove Jerusalimske i neće se ugasiti" ( Jeremija 17. 27 )

Kazite mi, da li oganj i danas gori na vratima Jerusalimskim?

Evo jedne fotografije starog Jerusalima za ispomoc.



 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Hula sto sam napisao "Ko veruje Bogu i njegovoj reci i po njoj zivi, i neprestano se moli, on ne oboljeva"

Kakva je ta vasa vera, kad ne verujete da Bog cuva coveka od zla, isceljuje ga od bolesti..itd..

------------------------------------------------------------------

Posto je tema o aktivnostima mrtvih ljudi nakon smrti, imam u vezi toga jedno pitanje za one koji veruju u nekakav vecni oganj u kome se muce gresnici, na osnovu sledeceg biblijskog teksta:


"Ako li me ne poslušate da svetite subotu i ne nosite bremena ulazeći na vrata Jerusalimska u subotu, onda ću raspaliti oganj na vratima njegovijem, koji će upaliti dvorove Jerusalimske i neće se ugasiti" ( Jeremija 17. 27 )

Kazite mi, da li oganj i danas gori na vratima Jerusalimskim?

Evo jedne fotografije starog Jerusalima za ispomoc.



Laodikejac,
Svemoguci Bog Jehova ne koristi pandemiju kovid19,ili slicnih bolesti da unisti ili naskodi ljudima.
Dal zelis to da kazes da niko od adventista nije oboleo od kovida 19 ili preminuo?,a eto nose i maske i mole se Bogu???
Sto se tice prorockih reci Jeremije,sve shvatas doslovno.
jeremija je ziveo pre unistenja Jerusalima od strane Vavilonaca,i taj oganj doslovni koga ti pokazujes nije postojao 70 godina dok su Jevreji bili u 70 godisnjem izgnanstvu u vavilonu.
To apelovanje na drzanje subote ne znam na cemu to??? Jel to Isus negde trazi od nas da subotom ne radimo nista itd???
To je bila zapoved za Stari Zavet data Jevrejima.
Da li ti slusas stari zavet ili pak Novi Zavet???
 
Natrag
Top