Sta rade mrtvi ljudi?

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Antonija SVE sto si navela govori o VASKRSENJU U POSLEDNJI DAN.

Pogledaj druge prevode, i videces da izraz Duh znaci ZIVOT.
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
Antonija SVE sto si navela govori o VASKRSENJU U POSLEDNJI DAN.
Ako zbilja vjerujemo da je Isus umro i uskrsnuo, tako će Bog i usnule u Isusu dovesti zajedno s njim!“ (1 Sol 4,14)

Koga to Isus dovodi , mrtve , a štoćemu mrtvi ako je umro za nas žive?

„Ja sam uskrsnuće i život! Tko vjeruje u mene, ako i umre, živjet će!“

Što ovo po tebi znači , Isus po tvom mlati praznu slamu

Teško je to dočarati , za kršćanina katolika živjeti i umirati znači vjerovati svome Spasitelju koji je naš život, sreća i spas.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ako zbilja vjerujemo da je Isus umro i uskrsnuo, tako će Bog i usnule u Isusu dovesti zajedno s njim!“ (1 Sol 4,14)

Koga to Isus dovodi , mrtve , a štoćemu mrtvi ako je umro za nas žive?

Antonija, moras da naucis jedno u proucavanju biblije, a to je - da se istina sagledava u kontekstu.

Dakle, Isus ne vodi na nebo mrtve, vec one koje ce vaskrsnuti, a koji su umrli sa verom u Isusa.

Da vidimo ceo kontekst;.


"Neću vam pak zatajiti, braćo, za one koji su umrli, da ne žalite kao i ostali koji nemaju nadu;

Jer ako verujemo da Isus umre i vaskrse, tako će Bog i one koji su umrli u Isusu dovesti s Njim.
Jer vam ovo kazujemo rečju Gospodnjom da mi koji živimo i ostanemo za dolazak Gospodnji, nećemo preteći onih koji su pomrli.
Jer će sam Gospod sa zapovešću, sa glasom Arhanđelovim, i s trubom Božjom sići s neba;
i mrtvi u Hristu vaskrsnuće najpre;
A potom mi živi koji smo ostali, zajedno s njima bićemo uzeti u oblake na susret Gospodu na nebo,
i tako ćemo svagda s Gospodom biti.
Tako utešavajte jedan drugog ovim rečima" ( 1 Solunjanima 4. 13 - 18 ).

Dakle, apostol Pavle kaze "KAO STO JE ISUS UMRO I VASKRSAO, TAKO ISTO CE I ONI KOJI SU UMRLI U ISUSU ( sto znaci sa verom u njega ), BITI VASKRSNUTI U POSLEDNJI DAN PRILIKOM HRISTOVOG DOLASKA, I ON CE IH KADA DODJE POVESTI S NJIM NA NEBO"

To je sustina ovog teksta.


„Ja sam uskrsnuće i život! Tko vjeruje u mene, ako i umre, živjet će!“

Što ovo po tebi znači , Isus po tvom mlati praznu slamu

Teško je to dočarati , za kršćanina katolika živjeti i umirati znači vjerovati svome Spasitelju koji je naš život, sreća i spas.

Da vidimo ceo kontekst ovog teksta o Vaskrsenju Lazara.

"A Isus joj reče: ja sam vaskrsenije i život; koji vjeruje mene ako i umre življeće.
I nijedan koji živi i vjeruje mene neće umrijeti vavijek. Vjeruješ li ovo?"
( Jovan 11. 25 - 26 )

U ovom tekstu je tako jasno da se govori o vaskrsenju u poslednji dan, jer Isus kaz "JA SAM VASKRSENJE I ZIVOT"

On ne kaze "ko veruje u mene njegova dusa ce u casu smrti otici na nebo i zivece tamo"

Ne, Isus kaze "KO VERUJE U MENE AKO I UMRE ZIVECE"

Kada?

O vaskrsenju u poslednji dan kada on bude dosao po drugi put.

Ako Isus ovde govori o zivotu u nekakvom duhu koji nakon smrti izlazi iz tela i odlazi u raj, onda Isus ne bi vaskrsao Lazara, vec bi rekao Marti Lazarevoj sestri "MARTA, LAZAR JE SADA NA NEBU I TAMO ZIVI, I NEMOJMO GA UZNEMIRAVATI"

Ne, Isus govori Marti o vaskrsenju u poslednji dan, i da bi pokazao svoju moc da podize mrtve, on je Lazara odmah podigao iz groba.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Kad bi bilo tacno verovanje u zagrobni zivot ,da li bi bilo potrebno vasjrsavanje???
Da li je Isus Hrist vaskrsnuo sam od samoga sebe,i koji dan,ili ko ga je pak vaskrsnuo iz mrtvih u zivot???
Mrtvi ljudi su u stanju Dubokog sna,nisu svesni nicega. One koji se nadju u Bozjoj knjizi zivota Bog ce vaskrsavati u "Odredjeni dan" i to preko onoga kome je dodelio ulogu da vaskrsava,a to je jedini posrednik izmedju njega i ljudi,a to je Isus Hrist. Dakle mrtvi ljudi nisu svesni nicega.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Kako ti znaš? Jesi li razgovarao s nekim od njih pa ti ovako rekao? A ako ti je netko od njih ovo i rekao, kako mu možeš vjerovati kad i sam kažeš da nisu svjesni ničega? :) Čini se da si ti sve ovo izmislio, ili iz prsta isisao kao i Jovan.

Iz prsta nego kako. Kao i svi Mileriti. Materijalisti i bukvalisti.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Kako ti znaš? Jesi li razgovarao s nekim od njih pa ti ovako rekao? A ako ti je netko od njih ovo i rekao, kako mu možeš vjerovati kad i sam kažeš da nisu svjesni ničega? :) Čini se da si ti sve ovo izmislio, ili iz prsta isisao kao i Jovan.
Ja to znam veoma jednostavno,jel sam procitao u Bibliji i Isusove reci ,i rece njegovih ucenika,i proroka pre njih.
Verovatno si procitao i ti,ali izgleda da ne verujes tom sto si procitao???
Kazi molim te iz cega crpis tu svoju neiscrpnu energiju sveznanja?
Da li je neko od onih kao sto su vaskrsli Lazar i drugi pricali kako su bili u raju,a eto Isus ih presao pa ih povukao sa tako lepih mesta nazad na zemlju da se opet muce???Jesi li mozda procitao neki takav izvestaj???
 
Natrag
Top