Sta rade mrtvi ljudi?

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Idemo vidjeti što kaže Isus:

Lk 23,4-43: Onda reče: »Isuse, sjeti me se kada dođeš u kraljevstvo svoje.« A on će mu: »Zaista ti kažem: danas ćeš biti sa mnom u raju

Kada se jedan tekst izvadi iz celokupnog ucenja biblije o zagrobnom zivotu, to moze tako da izgleda.

Ali, kada se sagleda ceo kontekst, i kada se ovak tekst sagleda u literarnom kontekstu, tada stvari postaju jasne.

Dakle, Isus nije mogao da kaze razbojniku na krstu "da ce toga dana biti sa Isusom u raju" jer Isus toga dana nije bio u raju, vec je visio na krstu, a kasnije bio polozen u grob, i tamo proveo tri dana i noci.

Tri dana posle - prilikom vaskrsenja, Isus kaze Mariji da nije otisao kod Oca:


"Reče joj Isus: ne dohvataj se do mene, jer se još ne vratih k ocu svojemu; nego idi k braći mojoj, i kaži im: vraćam se k ocu svojemu i ocu vašemu, i Bogu svojemu i Bogu vašemu" ( Jovan 20. 17 )

Sam Isus u odnosu na svoju smrt kaze za sebe:


"Jer kao što je Jona bio u trbuhu kitovom tri dana i tri noći: tako će biti i Sin čovečiji u srcu zemlje tri dana i tri noći" ( Matej 12. 40 )

Dakle, Isus nije nakon smrti bio u raju, pa nije mogao reci razbojniku da ce biti sa njim.
A nije ni razbojnik, jer biblija uci da covek nakon smrti ne odlazi u raj, vec je u grobu do casa vaskrsenja.

Taj tekst o razbojniku na krstu je namerna ili nenamerna greska prepisivaca biblijskog teksta.

Dakle, u originalnoj formi tekst treba da glasi "ZAISTA TI KAZEM DANAS, BICES SAMNOM U RAJU"

Ova forma je identicna drugim tekstovima gde se pominje ova rec "DANAS"


"Javljam vam danas da ćete zaista propasti, niti ćete produžiti dana svojih na zemlji" ( 5 mojsijeva 30. 18 )

"Svedočim vam danas nebom i zemljom da će vas brzo nestati sa zemlje u koju idete preko Jordana da je nasledite" ( 5 Mojsijeva 4. 26 )
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.331
Idemo vidjeti što kaže Isus:

Lk 23,4-43: Onda reče: »Isuse, sjeti me se kada dođeš u kraljevstvo svoje.« A on će mu: »Zaista ti kažem: danas ćeš biti sa mnom u raju

Kada se jedan tekst izvadi iz celokupnog ucenja biblije o zagrobnom zivotu, to moze tako da izgleda.

Dakle, ti ne vjeruješ Isusu, ti misliš da je Isus lažov!? OK, neka ti bude.

Taj tekst o razbojniku na krstu je namerna ili nenamerna greska prepisivaca biblijskog teksta.

U ovu glupost ne vjeruju ni svi idioti.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.331
Upravo ti nazivas Isusa i Boga lazovima, jer ne uzimas ucenje biblije u obzir, jer ona kaze "DA MRTVI NE ZNAJU NISTA, I DA NISU NA NEBU"

Evo što kaže Isus, pa neka svatko razuman sam prosudi:

Lk 23,4-43: Onda reče: »Isuse, sjeti me se kada dođeš u kraljevstvo svoje.« A on će mu: »Zaista ti kažem: danas ćeš biti sa mnom u raju
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Lk 23,4-43: Onda reče: »Isuse, sjeti me se kada dođeš u kraljevstvo svoje.« A on će mu: »Zaista ti kažem: danas ćeš biti sa mnom u raju

Slape, zaboravljaš da je on Milerit, a to podrazumeva "nova saznanja" došapnuta nasrtljivici iz Maine-a i trgovcu suknima iz Bruklina, koji koine nisu znali, niti su znali da prepoznaju grčki alfabet, ali su tvrdili da su našli novi tekst Lukinog Evanđelja, sa famoznim zapetama i izmenjenim redosledom reči.

U ovu glupost ne vjeruju ni svi idioti.

O kako se samo varaš, veruju Mileriti, oni iz Maine-a i Bruklina USA. Njima Samael može prodati i leteće mačke u džaku, samo ako ih "uvije" u Bible language....

Ps. Već im je i prodao. Seti se samo 22.10.1844, ili Raselovog kalkulisanja s dimenzijama Piramide Khufua (koja se o gle čuda ne pominje u Bible)
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
> Zašto Adventisti smatraju da je učenje o besmrtnosti duše direktno đavolsko učenje??
Zbog najmanje sedam razloga:

1) Ako je čovekova duša bezuslovno besmrtna, Bog se predstavlja kao da nema ljubavi jer ne poštuje čovekovu slobodu izbora. Iako čovek odbacuje princip ljubavi, što je jedini razlog da bi neko mogao večno da postoji, i izabira greh, koji nema razloga da se ovekoveči, čoveku se nameće večno postojanje. Tako se čoveku uskraćuje prilika da Bogu odgovori: "Nisam želeo da se rodim! Ne želim da postojim! Odbacujem tvoju ljubav!" Ako Bog poštuje ljudski izbor, onda posle pravedne kazne sledi smrt tj. prestanak postojanja besmislenog grešnog života.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Evo što kaže Isus, pa neka svatko razuman sam prosudi:

Lk 23,4-43: Onda reče: »Isuse, sjeti me se kada dođeš u kraljevstvo svoje.« A on će mu: »Zaista ti kažem: danas ćeš biti sa mnom u raju

Vec sam odgovorio, i ponovicu na kraju taj odgovor.

Za pocetak da konstatujemo da si ti dvolicni licemer, jer jedne pojedinosti istices, dok druge zanemarujes i ne dajes nikakav odgovor.

Evo za tebe pitanja.

Da li Bog i Isus lazu kada kazu sledece:


"Jer živi znaju da će umreti, a mrtvi ne znaju ništa niti im ima plate, jer im se spomen zaboravio.
I ljubavi njihove i mržnje njihove i zavisti njihove nestalo je, i više nemaju dela nikada ni u čemu što biva pod suncem"


Ti kazes da mrtvi znaju kada umru da su na nebu, da su sa Isusom.. itd..

Ovde Bog kaze da NE ZNAJU NISTA.

Dalje:


"Zašto mi ne oprostiš grijeh moj i ne ukloniš moje bezakonje? jer ću sad leći u prah, i kad me potražiš, mene neće biti"

Ti kazes da su mrtvi na nebu sa Isusom.

Jov kaze da kada umre, Bog ce ga traziti, ali ga nece naci jer njega nece biti.

Kome sad verovati, Bogu ili tebi?

Sto se tice razbojnika na krstu, evo odgovora:


"""Kada se jedan tekst izvadi iz celokupnog ucenja biblije o zagrobnom zivotu, to moze tako da izgleda.

Ali, kada se sagleda ceo kontekst, i kada se ovak tekst sagleda u literarnom kontekstu, tada stvari postaju jasne.

Dakle, Isus nije mogao da kaze razbojniku na krstu "da ce toga dana biti sa Isusom u raju" jer Isus toga dana nije bio u raju, vec je visio na krstu, a kasnije bio polozen u grob, i tamo proveo tri dana i noci.

Tri dana posle - prilikom vaskrsenja, Isus kaze Mariji da nije otisao kod Oca:

"Reče joj Isus: ne dohvataj se do mene, jer se još ne vratih k ocu svojemu; nego idi k braći mojoj, i kaži im: vraćam se k ocu svojemu i ocu vašemu, i Bogu svojemu i Bogu vašemu" ( Jovan 20. 17 )

Sam Isus u odnosu na svoju smrt kaze za sebe:


"Jer kao što je Jona bio u trbuhu kitovom tri dana i tri noći: tako će biti i Sin čovečiji u srcu zemlje tri dana i tri noći" ( Matej 12. 40 )

Dakle, Isus nije nakon smrti bio u raju, pa nije mogao reci razbojniku da ce biti sa njim.
A nije ni razbojnik, jer biblija uci da covek nakon smrti ne odlazi u raj, vec je u grobu do casa vaskrsenja.

Taj tekst o razbojniku na krstu je namerna ili nenamerna greska prepisivaca biblijskog teksta.

Dakle, u originalnoj formi tekst treba da glasi "ZAISTA TI KAZEM DANAS, BICES SAMNOM U RAJU"

Ova forma je identicna drugim tekstovima gde se pominje ova rec "DANAS"


"Javljam vam danas da ćete zaista propasti, niti ćete produžiti dana svojih na zemlji" ( 5 mojsijeva 30. 18 )

"Svedočim vam danas nebom i zemljom da će vas brzo nestati sa zemlje u koju idete preko Jordana da je nasledite" ( 5 Mojsijeva 4. 26 )
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.324
Vec sam odgovorio, i ponovicu na kraju taj odgovor.

Za pocetak da konstatujemo da si ti dvolicni licemer, jer jedne pojedinosti istices, dok druge zanemarujes i ne dajes nikakav odgovor.

Evo za tebe pitanja.

Da li Bog i Isus lazu kada kazu sledece:


"Jer živi znaju da će umreti, a mrtvi ne znaju ništa niti im ima plate, jer im se spomen zaboravio.
I ljubavi njihove i mržnje njihove i zavisti njihove nestalo je, i više nemaju dela nikada ni u čemu što biva pod suncem"


Ti kazes da mrtvi znaju kada umru da su na nebu, da su sa Isusom.. itd..

Ovde Bog kaze da NE ZNAJU NISTA.

Dalje:


"Zašto mi ne oprostiš grijeh moj i ne ukloniš moje bezakonje? jer ću sad leći u prah, i kad me potražiš, mene neće biti"

Ti kazes da su mrtvi na nebu sa Isusom.

Jov kaze da kada umre, Bog ce ga traziti, ali ga nece naci jer njega nece biti.

Kome sad verovati, Bogu ili tebi?

Sto se tice razbojnika na krstu, evo odgovora:


"""Kada se jedan tekst izvadi iz celokupnog ucenja biblije o zagrobnom zivotu, to moze tako da izgleda.

Ali, kada se sagleda ceo kontekst, i kada se ovak tekst sagleda u literarnom kontekstu, tada stvari postaju jasne.

Dakle, Isus nije mogao da kaze razbojniku na krstu "da ce toga dana biti sa Isusom u raju" jer Isus toga dana nije bio u raju, vec je visio na krstu, a kasnije bio polozen u grob, i tamo proveo tri dana i noci.

Tri dana posle - prilikom vaskrsenja, Isus kaze Mariji da nije otisao kod Oca:

"Reče joj Isus: ne dohvataj se do mene, jer se još ne vratih k ocu svojemu; nego idi k braći mojoj, i kaži im: vraćam se k ocu svojemu i ocu vašemu, i Bogu svojemu i Bogu vašemu" ( Jovan 20. 17 )

Sam Isus u odnosu na svoju smrt kaze za sebe:


"Jer kao što je Jona bio u trbuhu kitovom tri dana i tri noći: tako će biti i Sin čovečiji u srcu zemlje tri dana i tri noći" ( Matej 12. 40 )

Dakle, Isus nije nakon smrti bio u raju, pa nije mogao reci razbojniku da ce biti sa njim.
A nije ni razbojnik, jer biblija uci da covek nakon smrti ne odlazi u raj, vec je u grobu do casa vaskrsenja.

Taj tekst o razbojniku na krstu je namerna ili nenamerna greska prepisivaca biblijskog teksta.

Dakle, u originalnoj formi tekst treba da glasi "ZAISTA TI KAZEM DANAS, BICES SAMNOM U RAJU"

Ova forma je identicna drugim tekstovima gde se pominje ova rec "DANAS"


"Javljam vam danas da ćete zaista propasti, niti ćete produžiti dana svojih na zemlji" ( 5 mojsijeva 30. 18 )

"Svedočim vam danas nebom i zemljom da će vas brzo nestati sa zemlje u koju idete preko Jordana da je nasledite" ( 5 Mojsijeva 4. 26 )


Ovo se većinom odnosi na tjelo a ne na dušu .

(1 Sol 4,14)Jer ako vjerujemo, da je Isus umro i uskrsnuo, tako će Bog i one, koji su usnuli po Isusu, dovesti s njime.

Ova izjava opisuje Kristov povratak kada će sa sobom dovesti one koji su umrli ujedinjeni s Njim (1 Sol 4,14).

(2 Kor 5,4)Jer dok smo u ovom šatoru, uzdišemo pritisnuti, jer nećemo da se svučemo, nego da se na to obučemo, tako da život proguta, što je smrtno.

(2 Kor 5,6)Zato se jednako uzdamo čvrsto, jer znamo, da, dok smo u tijelu, u tuđini smo, daleko od Gospodina;

Kršćani, koji znaju da će jednoga dana primiti proslavljena tijela, se raduju danu kada će se opet ”obući” u tijelo (2 Kor 5,4). Pavao nadalje govori da dok smo u tijelima daleko smo od Gospodina (2 Kor 5,6). Što znači ”biti odvojen od tijela”? Znači, biti ”blizak Gospodinu” (2 Kor 5,6). Drugim riječima, kada umremo naša duša napušta tijelo i odlazi Gospodinu, odmah. Biblija nam ni na koji način ne daje ni naslutiti da postoji neko prijelazno stanje u kojem duša čeka odlazak Gospodinu.

Mnogo mnogo Biblija govori da duša ide Gospodinu , recimo ko i ovaj stih gde kaže dase vrati duh njezin u tjelo

(Luka 8,55 )Tada se povrati duh njezin, i ustade odmah. Onda zapovjedi, da joj dadu neka jede.

(Ivan 3,16). Ovo obećanje izravno govori da se život nastavlja čak i nakon što umremo u fizičkom obliku.

(Ivan 3,16)Jer je Bog tako ljubio svijet, da je predao svojega jedinorođenog Sina, da svaki, koji vjeruje u njega, ne pogine, nego ima život vječni.

Evo izgleda da Laki neveruje Isusu , a Isus je govorio o životu poslije smrti mnogo puta. Vidiš Laki poručio je saducejima o umrlim vjernicima zarti ovaj sledeći stih ništa ne govori : “A što se tiče mrtvih, da ustaju, niste li čitali u knjizi Mojsijevoj ono o grmu, kako Mojsiju reče Bog: Ja sam Bog Abrahamov i Bog Izakov i Bog Jakovljev? Nije on Bog mrtvih, nego živih. Uvelike se varate.” (Marko 12,26-27).
Da Bog živi , a štoćemu mrtve duše ?Trebalo bi pitati jelenu možda ona zna
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top