Sta rade mrtvi ljudi?

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ne znam da li je neki Adventista oboleo, ali pravi hriscanin koji zivi u zajednici sa bogom ne oboleva.

Moja opaska o ognju je bila u vezi ucenja da postoji nekakav vecni oganj u paklu.

Dakle, ako ne postoji oganj na jerusalimskim vratima za koji Bog kaze da se nece ugasiti, to znaci da ni izraz VECNA VATRA u novom zavetu NIJE VECNA.

Subota je deo vecnog nepromenjivog zakona koji ce postojati dokle je greha.

I ona nije data samo Jevrejima, jer Bog kaze da je data SVIM NARODIMA:


ZAPOVEST O SUBOTI NAMENJENA SVIM NARODIMA:

"Ovako veli Gospod: pazite na sud, i tvorite pravdu, jer će skoro doći spasenje moje, i pravda će se moja objaviti.
Blago čovjeku koji tako čini, i sinu čovječijemu koji se drži toga čuvajući subotu da je ne oskvrni, čuvajući ruku svoju da ne učini zla.
I neka ne govori tuđin koji pristane uz Gospoda: Gospod me je odlučio od svoga naroda; i neka ne govori uškopljenik: gle, ja sam suho drvo.
Jer ovako veli Gospod za uškopljenike: koji drže subote moje i izbiraju što je meni ugodno, i drže zavjet moj,
Njima ću dati u domu svom i među zidovima svojim mjesto i ime bolje nego sinova i kćeri, ime vječno daću svakome od njih, koje se neće zatrti.
A tuđine koji pristanu uz Gospoda da mu služe i da ljube ime Gospodnje, da mu budu sluge, koji god drže subotu da je ne oskvrne i drže zavjet moj,
Njih ću dovesti na svetu goru svoju i razveseliću ih u domu svojem molitvenom; žrtve njihove paljenice i druge žrtve biće ugodne na oltaru mom, jer će se dom moj zvati dom molitve svijem narodima"
( knjiga proroka Isaije 56. 1-7 )

Ona je isto uslov spasenja kao i svih ostalih devet zapovesti:


JEDINSTVO SVIH 10 ZAPOVESTI-NAZVAN ZAKON SLOBODE KOJIM ĆE SE SUDITI SVETU:

"Jer koji sav zakon održi a sagriješi u jednome, kriv je za sve,
Jer onaj koji je rekao: ne čini preljube, rekao je i: ne ubij. Ako dakle ne učiniš preljube a ubiješ, postao si prestupnik zakona" ( Jakovljeva poslanica 2. 9-11 ).
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Ne znam da li je neki Adventista oboleo, ali pravi hriscanin koji zivi u zajednici sa bogom ne oboleva.

Moja opaska o ognju je bila u vezi ucenja da postoji nekakav vecni oganj u paklu.

Dakle, ako ne postoji oganj na jerusalimskim vratima za koji Bog kaze da se nece ugasiti, to znaci da ni izraz VECNA VATRA u novom zavetu NIJE VECNA.

Subota je deo vecnog nepromenjivog zakona koji ce postojati dokle je greha.

I ona nije data samo Jevrejima, jer Bog kaze da je data SVIM NARODIMA:


ZAPOVEST O SUBOTI NAMENJENA SVIM NARODIMA:

"Ovako veli Gospod: pazite na sud, i tvorite pravdu, jer će skoro doći spasenje moje, i pravda će se moja objaviti.
Blago čovjeku koji tako čini, i sinu čovječijemu koji se drži toga čuvajući subotu da je ne oskvrni, čuvajući ruku svoju da ne učini zla.
I neka ne govori tuđin koji pristane uz Gospoda: Gospod me je odlučio od svoga naroda; i neka ne govori uškopljenik: gle, ja sam suho drvo.
Jer ovako veli Gospod za uškopljenike: koji drže subote moje i izbiraju što je meni ugodno, i drže zavjet moj,
Njima ću dati u domu svom i među zidovima svojim mjesto i ime bolje nego sinova i kćeri, ime vječno daću svakome od njih, koje se neće zatrti.
A tuđine koji pristanu uz Gospoda da mu služe i da ljube ime Gospodnje, da mu budu sluge, koji god drže subotu da je ne oskvrne i drže zavjet moj,
Njih ću dovesti na svetu goru svoju i razveseliću ih u domu svojem molitvenom; žrtve njihove paljenice i druge žrtve biće ugodne na oltaru mom, jer će se dom moj zvati dom molitve svijem narodima"
( knjiga proroka Isaije 56. 1-7 )

Ona je isto uslov spasenja kao i svih ostalih devet zapovesti:


JEDINSTVO SVIH 10 ZAPOVESTI-NAZVAN ZAKON SLOBODE KOJIM ĆE SE SUDITI SVETU:

"Jer koji sav zakon održi a sagriješi u jednome, kriv je za sve,
Jer onaj koji je rekao: ne čini preljube, rekao je i: ne ubij. Ako dakle ne učiniš preljube a ubiješ, postao si prestupnik zakona" ( Jakovljeva poslanica 2. 9-11 ).

Eh moj laodikejac,
Pa ti si se uplasio kovida 19 i prekinuo kontakte sa svojom bracom,ne znas ni dal su gladni i zedni,a kamoli bolesni ili umrli....
Ali izgleda da vi adventisti cak i ne umirete???,pa vi ni od cega ne mozete da se razbolite???
Pravi hriscanin koji zivi u zajednici sa Bogom ne oboljeva???,pa vi ste super ljudi onda....

E sad o vecnom zivotu...
Jel Adam imao vecni zivot???
Ako je imao,zasto je umro???
Mozda ti je sada jasniji pojam,vecnosti ili vecnog zivota..
Sto se tice Subote,pa jel se secas samo kolko su puta kritikovali Isusa zbog subote.Jesi li i ti kao fariseji???
Nakon Isusove smrti ,pravi hriscani nisu duzni drzati subote kao fariseji.....
Nadalje ta vatra je bila ugasena 70godina u Jerusalimu dok su bili u izgnanstvu,tako da se nije mislilo bukvalno kao sto ti mislis.A sta reci o skoro 2000 godina kolko su Jevreji bili izbaceni van Jerusalima,i dok su muslimani okupirali rusevine Jehovinog hrama.Da nisu mozda muslimani lozili vatru skoro 2000 godina???
Ne shvataj sve doslovno.Ti uvek kao i svi troicari ne pravis razliku izmedju doslovnih i simbolicnih stvari,uvek ih pomesas kontra...,ali valjda ces jednom nauciti.
I tih 10 zapovedi su bile ljudsko prokletstvo,jedan teg koji nas je vukao na dno ,dok ne dodje Isus,koji kad je dosao spasao nas je prokletstva ,jer po Zakonu,Da je PROKLET Svaki onaj koji ne drzi sve ono sto je napisano u knjizi zakona,a to nisu samo 10 zapovedi,vec i oko 250 podzapovedi..... Sama 10 zapoved "Ne pozeli" pokazuje da ni jedan covek ne moze da ispuni tu zapoved "Ne pozeli nista sto je lose ili pak zabranjeno" to je i Pavle primetio,ali ti jos uvek to ne primecujes.
Галатима 3:10
10 Jer koji su god od dela zakona pod kletvom su, jer je pisano: Proklet svaki koji ne ostane u svemu što je napisano u knjizi zakonskoj da čini.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
ti ne zns nista o Bozjim zakonima u bibliji. Dakle, u starom zavetu su postojala dva zakona "DESET ZAPOVESTI NAPISANE BOZJIM PRSTOM NA DVE KAMENE PLOCE, I OBREDNI ZAKON KOJI JE BOG NAPISAO U KNJIGU" Knjiga zakonska o kojoj ti pises je upravo skup obrednih zakona i pravila koji su Bili TIPOS ili predslika Hrista i dogadjaja vezanih za njegov dolazak, i ispunjeni su u njemu. Dese zapovesti su vecne i nepromenjive, i Isus i apostoli svuda upucuju na njihovo drzanje. Fariseji su osudjivali Isusa ne za krsenje Subote, vec za nepostovanje njihovih licnih pravila koja su uveli u pogledu toga sta treba ciniti ili ne ciniti Subotom. Sto se tice toga da li Adventisti oboljevaju, vec sam dao odgovor, a on glasi "da covek koji je u zajednici sa Bogom - takav covek ima zastitu Bozju u svim zivotnim prilikama" To je zivo iskustvo. Recimo, ja to licno iskustvo sa Bogom imam, jer sam oko 2000 godine dobio bruh ili kilu sa velikim bolovima, i molio sam se Bogu za isceljenje, i on me je cudesno iscelio, prvo mi progovorivsi u nocnom vidjenju, a potom i na javi - rekavsi mi glasom da ce me cuvati od svih bolesti. Amin!
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
ti ne zns nista o Bozjim zakonima u bibliji. Dakle, u starom zavetu su postojala dva zakona "DESET ZAPOVESTI NAPISANE BOZJIM PRSTOM NA DVE KAMENE PLOCE, I OBREDNI ZAKON KOJI JE BOG NAPISAO U KNJIGU" Knjiga zakonska o kojoj ti pises je upravo skup obrednih zakona i pravila koji su Bili TIPOS ili predslika Hrista i dogadjaja vezanih za njegov dolazak, i ispunjeni su u njemu. Dese zapovesti su vecne i nepromenjive, i Isus i apostoli svuda upucuju na njihovo drzanje. Fariseji su osudjivali Isusa ne za krsenje Subote, vec za nepostovanje njihovih licnih pravila koja su uveli u pogledu toga sta treba ciniti ili ne ciniti Subotom. Sto se tice toga da li Adventisti oboljevaju, vec sam dao odgovor, a on glasi "da covek koji je u zajednici sa Bogom - takav covek ima zastitu Bozju u svim zivotnim prilikama" To je zivo iskustvo. Recimo, ja to licno iskustvo sa Bogom imam, jer sam oko 2000 godine dobio bruh ili kilu sa velikim bolovima, i molio sam se Bogu za isceljenje, i on me je cudesno iscelio, prvo mi progovorivsi u nocnom vidjenju, a potom i na javi - rekavsi mi glasom da ce me cuvati od svih bolesti. Amin!
A pod kojim si ti Zakonom???
Jedan drzis,a drugi ne drzis???
Ovo hocu ,ovo necu???
U kom zakonu se nalazi zapoved "Ne pozeli nista tudje itd"???
Da li tu negde spada i ova zapoved? Jel ti nisi nikada pozeleo bilo sta sto je tudje???
2.Moj 20:
16 Ne svedoči lažno na bližnjeg svog.
17 Ne poželi kuću bližnjeg svog, ne poželi ženu bližnjeg svog, ni slugu njegovog, ni sluškinju njegovu, ni vola njegovog, ni magarca njegovog, niti išta što je bližnjeg tvog.
Da li su mozda Isusovi apostoli mogli da ispune ovu zapoved???
Sta je ap.Pavle rekao povodom ove zapovedi???,znas li???
Ili kakva je to osoba koja kaze ja nemam greha,ja ne gresim???
Jel ti ne gresis,nemas greha???
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Kada dozivis licno iskustvo sa Bogom - tvoja ironija ce se izgubiti u licnom osvedocenju da je moguce pobediti greh i postici savrsenu pravdu.
Ovako bez iskustva - uvek ces pronalaziti razlog da pravdas greh.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Kada dozivis licno iskustvo sa Bogom - tvoja ironija ce se izgubiti u licnom osvedocenju da je moguce pobediti greh i postici savrsenu pravdu.
Ovako bez iskustva - uvek ces pronalaziti razlog da pravdas greh.
Hajde mi pricaj o tvom susretu sa Bogom.
Jesi li se sreo sa Bogom ili sa andjelom svetla?
i kakav je bio dijalog?
i da ne zaboravim sta kaze 2.Kor 11:14 I nije čudo, jer se sam sotona pretvara u anđela svetla.
Da te nije mozda prevario sotona?
sta ti je kazao,hajde da proverimo.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Govorio sam o iskustvu obracenja, koje podrazumeva promenu koju Bog cini u coveku putem vere i predanja, koju biblija naziva NOVORODJENJE DUHOM SVETIM.
Sto je veci nivo vere to se Bog i otvorenije otkriva, cak i licno putem prorostva.
Tvoja licna stvar je kako ces to okarakterisati.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Govorio sam o iskustvu obracenja, koje podrazumeva promenu koju Bog cini u coveku putem vere i predanja, koju biblija naziva NOVORODJENJE DUHOM SVETIM.
Sto je veci nivo vere to se Bog i otvorenije otkriva, cak i licno putem prorostva.
Tvoja licna stvar je kako ces to okarakterisati.
Ti si mi draga osoba,ali znas li da se pravi hriscani uvek preispituju?
Dela ap 17:11 Ovi pak behu plemenitiji od onih što žive u Solunu; oni primiše reč sa svim srcem, i svaki dan istraživahu po pismu je li to tako.
Da li je to tako?
Da li proveravas u pismu dal pise da Bog ima 3 lica i 6 ruku i 6 nogu i slicno?
Da li te je mozda prevario sotona koji se pretvara u andjela svetla???
Nije li sotona prevario sav ljudski rod i ima vlast nad celom zemljom koja je njemu poverena???
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
27 godina sam u Adventizmu, i isto toliko vremena proucavam bibliju, i Bog mi je dao nebrojeno mnogo iskustava, i osvedocio me u svaku istinu.
Jos vise, govorio mi, isceljivao i mene i moje bliznje, i pozvao me licno na sluzbu propovednika i vesnika jevandjelja.
On je moj spasitelj i sudija, i jedino slusam sta me on osvedocava, ljudski udeo tu nema sta da trazi.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
27 godina sam u Adventizmu, i isto toliko vremena proucavam bibliju, i Bog mi je dao nebrojeno mnogo iskustava, i osvedocio me u svaku istinu.
Jos vise, govorio mi, isceljivao i mene i moje bliznje, i pozvao me licno na sluzbu propovednika i vesnika jevandjelja.
On je moj spasitelj i sudija, i jedino slusam sta me on osvedocava, ljudski udeo tu nema sta da trazi.
A sta cemo ako je taj tvoj bog isti onaj iz 2korinacanima 4:4???
Jesi li ga video sa 3 lica i 6 ruku i 6 nogu?
Ispricaj nam svoja iskyustva ,ali na posebnoj temi.
 
Natrag
Top