Srpski TTS - AlfaNum

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Učlanjen(a)
29.08.2016
Poruka
46
...Svadjate se ovde oko dva TTS programa ...Umesto da se zahvalite coveku,i bacite na posao da jos poboljsate nas,za potrebe skinova, vi se prepucavate... Tako ja vidim situaciju, a vi se ljutite i na mene sad :)

ovo sam i ja pomislio. E da si u ovom kontekstu postavio pitanje zašto se i dalje razvija Lana pored Danice, verovatno bi dobio adekvatniji odgovor ;)
A mislim da treba Lana da se razvija i dalje. Uloženo je mnogo truda plus ima kome ona više odgovara, nije ovo samo NAŠ forum :)

...Aplikacija se instalra kada kliknes na install i to je to, ali tek kada je prvi put pokrenes zatrazi dozvolu i po dobijanju te dozvole AlfaNum moze da radi, ali to vazi za sve apk kojima treba dozvole nesta posebno.

@pera.simic hvala na edukaciji :D

Išao pogrešnom logikom, jer nisam ni prethodne Vokaliser apk posle instalacije prvo otvarao iz same apk već pravo išao u podešavanja TTS u telefonu i sve radilo kako treba :)


Послато са SM-G935F помоћу Тапатока
 

WOB

Član
Učlanjen(a)
11.08.2009
Poruka
859
@mikelo77
BD-u se zahvališ, tako što klikneš Like na njegov post.
Voice fajl je već odavno sređen, za sve skinove i kao što si pročitao u "prepucavanjima" i "svađanjima", apsolutno je svejedno koji TTS engine koristiš...
Eto, tako ja vidim situaciju.
A ti, ako imaš neki predlog ili sugestiju za poboljšanja, samo izvoli, jedva čekamo tvoje rešenje
 
Učlanjen(a)
05.12.2015
Poruka
1.262
Ko je uopste spomenuo Nevenu?
Svadjate se ovde oko dva TTS programa,Hrvatskog i naseg. Nevidim vise poentu instaliranja Hrvatskog,kad je izasao nas kog je BD pecovao. Umesto da se zahvalite coveku,i bacite na posao da jos poboljsate nas,za potrebe skinova, vi se prepucavate... Tako ja vidim situaciju, a vi se ljutite i na mene sad :)
Pitanje ti je postavljeno da bi shvatio koliko je tvoje pitanje neprikladno, nerealno.
@drumas ti je odgovorio bas kako treba, a ja cu samo da dodam.
Autor Pongo Skina (koji me jedini interesuje i kojeg prilagodjavam nasim potrebama) je Litvanac koji koji pise (rezume i odgovara na poruke) na ruskom a svoj skin pise na Engleskom.
I sad zamisli koliko je tesko komunicirati sa takvim covekom.
Ja se ubi mesecima smarajuci ga svim i svacim (od prevoda njegovog Voice do merenja prosecne brzine na specifican nacin u srbiji i raznim problemima oko nepravilnog izgovora itd.), da ne pricam kolko je vremena potroseno na pravljenje recnika, znas li koliko je 500kb u tekstualnom fejlu.
Na kraju kraju sve to spakujem napravim sve SKOCKANE verzije od Israel do World (kolko tolko uspemo da revazidjemo vecinu prodlema) i na kraju se javi lik i kaze "meni se ovo nista ne svidja ja ocu da koristim Nevenu, Lana mi ima iritantan glas".
Zamisli sad, njemu se ne svidja TTS (koji ti sve izgovori, ne mora gledas u ekran uopste) zbog boje glasaili cega vec a svidja mu se Nevena koja zna da kaze malo vise od ding i bip.

Pazi i moje misljenje je da se ne treba vise truditi oko Lane sad kad imamo Danicu, ali zasto tako lako zaboraviti i baciti u vodu sve, neko ce i dalje da koristi Lanu.
Sta mi je tesko da dodam par reci Voice da bi Lana mogla da prati razvoj Pongo skina.

A kao naj bitnije, ovo nije bila svadja i raspravka vec kreativna diskusija, na kraju smo sve predlozene probleme resili a ako si pazljivo citao mogo si i nesto da naucis iz ove diskusije.
 
Član
Učlanjen(a)
23.01.2010
Poruka
801
... može li tu nešto da se uradi po tom pitanju.
Snizavanje api levela se ne dobija nista jer su potrebni jaci hardveri. Moguce da bi imalo uticaja ne 2-3 uredjaja. Na ostalima nista.


Dodao sam Voice_Srpski-TTS_AlfaNum-BD-v0.3.zip
Ispravka greske kada cita 1 kao duzinsku meru
Ispravka kada cita IZLAZ na kruznom toku, nema zastoja
...
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
23.01.2010
Poruka
801
@dare74 to nije do AlfaNuma nego do drugih aplikacija. Sygic, Google map, CoPilot, I dr. nemaju srpski TTS tekst jer nije postojao engine. AlfaNum je novo i oni ne znaju da postoji. Treba ih obavestiti.
 
Član
Učlanjen(a)
23.01.2010
Poruka
801
Postavio sam, novu, verziju 1.2.0 - "omogućeno uključivanje predikcije izgovora slova Š, Č, Ć, Ž" . Radi sa HERE (latinica) mapom Srbije, ali nije savrseno. Bez recnika nema resenja.

Bio sam slobodan jul i avgust pa sam imao vremena da se malo "zanimam" :) mojom a i sa tudjim aplikacijama. Ovo je, verovatno, moj poslednji update jer imam obaveza. Moram da radim mnogo, kao da je 19. vek.

Kupite aplikaciju i podrzite AlfaNum TTS
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Natrag
Top