Sola Scriptura- da li je dovoljno

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.389
Da ste vi shvatili smisao Biblije imali bi bolji rod.

A kakav je rod u zemljama u kojima su dominirali protestanti? Ateizam. Evo:
1543426572802.png
Gore je postotak onih koji su pozitivno odgovorili na pitanje: Je li religija važna u vašem svakodnevnom životu?
Dakle, gore je poredak zemalja po ateizmu. Najateističkija je Estonija, pa redom - Švedska, Danska, Norveška, Češka, UK, Finska, Fransuska, Nizozemska ..

Vidite li korelaciju protestantizam - ateizam?
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.437
To i ja tvrdim. Jer Pismo tumačite vi izvan Crkve koji za to niste ovlašteni.

Apostolska crkva ne bi branila:). Apostol Pavle daje kriterijum. Jedini kriterijum po kome možemo pružiti veće ili manje poverenje u tumačenje PIsma nekome je u njegovom autoritetu koji stiče kroz dugo poučenje ili poznavanje. To daje kao savet Timotiju. To nekoga više ili manje preporučuje.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
A kakav je rod u zemljama u kojima su dominirali protestanti? Ateizam.

Pa rod se mjeri po djelima.

Još gore za vas, ateisti dali bolji rod od vas vjernika. Ateizam je pojava novijeg vremena.

Sramota za vas da su ateisti dali bolji rod od vas. Svakako da su postali bolji kada su postali protestanti.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Možda ne točno 50.000.



To su podaci iz 2007. godine. :) Guglaj dalje..

Ne, to su sadasnji podaci ako nije daj bolje.



Netočno. 99% ih je iznjedrio protestantizam.

Nije istina. 75 posto nisu protestanti. Zanamo mi da ti ovo tesko pada, jer za tvoj greh uvek mora neko dtugi da bude kriv a sveti farisej ne gresi!


Dakle, izvor podjela je u vama protestantima koji tvrdite da je istina isključivo u Pismu do koje svatko dolazi osobnim čitanjem i tumačenjem..[/QUOTE]

Izvor podele je u grehu koji se uvukao u crkve.
Sotona je poglavar pobine i podele.
Tako on ima mnogo saradnika.
Cuvaj se dobro da mui se i ti ne pridruzis!




Naravno, kad je ta Crkva Pismo kanonizirala koncem 4. stoljeća.[/QUOTE]

Stari zavet kanonizirali su Jevreji, jer on i jeste deljo njihovih proroka i pisaca. A vi cinite jos jedan greh time sto zelite da ukradete tudju svojinu.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.389
Slape neprestano ponavlja da postoji 50,000 protestanskih zajednica a to NIJE ISTINA!
On je lansirao jednu neistinu i neprekidno je ponavlja cime pokusava da ubedi ljude da je to istina.
Slape suvise ti je ta podvala prozirna. Pametni citaoci nece nasesti na tvoju podvalu.

Možda ih je 49 998, a možda ih je 50 002.

Vidis Slape, da CELO HRISCANSTVO broj 33.000 denominacija, a ti neprestano siris neistinu da su protestanti podeljeni u 50,000 denominacija.

33.000 ih je bilo 2007. godine. Guglaj dalje.

Pa sta mislius da je za 11 godina porastao broj denominacija u hriscanstvu za 17,000,

OK, čitate onako kako je napisano, a razumjevate na 50 000 međusobno suprotstavljenih načina. :)

Ponovo Slape ponavlja svoje lazi.
Ne postoji 50,000 denominacija u hriscanstvu.

Možda ne točno 50.000.

To su podaci iz 2007. godine. :) Guglaj dalje.

Ne, to su sadasnji podaci ako nije daj bolje.

Evo bolji:
1543487174182.png
2008. godina - 39.000 denominacija
2012. godina - 43.000 denominacija
----------------------------------------------------
Dakle, u 4 godine porast broja denominacija je 4.000; što znači - 1.000/godinu. Izračunajmo sada za 2018. godinu:

2018. godina - 43.000 + (2018-2012) x 1.000 = 43.000 + 6 x 1.000 = 49.000 denominacija
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Moja pogreška: [(50.000 - 49.000) x 100]/49.000 = 2.04%

Markova pogreška: [(49.000 - 33.000) x 100]/49.000 = 32.65%

P.S. Marko, nemoj više ponavljati kako lažem i podvaljujem. Jer tvoja "laž i podvala" je 16 puta veća od moje.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mislim da je ova rasprava besmislena, jer "MANJINA JE UVEK U PRAVU"

Što se mene lično tiče, da sam ja kojim slučajem jedini Adventista na planeti zemlji, ja bih to i tada ostao" a razlozi su višestruki, prvo biblijski, potom etički, a zatim iskustveni, što je najbitniji aspekt, jer kada čovek doživi lično otkrivenje Boga u svom životu, da mu se on lično otkrije, otkrije mu šta je istina, i deluje u njegovom životu, takav čovek je utvrđen u svom stanju u kome se nalazi, makar i ceo svet bio protiv njega, jer zna da je Bog lično sa njim.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Mislim da je ova rasprava besmislena, jer "MANJINA JE UVEK U PRAVU"

Što se mene lično tiče, da sam ja kojim slučajem jedini Adventista na planeti zemlji, ja bih to i tada ostao" a razlozi su višestruki, prvo biblijski, potom etički, a zatim iskustveni, što je najbitniji aspekt, jer kada čovek doživi lično otkrivenje Boga u svom životu, da mu se on lično otkrije, otkrije mu šta je istina, i deluje u njegovom životu, takav čovek je utvrđen u svom stanju u kome se nalazi, makar i ceo svet bio protiv njega, jer zna da je Bog lično sa njim.

Ne, na\alost. Manjina nikada nije u pravu. Sistemi i ideologije u kojima je manjina ta koja većini određuje šta i kako, i gde se većina impliitzno povinuje manjini vode u haos. P.C ili tačnije P.K je plod takve ideologije, pa se zato zapad nalazi u kulturološkom raspadu.

Ostalo ne komentarišem.

Evo bolji:
Pogledajte prilog 109340
2008. godina - 39.000 denominacija
2012. godina - 43.000 denominacija
----------------------------------------------------
Dakle, u 4 godine porast broja denominacija je 4.000; što znači - 1.000/godinu. Izračunajmo sada za 2018. godinu:

2018. godina - 43.000 + (2018-2012) x 1.000 = 43.000 + 6 x 1.000 = 49.000 denominacija
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Moja pogreška: [(50.000 - 49.000) x 100]/49.000 = 2.04%

Markova pogreška: [(49.000 - 33.000) x 100]/49.000 = 32.65%

P.S. Marko, nemoj više ponavljati kako lažem i podvaljujem. Jer tvoja "laž i podvala" je 16 puta veća od moje.

Dobro slape, i šta sada? Znamo svi da se Sola Scriptura množe deobom. Sama doktrina im je izvor podela. Hoćemo li ih mi sprečiti u tome? Možda, ako shvate da greše. Sami shvate. Ali, pogledaj šta piše jedan od akolita SDA-EGWizma na ovom forumu? Da se i ponovo rodi, bio bi adventista, još tvrdi da ga je u to ubedila Biblija. Čekaj molim te, a kako to ta ista Biblija i taj isti Bog ne ubediše u to ostale? Ako Bog želi da se svi ljudi spasu, zašto onda ne ubedi na taj isti način sve ostale, pa da svi budu jedno i da im to omogući Biblija? Zašto svi Sola Scriptura nisu EGWisti?! Ako je Bog Istina, ako je Biblija njegova reč, onda bi svi MORALI da imaju istu veru, istu doktrinu, isto sve. Dakle, Bog jeste istina, Biblija jeste Njegova zapisana reč. Shodno tome, pošti nisu svi SDA-EGWuisti, niti svi imaju istu veru, istu doktrinu.... Koji je onda zaključak? Moguć je samo jedan zaključak. Sola Scriptura i sve zajednice koje jesu, i one koje tvrde da su Sola Scriptura nisu od Boga. Jer ne može biti više Bogova.Nema ih više. Dakle, od koga su te zajednice, od koga je onda Sola Scriptura iz koje je proizašao i EGWizam? KO žudi za podelama? Ko je dobio dozvolu da nas rešeta? Pera Detlić? NE. Sotona je to. Dakle, on koristi i pismo za svoje ciljeve.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Natrag
Top