Sola Scriptura- da li je dovoljno

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.389
Sola Scriptura je sama po sebi izvor podela. Nemaš onoga ko ti ispravno tumači, nemaš duhovne osnove za tumačenje, imaš 50.000 tumačenja.

Do tumača je ne do Pisma.:). No, kao što rekoh ljudi nekada ne žele da promene mišljenje i stavove to ide teško i onda ostanu u verovanju koje nije potvrđeno Pismom.

Ali to ne mjenja činjenicu da je Sola Scriptura nužno izvor podjela. :)
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
OK, čitate onako kako je napisano, a razumjevate na 50 000 međusobno suprotstavljenih načina. :)

Ponovo Slape ponavlja svoje lazi.
Ne postoji 50,000 denominacija u hriscanstvu.
U 33000 denominacija,
75 posto nisu protestanti nego katolici i pravoslavni. Pa onda kazite gde je najveci broj podela. I te podele nije doneo Luter ni Kalvin, nego neko drugi.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.389
Ponovo Slape ponavlja svoje lazi. Ne postoji 50,000 denominacija u hriscanstvu.


Možda ne točno 50.000.

U 33000 denominacija, 75 posto nisu protestanti nego katolici i pravoslavni. Pa onda kazite gde je najveci broj podela. I te podele nije doneo Luter ni Kalvin, nego neko drugi.

To su podaci iz 2007. godine. :) Guglaj dalje.

U 33000 denominacija, 75 posto nisu protestanti nego katolici i pravoslavni.

Netočno. 99% ih je iznjedrio protestantizam.

Izvor podela je u onom ko čita pa ne želi da razume.

Dakle, izvor podjela je u vama protestantima koji tvrdite da je istina isključivo u Pismu do koje svatko dolazi osobnim čitanjem i tumačenjem.

No, ja poštujem ono što Rimska Crkva i Carigradska uče a to je da je Pismo osnova vere hrišćana.:)

Naravno, kad je ta Crkva Pismo kanonizirala koncem 4. stoljeća.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.437
Dakle, izvor podjela je u vama protestantima koji tvrdite da je istina isključivo u Pismu do koje svatko dolazi osobnim čitanjem i tumačenjem.



Naravno, kad je ta Crkva Pismo kanonizirala koncem 4. stoljeća.

Ja Pismo smatram u skadu sa učenjem svih hrišćanskih zajednica da je izvor vere i osnova vere. Nema tu protestanta, katolika ili treće...svi mi verujemo da je Pismo izvor učenja i zato ne greši niko kada ga izučava i donosi zaključke kroz čitanje Pisma.

Dakle, izvor podele je u nerazumvanju Pisma ili želji da se održi omiljeno verovanje iako ga nema u Pismu.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.389
Ja Pismo smatram u skadu sa učenjem svih hrišćanskih zajednica da je izvor vere i osnova vere.

Tema je Sola Scriptura, a ne Pismo.

Nema tu protestanta, katolika ili treće...

Kako nema. Vi Protestanti ste idolopoklonici Sola Scripture, a mi katolici ga smatramo sotonskom umotvorinom.

svi mi verujemo da je Pismo izvor učenja

Ali ne vjerujemo svi da je jedini izvor učenja.

i zato ne greši niko kada ga izučava i donosi zaključke kroz čitanje Pisma.

50.000 tako iznjedrenih "istina" je dokaz da mnogi griješe.

Dakle, izvor podele je u nerazumvanju Pisma ili želji da se održi omiljeno verovanje iako ga nema u Pismu.

To i ja tvrdim. Jer Pismo tumačite vi izvan Crkve koji za to niste ovlašteni.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Tema je Sola Scriptura, a ne Pismo.

Opet formalizam.

Kako nema. Vi Protestanti ste idolopoklonici Sola Scripture, a mi katolici ga smatramo sotonskom umotvorinom.

Ko je to taj ostao vjeran KC.

Ali ne vjerujemo svi da je jedini izvor učenja.

Pa jeste jedini izvor, opet tvoj formalizam. To ne osporava da se uči i iz drugih knjiga koje tumače Bibliju.

50.000 tako iznjedrenih "istina" je dokaz da mnogi griješe.

I kod tih 50.000 bolji rod, nego kod vas 1.

To i ja tvrdim. Jer Pismo tumačite vi izvan Crkve koji za to niste ovlašteni.

Da to je ona crkva iz Solunjanima.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top