Šta je novo?

Sola Scriptura- da li je dovoljno

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
11.824
Ha, počinje SJW (američka škola je to) zamena teza po kojoj se sagovornik optužuje..

Ne posustaj i ne dozvoljavaj mu da se koristi time.

Naravno da mu to neću priuštiti. Točno je ustvrdio ono što ja ponavljam, a evo sada i dokaza, točno ću ga citirati.

To si ti zaključio. Vidiš dq stalno ponavljaš ko papagaj da sam "ja zaključio" nešto uopšte nisam zaključio.

Ne, to nije moj zaključak. Ti si sam napisao da su Isus i sotona jednaki "bogovi" po položaju.

A sada ću ga citirati, ne da on vidi jer on vrlo dobro zna što je pisao, nego da svi drugi vide koliki je "trovatelj istine".

.već je Isus samo Čovek i Satana samo stvoreno biće. Oni su "bog" u položaju...

Evo, Jovanu su Isus i sotona jednaki "bogovi".

Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
5.497
No, čemu trud da se nekome objasni kaoda on ne želi da čuje objašnjnje već samo traži optužbu.

Oni su "bog" u položaju u odnsou na nas..jer je i Isus kao Čovek iznad nas..a Sotona je svakako kao anđeo iznad nas i moćni je.

Pavle kaže "bog ovog sveta". Zašto to Pavle kaže? To nikada nisi hteo ni da uzmeš u razmatranje. Jer ne znaš to da objasniš.

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
11.824
Oni su "bog" u položaju u odnsou na nas..jer je i Isus kao Čovek iznad nas..a Sotona je svakako kao anđeo iznad nas i moćni je.

Krasno. Do sada su ti Isus i đavlina bili jednaki "bogovi", a evo sada vidim da ti je đavlina čak iznad Isusa. Isus je čovjek, a đavlina je anđeo. A "sotona kao anđeo je svakako iznad čovjeka", argumentiraš i poentiraš.

Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
7.081
Krasno. Do sada su ti Isus i đavlina bili jednaki "bogovi", a evo sada vidim da ti je đavlina čak iznad Isusa. Isus je čovjek, a đavlina je anđeo. A "sotona kao anđeo je svakako iznad čovjeka", argumentiraš i poentiraš.

I tu, kao i u svemu ostalom, obara ga samo Pismo....

Toliko je zabrazdio u Şamelovim lažima da ne vidi:

"Kome li od anđela ikada reče: Ti si Sin Moj"