Sola Scriptura- da li je dovoljno

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Ti otkrivaš da bi držao zakon da se njime opravdaš, zato i napadaš zakon.

Ja Zakon ne napadam, a Zakon mene ne obvezuje.

Tebi je strano da se zakon drži iz ljubavi prema Bogu i da je plod duha Božjeg.

Ali ne onaj sa Sinaja, nego Kristov zakon.

Time otrivate da ste farisejskog duha, što se i vidi po vašim izjavama, Dart je rekao šta radim u subotu na tastaturi, to sam dao njegovo po grupama.

Farizeji ste vi koji inzistirate na Tori.

Ljudi su zgroženi, sada ću da dajem i vaše kombi. izjave, koje su kontradiktorne.

Kakvi ljudi? Kao ti? Pa zgražavajte se. I pišajte po mojim komentarima.

Nije vam dovoljna Sola Sc. jer u njoj nema vaše nauke, praktično za vas ne važi Biblija.

"Sola Scriptura" je intelektualno misaoni abortus.

Biblija je u KC negdje na 7-8 mjestu po važnosti.

Biblija (Stari + Novi zavjet) je vlasništvo Katoličke crkve. Prema tome, stvar je Crkve na koje će je mjesto staviti. Nego, kako ste vi Adventisti sedmog dana za svoje Sveto Pismo mogli uzeti Bibliju koju je kanonizirala "Babilonska Kurva"?
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ja Zakon ne napadam, a Zakon mene ne obvezuje.

Po tvojoj nauci onda nije grijeh ubijanje, krađa itd.

Ali ne onaj sa Sinaja, nego Kristov zakon.

Vidim da si Biblijom dokazao novi zakon. Rekao slap.

Farizeji ste vi koji inzistirate na Tori.

Opet tvoja riječ, pa vaše izjave dokazuju da vi sve formalno shvatate kao i fariseji.

Oni isto nisu shvatili smisao zapov. kao ni vi, oni su formalno držali, a vi ne držite zakon jer ste formalisti, pa bi ga držali radi forme.

Kakvi ljudi? Kao ti? Pa zgražavajte se. I pišajte po mojim komentarima.

To je tvoje izražavanje, a duh tvoje crkve.

"Sola Scriptura" je intelektualno misaoni abortus.

Zato imate hoas, despotizam, kriminal. U globalu što bi se reklo "pukli ste".

Biblija (Stari + Novi zavjet) je vlasništvo Katoličke crkve.

ovo obavezno kopiram i stavljam u arhivu, moram samo da stavim i na kojoj stranici, koja tema i koji forum.

I širim dalje.
Prema tome, stvar je Crkve na koje će je mjesto staviti.

Tamo gdje ste je stavili na tom mjestu ste po napretku.

Nego, kako ste vi Adventisti sedmog dana za svoje Sveto Pismo mogli uzeti Bibliju koju je kanonizirala "Babilonska Kurva"?

Pa vi ste je zabranjivali, a ne kanonizovali.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Po tvojoj nauci onda nije grijeh ubijanje, krađa itd.

Je, strašan grijeh. Piše u Novom zavjetu.

Vidim da si Biblijom dokazao novi zakon. Rekao slap.

Napisao sveti Pavao. Svatko može pročitati. Evo:

Gal 3,23-25: Prije dolaska vjere, pod Zakonom zatvoreni, bili smo čuvani za vjeru koja se imala objaviti. Tako nam je Zakon bio nadzirateljem sve do Krista da se po vjeri opravdamo. A otkako je nadošla vjera, nismo više pod nadzirateljem.

Heb 7,11-12: Da se dakle savršenstvo postiglo po levitskom svećeništvu - jer na temelju njega narod je dobio Zakon - koja bi onda bila potreba da se po redu Melkisedekovu postavi drugi svećenik i da se ne imenuje po redu Aronovu? Doista kad se mijenja svećeništvo, nužno se mijenja i Zakon.

Opet tvoja riječ, pa vaše izjave dokazuju da vi sve formalno shvatate kao i fariseji.

Kršćane Tora ne obvezuje, ni formalno ni neformalno. Što je ovdje tako teško razumijeti?

Zato imate hoas, despotizam, kriminal. U globalu što bi se reklo "pukli ste".

To bi ti htio da je tako.

ovo obavezno kopiram i stavljam u arhivu, moram samo da stavim i na kojoj stranici, koja tema i koji forum.

Kopiraj, kopiraj.

Pa vi ste je zabranjivali, a ne kanonizovali.

Kamo sreće da ju je Milleru, i onoj udarenoj u glavu, netko zabranio čitati.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Kamo sreće da ju je Milleru, i onoj udarenoj u glavu, netko zabranio čitati.

Zato su vama udarene države, svakim najvećim zlom, jer ti napadaš istinu.

Zato je kod vas anahrhija, haos, glad, ubistva, korupcija.

Pa vi klečite kipovima i ljudima.

Ista stvar je i sa PC. Kome nije dovoljna Sola. scr. taj je dobio haos i destrukciju.

Vidiš da Trump neće da pusti ove u kuću. NIje čovjek glup zna se ko puni zatvore u SAD.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Zato su vama udarene države, svakim najvećim zlom, jer ti napadaš istinu.

Zato je kod vas anahrhija, haos, glad, ubistva, korupcija.

Pa vi klečite kipovima i ljudima.

Ista stvar je i sa PC. Kome nije dovoljna Sola. scr. taj je dobio haos i destrukciju.

Vidiš da Trump neće da pusti ove u kuću. NIje čovjek glup zna se ko puni zatvore u SAD.

Komentirao si samo moju zadnju rečenicu. :) Zašto nisi komentirao svetog Pavla? Vidi gore što piše - Kad se mijenja svećeništvo, nužno se mijenja i Zakon.

Osim toga, ovo tvoje mantranje o kaosu, anarhiji, gladi i destrukciji je smiješno i besmisleno. Daleko strašnije i bogohulnije stvari događaju se upravo u zemljama u kojima je protestantizam dominirao.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Komentirao si samo moju zadnju rečenicu. :) Zašto nisi komentirao svetog Pavla? Vidi gore što piše - Kad se mijenja svećeništvo, nužno se mijenja i Zakon.

To sam već više puta koment. eto nečasno vodiš rasp.

Osim toga, ovo tvoje mantranje o kaosu, anarhiji, gladi i destrukciji je smiješno i besmisleno.

To je žalosno, a ne smiješno što se tamo radi.

Daleko strašnije i bogohulnije stvari događaju se upravo u zemljama u kojima je protestantizam dominirao.

Kud će gore od kriminala, gladi, ratova.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Recimo gender ideologija, homoseksualni brakovi, legalizovano ubistvo prvog stepena, degenerizacija društva.... Sodoma i Gomora

Stanje u kat. drž. je gore 150 puta.

Nije Tramp glup da pusti destruktivne ljude iz tih država.

Imate sličnosti sa ovim što dolaze iz područja istoka, arapskih država, Pakistana itd. što hrle u Evropu.

Ko je odbio Sola Scr. tj. nije mu dovoljna, sada neka se bavi svojim problemima.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Stanje u kat. drž. je gore 150 puta.

Nije Tramp glup da pusti destruktivne ljude iz tih država.

Imate sličnosti sa ovim što dolaze iz područja istoka, arapskih država, Pakistana itd. što hrle u Evropu.

Ko je odbio Sola Scr. tj. nije mu dovoljna, sada neka se bavi svojim problemima.

Ne hrle oni u Evropu zato što im je to volja, nego što su ih Sola Scriptura pozvali, verujući da će im biti sluge, glasači. A ne znaju, jadnici, da oni ne dolaze da budu sluge, nego gospodari.

Ko je odbio Sotonu, uvek dobija muku. Jer, Sola Scriptura jeste od Sotone.
 
Natrag
Top