Sola Scriptura- da li je dovoljno

Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
A šta ste vi radosno proširili po svijetu? Ništa. Niste sami sebi blagoslov. To vam se vraća pošto vam Biblija nije dovoljna, onda će se od vas uzeti.

Da, da, i daće se babi gatari da od nje pravi haos i zavodi ljude. Stvarno Boga držite veoma nisko, isto kao i Muamed, kome njegov alah služaše da mu opravdava seksualne apetite. Njemu seks, a vama hrana i izvinjavanje što nije došo 22.10.1844.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Da, da, i daće se babi gatari da od nje pravi haos i zavodi ljude. Stvarno Boga držite veoma nisko, isto kao i Muamed, kome njegov alah služaše da mu opravdava seksualne apetite. Njemu seks, a vama hrana i izvinjavanje što nije došo 22.10.1844.

Eto vidiš da nisi u stanju da navedeš nijedan jedini blagoslov kojeg ima svijet od vas.

Što me uopšte citiraš ako nisi u stanju da osporiš moje navode. Svi tvoji komentari su ništa drugo do popljuvavanje.

Sola Scr. je sasvim dovoljna što se pokazalo po rodovima protes. koji su uzdizali Sola Sc.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.331
"Spisei Elene Vajt nisu zamena Svetog pisma.

Ti si Marko zaista drzak čovjek. Izmisliš da sam ja nešto tvrdio, i onda dokazuješ da to nije točno. Zašto to činiš?

Evo primjera gore. Citiraš mene - stvarnoslap: "Marko, ti si vrlo drzak čovjek, ili si notorni neznalica.", a onda kao pobijaš mene, dokazuješ da lažem, ovako - Marko1932: "Spisei Elene Vajt nisu zamena Svetog pisma. ..." Zašto, dakle, ideš sa mnom polemizirati o tome jesu li adventistima "spisi Ellen White zamjena za Sveto Pismo", kad ja to nisam ustvrdio? Evo čitavog tijeka naše diskusije:

Naravno, kakve veze sa Sola Scripturom mogu imati oni kojima je izvor vjere u 100 000 stranica Jeleninih laprdanja. Kako mrze latinski jezik, oni i ne znaju da Sola Scriptura znači Samo Pismo.

Slape, nije lepo da iznosis lazi protiv drugih verskih zajednica. To ti kazes da su spisi Elene Vajt "izvor istine", a ne mi.
Hvala ti na "kulturnom" izrazu, "laprdanje".

Evo vašeg vjerovanja broj 18: Dar proroštva
Jedan od darova Svetoga Duha jest proroštvo. Ovaj dar je jedan od znakova raspoznavanja Crkve Ostatka i očitovao se u službi Gospodnje vjesnice Ellen G. White. Njezini spisi trajan su i vjerodostojan izvor istine koja Crkvi pruža utjehu, upute, usmjerava je i navodi na popravljanje. Oni također jasno otkrivaju kako je Biblija mjerilo svakog učenja i svakog iskustva. (Jl 2,28.29; Dj 2,14-21; Heb 1,1-3; Otk 12,17; 19,10)
-----------------------------------------------------------
Marko, tko laže?

Evo da rezimiramo:

1. Ja ustvrdim da su Adventistima sedmog dana izvor vjere spisi Ellen White.

2. Marko me za to proglasi lažovom, kaže da iznosim laži protiv Adventista. I doda ovako: "To ti kazes da su spisi Elene Vajt "izvor istine", a ne mi."

3. Ja mu tada "dokumentiram", citirajući jedno od 28 vjerovanja Adventista sedmog dana. To je vjerovanje 18, a u njemu stoji: .... Njezini spisi trajan su i vjerodostojan izvor istine koja Crkvi pruža ...., dakle stoji baš ono (izvor istine) za što je Marko tvrdio da je lažem.

Zato na kraju opet pitam - Marko, zašto me lažno optužuješ? Vidiš li sada da si neistine iznosio ti, a ne ja?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Izvor istine je biblija, a pošto je Ellen White pisala na osnovu biblije, i iz biblije, onda se taj izvor nalazi i u njenim spisima.

Ne postoje dva izvora, već jedan koji teče i kroz spise Ellen White, napisane modernim jezikom.
Oni upućuju na bibliju, bave se biblijskim temama, i njihov osnov i suština je istina zapisana u biblijii i ništa više.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Kad bi uz pisanje primenio i molitvu, bilo bi 100 posto.

Ovako za duhovne nazadnjake jeste 0 posto.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Ti si Marko zaista drzak čovjek. Izmisliš da sam ja nešto tvrdio, i onda dokazuješ da to nije točno. Zašto to činiš?

Evo primjera gore. Citiraš mene - stvarnoslap: "Marko, ti si vrlo drzak čovjek, ili si notorni neznalica.", a onda kao pobijaš mene, dokazuješ da lažem, ovako - Marko1932: "Spisei Elene Vajt nisu zamena Svetog pisma. ..." Zašto, dakle, ideš sa mnom polemizirati o tome jesu li adventistima "spisi Ellen White zamjena za Sveto Pismo", kad ja to nisam ustvrdio?

Slape, ti si rekao da mi nemamo Sola Scriputura jer imamo i spise EGW. Zato sam ti odgovorio da je Sola Scriptura netaknuta, jer se njeni spisi ne izjadnacuju sa Pismom.
 
Natrag
Top