Samo Religijske zanimljivosti

Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ovo im je i proročica Jelena radila. Tvrdeći da joj Bog to otkriva, iznosila je razne priče o ljudima, kojima ih je pokušavala uplašiti i držati u šaci. Strašno.

Da, Slape, strašno je. Ali ona je to mogla da radi jer su ljudi oko nje verovali da je ona "prorok". A ona se koristila njihovim strahom od Boga.

Što je još jedan od dokaza da je ona lažni prorok. Ni jedan od Božijih proroka nije svoje proroštvo koristio sebi za korist. Ni jedan jedini. Lažni proroci jesu. Počevši od Muhameda pa na dalje.

Ps. već pomenuta je obilato koristila i usluge međusobnog špijuniranja i ogovaranja da bi saznala čak i one najitinimnije stvari svojih sledbenika i to u slučaju potrebe uvijala u "proročanstvo". Oni i danas tako rade. Međusobno se drže u šaci, lobiraju, rovare....
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.345
Ps. već pomenuta je obilato koristila i usluge međusobnog špijuniranja i ogovaranja da bi saznala čak i one najitinimnije stvari svojih sledbenika i to u slučaju potrebe uvijala u "proročanstvo". Oni i danas tako rade. Međusobno se drže u šaci, lobiraju, rovare....

D.M. Canright tvrdi da ju je na sve to natjerao muž, James White, i to zbog novaca, zarade. Naravno, kasnije se i sama Ellen White polakomila i nastavila "mlatiti novce", kradući tuđa djela i prodajući ih pod "Božjim autorstvom". Strahota.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
D.M. Canright tvrdi da ju je na sve to natjerao muž, James White, i to zbog novaca, zarade. Naravno, kasnije se i sama Ellen White polakomila i nastavila "mlatiti novce", kradući tuđa djela i prodajući ih pod "Božjim autorstvom". Strahota.

Da li je gospodin Canright u pravu ili ne, to je diskutabilno, jer je ista to svoje ponašanje manipulatora pokazivala i pre nego što je upoznala "oca" kako je zvala James-a White-a. Tako da su se našli i ona i White, a nama njihov primer može poslužiti kao neoborivi dokaz o tvrdnji samih amerikanaca da je "The best way to have profitable business, is to establish a church." Toliko o "duhovnosti"
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.345
Da li je gospodin Canright u pravu ili ne, to je diskutabilno, jer je ista to svoje ponašanje manipulatora pokazivala i pre nego što je upoznala "oca" kako je zvala James-a White-a. Tako da su se našli i ona i White, a nama njihov primer može poslužiti kao neoborivi dokaz o tvrdnji samih amerikanaca da je "The best way to have profitable business, is to establish a church." Toliko o "duhovnosti"

James White je osmislio "recikliranje Jeleninih bulažnjenja u dolare". :) U pravu je Canright.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Ovo im je i proročica Jelena radila. Tvrdeći da joj Bog to otkriva, iznosila je razne priče o ljudima, kojima ih je pokušavala uplašiti i držati u šaci. Strašno.
Pa znam brate. Ali ja sam posten, i nikog i nista ne odbacujem i ne omalovazavam. Tacno je da se ja zafrkavam s njima, ali svakom dajem sansu, jer se ne bojim.

Ako je nesto istina to ce se pokazati, ako je laz i to ce se pokazati. Ne moze se sakriti istina. Onaj koji veruje Hrista, on se ne boji lazi, i sve proverava i samoga sebe proverava da li je u istini. Biblija kaze citiram - "proveravajte sami sebe da li ste u istini". Hristos je istina i Bog je istina, i nece dozvoliti njegove sluge da budu prevarene..

Sve je do iskrenosti, prema Bogu i sebi samome.

Zato ja imam potpuno poverenje u Boga i nema straha kod mene, kao kod ovih, koji se boje da ispitaju svoja uverenja. Njih su ucili da je svaka sumnja greh, a to je ucenje od sotone, zato se boje, ali ne samo to.. Oni ne zele ispitati radi sebe. Jer ako se pokaze njihovo uverenje netacnim, onda im propade nauka i ode ponos i ono u sta su sve ulozili. Zato im je lakse ostati pri onom sto znaju..

To je neiskrenost prema samom sebi!

Covek moze biti prevaren u svakom trenutku, moze mu se javiti suprotna strana, jer mi smo u ratu, moze nam biti podmetnuto, i zato je 100% uverenje u nesto pogubno i ne dozvoljava Bogu da deluje i da nas pouci.

Dakle, jedino u sta mi trebamo biti sigurni je u Hrista i Boga, i njemu pruziti svo poverenje, sve ostalo trebamo uzimati sa rezervom i proveravati..

Ja sam dosao do istine, da je moja crkva prava i istinita crkva koju je osnovao Hristos i da samo ona ima istinu. Ali dok god sam ziv, ostavljacu 1% mogucnosti za gresku, jer bi u suprotnom bio neprijemciv Bogu za ispravku i neiskren prwma sebi da mogu pogresiti, i bio bi kao fariseji, koji su iskljucivali sve druge a sebe pravili svecima, i zato su i ostali u mraku u zabludi, neprijemcivi za svaku Hristovu pouku!

A ovi su upravo to, fariseji, koji ne dozvoljavaju sebi gresku. Briga njih brate sta mi pisemo, jer oni se ne daju ubediti. Hristos se upravo protiv toga borio! Zato oni sebe i nazivaju "fundamentalisti", jer nema kod njih mogucnosti za promenu. Oni ne slusaju sta mi pisemo, i ne interesuje ih nista osim da svoje nametnu, zato i ratujemo, i zato sve ovo..
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
Nemoj sestro tako, još će pomisliti da je on Isus. Trebaš znati da imamo posla sa ljudima kojima zaista malo treba da poveruju u svakakve budalaštine i hule samo ako im se za to nađu Biblijske paralele.
Upravu si , ljudi bi mogli prihvatiti svakojake gluposti , a posebno ako još imaju para , eto i sljedbenika
Imamo jos jednog boga na forumu.

Bog DarthShone cak odredjuje i koga Bog nebeski moze da odredi za proroka, a koga ne.

Veliki je taj DarthShone, treba ga proglasiti bogom sa malim B, Isusovim zamenikom, i zamenikom Svetog Duha.
Prijeće on postat bogom , nego ti prorokom :roll:
Za tebe mi je licno otkrio da si licemer, da jedno pricas, a drugo cinis.
Bog takve stvari ne otkriva ljudima , znači laž
Ako si iskren zasto si odbacio istinu
Kakvu istinu , istinu vaše Jelice ,i istinu proroka Lakija , jakeliti istine :p
Ti znao nesto, sto nisi mogao znati, jao Boze.
Ne lazem, i otkrivenje je od Boga, a ti vidi sta ces sa tim.

Nemoj dase zajebavaš Mire , Laki ima torbu u kojoj drži stvari koje muje Bog preporučijo , ajde da vidimo kojesu to stvari :
jankica, baka, grandma, crtež, drawing, funny, humor, priča, story, fantasy, fantazija, outsid...jpg
Vidiš Mire nije to zajebancija , može da baci čini , zato oprez

Ovo im je i proročica Jelena radila. Tvrdeći da joj Bog to otkriva, iznosila je razne priče o ljudima, kojima ih je pokušavala uplašiti i držati u šaci. Strašno.
Laki prorok , dase jelena nije vratila , i sadje njezin duh u Lakiju :roll:
Da, Slape, strašno je. Ali ona je to mogla da radi jer su ljudi oko nje verovali da je ona "prorok". A ona se koristila njihovim strahom od Boga.
Zaboravijosi reći i njihovim novcem . Sam znaš dase obogatila sa svojim vračanjem ,i još usput ostavila sve dugove svojoj crkvi dajoj vrate
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Zaboravijosi reći i njihovim novcem . Sam znaš dase obogatila sa svojim vračanjem ,i još usput ostavila sve dugove svojoj crkvi dajoj vrate

Sestro, pa kod amerikanaca se sve i vrti oko novaca. Najbolji biznis je da osnuju "crkvu" a to je tamo tako lako. Mlataraj Biblijom (po mogućstvu King James Version), završavaj svaku budalaštinu sa "praise the lord", nalazi citate iz Biblije koji "potvrđuju" budalaštine, opsedaj se Starim Zavetom, i eto sledbenika, novac samo dolazi u velikim količinama.


Laki prorok , dase jelena nije vratila , i sadje njezin duh u Lakiju :roll:

Da nije smešno, bilo bi opasno, jer znajući sa kime je Jelica Harmonična Zlatka Belić bila u kontaktu, ko joj je bio omiljena ličnost (stalno ga je pominjala, druga je njezin "otac" kako je zvala Jakova Belića, sasvim je moguće da njezin duh, malo malo pa se očituje u nekom od adventista. Uostalom, oni su i posednuti njome.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Apsotoli Jovan i Jakov su bili bogati. Ali je bitno da su bili duhovno bogati.
 
Natrag
Top