Šabat-šalom

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ti opravdavas one koji postuju mnogobozacku Nedelju koje nema u bibliji, a osudjujes mene i Adventiste zasto postuju Subotu koja je cetvrta Bozja zapovest.

Sam prosudi na osnovu biblije koji je sud za ta takvo ponasanje:

"Teško onima koji zlo zovu dobro, a dobro zlo, koji prave od mraka svetlost, a od svetlosti mrak, koji prave od gorkog slatko a od slatkog gorko" ( Isaija 5. 20 )
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Ti opravdavas one koji postuju mnogobozacku Nedelju koje nema u bibliji, a osudjujes mene i Adventiste zasto postuju Subotu koja je cetvrta Bozja zapovest.

Sam prosudi na osnovu biblije koji je sud za ta takvo ponasanje:

"Teško onima koji zlo zovu dobro, a dobro zlo, koji prave od mraka svetlost, a od svetlosti mrak, koji prave od gorkog slatko a od slatkog gorko" ( Isaija 5. 20 )
nisi me onda dobro razumeo. ako drže dan Bog kaže da će proneti. sak da bude ubeđen za svoju misao. ili oko jela. ako pak držed a nedelja spasava i nasmeću to a odbacuju spašenje u pedesetnici,nemaju život. vrlo prosto. stoga kažem ti,užiuvaj u suboti ako misliš da ti je to na savesti nisi u grehu. no ako i ti i bilo ko drži recimo neku priču oko božića takozvanog ,zapravo vi onda skupa držite rađanje mladog sunca pod paravanog rođenja Hrista i ja sam za to rekao da je to onda greh.ja pak ne držim dane,ja držim pedesetnicu kao večni odmor i verujem da su svi dani Božji.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Neće Bog ništa proneti ako oni znaju istinu a namerno ostaju u laži, već će sve biti izneseno na sud Božji, i izrečena im presuda na osnovu znanja koje su imali a nisu ga namerno sproveli u delo zbog nespremnosti da ispoštuju kriterijume jevanđelja.

Tebi je istina iznesena, i ti ćeš sa tom istinom izaći na sud, kao i ja koji je imam ako je ne održim do kraja.
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Neće Bog ništa proneti ako oni znaju istinu a namerno ostaju u laži, već će sve biti izneseno na sud Božji, i izrečena im presuda na osnovu znanja koje su imali a nisu ga namerno sproveli u delo zbog nespremnosti da ispoštuju kriterijume jevanđelja.

Tebi je istina iznesena, i ti ćeš sa tom istinom izaći na sud, kao i ja koji je imam ako je ne održim do kraja.
pa svakako da je tako.svaki mora izaći na sud ako nije ispunio Pismo.ja ne mislim da imam ikaki problema sa time,oko subote posebno i zakona.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ako ti želiš da krajnje živiš Bogougodno - bez sebičnih interesa i sa spremnošću da poslušaš sve što on traži od tebe bez obzira na cenu, onda si kandidat za carstvo nebesko, i on će te voditi i osvedočavati u puninu istine.

U tom smislu, neka bude Božja volja

Pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Ako ti želiš da krajnje živiš Bogougodno - bez sebičnih interesa i sa spremnošću da poslušaš sve što on traži od tebe bez obzira na cenu, onda si kandidat za carstvo nebesko, i on će te voditi i osvedočavati u puninu istine.

U tom smislu, neka bude Božja volja

Pozdrav
mislim da sam ja nesebičnost svoju pokazao i dokazao ovde. tako neka svako dokaže i biće Bogu ugodan.mene ne veže niti jedan čovek niti sam se ikad dao pod taj jaram. niti jedan duh osim Božjeg duha. Bog to zna. zato verujem da mi je kanjen objaviti sve što mi treba za nebo,a zahvalan sam što mi je već dao svetoga Duha kojim sam kršten,i rad sam biti vođen uvek svetim Duhom. voleo bi da svak ovde doživi to. i da bude siguran samo o onome što su apostoli učlili ne neka crkva danas.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Neka Bog prosudi.

U svakom slucaju ja u tebi vidim određenu pozitivnu crtu, i pojedini bi mogli da se postide sa svojim lošim ponašanjem na forumu i odnosom prema neistomišljenicima, u odnosu na druge koji imaju dostojanstveno ponašanje i odnos prema svojim neistomišljenicima, bilo da smo tu u pitanju ti ili ja, ili neko treći ili četvrti..
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
@antonija-dz
hajde razmisli tko su bili prvi kršćani
prva četiri Isusova učenika
da
pa svima je jasno da su oni držali subotu, nikakvu nedjelju

nema posebnog štovanja Isusa u nedjelju, nemoj se zavaravti
Krist je uvijek naglašavao da treba vršiti volju Oca koji je na nebesima
vršiti volju Božju znači svetkovati subotu

nedjelja se ne slavi zato jer je Krist uskrsnuo u taj dan
taj dan je nametan od strane idolopoklonika još prije stavaranja RIMOkatoličke crkve
ajmo reči da su RIMOkatolici naslijedili vjerska obilježja starih idolopoklonika koji nisu marili za Boga

Ovdje moram priznati daste gospodine Spedy potpuno u pravu,danima sam listala razne časopise Bibliju internet iništa,čak sam i pitala vjero učiteljicu,a ona izgleda da zna manje nego ja. Izgleda daje Kostatinov svemu kriv.

Četvrta od Deset Božji zapovjedi izričito nalaže svetkovanje subote kao dana Gospodnjeg u skladu sa zapovijedima danim od Boga Mojsiju na Sinaju.
Sjeti se da svetkuješ dan subotni. Šest dana radi i obavljaj sav svoj posao. A sedmoga je dana subota, počinak posvećen Jahvi, Bogu tvojemu. Tada nikakva posla nemoj raditi: ni ti, ni sin tvoj, ni kći tvoja, ni sluga tvoj, ni sluškinja tvoja, ni živina tvoja, niti došljak koji se nađe unutar tvojih vrata. Ta i Jahve je šest dana stvarao nebo, zemlju i more i sve što je u njima, a sedmoga je dana počinuo. Stoga je Jahve blagoslovio i posvetio dan subotni. (Izlazak 20, 8-11)


 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
nisam u pravu ja nego Biblija

čitaj i dalje, proučavaj uz molitvu Sveto Pismo,
napreduj u duhovnim spoznajama

izbaci titulu gospodine spedy jer mi ne stoji,
običan sam čovjek, jedostavan

svako dobro
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Ovdje moram priznati daste gospodine Spedy potpuno u pravu,danima sam listala razne časopise Bibliju internet iništa,čak sam i pitala vjero učiteljicu,a ona izgleda da zna manje nego ja. Izgleda daje Kostatinov svemu kriv.

Antonija??? :???: Da li si ti čula za Katolički katekizam? A imaš dovoljno katoličkih sajtova i odgovora. Je li moguće da ne razlikuješ subotarske podvale i da si progutala priču o Konstantinu koji je tobože uveo nedjelju i izmjenio Bibliju i slične gluposti? Ako si katolkinja, onda se najprije pouči u svojoj vjeri.
Sad ćeš vjerovati spedyiju koji se ističe svojim sektaštvom? Ako je tako, onda mu povjeruj (njemu, spedyiju)
:roll: da Isus nije Božji Sin i druga osoba Presvetog Trojstva, ni Marija Bogorodica...jer sve to on tvrdi. Oprez!

O suboti smo već i previše govorili. Uzmi si vremena i pročitaj teme na ovom forumu gdje je sasvim jasno da je slavljenje nedjelje kao Dana Gospodnjeg bilo od početka Crkve.

 
Natrag
Top