Revnovanje za veru ili telesno mudrovanje

Član
Učlanjen(a)
07.11.2009
Poruka
34
Nemam ja predstavu o Hristu vec ga poznajem licno :)

Znam i kako je blagosiljao lokalnu kurvu i znam kako je On pricao sa njom. Znam i kako mu je prala noge dok su se ucenici bunili.

Magdalina, previse teorije a malo ljubavi u srcu. Ne plasi se Boga jer se plasis same sebe. Isus i Carstvo Nebesko su u nama. Imate li ljubavi i razumevanja prema svetu, onda vam kanoni i dogme ne trebaju.

Vau!!!!:???:
Can I tuch the screen please???? "`Couse Jesus He knows me, and He knows I`m right, I`ve been talking to Jesus, all my life, yeah, He knows me and He knows I`m right, and he`s been telling me eveery thing gonna be allright!"
:dance3::girl_haha:

Ovo za ljubav priznajem: nemam je uopšte, čak mislim da se neću spasiti i da mi je nemoguće spasenje koliko sam daleko do Boga! :cry:
Naravno, ne treba nam ništa kad imamo Hrista, ali nam jedno treba: Um Hristov da razumemo i primenimo nauku NJegovu, i to nam je rečeno preko apostola (uh, ti apostoli, koliko su tek oni bili "daleko" od Hrista pa nam postavili sve neke zakone koje su sami izmišljali! :beee:) : "21. Онима који су без закона постадох као без закона, премда нисам Богу без закона, него сам у закону Христову, да придобијем оне који су без закона."
"12. Јер који без закона сагријешише, без закона ће и изгинути; а који под законом сагријешише, по закону ће се осудити."( samo obrati pažnju da oni bez zakona IZGIBOŠE, što znači da im nikako nema opravdanja. Dok onima pod Zakonom opravdanje je moguće ako ispuniše Zakon, a to je kako nauka koja se čuva u Crkvi NJegovoj .)
"5. Ако се ко и бори, не добија вијенац ако се не бори по правилу."

Vidiš, čak su i apostoli bili pod zakonom i pravilima, ali eto, današnji naraštaj poznaje Hrista i zna šta On hoće, misli, želi, zna NJegovu volju! POsebno kad su tu u pitanju budisti, tek ga oni znaju, iako ga nekim čudom ne ispovedaju kao Boga???:???::dntknw:
E, Mandy, ti da si video Boga i da znaš Lično Hrista, ispovedio bi ga kao Jedinog i istinitog Boga i vratio bi se Crkvi Gospodnjoj, plačući i ridajući što se uopšte prelesti da poveruješ da izvan NJega može biti drugih istina...
Ali, eto tvoje je stanje tim pre gore, kad kažeš da ga znaš, ali ga ne ispovedaš...:(
Na žalost...
 
Član
Učlanjen(a)
04.01.2010
Poruka
579
Ispovedam ga Magdalena, da li ne vidis? Zalosno je Magdalena jer ne bi poznala ni samog Hrista da stane ispred tebe. Opterecena si zakonima u tolikoj meri da ne vidis stvarno nista. Ali ok. Drzi se svoje price jer je i ona dobra. Dokle god ne sejes zlo, sve ostalo ce biti dobro.
Nisam ja budista Magdalena, samo da te obavestim. To sto vidis avatar Bude ne znaci nista.
 
Član
Učlanjen(a)
07.11.2009
Poruka
34
Ispovedam ga Magdalena, da li ne vidis? Zalosno je Magdalena jer ne bi poznala ni samog Hrista da stane ispred tebe. Opterecena si zakonima u tolikoj meri da ne vidis stvarno nista. Ali ok. Drzi se svoje price jer je i ona dobra. Dokle god ne sejes zlo, sve ostalo ce biti dobro.
Nisam ja budista Magdalena, samo da te obavestim. To sto vidis avatar Bude ne znaci nista.

Aha, sad shvatam, nisi budista ali propovedaš budizam...! Pa to je tako savršeno! Niti si in niti si out!smile3

A ja Hrista ne bih prepoznala samo u slučaju da dođe kao nekakav preprušeni Avatar (daleko bilo!).
A za ispovedanje Hrista Crkva priznaje samo ako kažeš ovako:
" Верујем у једног Бога, Оца, Сведржитеља, Творца неба и земље и свега видљивог и невидљивог.
И у једног Господа Исуса Христа, Сина Божјег, Јединородног, од Оца рођеног пре свих векова; Светлост од Светлости, Бога истинитог од Бога истинитог, рођеног, не створеног, једносушног са Оцем, кроз кога је све постало;
Који је ради нас људи и нашега спасења сишао с небеса, и оваплотио се од Духа Светога и Марије Дјеве и постао човек;
И Који је распет за нас у време Понтија Пилата, и страдао и погребен;
И Који је васкрсао у трећи дан по Писму;
И Који се узнео на небеса и седи с десне стране Оца;
И Који ће опет доћи са славом, да суди живима и мртвима, његовом Царству неће бити краја.
И у Духа Светог, Господа, животворног, Који од Оца исходи, Који се са Оцем и Сином заједно поштује и заједно слави, Који је говорио кроз пророке.
У једну, свету, саборну и апостолску Цркву.
Исповедам једно крштење за опроштење грехова.
Чекам васкрсење мртвих.
И живот будућег века. Амин."

I ako tako ispovedaš Hrista, onda si Hrišćanin a ne Budista, jer to što misliš da se oni međusobno dopunjavaju, još uvek ne vidiš da se u stvari isključuju. Jer budisti Hrista ne zovu Bogom i ne smatraju ga Bogom. Pogotovo ne Oca i Svetog Duha.
Ako želiš reći da Hrista ZNAŠ, onda moraš prvo čuti i usvojiti ŠTA ON sam kaže o sebi kako je učio druge da govore i prenose znanje o njemu. A u tom slučaju ne možeš reći da je Crkva i duhovni život s***nje, jer je to čak i hula upravo na Duha Svetog i Ličnost Hrista koji ju je na svojoj krvi i žrtvi utemeljio...:)
 
Član
Učlanjen(a)
04.01.2010
Poruka
579
Ako kazem sve ono sto si napisala, onda cu biti pravoslavac a ne hriscanin :) Nije isto :)

Ne propobedam budizam. Da li znas sta ja propovedam? Vec sam i pisao to ovde negde na nekoj temi. To je da ljudi otvore svoju svest i oslusnu glas iz sopstvene dubine. U sta ce da veruju, to je njihova stvar. Zelis da verujes u Hrista kao iskupitelja i kao Boga? Ok, veruj ali ne trazi ga napolju jer ga nikada neces naci. Trazi ga u sebi i naci ces ga.
Ne hulim ja. To ti se cini jer zivim u propisima a tamo nema zivota :) Tamo su samo reci.

Prosiri malo svoju svest i pokusaj da shvatis o cemu govorim. Nemoj da slusas svoje programirane stavove, vec slusaj sta stvarno govorim. Pitaj sebe da li si me ti vec zacrtala kao nekog ko je ne pogresnom putu ili si i dalje otvorena da me bolje upoznas i da stvarno skontas da li ja i sta uopste stvarno propovedam?! Da li uopste imas zelju da vidis o cemu ja pricam?!
 
Član
Učlanjen(a)
07.11.2009
Poruka
34
Ako kazem sve ono sto si napisala, onda cu biti pravoslavac a ne hriscanin :) Nije isto :)

Ne propobedam budizam. Da li znas sta ja propovedam? Vec sam i pisao to ovde negde na nekoj temi. To je da ljudi otvore svoju svest i oslusnu glas iz sopstvene dubine. U sta ce da veruju, to je njihova stvar. Zelis da verujes u Hrista kao iskupitelja i kao Boga? Ok, veruj ali ne trazi ga napolju jer ga nikada neces naci. Trazi ga u sebi i naci ces ga.
Ne hulim ja. To ti se cini jer zivim u propisima a tamo nema zivota :) Tamo su samo reci.

Prosiri malo svoju svest i pokusaj da shvatis o cemu govorim. Nemoj da slusas svoje programirane stavove, vec slusaj sta stvarno govorim. Pitaj sebe da li si me ti vec zacrtala kao nekog ko je ne pogresnom putu ili si i dalje otvorena da me bolje upoznas i da stvarno skontas da li ja i sta uopste stvarno propovedam?! Da li uopste imas zelju da vidis o cemu ja pricam?!

Pa vidi, iskrena da budem, u ovako kasne sate nemam želju da vidim i saznam šta ti zaista propovedaš i pričaš, ali dovoljno je podvući reči: "ja propovedam" i "ja pričam" i već mi je mnooogo rečeno...(Bez uvrede, razume se smile3 )
Jer, kad kažeš JA propovedam i pozivaš se na sebe, a pri tom gore spomeneš da nije važno u šta verujemo nego da slušamo glas u sebi, onda ću ja da ti kažem (ovo ja koristim da bih podvukla stav baziran na ličnom iskustvu) da " glas" u tebi može, ali mnogo češće nije nije od dobroga (hajde da uzmemo u najmanju ruku od dobroga, da ne bih opet govorila Hrista), već da upravo može u većoj verovatnoći da bude od zloga. A zašto? Uh, kad baš moram...ajde...što kraće...
Čovek je "dvodimenzionalno" biće : ima telo i ima dušu (recimo to čak i um). Jedini koji je došao da podari "treću dimenziju" čoveku bio je Onaj koji je doneo Duh. Taj duh (ili Tog Duha) čovek prima isključivo i samo i ne nikako drugačije nego kroz "rađanje odozgo" Tj. tim istim Duhom. Tek tada, čovek može "čuti" glas, ali i tada to nije izvesno da hoće, jer je i to u zavisnosti od njegovog do tadašnjeg duševnog nastrojenja: da li je sklon visokooumlju, ili je po prirodi skrušen...To je ako govorimo o Istinitom Glasu...
E, sad, reći ćeš ti, otkud ja to znam?
Pa lepo...Hristovom milošću znam, a znaju i drugi tako što primiše iskustva i pouke svih onih koji isto to znanje primiše...Iako sam kao i ti tragala i kroz budizam i kroz misticizam, Hristos, (opet podvlačim JEDINA ISTINA) otkriva se isključivo u onima koji mu prilaze kroz Crkvu i onima koji žele da NJega spoznaju i ispovede kao Boga, tj. onima koji žele iskreno spasenje i imaju iskreno pokajanje da ništa ama baš ništa sebi ne mogu da pomognu, niti mogu da odgonetnu bilo kakavu istinu o životu. I takve, kada im se pokaže, On privodi Sebi tamo gde je NJegovo stado, u Crkvu koja je Telo NJegovo. Ovo NIJE teorija ovo je realnost iznad svake druge "realnosti" (ili onoga što mi smatramo realnošću)
Zato, sa aspekta tvoje priče, onaj ko je gord "ufiksiraće" neki "glas" u sebi i misliti da je recimo bio u prethodnom životu Toma nazvan blizanac , ali će mu taj glas još našapnuti da je to "blizanac" u stvari zato što je on zaista bio blizanac Hristov!!! wacko2 I ovo je stvarni primer.
I eto ti spremljenog extra terena za poigravanje demončića po sceni naše duše...gubave i grešne...
 
Član
Učlanjen(a)
04.01.2010
Poruka
579
Ne naglasavam ja da "ja propovedam" vec ti koristis taj termin pa se ja dogradjujem na to sto govoris. Rekla si u prethodnom postu da "Ispovedam Hrista". Znaci, nije uredu izvrtati reci koje koristim. Ako razmislis logicno, videces da ja ne mogu da propovedam nista ako ti kazem da slusas svoj glas a ne druge.

Da, sve sto govorim bazira se na licnom iskustvu jer se i sve tvoje bazirana na licnom iskustvu. Nisam ja osetio to sto si ti osetila tako da ne mogu da govorim o tvom iskustvu ali mogu o svom.
Sva tvoja vera i sve sto si osetila, dolazi iz mozga. To moze biti zdrav mozak a moze biti i bolestan. To sto si ti pokusavala kroz budizam mi je poznato ali moras da znas da ti ustvari nikada se nisi bavila budizmom. Znam tvoju pricu o celom tvom duhovnom traganju pa ne moras budizam da mi pominjes jer si se ti bavila nekih joga transcendentalnim aktivnostima a budizam je nesto sasvim drugo. Moras da naucis nesto stvarno o budizmu ili ti bolje reci o sebi i funkcionisanju ljudskog uma pa da onda govoris o njemu. Nemam nista protiv sto si se nasla u veri u Hristu pa ti u njoj i zelim sve najbolje.

Ne znam zasto pominjes brata blizanca Tomu ili ti slobudidi?! Njegova stvar ko je i sta je. On smatra da je reinkarnacija. Pa dobro, mozda i jeste. To nije bitno ali je bitno sta sada govori. Hoces da kazes da to sto on misli o sebi nije isto o osecaju koji si ti imala u sebi i kako ti se javio Hrist? Da, znam i to. Pa to ti je isto kao i sa slobom didijem. On ima tu ideju a ti si imala ideju da ti se javlja taj glas i imala si taj osecaj u grudima. Sto se mene tice, eto i demona kod tebe.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
07.11.2009
Poruka
34
Ne naglasavam ja da "ja propovedam" vec ti koristis taj termin pa se ja dogradjujem na to sto govoris. Rekla si u prethodnom postu da "Ispovedam Hrista". Znaci, nije uredu izvrtati reci koje koristim. Ako razmislis logicno, videces da ja ne mogu da propovedam nista ako ti kazem da slusas svoj glas a ne druge.

Da, sve sto govorim bazira se na licnom iskustvu jer se i sve tvoje bazirana na licnom iskustvu. Nisam ja osetio to sto si ti osetila tako da ne mogu da govorim o tvom iskustvu ali mogu o svom.
Sva tvoja vera i sve sto si osetila, dolazi iz mozga. To moze biti zdrav mozak a moze biti i bolestan. To sto si ti pokusavala kroz budizam mi je poznato ali moras da znas da ti ustvari nikada se nisi bavila budizmom. Znam tvoju pricu o celom tvom duhovnom traganju pa ne moras budizam da mi pominjes jer si se ti bavila nekih joga transcendentalnim aktivnostima a budizam je nesto sasvim drugo. Moras da naucis nesto stvarno o budizmu ili ti bolje reci o sebi i funkcionisanju ljudskog uma pa da onda govoris o njemu. Nemam nista protiv sto si se nasla u veri u Hristu pa ti u njoj i zelim sve najbolje.

Ne znam zasto pominjes brata blizanca Tomu ili ti slobudidi?! Njegova stvar ko je i sta je. On smatra da je reinkarnacija. Pa dobro, mozda i jeste. To nije bitno ali je bitno sta sada govori. Hoces da kazes da to sto on misli o sebi nije isto o osecaju koji si ti imala u sebi i kako ti se javio Hrist? Da, znam i to. Pa to ti je isto kao i sa slobom didijem. On ima tu ideju a ti si imala ideju da ti se javlja taj glas i imala si taj osecaj u grudima. Sto se mene tice, eto i demona kod tebe.

smile3

Dakle znaš...E, pa lepo što znaš, samo je pitanje KAKo znaš: na osonovu pročitanog ne možeš da znaš, jer sve zapisano su reči, a predstavu koju stvaraš po tim rečima ne može ti ništa pomoći da pronikneš u iskustvo apsolutno ne opisivo rečima...iako sam ja grešna, po grehovnoj navici i misli da ću nekome time pomoći pokušala (samo pokušala) da predstavim neizrecivo rečima...I za to se u stvari ne kajem!smile3 A evo i zašto: ispovediti Hrista znači navući osudu na svoju dušu od svih onih koji ga ne ispovedaju i pljuju po NJemu, a isto tako znači i da svako ko se usudio da svetu prenese ono što mu je Hristos naložio (da ne skrivamo i ne zakopavamo dati nam talanat) znači i da je na sebe preuzeo ogorman teret napada demonskih jer je postao neprijatelj istima. Zato je to koliko čast i pohvala pred Bogom ispovediti NJega, toliko i još teži taj put, jer niko nije sačuvan od grehovnog pada i niko nije jak sam po sebi nego u onolikoj meri u kolikoj se uzda i oslanja na Hrista.
Svako ko je Hrista ispovedio znao je KO je Hristos i posebno, ako se njegovo iskustvo po svemu slagalo i temeljilo na iskustvu drugih i mnogih kojima se Gospod takođe otkri. Znači, potvrda našeg iskustva ne leži u nama samima: ona mora biti utvrđena na kamenu ispovedanja vere jedino, a taj kamen je opet Hristos i učenje NJegove svete Crkve. Ali, pre svega, naša potvrda ličnog opita dolazi od univerzalnog svojstva samog pravoslavnog iskustva kroz vekove, koje je već potvrđeno i utemeljeno u iskustvima drugih koji Hristom biše prosvećeni ili posećeni. Oni (sveti) postaviše načine razlikovanja prelesti od istinitog opita. Postoje takoreći, parametri na osnovu čega se dokazuje da li je neko iskustvo od demona ili od Boga. Za to takođe treba konsultovati Crkvu, svete, spise koje su nam oni ostavili. I u tom svetlu zaključivati: bolestan sam, treba da se lečim ili Gospod je milostiv i pronašao je izgubljenu ovcu svoga stada...
E, sad kažeš: isto je iskustvo javljanja Gospoda, što i umišljanje ili prelest nečija da je u prošlom životu bio ne znam ni ja ko. (Ne znam tog slobu kojeg pominješ, samo znam da sam takve reči pronašla i pročitala negde i onda se sažalila nad ljudima u kakve sve mreže i zamke demonske mogu da upadnu). Vidiš, opet ću morati da te ispravim, jer opet zaključke donosiš po principu unutarnjeg osvedočenja koje uopšte ne mora biti istinito, a jeste ako i samo ako je potvrđeno opitom Crkve i svetih.
Kada bih rekla da sam imala istinitu potvrdu, rekla bih to samo i isključivo u svetlu učenja Crkve, tj. moje prihvatanje onoga čime me je Gospod darovao posvedočila sam kao istinito iskustvo TEK onda kada sam proučila svete i njihova iskustva povodom istih događaja, konsultovala nekolicinu duhovnika ispovedavši se neutralno (tj. kao ona koja je sklona prelesti i zapadanju u samomnjenje i prelest), zatim sam to iskustvo potvrdila proučavanjem Crkve o tome Ko je Gospod Bog Otac, Sin i Seti Duh i tek nakon nekoliko provedenih godina u pravoslavnom opitu, TEK ONDA shvatila i prihvatila (opet se ogradivši trezvenjem i samoukoravanjem kao ogradom od mogućeg i vrlo lakog pada) da je istina da me je grešnu Gospod po neizmernoj milosti Svojoj ukrepio, davši mi da saznam nesaznatljivo, ali na taj način me i upozorio da je svako moje delo time još više pod osudom ukoliko ne ispunim ono za šta je On bio spreman da snishodi meni grešnoj i pokaže mi gde je spasenje. Znači, od moga iskustva sam se trezvenjem ograđivala godinama, sve dok potvrda u meni (tj. znanje o Crkvi Božijoj i NJegovim putevima spasenja) nije naraslo toliko da sam mogla reći: Slava Tebi Hrste Bože najsmireniji i najmanji u Carstvu Tvome, a ipak veći i od najvećih, koji grešnike miluješ i svima pokazuješ put spasenja i pozivaš ih u Život Večni! Imala sam ja potvrdu od Boga direktnu čak i tada, ali nisam želela da je prihvatim odmah, prvo, jer sam se uplašila (i to je poseban vid straha, ne strah od nemoći ili od nepoznatog, jer je Bog "poznat" onima koje posećuje i vodi, već upravo strah Božiji koji nije drhtanje pred NJim nego svesnost ozbiljnosti i ogromne odgovornosti za teret i dar koji nam je predat),a zatim sam čak imala i otpor da prihvatim po svojoj grehovnoj prirodi i navici, sve ono što sam i tebi u par postova prenela, a to je rečeno u rečima Gospodnjim: 29. Узмите јарам мој на себе и научите се од мене; јер сам ја кротак и смирен срцем, и наћи ћете покој душама својим. 30. Јер јарам је мој благ, и бреме је моје лако.
Samo poslušanjem Hristu i NJegovoj Svetoj Crkvi (znači ulaskom pod Zakon i pravila koja mora da se poštuju i primenjuju kao vrsta ograde duše od spoljnjih i unutrašnjih zamki lukavoga ), čovek može naći iskupljenje svoje duše, ali je to istovremeno i najteži put odricanja od sebe zarad Boga, što je i najveća suština vere. Sa druge strane, projava Hrista duši je neizreciva i apsolutno autentična, jer tada se zbiva ono o čemu Pismo govori: što oči ne videše i uši ne čuše i ne nađe se u čovečijoj duši. Drugim rečima, izmaštati Gospoda na taj način je nemoguće samim tim što svi atributi Božanske Ličnosti ne mogu biti ni približno u svojoj Istinitosti biti imitirani od demona ni na koji način...Demon se može prerušiti u svetlost, ali tu svetlost prati nemir, ili sladostrašće ili zamka za gordi um ili bilo koji način na koji se udica priremljena za dušu koja olako prihvata i želi da izmašta bilo šta izvan sebe, priprema da dušu ulovi i preda dušu osudi i tami. Potpuno i apsolutno je drugačije sa istinitim projavama Božijim, kada se On pojavi u svoj neizrecivoj Lepoti, Dobroti, Istinitosti i Mudrosti i svim atributima svoje Ličnosti i kada duša nakon toga nikada više ne želi od NJga da se odvoji i ništa je više na svetu i u svetu ne može vezati i ona zauvek ostaje u iščekivanju Jedine utehe i pravog Cilja, Izvora i Suštine svoga života..


A kada govorimo o različitim i drugim vrstama "projava" za koje ti kažeš da su "iste težine" kao i ona iskustva svetih, onda možemo samo da utvrdimo da se takve konstatacije ne slažu sa učenjem Crkve i svetih. Prvo, jer Crkva ne priznaje i ne ispoveda postojanje reinkarnacije (koja se u osnovi kosi sa "teorijom" o večnom životu i odlasku nakon ovozemaljskog života po zasluzi u Raj ili Pakao), drugo jer su takve projave čisto demonskog karaktera, jer u sebi ne sadrže bitnu suštinu projava Božijih, a to je mir koji nadilazi svako ljudsko mudrovanje i čak zamisao o miru koji čovek može da isprojektuje (jer mi ne znamo i ne možemo da zamislimo šta je Mir Božiji, dok nam sam Bog to ne otkrije svojim darovanjem). Treće, u samom primeru ovoga čoveka koji je umislio da je sveti apostol Toma, krije se još jedna OGROMNA hula na Boga, a to je da je Gospod imao brata blizanca, čime se direktno nipodaštava i negira njegova Božanska priroda, tj. da je ovaploćen od Duha Svetoga i Marije Djeve, začet na potpuno naduman način i potpuno ne shvatljiv ljudskom umu. I inače, svake takve predstave koje demon stvara u umu, nose pečat njegovih dejstava, obavezno u sebi kriju neki od smrtnih grehova koje demon lukavo podmeće ljudima da bi oni na taj način zapali u duševnu umrtvljenost i čak i ako su imali nade na spasenje, gube je u trenutku kada im se duša i razum pomrače te im bude po rečima Spasiteljevim: da očima ne vide i ušima ne čuju da bi se obratili da ih Gospod isceli i povede na put spasenja, nego ostaju tvrdoglavo u svojim umovanjima, praveći se mudrima i prevaznoseći se i nad svetima i nad samim Bogom.
Imala sam takođe "iskustva" ranije koja nikada (opet slava Bogu!) nisam prihvatala "zdravo za gotovo"..Nekakvi "avatari" su mi pokazivali prošle živote, zatim "projave" različitih "prosvetljujućih" stanja, i da ne nabrajam sve te demonske mreže. I zaista, ali zaista se ono što Gospod podari duši neprocenjivo, neizrecivo, neizmerno, i na svaki način i u svakom smislu razlikuje od bilo kojih projava demonskih i samoprelestnih koje čovek želi sam da izmašta svojim umovanjem. Sva ta nazovi "otkrivenja" u sebi kriju žalac gordosti i nemira, opustošeći dušu na najgori način, ostavljajući je kao slabu i izranavljenu i samo Hristos je tada može izbaviti.
Ne očekujem da shvatiš, kao što nisam nekada shvatala ni ja, i čak se svađala sa svima koji Hrista proslavljahu kao Boga (a ti ni ne vidiš da se i ti isto tome opireš, ali misliš da se ograđujući se nazovi-tolerancijom, zapravo ograđuješ od istine).. Ali, kao što rekoh, nije bitno da li je meni dato da vidim Istinu (opet naglašavam ne po mojoj zasluzi), nego je bitno što je ta Istina Jedna i ona se daje onima koji su Hristom živeli i NJega ispovedali, a koji nam prenose svo znanje o NJemu. I tu nema dileme niti zabune, kada otvorimo žitija svetih pa pročitamo šta je i na koji način svaki od svetih video Hrista ili mu se Sam Gospod javio i čemu ga je On poučio...I samo tako, verujući rečima svetih, a bazirani na svetom Jevanđelju, mi možemo pronaći put ka spasenju i oslobođenju od grehovnog pada.:)
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
04.01.2010
Poruka
579
Mnogo je to dugacko Magdalina za citanje. I ako shvatas da je duhovnost nemoguce izraziti recima, opet pises. Stvarnost i istina nisu u tim recima niti sam stvarnost doziveo kroz citanje. Sto vise citas, to se vise udaljavas od istine. Konfucije je rekao: "Samo previse pametni i previse glupi ne mogu videti istinu".

Ne druzim se sa onima koji pljuju Hrista jer je Hrist bio izuzetno mudra i prosveljena licnost. To moze da se vidi citajuci njegove reci, njegovu besedu na gori itd. Onaj koji pljuje Hrista, nema ni malo razumevanja i ljubavi prema svetu a ja sa njima nisam prijatelj jer zelim kako sebi, tako i drugima dobro. Ako shvatas da si gresna, ucini nesto da vise ne budes gresna. A to pokajanje i priznavanje greha te samo duhovno zakopava. Iskreno pokajanje nije priznanje, vec rad na sebi i promena iznutra. Hrist nije problem i ne moze biti jer je davno pod zemljom. Ali je ostavio svoj "duh", svoju mudrost sa sobom. Nemoj pricati o njoj, nemoj je tumaciti vec je se pridrzavaj. Spoznati Boga, za hriscane znaci ziveti Isusov zivot. Mislis da je to nemoguce? Onda si u grdnoj zabludi i nadam se da ces u nekom zivotu doci do spoznaje. Ako pak mislis da je moguce, onda se ja i ti u svemu slazemo pa ne moramo da raspravljamo i da gusimo temu.
 
Član
Učlanjen(a)
07.11.2009
Poruka
34
Mnogo je to dugacko Magdalina za citanje. I ako shvatas da je duhovnost nemoguce izraziti recima, opet pises. Stvarnost i istina nisu u tim recima niti sam stvarnost doziveo kroz citanje. Sto vise citas, to se vise udaljavas od istine. Konfucije je rekao: "Samo previse pametni i previse glupi ne mogu videti istinu".

Ne druzim se sa onima koji pljuju Hrista jer je Hrist bio izuzetno mudra i prosveljena licnost. To moze da se vidi citajuci njegove reci, njegovu besedu na gori itd. Onaj koji pljuje Hrista, nema ni malo razumevanja i ljubavi prema svetu a ja sa njima nisam prijatelj jer zelim kako sebi, tako i drugima dobro. Ako shvatas da si gresna, ucini nesto da vise ne budes gresna. A to pokajanje i priznavanje greha te samo duhovno zakopava. Iskreno pokajanje nije priznanje, vec rad na sebi i promena iznutra. Hrist nije problem i ne moze biti jer je davno pod zemljom. Ali je ostavio svoj "duh", svoju mudrost sa sobom. Nemoj pricati o njoj, nemoj je tumaciti vec je se pridrzavaj. Spoznati Boga, za hriscane znaci ziveti Isusov zivot. Mislis da je to nemoguce? Onda si u grdnoj zabludi i nadam se da ces u nekom zivotu doci do spoznaje. Ako pak mislis da je moguce, onda se ja i ti u svemu slazemo pa ne moramo da raspravljamo i da gusimo temu.

Uh, uh, uh...:vorred:
Ovako, zaista nigde nećemo stići, jer što više pišem to se ti višeš otkrivaš u svojoj prelešćenosti i zaista huli na Boga, koje na žalost nisi svestan...Tako bih svojim rečima i govorenjem onoga, što su u hiljadama i hiljadama knjiga ostavili sveti, koji ne da su pisali o Duhu nego su NJime živeli, pa su opet i opet pisali o neopisivom i govorili o neiskazivom, samo još više tebe navodila na otkrivanje i izjašnjavanje o iskrivljenom sagledavanju sveta i Boga koje gajiš.
Samo bih dodala: pokajanje jeste priznanje, a delanje je naše pred Bogom kao ono nepotrebnog sluge, tj. po nužnosti roba koji je potčinjen svome Gpospodaru. Čak ni jedno naše delo pred NJim nije ispravno i sveto, jer smo grešni i smatramo se takvima sve do konačnog ishoda duše iz tela kada nam Sam Hrstos daruje pohvalu ili pogrdu za naša dela. Dakle, najsvetiji su bili i smatrali se grešnim pred Bogom, znaš li zašto? Jer je tu i najveća mudrost i najveća pobeda nad demonima upravo, jer se samo na taj način pobeđuje onaj gordeljivac i samoprozvani koji je sebe stavio namesto Boga. On je po tome i poznat što ne priznaje i nije mu moguće pokajanje, iako bi čak mogao i da učini naizgled dobra dela (jer upravo tako i zavodi sve svoje žrtve, prividom dobra). Reći i ponavljati i držati svagda u umu svesnost i priznanje pred Bogom: Gospodi, pomiluj me grešnog - je najveća pobeda koju čovek može da izvojuje nad demonskom silom zahvaljujući utemeljenju u Hristu i NJegovom primeru samoponižavanja i skrušenosti. Jer to je smirenje i to je svetost svetih: iskreno pokajanje koje nekada nije imalo nikakava dela sem tog iskrenog priznavanja svoje ništavnosti i suza koje su ga pratile , jer je duša bila duboko svesna da dobro ne može činiti. I takve je Gospod proslavljao...A svako dobro delo, ukoliko su ga sveti i činili, nisu činili sobom već Duhom NJegovim u poslušanju i smrenju pred NJim...
Dobro, neću da pametujem i razglabam ono što znaju "ptice na grani" o osnovama pravoslavne duhovnosti i življenja u Hristu, samo ti kažem:
Uzdavanjem u svoje umovanje, i polaganjem nade na sebe, već si pobeđen i savladan demonima tame i zaista bih želela da te Gospod prosveti i doda ti smirenja i pokajanja za shvatanje svoje ogrehovljene prirode i prihvatanje Hrista za Spasitelja...:)
 
Član
Učlanjen(a)
04.01.2010
Poruka
579
Zbog takvih razmisljanja cela civilizacija strada. Kada bi svako razmisljao tako, ceo zivot bi svi provodili u bedi. I to ne materijlnoj, nego duhovnoj. Na zalost, i bez toga je vecina u duhovnoj bedi. "Ti si gresna i jadna i mala pred Bogom"? Dno - dna. Ubijanje svega onoga sto nam je Bog podario. Poznate su mi dogme pravoslavlja koje predstavljas i veoma mi je zao takvih ljudi kao ti jer pravoslavlje propada zbog takvih kao sto si ti. Pravoslavlje je divna religija ali su je oholi svestenici zloupotrebili u licnu korist i stvorili robove kao sto si ti. Posmatram svestenike koji nikada nemaju vremena za narod kojim im se obraca. Cak i kada ih saslusaju, kazu im da ce im Bog pomoci o odlaze. Nemaju ni grama ljubavi u sebi. Eto, to su svestenici srpskog naroda. Bezboznici obicni. Ne znam cemu se nadas ali neces to dobiti. A sada Crkva ispasta to vase neznanje i nerazumevanje Boga. Gresnici vam ulivaju strah prema onome sto ni sami ne poznajete. Vi se plasite ali zapravo se plasite sebe.

Reci cu ti nesto sto je istina. Cela tvoja vera polazi iz tvog telesnog mudrovanja. Da ne mudrujes, promenila bi plocu. Nikada nisi srela Gospoda ali ga se plasis i predstavljas ga velicinom. Probudi se jer:

Napolju sunce sija. Deca se igraju. Sve je predivno. Sreca i mir u Bogu su nam vec podareni. Sve sto treba, to je da uzmemo ono sto nam je dato. Sve nam je dato i sve je od Boga. Samo, da li znas da ga koristis? Ocigledno ne.

Posto si vec formirana u uspavanosti, tebi nece moci niko da pomogne. Pa da vise ne gubimo vreme, pozdravljam i tebe kao sto sam i Max.
 
Natrag
Top