Religijske vesti ( vesti vezane za religiju )

UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ti bi voleo da su srusili crkvu da vices - "Bog vam rusi hramove".

Pa Bog vam već ruši idolopokloničke hramove.

Nego, nesto vam je Bog bio neuspesan ovaj put!?

Nije zakao nego vas trpi. Kako nije zakazao na Rumiji i na Kosovu.

AMFILOHIJEVA KLETVA: Ko bude rušio, Bog ga srušio!

- Ko srušio krstionicu na Prevlaci, da Bog da Časni krst njega i njegovo potomstvo srušio i uništio! Ja ponavljam te reči. Jeste da su teške, ali ja moram da ponovim te reči Svetog Petra Cetinjskog - rekao je mitropolit nakon liturgije u crkvi Svetog spasa na Toploj u Herceg Novom.

Novosti

Fala Bogu dasu uspjeli ,i sam Bog je pomogao u odbrani

Oni su sa tim dokazali da obožavaju predmete, u ovom slučaju krstionicu.

Kukaju nad tim, pravi hrišćani su se radovali kada su trpili nesreću.

Evo kako Risto S. kune.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ti bi voleo da su srusili crkvu da vices - "Bog vam rusi hramove". Nego, nesto vam je Bog bio neuspesan ovaj put!?

Pa ne ruši hramove Bog, nego ljudi, a ljudi bogovi nisu i najčešće to rade u svoje ili u ime novca, nakaradne vere. Ne šalje ih Bog da to rade. Ujedno, ovo što se ruši Njegovi su hramovi, Njemu su posvećeni. Nisu hramovi Ba ala, ili idola. No, EGWisti misle da jesu, pa se onako licemerno raduju kada se ovakvi slučajevi događaju

Naravno dabi on voleo , tubi sada likovao ,i uživao u u svojoj pakosti

Da, pakosti, tako čestoj kod onih koji puni sebe tvrde da su "božiji" i da tačno poznaju "karakter" Boga. (sve ovo je on, a tačno znam o kome se radi, tvrdio i dalje tvrdi)
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Oni su sa tim dokazali da obožavaju predmete, u ovom slučaju krstionicu.

Понекад мислим да се правиш блесав као и Драган, и као не разумеш шта крстионица значи. То је само предмет? Разуме човек који то прочита о чему се ради, нико неће сагледавати као ти. А верујем да ти ипак разумеш о чему се ту ради, као што треба да разумеш прогон и убијање првих хришћана, рушење цркава и крстионица онда и сл.

Хоћеш рећи да су и ти хришћани пагани који обожавају предмете? Хоћеш рећи да су и њихове слике ђавоља религија? И то да говори размажени суботар који тамо негде пљује по свему што је за хришћанство светиња.


Најчешћи Христови симболи у катакомбама
[TABLE]
[TR]
[TH]Симбол[/TH]
[TH]Слика[/TH]
[TH]Опис[/TH]
[/TR]
[TR]
[TD]Риба[/TD]
[TD]Eucharistic bread and fish.jpg[/TD]
[TD]Ранохришћански симбол који је у првобитној цркви коришћен као акроним за израз Исус Христос, Божји Син, Спаситељ. Мотив рибе појављује се већ у 2. веку у катакомбама светог Калиста у Риму, а касније и на мозаицима хришћанских цркава. Око 200. године хришћански писац Тертулијан у својој хришћанској поуци о крштењу (De Baptismo) спомиње да су хришћани рибице, по примеру [ΙΧΘΥΣ] Исуса Христа, рођене у води. То се Тертулијаново поређење темељи на причи из јеванђеља где Исус храни 5.000 људи хлебом и рибама или пак на Исусовом позиву апостолу Петру и његовом брату Андрији, кад им говори да ће их учинити рибарима људи Представе риболова су обично указивале на крштење а комбинација рибе и хлебова у сликарству катакомби на обред причешћа (евхаристије).[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Добар пастир[/TD]
[TD]Good Shepherd Catacomb of Priscilla.jpg[/TD]
[TD]Повезан је са симболом јагњета и библијским текстовима Старог завета у коме се Израел представља као стадо оваца, које предводи Бог као врховни пастир. Такође, у Новом завету сам Христос себе тако описује: ја сам пастир добри или ја сам послан само изгубљеним овцама Израиља, у значењу да Добри пастир (Оваплоћени Бог) узима на себе заблуделу овчицу, тј. палу и грешну човекову природу, сједињујући је са својом Божанском славом. У ликовном смислу Добри пастир се готово увек приказује као голобради младић са овцом на раменима.[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Јагње[/TD]
[TD]Wilpert 117b.jpg[/TD]
[TD]

Представља старозаветни симбол Христоса и појављује се у најранијој уметности хришћана од 1. века. Заснива се на Јеванђељу по Јовану које спомиње речи Јована Крститеља: Гле, Јагње Божије, које узима на себе грехе света. Његова симболика је везана за старе традиције жртвовања где је често жртвена животиња било невино јагње. У каснијој уметности хришћана односно рановизантијском периоду јагањци су некада представљали и апостоле.

Богородица
Primi Presepi.jpg
Представљана је подједнако често као и Христос, али за разлику од њега, није представљана путем симбола већ непосредно. Често се приказује у старом античком ставу оранте – стојеће фигуре са подигнутим рукама у молитви, што је положај који наглашава њену улогу заступнице пред Богом за цркву и људски род.

Јелен[/TD]
[TD][/TD]

[TD]Симбол чежње човекове душе за Богом.[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Маслинова гранчица[/TD]
[TD]Rom, Domitilla-Katakomben, Steintafel mit Taube und Ölzweig.jpg[/TD]
[TD]Симбол мира[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]Палмина гранчица[/TD]
[TD]Freska iz nekropole u Naisu.jpg[/TD]
[TD]Симбол хришћанске победе[/TD]
[/TR]
[/TABLE]


Цркве у 2 и 3 веку
Сиријски град Дура-Европос на западној обали Еуфрата на римској граници било је опседано Партима 257. године. И том приликом је уништена унутрашњост града али је била сачувана црква и синагога које су украћене зидним сликарством и обе су зграде биле промењене из приватних кућа. Црква у Дура-Европос има просторије за давање крста са великом крстионицом.



Прочитај нешто, информиши се, научи, па поштено види да ли су у праву ти што те уче да тако пишеш или је хришћанска култура нешто друго.



 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Прочитај нешто, информиши се, научи, па поштено види да ли су у праву ти што те уче да тако пишеш или је хришћанска култура нешто друго.

Ne brini brate, čitao je on, ali literaturu Instituta za proučavanje religije. Progoni ranih Hrišćana mu se odnose na one što ih vizije udaraju u kukuruzima severne amerike i njihovo baštinjenje dualističkih i gnostičkih sekti, koje sa Hrišćanstvom veze imaju tek toliko što pominju Hrista. Ideal mu je usukani Kalvin, koji je po Ženevi katedrale rušio iznutra, a Boga vidi u ljudskom rukom pisanoj knjizi. Toliko o njemu, ali i njima kojima Krštenje nije ništa više osim inicijacije, tek onako obred koji vrši službenik,

Hrišćnaska kultura mu je ono što amerikanci, narod u svemu pomalo budalast, tvrde da jeste, a to ti je "Biblija i samo Biblija", japi odeća i besomučno ponavljanje praise the lord, dok ti kaplju dolari od zabludelih ovčica.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Рачунам да сваки појединац има савести и да зарад своје душе треба добро да провери нешто, поготову када се ради о ономе у шта верује. А ово у шта ми верујемо (мислим на све хришћане) значи много по питању наше душе. Не мора он сад да напада суботаре или да брани неког другог, већ да добро види чему то води. О његовој је души реч. Данас се све лако провери и нађе. Бар се сећам периода када није био овакав, водио је борбу са атеистима. Сад напада хришћане, то није напредак. Сад је све хришћанско ђавоље, и треба то све порушити, уништити, избрисати, искоренити из народа, а паралело тврдити како то Бог ради. Уништити хришћанство потпуно јер сада је оно веома слабо. То ме баш усмерава на Библију где се каже да то хоће сотона и антихрист да ураде.

Видим у медијима само политиканство, певаљке, површни материјализам, похлепу, одвратности сваке врсте, и поред свега тога још те напада неко ко је наводно исто хришћанин. Невероватно време. Напади на хришћанство и Христову науку уопште, на Закон Божији на сваком пољу и напади са цинизмом назови хришћана. Хоћемо ли одолети? Наравно! И то витешки.

 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Видим у медијима само политиканство, певаљке, површни материјализам, похлепу, одвратности сваке врсте, и поред свега тога још те напада неко ко је наводно исто хришћанин. Невероватно време. Напади на хришћанство и Христову науку уопште, на Закон Божији на сваком пољу и напади са цинизмом назови хришћана. Хоћемо ли одолети? Наравно! И то витешки.

Naravno da ćemo odoleti. Pa zar nam nije prorokovano da će nas zbog Imena Hristovog mrzeti, kao što su mrzeli njega. Da će nas progoniti, i da će verovati da to čine u Božije ime. Sve se ostvaruje.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Kada uskoro sam Bog bude objavio istinu putem nebeskih znakova, i kada bude pokazao svoj zakon na nebu protivnici ce i tada vikati "DA LI CE MO ODOLETI"

Ali kada budu videli svoje verske vodje kako trce da tu istinu prihvate, nadam se da ce tada i oni.

Amin!
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
То је само предмет?

Naravno da je samo predmet.

Хоћеш рећи да су и ти хришћани пагани који обожавају предмете?

Oni nisu obožavali, a vi obožavate. Očigledno da razg. sa nekim ko površno shvata ovo. Nije problem imati predmet, nego obožavanje istog.

A vi svojim djelima dokazujete da obožavate te predmete, jer kukate nad valjevskom Gračanicom, zatim nad hramovima na Kosovu, ksrtionicama itd.

Хоћеш рећи да су и њихове слике ђавоља религија?

Objasnio sam u čemu je problem. Loš ti je izgovor.

Isto kao i Jevreji, kada su počeli da obožavaju zmiju Bog je spalio preko cara Ase, kada su počeli da obožavaju kovčeg Bog ga je dao Filistejcima.

Dakle ponavljate istoriju, ali jevrejskog otpada.

И то да говори размажени суботар који тамо негде пљује по свему што је за хришћанство светиња.

Efescima 5,11

Zato vam Bog ili ruši hramove ili ih pretvara u džamije.

"Ako povrgnete uredbe moje i dusi vasoj omrznu zakoni moji da ne tvorite sve zapovesti moje, i raskinete zavet moj, i ja ću vama učiniti ovo: Potrću ponos sile vase; oboriću idole vaše; i obratiću gradove vaše u pustoš, i razoriću svetinje vaše. I opustiću zemlju da će joj se čuditi neprijatelji vaši koji će živeti u njoj. A vas ću rasijati po narodima, i zemlja će vaša biti pusta i gradovi vaši raskopani." (3.Mojs.26,15-16.19.30-33)
 
Natrag
Top