Religijske vesti ( vesti vezane za religiju )

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.317
Djela se gledaju u globalu. Naravno da neću ništa dati pozitivno, kao vijesti

Zasto neces, zar ih nema?

Šta pozitivno da iznesem, osim neke humanitarne akcije, a to imaju svi.

Zasto ne izneses da vidimo da nisi pristrasan?

MOgu ovako dati neku izjavu pokojnog patrijarha Pavla.

Pa zasto ne das?

Ztao što je ona najzastupljenija.

Zasto ne postavis i jedno i drugo pa nek ljudi procene sta je zastupljenije? Naravno da ti necemo verovati kada iznosis samo negativne stvari!

Naravno, gdje ti Bog laska ljudima u Bibliji? NIgdje.

Ne radi se tu o "laskanju" radi se o postenom odnosu. Ako se neko trudi a ne zna pravilno sluziti Bogu, onda ga za njegov trud pohvalis i pokazes mu kako na jos bolji nacin da sluzi Bogu. Ti to ne radis nego i ono dobra sto covek u sebi ima i oko cega se trudi popljujes!

Koga je Isus hvalio? Čak i ono kod Natanila nije neka posebna hvala.

Naravno da je hvalio ljude za njihov trud, ali i pokazivao gde da se poprave. To je pozitivna kritika kad pohvalis ono sto je dobro a izneses zamerku ili ukazes na propuste. To je radio i Pavle propovedajuci Atinjanima, pohvalio ih je za ono sto je nasao kao dobro, a onda im ukazao kako jos bolje da sluze Bogu. Ti to ne radis.

To nije hvala nego pristup da im se lakše propovijeda istina.

Zasto ti ne koristis taj pristup? Nije li to biblijski?

Šta me briga šta si ti radio. Ne daj Bože da si mi ti mjerillo po kojem trebam da se ponašam.

Zar nisam dobar kad zelim da smanjim tenzije i da podstaknem normalan razgovor koji bi vodio pravilnom sagledavanju Hriscanske vere i inace nasih verskih zajednica?

Ja ovo radim i advent. ali ovdje neću jer se ti time hraniš. To ti je jedina duhovna hrana.

Ne trazim ja da ti napadas svoje, vec da posteno iznosis i pozitivno i negativno kod Pravoslavaca i Katolika, pa ces videti da ces dobiti isti takav odgovor od nas

Ne hranim se ja vasim sukobima, vec nije posteno da stvari predstavljas jednostrano. Zato ja na kraju krajeva
i nisam otvorio temu o vama da bih iznosio samo gadosti, jer nisu sve kod vas gadosti, a mogao sam jer ih ima.

Cemu to sluzi prikazivati samo jednu stranu ? Niti je objektivno, niti posteno. I na kraju samo uzrokujr negativan odgovor onih koji su takvim postovim pogodjeni! I vi odgovarate pogodjeni i mi odgovaramo pogodjeni, jer nista nije "crno belo"!

Pa ti to i želiš, pitaš zašto nas ne hvalite, pa ti to i hoćeš, samo to i hoćeš.

Mozes ti meni da ne verujes, a mozes i da verujes pa da se iznenadis. Ja ne znam cemu to nepoverenje prema ljudima? Zasto me optuzujes? Ako sam te lepo zamolio, moze li to biti odlika pokvarenosti?

Znas da Hristos nije tako postupao, vec je cak rekao "oprosti im oce jer ne znaju sta cine", zasto ti ne sledis Hrista vec nas sve pravis satanama? Zar zaista mislis da su svi ljudi u pravoslavlju toliko zli?

Ajde vec jednom dodji k sebi!

Mire, nisu oni ugroženi. Ne preteruj i ne idi im po liniji... Arogantno, sektašenje ima za proizvod samo dve stvari:; Ignorisanje ili rat. Trećeg nema, niti može biti.

Brate, Hristos nudi ruku i onima koji ga progone, onima koji ga mrze i onima koji ga vredjaju. On pruza i drugi obraz. Pa tako i mi trebamo pruziti ruku i onima koji su zabludeli i koji nas vredjaju. Ako zele promeniti odnos ajde da pokusamo. Misljenja sam da se vatra ne gasi vatrom vec vodom. Hristos je rekao "nadvaldaj zlo dobrim". Ne smemo biti kao oni i na svaku porugu odgovarati porugom. Ajde da poslusamo Hrista i da postupamo prema njima drugacije nadajuci se njihovoj promeni, a ako ne zele, onda je do njih ne do nas, bar smo pokusali...

Dakle ovo je moj poziv, mozda i poslednji. Postoji granica u Bozjem trpljenju. On je tako pozivao i Jevreje pa je dosao trenutak da ih je potpuno odbacio. Da li ce se oni ponovo oglusiti o poziv, ne znam, na njima je.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Zasto neces, zar ih nema?

Jer bi se ti time hranio.

Pa zasto ne das?

Odg. tu iznad.

Ne radi se tu o "laskanju" radi se o postenom odnosu.

Radi se o laskanju, nisam ti ja vladika NIkolaj.

Zar nisam dobar kad zelim da smanjim tenzije i da podstaknem normalan razgovor koji bi vodio pravilnom sagledavanju Hriscanske vere i inace nasih verskih zajednica?

Ti to radiš lažno jer ti je motiv nešto sasvim drugo.

Ne trazim ja da ti napadas svoje,

A tražio si i radovao si se mojoj rasp. sa Laodikejom.

Ne hranim se ja vasim sukobima,

Ne nego sam očekivao od tebe da priznaš. A dokazao si da se hraniš. Kako su ti "uši rasle" kada sam rasp. sa Laodikejom.

A ovdje ti je motiv da se napraviš fin, kao eto htio sam ja sa njim (sa mnom) fino, ali evo vidite kakav je on.

Imao sam ja jednu takvu na FB, sa mnom u PP sve fino, divno, kada je vidjela da se opirem lažnim učenjima i da joj osporavam onda je pokazala svoje pravo lice.

A i ti si takav, što se vidi po lažnom traženju tzv. primirja ili ćeš da daješ ono što je negativno kod nas.

Tu se vidi lažno traženje primirja.

Ajde vec jednom dodji k sebi!

Opet tvoja projekcija.

Znas da Hristos nije tako postupao, vec je cak rekao "oprosti im oce jer ne znaju sta cine", zasto ti ne sledis Hrista vec nas sve pravis satanama? Zar zaista mislis da su svi ljudi u pravoslavlju toliko zli?

To nije laskanje, ti hoćeš laskanje. I ovo ne osporava da je tim istim farisejima rekao da im je otac đavo.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Dakle ovo je moj poziv, mozda i poslednji. Postoji granica u Bozjem trpljenju. On je tako pozivao i Jevreje pa je dosao trenutak da ih je potpuno odbacio. Da li ce se oni ponovo oglusiti o poziv, ne znam, na njima je.

Mire, možemo mi pokušavati. Videćeš i sam. Ovakvo ponašanje je u osnovi "vere" koju su primili. Oni prosto moraju da dokažu drugima svoje ili su izgubili poene. Na koji način dokazuju svoje? Pa napadima na druge, porugama i izazivanjima.
Posebno u njima izaziva bes, iako se oni prikazuju kao "sasvim smireni" činjenica da ovde na forumu, ali i van njega Katolici i Pravoslavci grčevito brane Crkvu i pravu Veru. Očekivali su naime da im spor između Rima i Pravoslavaca, pojačan međunacionalnim sukobima, posebno na ovim prostorima olakšava pristup kod Pravoslavaca, no u svojoj tako očekivanoj sektaškoj aroganciji oni su krenuli i Pravoslavce da napadaju, i to čine i van foruma, svugde u svetu.

Zaboravljaju oni šta je osnovna odlika Hrišćanina, poniznost i poštovanje. Prosto je, ne moraš se slagati sa sagovornikom, ali ga ispoštuj, možda nešto i naučiš, ako ne od prvog, od drugog ili trećeg ćeš sigurno čuti koju mudrost. Tvoja će smirenost i razložnost skinuti i najtvrđe okove.
Ali, kod njih to ne ide tako, umišljeni stvorovi, oni koji kao i Luter misle da čitanje Biblije daje odgovore na sva pitanja, oni su se uzoholili, i "evangeliziraju" čak i jereje Crkve.

A mi smo se sa druge strane opustili, zaboravili smo da živimo ono zlato Evanđelja, zaboravili smo da budemo i ponizni kada treba, i drčni kada treba, nego mislimo da je dovoljno da se identifikujemo kao Hrišćani. Mnogi od nas ne da žive u grehu, nego žive greh. Posebno greh indiferentnosti. Nismo vreli, nego hladni i mlaki. I ovi, koje je satana poslao da nas rešetaju, a mnoge su njegove vojske, to obilato koriste nudeći anti evanđelje umesto Evanđelja, pa ko se upeca upecao se. Shvati, za rast ovih, za njihovu aroganciju mi smo delom krivi, da nema mlakih i hladnih, ne bi ovi mogli tako lako da se šire, da vređaju, rugaju se i izazivaju.
A ovde na forumu, njih ponoviću to, najviše izaziva činjenica da su naišli na one koji poznaju pismo, koji nisu mlaki, zato su njihove reakcije takve kakve jesu. I to neće promeniti ni naše okretanje na mekši pristup. Samo će ih još više izazvati da nastave sa onim na šta ih njihovo anti evanđelje poziva. Uostalom videćeš
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Ovakvo ponašanje je u osnovi "vere" koju su primili. Oni prosto moraju da dokažu drugima svoje ili su izgubili poene. Na koji način dokazuju svoje? Pa napadima na druge, porugama i izazivanjima.

Jadan ti sveti Darthe, kako se to tebi desilo da si toliko "pravedan" dospeo medju ovako lose ljude?????
Vidis one sve napadaju, a ti si toliko "miroljubiv" da takvoga nema ni u paklu.


Očekivali su naime da im spor između Rima i Pravoslavaca, pojačan međunacionalnim sukobima, posebno na ovim prostorima olakšava pristup kod Pravoslavaca.[/QUOTE]
Da, tako moze samo da fantazira izgubljeni pop, ali to nema nikakve veze sa istinom. U Adventizmu ne postoji nacionalna razlika, jer vernici Adventisticke crkve poticu iz razlicitih saroda, rasa i nasija. Nasa cekva obuhvata sve ljude na zemlji. Mine nije briga da li si ti Srbin, Hrvat ili Makedonac, niti da li si beo, crn ili saren, mene samo zanima koliko si ti cobvek pa onda i hriscanin ako si se na to opredelio. Vidis Darth, koliko si mnogo skrenuo?

Zaboravljaju oni šta je osnovna odlika Hrišćanina, poniznost i poštovanje. [/QUOTE]

Pa ti si to do sada zaista i pokazao. sta kazes, PONIZNODT I POSTOVANJE?
Ti bi sve ljude ponizio da su manji od teba, a hvala Bogu jos nismo videli od tebe ikakvog postovanja, Ti samo sebe postujes.


Prosto je, ne moraš se slagati sa sagovornikom, ali ga ispoštuj, možda nešto i naučiš, ako ne od prvog, od drugog ili trećeg ćeš sigurno čuti koju mudrost. Tvoja će smirenost i razložnost skinuti i najtvrđe okove.[/QUOTE]

Odlicno Darth. Sprovedi to u praksu i veruj mi da ces napravidi veliku promenu na forumu.

Ali, kod njih to ne ide tako, umišljeni stvorovi, oni koji kao i Luter misle da čitanje Biblije daje odgovore na sva pitanja, oni su se uzoholili.[/QUOTE]i

Eto sad smo svi videli kakva je tvoja poniznoast i postovsanje. Ti si odlika pravog sektasa!

A mi smo se sa druge strane opustili, zaboravili smo da živimo ono zlato Evanđelja, zaboravili smo da budemo i ponizni kada treba, i drčni kada treba, nego mislimo da je dovoljno da se identifikujemo kao Hrišćani. Mnogi od nas ne da žive u grehu, nego žive greh. Posebno greh indiferentnosti. Nismo vreli, nego hladni i mlaki.[/QUOTE]

Darth, hvala Bogu, najzad si izneo pravu istinu. Mlakost, ravnodusnost i greh su uzroci mnogih teskoca.
Darth, mogu li i ja da vam se pridruzim, jer upravo i ja tako o sebi milsim?
Zaista nismo ono sto treba da budemo i ono sto Bog ocekuje od nas.


I ovi, koje je satana poslao da nas rešetaju, a mnoge su njegove vojske, to obilato koriste nudeći anti evanđelje umesto Evanđelja. [/QUOTE]

Zaista mi je zao, ponovo si izrazio ono sto se suproti tvojoj i mojoj teznji.
Ti kazes da je nas satana poslao da vas resetamo. A sta mislis moze li biti da je satana poslo i tebe i mene? ili smatras da taj losi sam samo ja, a ti si svetac?
To pravo Jevandjelje koje si spomenio, voleli bismo da vidimo u tvom i mom zivotu, a ne samo u pricanju.




[/QUOTE]
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
A ovde na forumu, njih ponoviću to, najviše izaziva činjenica da su naišli na one koji poznaju pismo, koji nisu mlaki, zato su njihove reakcije takve kakve jesu. I to neće promeniti ni naše okretanje na mekši pristup. Samo će ih još više izazvati da nastave sa onim na šta ih njihovo anti evanđelje poziva. Uostalom videćeš

Da videćeš. Čekam samo da pogledaš šta je onaj "genije" i zaverenik napisao na temi o Hrišćanskoj muzici. Toliko o tvom pozivu.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
BOZJA LJUBAV PREMA COVEKU

I priroda i otkrivenje svedoce nam o Bozjoj ljubavi. Nas je nebeski Otac izvor zivota, mudrosti i radosti. Pogledajte samo cudesa i lepote prirode! Mislite o njihovoj divnoj prilagodjenosti potrebama i sreci, ne samo coveka, vec i svih zivih stvaorenja! Sunceva svetlost i kisa, koji ozivljavaju i osvezavaju Zemlju, bregovi, mora i ravnice sve nam to govori o Stvoriteljevoj ljubavi. Bog je onaj koji zadovoljava svakodnevne potrebe svih svojih stvorenja. Prema divnim recima psalmiste, "Oci su svih k tebi upravljene, i ti im dajes hranu na vreme; otvaras ruku svoju, i sitis svasta zivo po zelji." Psalam 145,15.16.

Bog je stvorio coveka savrseno svetim i srecnim; a divna Zemlja, kada je izasla iz Stvoriteljeve ruke, nije pokazivala ni traga raspadanja ili senke prokletstva. Tek je prestup Bozjeg zakona - zakona ljubavi - doneo nesrecu i smrt. Pa ipak, usred patnji izazvanih grehom, otkriva se Bozja ljubav. Napisano je da je Bog prokleo Zemlju zbog coveka.
1. Mojsijeva 3,17.


Trnje i ckalj - teskoce i iskusenja koji njegov zivot ispunjavaju naporima i brigama - odredjeni su radi njegovog dobra kao deo vaspitanja po Bozjem planu neophodnoga za njegovo uzdizanje iz propasti i izopacenja koje je doneo greh. Svet, iako gresan, nije ispunjen samo zaloscu i bedom.
I sama priroda nam upucuje poruku utehe i nade."
Put Hristu str. 7
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.317
Mire, možemo mi pokušavati. Videćeš i sam.

Vidim sta je napisao gore.

Da videćeš. Čekam samo da pogledaš šta je onaj "genije" i zaverenik napisao na temi o Hrišćanskoj muzici. Toliko o tvom pozivu.

To nisam video, pogledacu. Ali je dovoljno rekao i ovde..

BOZJA LJUBAV PREMA COVEKU
Marko, rekao si da zamolim Tripa lepo. Evo lepo sam ga zamolio i on opet arogantno uzvraca. I to je po ko zna koji put tako. Sta ti kazes na to?
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
To nisam video, pogledacu. Ali je dovoljno rekao i ovde..

Dovoljno ili ne, ljutnja na to kada ih razotkriju da nisu Hrišćani, tj da se lažno predstavljaju nema nikakvih osnova kada isti, ovi koji sebe nazivaju Hrišćanima, pljuju po svemu svetom. No ni to nije najstrašnije. U pitanju je ismevanje Bogorodice kome je ovaj "genije" tako sklon. Ako li nisi pogledao komentar kojim je isti na temi o Muzici prokomentarisao Marijanske pesme koje je Antonija postavila, reći ću ti samo da je on, negirao devičanstvo Bogorodice Marije. A od toga do negiranja Isusovog Božanstva je korak toliko mali da ga puž prelazi u deliću stotinke. Skoro da ga i nema. I posle oni sebe nazivaju Hrišćanima. Toliko o adventistima i tvrdnjama o Hrišćanstvu. Nisu Hrišćani, nego apostate. Tačka. Svako ko negira Sina, negira i Oca. Nije od Boga, nego od Satane. Biblija nije nikakav zalog, jer nju citira i sam Satana. Toliko o tome..
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ti Dragane treba da se okrenes oko sebe i da pogledas teme na forumu i da shvatis da je 99% njih otvoreno sa ciljem blacenja nas Katolika i Pravoslavaca!

Dakle, kao sto napisah na drugoj temi
"Navedi spisak tema koje sam ja otvorio, i videces da nema ni jedna otvorena bilo protiv koga.
Sve moje teme koje sam otvorio se bave spasenjem"
 
Natrag
Top