Religijske vesti ( vesti vezane za religiju )

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.283
Dakle, kao sto napisah na drugoj temi
"Navedi spisak tema koje sam ja otvorio, i videces da nema ni jedna otvorena bilo protiv koga.
Sve moje teme koje sam otvorio se bave spasenjem"
Nisi ti jedini koji otvaras teme, tu je i Tripo pa Marko, Kainos, Speedy, Faky cini mi se i ostali adventisti npr. onaj sto za avatar ima decka koji piski, oni su otvarali, pa i drugi iz drugih zajednica, otvarali da piske po nama. A sto se tebe tice i ti si otvarao, nemoj da stvarno potrazim. A ne radi se samo o otvaranju tema nego i o postovima koji su "napadacki" na skoro svakoj temi!

Sad ces jos izjaviti da su se teme "same otvorile"? Jok ma niste vi nista otvorili, "otvarala ih moja baba"!

99% posto tema su protiv nas. Toliko da se ovaj forum slobodno moze nazvati "protestantskim"!
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Marko, rekao si da zamolim Tripa lepo. Evo lepo sam ga zamolio i on opet arogantno uzvraca. I to je po ko zna koji put tako. Sta ti kazes na to?

Ja mislim da bismo ti i ja, a posebno i Tripo, kao i svi ostali trebali mnogo bolje i pazljivije diskutovati, bez vredjanja i ponizavanja sagovornika.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
"Navedi spisak tema koje sam ja otvorio, i videces da nema ni jedna otvorena bilo protiv koga.
Sve moje teme koje sam otvorio se bave spasenjem"


Dakle, nemas odgovor jer cinjenice pokazuju da nisam otvorio ni jednu temu da bih nekoga napadao, niti je to moj cilj.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Ovo je tema za religijske vijesti, ili vijesti vezane za religiju! Ne spamujte i pišite u skladu sa temom.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Erdogan: Došlo vreme da se Aja Sofija preimenuje u džamiju

N1 info
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
ODUSTALI OD RUŠENJA KRSTIONICE Vernici opkolili "Suzu Njegoševu" u Tivatskom zalivu, policija BLOKIRALA OSTRVO, pa se povukla

Crnogorska policija je rano jutros opkolila krstionicu "Suza Njegoševa" na Prevlaci Svetog arhangela Mihaila kod Tivta, čije je rušenje za danas najavila vlast Crne Gore. Prema poslednjim informacijama, policija se povukla posle sedam sati zbog velikog broja ljudi, dok je u 9 sati počela liturgija, javila je Televizija Crne Gore.

Blic

Odbranili su idola.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.357
Kršćani su danas najprogonjeniji u dvomilenijskoj povijesti

Statistike koje su krajem 2016. godine objavile kršćanske organizacije koje se bave vjerskim slobodama upozoravaju da je naše vrijeme obilježeno
najvećim progonima kršćana u dvomilenijskoj povijesti - podaci se ponešto razlikuju, ali sežu čak do 90 tisuća ubijenih kršćana u prošlog godini (dok je prije dvije godine ta brojka iznosila 105 tisuća) od 200 pa do čak 500 milijuna kršćana kojima je zabranjeno slobodno ispovijedati svoju vjeru, pretežno u muslimanskim zemljama!


Kršćani su najrasprostranjeniji vjernici među današnjim stanovništvom planete; oko 33 posto ih je od ukupnog broja Zemljana, otprilike 2,1 milijarda prema popisu iz 2011. godine. Najviše je katolika, gotovo 1,2 milijarde, 700 je milijuna protestanata, 300 milijuna pravoslavnih, te oko 70 milijuna monofizita i nestorijanaca.

U dva tisućljeća postojanja kršćanstva zbog vjere ih je ubijeno sedamdeset milijuna, no od ukupnog broja ubijenih 45 milijuna (oko 65 posto) su mučenici dvadesetog stoljeća – naveo je talijanski novinar i publicist Antonio Socci u knjizi "La guerra contro Gesù" koja se bavi progonima.

(Ne)sloboda vjeroispovijesti
Jedno od najnesigurnijih područja je Irak gdje su kršćani s 1,5 milijun spali tek na oko 200 tisuća, što je sličan slučaj u svim zemljama ratom zahvaćenog Bliskog istoka, gdje kršćani, primjerice u Siriji ispovijedaju vjeru od apostolskih vremena; pretrpjeli su i preživjeli niz povijesnih progona, ali tek im u suvremenom svijetu prijeti potpuni nestanak.

Ni u jednom povijesnom razdoblju kršćani nisu bili toliko proganjani kao danas. Upravo se ostvaruje stoljetni proces uništavanja kršćana u islamskim zemljama. Ako se ovaj opasni trend dalje nastavi, još u ovom stoljeću će biti istrijebljeni svi kršćani u zemljama kojima je kročio i učio Isus Krist i gdje se nalazi kolijevka kršćanstva – izjavila je Marta Petrosillo iz Zaklade navodeći najdrastičnije mjere progona.

(Tripo bi rekao, zaslužili su da ih se pobije. Bog ih zapravo kažnjava i ubija, samo što muslimane koristi kao oruđe, besramno i bogohulno ponavlja Tripo)

U Somaliji službeno ne postoji nemuslimansko mjesto za molitvu, a u Sudanu su predviđene stroge kazne za vjerske prijelaze. Dva i po milijuna ljudi pobjeglo je iz svojih domova u Nigeriji pred nasiljima Boko Harama, 219 od 279 djevojčica otetih iz kršćanske škole u Chiboku još uvijek su nestale. Stravične zločine Islamske države nad kršćanima u Siriji i Iraku međunarodna je zajednica već proglasila genocidom.

(To ih Bog kažnjava i ubija, samo što muslimane koristi kao oruđe, besramno i bogohulno ponavlja Tripo)

Ali i odnos prema kršćanima u Europi, koja se diči svojom mega-tolerancijom, sve je manje tolerantan. Dokumentacijski centar nesnošljivosti prema kršćanima iz Beča dokumentirao je u 2015. godini 183 slučaja oskvrnjenja crkava, grobalja, diskriminacije na radnom mjestu, uvreda čak i fizičkih ozljeda. U Francuskoj su u toj godini zabilježena 63 oštećenja crkava, u Njemačkoj dvadeset, u Italiji 14, a u Velikoj Britaniji trinaest.

Kršćanstvo je progonjeno od svojih početaka, zapravo je sam Isus Krist bio prva žrtva svog nauka, njegovi najbliži učenici svi su (osim Ivana) platili glavom od židovskih ili rimskih vlasti, a progoni su u antičkom svijetu nastavljeni sve do početka četvrtog stoljeća kad je kršćanstvo dobilo slobodu Milanskim ediktom cara Konstantina.

Prvi veliki organizirani progon započeo je rimski car Neron (54. – 68.) koji je kršćane optužio za požar u Rimu 64. godine. Kršćani su razapinjani na križeve, bacani u Tiber ili pred divlje životinje u amfitetru, a posebno 'zabavno' caru je bilo razapinjanje 'živih buktinja' u svom vrtu. U tim su progonima nastradali apostoli Petar i Pavao.

Preuzeto: Slobodna Dalmacija, autor Damir Šarac
 
Natrag
Top