Religijske vesti ( vesti vezane za religiju )

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Mogu li da te pozovem da od sad postavljas pozitivne vesti? Ima li ista u PC I KC sto bi ti nazvao pozitivnim i ovde postavio ili prosto moras da siris mrznju svojim postovima?

Ajde bar na ovoj temi da promenimo nacin komunikacije. Jel moze?

Mogu samo da ti dam odg. iz stiha Efescima 5,11
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Mogu samo da ti dam odg. iz stiha Efescima 5,11
Znaci neces! Zar ne postoji nista pozitivno vec samo negativno o nama? Da si bar iznosio i pozitivne stvari, pa bi rekli nije pristrasan, ali ovako..

Iznosis samo jednu stranu, onu negativnu.

Zar su apostoli tako radili ili Hristos? Nije li Bog prvo pohvalio bogatog mladica pa mu je tek onda ukazao na njegove propuste? Nije li Pavle prvo pohvalio Atinjane pa je tek onda ukazao na njihove propuste..

Radis li ti ovako ili suprotno tome?
A ja sam hvalio adventiste za njihova dobra dela ali i kudio za propuste....

Zasto dakle ti radis suprotno bibliji i prikazujes samo jednu stranu medalje? Zasto?

Kazem, ako nastavite tako, bicu prinudjen da otvorim temu o vasim gadostima, jer ih vi krijete.. Stvarno nema druge opcije, jer ja pokusavam da stvorim normalnu atmosferu a vi to necete.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mirem da si posten ti bi prvo pogledao sebe i oko sebem i video da vi konstantno ovde blatite Adventiste, a trazite da mi vas hvalimo.

Gde je nasa hvala?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ako iznošenje činjenica blati vas Adventiste, onda zaista imate problem. I nećete ga riješiti bjesomučnom harangom na nas koji te činjenice iznosimo.

Nema to veze sa cinjenicama, vec sa vasim bezobzirnim laganjem, izvrtanjem tudjih reci i vadjenjem istih iz konteksta, itd..

Sve sto ste iznosili i iznosite protiv Adventista su prljave lazi i prevare iz vase kuhinje.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Mogu li da te pozovem da od sad postavljas pozitivne vesti? Ima li ista u PC I KC sto bi ti nazvao pozitivnim i ovde postavio ili prosto moras da siris mrznju svojim postovima?

Ajde bar na ovoj temi da promenimo nacin komunikacije. Jel moze?



Nema veze sta mi mislimo, ajde da vidimo jesu li su sposobni pisati pozitivne stvari ili uvek moraju negativno?



To nije problem, sve dok razlog pisanja nije "namerna satanizacija" protivnika!



To sam i ja rekao milion puta, ne moze se voditi normalan razgovor ako je jedna strana toliko uverena da ne dopusta mogucnost greske! Obe strane moraju dopustiti mogucnost greske da bi razgovor bio moguc.



Nema veze, ja hocu da pokusam, po ko zna koji put. Evo, imaju priliku da se drugacije predstave na ovoj temi. Pa da vidimo...

Mire, drago mi je sto si uputio ovaj poziv, a to je ono sto ja oduvek zelim. Nasi razgovori su usmereni samo na mrznju, podcenjivanje i nazivanje suprotu stranu pogrdnim imenima. Po mome misljenju to nije diskusija, nego svadja.
Drago mi je sto se tu javio i Darth. On je dobar covek, ali nije dobar i diskutant.
Ajde da cujemo sta ce on reci dobroga o Adventistima, a ja sam posvetio cvelu temu vernim hriscvanima koji se nalaze u razlicitim sredinama.
To je odlicno sto si naglasio da ne treba da mislimo da mi imamo sve, a drugi nista. Ja ovek polazim od cinjenice da u svim sredinama ima dobrih i vernih ljudi. Mozda oni ne znaju ni 10% onoga sto ti i ja znamo, ali ako celim srce zive u maloj svetlosti koja ih je obasjala, mogu biti biolji hriscani, od nas filozova , a mozda i licemera i fariseja.

Mire ova tvoja recenica nije na mestu: "Evo, imaju priliku da se drugacije predstave na ovoj temi. Pa da vidimo..."
Pa zad ti mislis da samo ja imam tu priliku, a sebe si iskljucio. Svi mi zajedno treba da imamo drugaciji pristum diskusij, a ne samo ti i tvoja druzena, nego i ja. Mire, podji od sebe, Daj primer delima, a ne samo pricanjem.
Pa prvo da vidimo imali icega dobrogas kod adventista? neka nam na to odgovore Darth i Slape.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Svi mi zajedno treba da imamo drugaciji pristum diskusij, a ne samo ti i tvoja druzena, nego i ja. Mire, podji od sebe, Daj primer delima, a ne samo pricanjem.
Pa prvo da vidimo imali icega dobrogas kod adventista? neka nam na to odgovore Darth i Slape.
Naravno da ima i dobroga kod adventista..
Nisi ti razumeo napisano, nisam ja rekao da samo vi treba da promenite nacin diskusije, vec da i mi trebamo. Ali neko mora naciniti prvi korak. Ja ne moram da vas hvalim, ja sam to cinio nebrojeno mnogo puta. Mozda ti nisi video ali jesam..

Cini mi se ipak uzaludnim ova teznja, buduci da je Tripo odbio, Laodikeja isto a ti si prihvatio. Znaci da ne postoji dovoljna zelja ucesnika da se ista na forumu promeni. Mozda si ti jedini koji se pozitivno odazivas...

Mirem da si posten ti bi prvo pogledao sebe i oko sebem i video da vi konstantno ovde blatite Adventiste, a trazite da mi vas hvalimo.

Gde je nasa hvala?

Ti Dragane treba da se okrenes oko sebe i da pogledas teme na forumu i da shvatis da je 99% njih otvoreno sa ciljem blacenja nas Katolika i Pravoslavaca!

Ako ste trenutno i ugrozeni od nas, to je zato sto ste sami izazvali rat a mi se sada branimo.. I to cinimo na temama koje ste vi sami otvorili da nas na njima "raskrinkavate".

Zar nije tako?

Znaci, realno sagledavanje je ovde potrebno a ne pristrasno!

Druga stvar je - ja sam vas hvalio za vasa dobra dela, i to i sam znas. Ali vi nas apsolutno nikada niste hvalili! Krajnje je vreme da ako zelite dobre odnose i dobru komunikaciju sa nama nesto i uradite po tom pitanju, vatra se ne gasi vatrom!

Ne trazimo mi da nas vi nesto posebno hvalite, ali da nas bar ne satanizujete. Ne mozete vi ocekivati dobar odnos sa onim koga neprestano satanizujete, to prosto nije moguce!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Znaci neces! Zar ne postoji nista pozitivno vec samo negativno o nama?

Djela se gledaju u globalu. Naravno da neću ništa dati pozitivno, kao vijesti. MOgu ovako dati neku izjavu pokojnog patrijarha Pavla.

Da si bar iznosio i pozitivne stvari, pa bi rekli nije pristrasan, ali ovako..

Šta pozitivno da iznesem, osim neke humanitarne akcije, a to imaju svi.

Iznosis samo jednu stranu, onu negativnu.

Ztao što je ona najzastupljenija.

Zar su apostoli tako radili ili Hristos?

Naravno, gdje ti Bog laska ljudima u Bibliji? NIgdje.

Nije li Bog prvo pohvalio bogatog mladica pa mu je tek onda ukazao na njegove propuste?

Ni to nisi shvatio kako treba. Pa nigdje nije ni hvalio nego je kritika baš dokaz da Bog ukazuje na njegove propuste.

Koga je Isus hvalio? Čak i ono kod Natanila nije neka posebna hvala.

Nije li Pavle prvo pohvalio Atinjane pa je tek onda ukazao na njihove propuste..

To nije hvala nego pristup da im se lakše propovijeda istina.

A ovamo se zgrozio nad idolima.

Radis li ti ovako ili suprotno tome?
A ja sam hvalio adventiste za njihova dobra dela ali i kudio za propuste....

Šta me briga šta si ti radio. Ne daj Bože da si mi ti mjerillo po kojem trebam da se ponašam.

Ja ovo radim i advent. ali ovdje neću jer se ti time hraniš. To ti je jedina duhovna hrana.

Zasto dakle ti radis suprotno bibliji i prikazujes samo jednu stranu medalje? Zasto?

Gdje Bog koga hvalio u Bibliji? Nijedan jedini stih nemamo.

Kazem, ako nastavite tako, bicu prinudjen da otvorim temu o vasim gadostima, jer ih vi krijete..

To je tvoja hrana odavno.

Stvarno nema druge opcije, jer ja pokusavam da stvorim normalnu atmosferu a vi to necete.

Pa ti to i želiš, pitaš zašto nas ne hvalite, pa ti to i hoćeš, samo to i hoćeš.

NIsam ti ja vladika Nikolaj da laskam ljudskoj gordosti i ponositosti.

Prava vjera je vjera kritike, a ne laskanja. Zato i jesi otišao u PC da ti laskaju.

Da ti pričaju ono što ti svrbi u ušima.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ako ste trenutno i ugrozeni od nas, to je zato sto ste sami izazvali rat a mi se sada branimo.. I to cinimo na temama koje ste vi sami otvorili da nas na njima "raskrinkavate".

Mire, nisu oni ugroženi. Ne preteruj i ne idi im po liniji. Sve što mi ovde "ugrožamo" je lažna doktrina čekalaca dies saturni. Ništa više. Lično me baš briga da li će neko da veruje u špageti čudovište, ktulua, ili The Force, sve dok za svoje verovanje ne počne da tvrdi da je jedino istinito i da je "Hrišćansko" ubeđujući druge da im je to verovanje put u spasenje.

Arogantno, sektašenje ima za proizvod samo dve stvari:; Ignorisanje ili rat. Trećeg nema, niti može biti.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Mire, nisu oni ugroženi.

Nismo jer ima svjetski policajac, inače bi prošli kao bogumili.

ve što mi ovde "ugrožamo" je lažna doktrina čekalaca dies saturni.

Dokaz da ti gledaš na dane kao pagani, pa svoju zabludu pripisuješ nama.

Lično me baš briga da li će neko da veruje u špageti čudovište, ktulua, ili The Force, sve dok za svoje verovanje ne počne da tvrdi da je jedino istinito i da je "Hrišćansko" ubeđujući druge da im je to verovanje put u spasenje.

Opet projekcija, to bi bio tvoj motiv i vjerovanje da držiš zakon, dakle farisejski.
 
Natrag
Top