Religijske vesti ( vesti vezane za religiju )

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Darth, zar je za tebe nasilja maloletnika za kloja su okrivljene tvoje kolege svestenic neznatno?
Zar tebe nije briga sto pedofili u tvojoj crkvi zlostavljaju decu i to 5 puta vise nego kod nas? Statistike ne lazu! Zar tebe nije briga sto tvoja crkva dozvoljava abortus "ubijanje nerodjenog deteta" i zar te ne dotice to sto vidis da tvoji neprestano napadaju nas a o svojim gresima cute???

Zar ti nemas nsita da kazes o svom duvretu, nego kao I obicno, pljujes po drugima. Kakav si ti svestenik i kako ti predstavljas to svoje jedno hricanstvo?

Kakav si ti svestenik Marko kad samo nas napadas a o vasim gresima cutis? Zar nije duznost svestenika da prvo ocisti u svojoj kuci odnosno da se pobrine za svoje stado? Pa zato se i zovete "Pastori" jer" pasete stado Bozje" a sta ti radis kada cutis Tripu i njemu slicnima???

Moze biti samo jedno, da ti njega podrzavas, nista drugo!

Svršetak vremena milosti za svet 22 oktobra 2022 godine, nakon čega će odpočeti izlivanje sedam poslednjih zala

Pazi sta si rekao! Prorekao si po sistemu EGW "zatvorena vrata". Osim toga "izlivanje poslednjih zala", pa ako se tog datuma nista ne desi, nemoj posle da govoris da te nismo upozorili da su ti dani na forumu odbrojani i da ce te svi okarakterisati kao "laznog proroka", iako jesi lazan prorok jer si rekao da je Bog "uklonio Slapa sa foruma" pa si se zeznuo, evo ga pise najnormalnije!

I to je samo jedan primer da ne navodim ostale. Kako te nije sramota da se i dalje nazivas "Bozjim prorokom" i lazes ljude, ja stavarno ne znam! Bice da si ti licemeran ili nesto jos gore!
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Zar tebe nije briga sto pedofili u tvojoj crkvi zlostavljaju decu i to 5 puta vise nego kod nas? Statistike ne lazu! Zar tebe nije briga sto tvoja crkva dozvoljava abortus "ubijanje nerodjenog deteta" i zar te ne dotice to sto vidis da tvoji neprestano napadaju nas a o svojim gresima cute???



Kakav si ti svestenik Marko kad samo nas napadas a o vasim gresima cutis? Zar nije duznost svestenika da prvo ocisti u svojoj kuci odnosno da se pobrine za svoje stado?

Postovanje brate Mire,
Drago mije da si se javio, pogotovo posle ovih zalosnih izvestaja.
Slazem se da mi treba da vodimo racuna o sebi i o svojim vernicima, i to mi i radimo.

Medjutim, Mire, ovde nije rec o Adventistima, koje vi mrzite i nazivate satanistimsa, nego je rec o vam, vasoj crkvi i vasim svestenicima i biskupima. Imasli ista o tim izvestajima da kazes ili ne?

Spomenuo si da je kod aventist PET PUTA GORE. Steta, nisi se sporazumeo sa Salpom kako cete lagati, jer on je rako samo 2-3 puta, a ti si mnogo darezljiviji. U lazi su krtatke noge.

Da su izvestaji o zlostavljanju koja vrse svetenici, samo price, moglibismo ih odbaciti kao neistinite. Medjutim, vodjeni su i danas se vode mnogi suski procesi i
biskupije su pristale da izdaju bilione dolara za ostetu zlostavljanih.
Pa kad je to zaista tako, ajde kazi nam sta ti mislis o tom problemu, a ostavi adventiste o njima neprestano govorit.
Mi jesmo znacajni u svetu, ali ne mislim da smo bas toliko koliko nam vi posvecujete paznje.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Spomenuo si da je kod aventist PET PUTA GORE. Steta, nisi se sporazumeo sa Salpom kako cete lagati, jer on je rako samo 2-3 puta, a ti si mnogo darezljiviji. U lazi su krtatke noge.

Nije mire daleko od točne brojke. Na primjer, u Australiji Adventisti 4,87 puta više seksualno zlostavljaju maloljetnike od svih ostalih. :) Vidiš, tu ti je mirinih 5 puta više.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Postovanje brate Mire,
Drago mije da si se javio, pogotovo posle ovih zalosnih izvestaja.
Slazem se da mi treba da vodimo racuna o sebi i o svojim vernicima, i to mi i radimo.

Videli smo kako vodite racuna o svojim vernicima. Ti kao Pastor ni reci osude nisi uputio svojim ovcama (bolje reci vukovima u jagnjecoj kozi) kada lazu, ali si zato nama darezljiv, toliko da nas nazivas "bludnicima, homoseksualcima, lezbejkama i paganima.." navodjenjem Rivere za kog si i sam potvrdio da je "lazov".

Medjutim, Mire, ovde nije rec o Adventistima, koje vi mrzite i nazivate satanistimsa, nego je rec o vama, vasoj crkvi i vasim svestenicima i biskupima. Imasli ista o tim izvestajima da kazes ili ne?

Kazi mi gde je tu reciprocitet? Zasto ja da pricam o gresima svoje crkve a ti da cutis o gresima svoje? Hoces da se "nasladjujes"?

To zadovoljstvo ti necu pruziti!

Spomenuo si da je kod aventista PET PUTA GORE. Steta, nisi se sporazumeo sa Salpom kako cete lagati, jer on je rako samo 2-3 puta, a ti si mnogo darezljiviji. U lazi su krtatke noge

Necemo "cepidlaciti", da vise zlostavljaca ima kod vas adventista po statistici ima. A ko ovde laze videli smo..

biskupije su pristale da izdaju bilione dolara za ostetu zlostavljanih.

A kome ste se vi izvinuli ili dali odstetu? Pa zlostavljaca je kod vas adventista vise nego kod nas? Cak prikrivate takve a onda smo mi na udaru, kad mediji naduvaju stvar. A vama se i ne bave, jer ste mali, a to koristite!

Inace pedofilija je rasprostranjena bolest ne samo medju vernicima nego i medju obicnim ljudima. Dok,vi krijete da ste nam vi protestanti i doneli te vrednosti (bolesti) svojim zakonima o "seksualnoj slobodi" tj. niste se zaustavili na "verskoj slobodi" nego ste otisli i korak dalje omogucavajuci i bolesnicima da uzivaju slobode. Tako se priprema i zakon kojim ce se legalizovati pedofilija, a vec je promenjen naziv LGBT u LGPBT. Daklez oni su vec i pedofiliju proglasili normalnom.

Evo:

comment_r8MDTxL69jDFpgcb3vIwGkVidtLvrgm5.jpg


Pa kad je to zaista tako, ajde kazi nam sta ti mislis o tom problemu, a ostavi adventiste o njima neprestano govorit.

To bi ti voleleo da vi pljujete po nama a mi da cutimo!

Nije mire daleko od točne brojke. Na primjer, u Australiji Adventisti 4,87 puta više seksualno zlostavljaju maloljetnike od svih ostalih. :) Vidiš, tu ti je mirinih 5 puta više.

Pa znam da sam blizu brojke, ali sam rekao od prilike, a ovaj cepidlaci.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
ali si zato nama darezljiv, toliko da nas nazivas "bludnicima, homoseksualcima, lezbejkama i paganima.." navodjenjem Rivere za kog si i sam potvrdio da je "lazov".[/QUOTE]

More, zao mi je, ali nisi izneo istinu. Ja vas nikad nisma nazvao bludnicima, homoseksualcima, lezbejkama ni paganima. To si ti izmislio!


Necemo "cepidlaciti", da vise zlostavljaca ima kod vas adventista po statistici ima.[/QUOTE]
Mire, ja sam nekoliko puta naglasi, da ni Adventisti nisu sveci i da se i medju nama moze naci po nekli Juda.
Medjutim ne mozes ti oprati se tudjom prljavom vodom, potrenbna je cista voda.
Zasto nam nista ne kaze o izvestaju tvojih svestenika i o njihovim nasiljima?


A kome ste se vi izvinuli ili dali odstetu? Pa zlostavljaca je kod vas adventista vise nego kod nas?[/QUOTE]
To su ciste lazi! Ali i da nisu, zar mislis time da opravdas svoje svetenike presupnike?
Ako se takav pojavi u nasoj sredini, biva iskljucen iz crkve.

A koji svestenik ili vernik je bio iskljucen zbog toga u tvojoj crkvi? Nijedan! Tu ti je kljucna razlika. U ostalom ti dobro poznajes adventiste I katolike, pa znas kolika je razlika.

Ovde decenijam bruji javnost, kada se obelodane prestupi jednog svetenika, Biskup ga premedti u drugu parohiju.
Kada budete iskljucivali prestupnike, svestenike i vernike iz vase crkve, onda ces moci reci nesta i o drugima, a dotle pokri se po glavi i cuti, jer i onako niko od vas jos nije sklupio snagu da bilo sta kaze u obrsni o tolikim zloupotreba polozaja u crkvi.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
More, zao mi je, ali nisi izneo istinu. Ja vas nikad nisma nazvao bludnicima, homoseksualcima, lezbejkama ni paganima. To si ti izmislio!

Jok nisi! Samo si navodio Riveru koji je to rekao!

Mire, ja sam nekoliko puta naglasi, da ni Adventisti nisu sveci i da se i medju nama moze naci po nekli Juda.
Medjutim ne mozes ti oprati se tudjom prljavom vodom, potrenbna je cista voda.

Ne mozes se ni ti oprati tudjom prljavom vodom a to radis!

Zasto nam nista ne kaze o izvestaju tvojih svestenika i o njihovim nasiljima?

Gde je tu "reciprocitet" ja da govorim o prljavstinama koje cine moji svestenici a ti da cutis o svojim?

To su ciste lazi! Ali i da nisu, zar mislis time da opravdas svoje svetenike presupnike?

Nisu lazi!

A zar ti mislis da ces iznosenjem nasih prljavstina oprati svoje?

Ako se takav pojavi u nasoj sredini, biva iskljucen iz crkve.

To nije istina, zaboravljas da sam ja u vasoj crkvi od malih nogu i da znam sve sta radite. To o iskljucenju se uopste ne primenjuje! Ni nad obicnim vernicima a kamoli vodjama! A dokaz je kako ti kao Pastor cutis Tripu Laodikeji i Kainosu koji su sve samo ne adventisti i koji zasluzuju iskljucenje!

A koji svestenik ili vernik je bio iskljucen zbog toga u tvojoj crkvi? Nijedan! Tu ti je kljucna razlika.

Koji Pastor je iskljucen kod vas zbog takvih stvari? NIJEDAN!

Cak takve opet postavite da rade sa mladima, iako su dokazani zlostavljavci. Kao "pokajali su se" !

U ostalom ti dobro poznajes adventiste I katolike, pa znas kolika je razlika.

Znam itekako od malih nogu sam u vasoj crkvi!

Ovde decenijam bruji javnost, kada se obelodane prestupi jednog svetenika, Biskup ga premedti u drugu parohiju

Haha, koga ti farbas ovde? :)

Pa kad se kod vasih Pastora obelodani kradja ili ma sta drugo pa izadje na svetlo dana, onda ga takodje premestite u drugi grad ili drugo mesto. Iskljucuju se samo ako se suprotstave organizaciji, ali ako mozete da ga prikrijete to radite da ne bi pala ljaga na celu crkvu! I sad se ti ovde pravis nevest kao da to ne znas!

A opet zaboravljas da ja znam sve sta radite, i o tome pisu cak i vase novine! Svi znaju i nije tajna. Ali ja nisam pokvaren kao vi da uzmem i to djubre postavim ovde. To ljudi sami mogu pronaci, a tvoji vernici najbolje znaju sta radite i nista vam zato i ne veruju!

Marko, ja znam da ti nisi los, a ovo sto radis, radis zbog crkve, ja te razumem. Zato te i pozivam jos jednom, ogradi se od njih i osudi ih, tada ces imati kredibilitet da pises s nama o teologiji, ovako ne.

Shvati jednom da ovo sto oni rade nije nacin, i da cineci isto, sam sebe blatis i crkvu takodje. Oni nisu na strani tvoje crkve, oni je blate..

Pogledaj Jovana, mi se ne slazemo teoloski, ali je sasvim druga prica s njim..

Za tvoje dobro ti ovo kazem.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Pa kad se kod vasih Pastora obelodani kradja ili ma sta drugo pa izadje na svetlo dana, onda ga takodje premestite u drugi grad ili drugo mesto. Iskljucuju se samo ako se suprotstave organizaciji, ali ako mozete da ga prikrijete to radite da ne bi pala ljaga na celu crkvu! I sad se ti ovde pravis nevest kao da to ne znas!

Jedini razlog za isključenje, tačnije "isključenje" iz "remnant" je bio i ostao ne poštovanje doktrine "nezabludive" Ellen Gould White. Pa čak ni tada ne isključuju automatski, nego prvo pokušavaju sa kaznama, premeštanjima, izolacijom, ostrakizmom, igrajući na kartu "savesti" i straha od "istražnog postupka. Potpuno isključenje ide tek ako se ove metode ne pokažu uspešnim.
Takođe, ni napuštanje nije baš tako lako moguće, jer kao i sve takve "zajednice" i SDA ne pušta svoje žrtve. Naravno one koji bi da napuste, ne proganja uprava ili "elders" nego za to spremni akoiliti. ide se na vređanja, pretnje telefonom i konstantno udaranje na strah od Boga. Ukoliko se onaj koji je napustio SDA vrati svojoj prvobitnoj verskoj zajednici (Crkvi) slede klasične optužbe za laganje, isti se naziva sotonom i tome slično.

Znajući sve ovo, neverujem, da su i Petrović i Bogdanović (Prosvetitelj) izbačeni iz SDA, još manje da su je napustili. U oba slučaja bi napadali doktrine SDA, i razotkrivali je, a oni to ne rade. Dakle, ova dvojica su i dalje adventisti, tačnije EGWisti.

Što se tiče slučajeva zlostavljanja, ili bilo kog drugog kršenja ljudskih i Božijih zakona, podaci o tome se veoma teško nalaze, uprkos činjenici da smo u vremenu opšte dominacije Interneta i sveprisutnog google-a. Naime, "remnant!" je isuviše bogat da bi dozvolio da takvi podaci dospeju u javnost, radi na svom propagiranju, o čemu govori i činjenica da kada se otkucaju pojmovi iz Biblije, google na vrhu liste postavi stranice Mileritskog smeća, SDA i JW, bez obzira na jezik pretrage. Čitavi timovi advokata rade na odbrani korporacije, pa se skandali ne pojavljuju u javnosti, tj vešto su sakriveni. Ono što je licemerno je činjenica da se u medijima naglašavaju "skandali" u Crkvi, dok se isto to ne vidi kod manjih "zajednica" i isti se tretiraju kao sporadični slučajevi, dok je u slučaju Crkve svaki takav događaj predstavljen kao delo opšte zavere i kojekakvih lobija. Razlog za ovo ponašanje medija nalazi se u protestantskom animozitetu prema Crkvi, tako urođenom u SAD, čiji mediji naravno dominiraju.

Kad si već pomenuo pedofiliju, ona je kao i sve bolesti raširena u svim porama društva, i "rainbow" internacionala uveliko radi na tome da se ona dekriminalizuje, posebno uzevši u obzir da je ista deo "kulture" miljenika modernog sveta (Aiša, dečiji brakovi, tj brakovi kod kojih je muški partner decenijama stariji od "supruge"). Uz to niko ne obraća pažnju na činjenicu da su u najvećem broju slučajeva pedofilije u pitanju homoseksualni napadi. To se zbog Političke Korektnosti krije. Da ne govorim o tome da Pedofilija deli koren sa vulgarnim nazivom za homoseksualca.

Zašto se ovakvi slučajevi naglašavaju kada se radi o Crkvi? Iz dva osnovna razloga: 1. Moralno unižavanje Crkve. 2. Dozvoljavanje seksualnim devijantima da "rainbow" uju Crkvu i time rušenje svih ograničenja seksualnih sloboda. Nakon toga sledilo bi dekriminalizovanje pedofilije, incesta, zoofilije, nekrofilije.... u čemu bi se država pitala tek toliko da pruži jeftine i dostupne abortuse za one slučajeve u kojima je moguće začeće i naravno da kontroliše da je do odnosa došlo uz "mutual consent" (ovo posebno u slučajevima hetero seksualnog odnosa, jer danas je moguće biti optužen za silovanje iako silovanja i nije bilo) što se već uveliko koristi u Luteranski većinskoj Švedskoj u vidu pisanog pristanka.

Ko stoji iza ovoga? Satana koji je preko svih izama čoveka ubedio da je bog i da mu je sve dozvoljeno. Kako na ovo reaguju "hrišćani" čekaoci Shbata? Napadima na Crkvu, i ponavljanjem papagajskim ponavljanjem i insistiranjem na njihovom tumačenju dekaloga, misleći naivno da je sve što treba da urade lešinjarenje po drugim zajednicama i čekanje na konačan kraj svega, kada će po njihovom ubeđenju ljudi dobiti večni život u "zdravom" telu.

Zato se između ostalog oni i ne nalaze na listi za "naglašavanje" skandala. Jednostavno obostrana korist.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Krasno. Egzaktne brojke i činjenice proglašavaš lažima, a pod istinu podmećeš Alberta Riveru.

Tu je i Hixslop. Ako ti do sada nije bilo jasno, mada znam da jeste, adventisti su poznati kao alergični na egzaktne argumente. Tačnije egzaktne nauke im baš nisu po volji. Matematika, Astronomija, Fizika i Hemija, Biologija.... no oni tu ne staju tu je i istorija, geografija, i ostale naučne oblasti.

Naravno, ovo ne znači da oni ipso facto izbegavaju ove oblasti, nee, to nikako. Koriste ih oni i to u velikim količinama, princip je jednostavan: "Ima li šta antikatoličko u tome? Ima! E onda je to istina i potvrdđuje "biblijsko" otkrovenje Ellen Gould White. Nema antikatoiičkog elementa? LAAAŽ.... "

Na ovaj način funkcionišu "argumenti" alergičnih na argumente.

Iznesi im citate iz Biblije koji njihove "argumente" dovode u rasulo, sledi odgovor u vidu "Tipologija, vi ste formalisti...." I posle se neko čudi na korišćenje Rivere, Hixslopa, i ostalih u "argumentaciji" sledbenika "malog svetla".... nema razloga čuđenju. Što bi rekli zemljaci njihove osnivačice takav im je mindset.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Zar tebe nije briga sto pedofili u tvojoj crkvi zlostavljaju decu i to 5 puta vise nego kod nas?

Darth, ako bi se i pojavuio nekakav manijek koji bi zlostavljao decu, Crkva bi ga odmah iskljucila za takav zlocin. A Koga ste vi iskljucili za tolike prestupe?

Kakav si ti svestenik Marko kad samo nas napadas a o vasim gresima cutis? [/QUOTE]

Darth ja nikaoga ne napadam. Pre svega pozvao sam vas da promenimo nacin diskusije jer ovo ne lici na hriscanske razgovore nego na kafanske. Medjutim, vi ste odbili da mi se priduzite, cak i kad ste se pojavili na temama koje sam otvorio. doneli ste svoje djubre na njih, jer ne zelite promenu.
Drugo, sve sto sa prilozio, nisu moje izjave, nego izjave vasih dusebriznika.

Jesi li procita Papinu izjavu kako svestenici zlostavljaju casne sestre. To nisma ja izmislio, jer toliko i nisam sposoban da tako nesta izmislim, to je pred javnosti izjavio poglavar tvoje crkve. Pa neces valjda mene okriviti i za to.

Moze biti samo jedno, da ti njega podrzavas, nista drugo![/QUOTE]

KOGA? Papu podrzavam?
 
Natrag
Top