Religijske vesti ( vesti vezane za religiju )

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Свети Синод Бугарске Цркве: Против саслуживања и самољења с Папом

5. Април 2019 - 14:53
ff_3.jpg
Свети Синод Свете Бугарске Цркве размотрио је 3. априла 2019. године нацрт програма боравка папе Фрање у Бугарској у мају месецу и тим поводом донео је одлуку у којој се истиче да не може доћи у питање саслуживање или самољење с папом Фрањом, које је строго забрањено свештеним канонима Цркве. Према изјави објављеној на званичном сајту, архијереји су одлучили да писмено обавесте апостолског нунција у Бугарској и истакли да су позив за посету Папи овој земљи упутиле државне власти, и да ће сва збивања везана за Папину посету координисати те власти. Додуше, Његова Светост патријарх Неофит и чланови Светог Синода спремни су да приме Папу у Патријаршији 5. маја 2019. године.
Према програму посете, предвиђена је „приватна молитва пред престолом Светих Ћирила и Методија у патријарашкој Саборној цркви Светог Александра Невског“, мада је Синод изјавио да је посета овој патријаршијској катедрали, „могућа, али желимо нагласити да је за нас неприхватив било који облик заједничког богослужења или молитве, као ни облачење богослужбених одежди, пошто свети канони то не дозвољавају“. Штавише, ни патријаршијски хор неће пропратити такву посету.
„Немогуће је учешће неког представника Бугарске Цркве у било ком другом догађају наведеном у нацрту програма“, истиче се у саопштењу. Међутим, програм посете предвиђа, између осталог, и „молитву за мир са бугарским представницима разних верских конфесија и религија на Тргу независност.“
Штавише, Свети Синод не дозвољава ни да ђакон Иван Иванов буде тумач током Папине посете Бугарској, осим за време посете Светом Синоду и Катедрали Светог Александра Невског.
Izvor: Zvanična stranica SPC.

Zar neće sa svojom braćom katolicima?

Farsa od jedinstva.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Nikada EGWisti neće biti progonjeni. Prvo jer ne ispovedaju veru u Hrista, a drugo jer imaju novac, i njemu se klanjaju, jer su korporacija, a moderni svet poštuje korporacije. Ujedno njihov "Isus" nije smetnja zamotanima, niti neo marksisitima od kojih ovi poslednji padaju u sevdah na pomen "zdrave hrane". Da ne govorim o najvažnijoj činjenici, oni, EGWisti svoju "veru" ne šire među onima koji Hrista ne primiše, nego lešinarenjem među onima koji Hrista imaju.


Evo mene Darthu. Znam da sa velikim intersovanjem cekas moj odgovor.
Prvo, predlazem FORUMI da unapredimo Dartha: Posto je on izmislio imenicu EGWjtisti, prdlazem da ga nagradimio tim imenom.
Odsda da ga sa velikim postovanjem svi zoveo DARTHSHONE EGWAJTISTA.
Darth, znamo mi da ces mi biti zahvalan za ovo unapredjenje, ali nije obavezno da to oglasis u javnosti.


Ovo jedino zna prorok DarthShone EGWajtista ko ispoveda veru u Hrista. On jednino ne zna imali on veru u Hrista ili je nikad nije ni imao.

"imaju novas i njemu se klanjaju".
Darth, pokusaj da to uporedis sa bogatstvom Vatiksana pa nam kazi ko je na vagi prevagnuo?
"Njihov Isus nije smetnja zamotanima."
Nas Isus nikome nije smetnja, jer je zivot svoj dao da spase ljude, a ne da im bude smetnja.

oni, svoju "veru" ne šire među onima koji Hrista ne primiše, nego lešinarenjem među onima koji Hrista imaju."
Kada bi ti imao Hrista, ponasao bi se kao sto se On ponasao.

Ali nije na odmet da znas
112506
www.adventiststatistics.org
It is reported that today over 25 million people worship weekly in Seventh-day Adventist churches worldwide. The church operates in 202 out of 230 countries and areas recognized by the United Nations, making it "probably the most widespread Protestant denomination".
Congregations: 86,576 churches, 71,758 com...
Other name(s): Adventist church, SDA (informal)
Prevod: Izvestaj glai da danas ima preko 25 miliona onih koji slave Bioga u Subiotu u celom svetu.
Crkva deluje u 202 od 230 zemalja u svetu.
Ima 86,576 crkava i 71,758 grupa.
Vidis EGWajtista da Crkva ne lesinaria kao sto si se ti izrazio samo medju hriscanima, nego deluje o 202 zemlje u svetu.
Misionari Adventisticke crkve nalaze se skoro u svim zamljama.


Da pomognemo brato Darthu WGWajtisti, evo dokaza kako Adventisti veruju u Hrista:

Hristov život, smrt i vaskrsenje
U Hristovom životu savršene poslušnosti Božjoj volji, u Njegovoj patnji, smrti i vaskrsenju Bog je dao jedino sredstvo pomirenja za ljudski greh, tako da oni koji verom prihvate ovo pomirenje mogu imati večni život, a celokupno stvaranje može bolje razumeti Tvorčevu bezgraničnu i svetu ljubav. Ovo savršeno pomirenje opravdava pravedost Božjeg zakona i milostivost Njegovog karaktera; jer ovo dvoje osuđuju naš greh i daju nam oproštenje. Hristova smrt je zamena i otkupljenje koje vrši pomirenje i preobražaj. Hristovo vaskrsenje objavljuje Božju pobedu nad silama zla, a onima koji prihvataju pomirenje daje čvrsto obećanje o konačnoj pobedi nad grehom i smrću. Ono objavljuje dostojanstvo Gospoda Isusa Hrista pred kojim će se saviti svako koleno na Nebu i na Zemlji.

Iskustvo spasenja
U beskrajnoj ljubavi i milosti Bog je učinio Hrista, koji nije znao za greh, grehom za nas, tako da u Njemu možemo biti učinjeni Božjom pravdom. Vođeni Svetim Duhom mi osećamo svoju potrebu, priznajemo svoju grešnost, kajemo se zbog svojih prestupa, i upražnjavamo veru u Isusa kao Gospoda i Hrista, kao Zamene i Primera. Ova vera koja prima spasenje dolazi preko božanske sile Reči i dar je Božje milosti. Kroz Hrista mi smo opravdani, usvojeni kao Božji sinovi i kćeri i oslobođeni od vlasti greha. Nanovo smo rođeni i posvećeni Duhom; Duh obnavlja naše umove, upisuje Božji zakon ljubavi u naša srca i mi dobijamo silu da živimo svetim životom. Time što ostajemo u Njemu, postajemo sudeonici u božanskoj prirodi i imamo jemstvo spasenja sada i na sudu.



Brate Darth EGWajtista, hvala ti na bratskoj saradnji.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Kurgaš: Vlast pokušava da zavadi narod preko krstionice

Članovi Organizacionog odbora građanskih protesta u Podgorici posjetili vjernike i građane koji čuvaju objekat

Vjernici i građani nastavili su proteklih dana da 24-satnim prisustvom u manastiru Svetog Arghangela Mihaila na Prevlaci kod Tivta, brane krstionicu nazvanu “Suza Njegoševa”, a koju država namjerava da sruši kao nelegalno podignuti objekat.


Okupljeni vjernici i sveštenstvo već su u noći 1. na 2. april spriječili pokušaj velikih snaga crnogorske policije da zauzmu krstionicu i prije zakazanog termina za njeno rušenje koje je Građevinska inspekcija utvrdila za 2. april u devet časova.


Zbog toga je advokat Mitropolije crnogorsko-primorske Dejan Vukšić podnio krivilnu prijavu prortiv N.N. lica iz Odjeljenja bezbjednosti Tivat i Centra bezbjednosti Herceg Novi, smatrajući da su oni počinili krivično djelo “nesavjestan rad u slučbi” jer su i prije nego što je Građevinska inspekcija uopšte i pokušala da u djelo sprovede riješenje o rušenju krstionice, policajci u noćnoj akciji probali da upadnu na terotoriju manastira i zauzmu taj objekat.

Više stotina vjernika iz svih gradova Boke sinoć je prisustvovalo svenoćnom bdeniju i svetoj liturgiji u krstionici. U prisustvu episkopa dioklijskog Metodija liturgiju su služili iguman manastira Reževići Hrizostom i iguman manastira Svetog Arhangela Mihaila Benedikt sa sveštenstvom.


Za brojne vjernike izveden je i prigodan kulturno-muzički program u kome su nastupili narodni pjesnik Slavko Perošević, guslari i pjevači. Ljudima koji brane krstionicu podrška stiže sa mnogih strana, pa su im tako potporu javno iskazali najbolji crnogorski kik-bokser Ivan Strugar i poznati bokser Nikola Sjekloća, a u nedjelju Prevlaku i okupljene građane u manastiru, pohodili su i članovi Organizacionog odbora građanskog protesta “97.000 – Odupri se”, građanski aktivisti Mirsad Kurgaš i Demir Hodžić.

Vijesti
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.277
A što onda kukate ako ste stradali za Hrista? Znači da niste stradali za Njega. Kukanjava za Jasenovcom,
Koja glupost reci "kukate", pa i Apostoli su se zalili vlastima da su "nepravedno gonjeni" pa ispade po tebi da ni oni nisu stradali za Hrista jer su se zalili!

Ti uvek sam sebe pokopas, ne moram ja!

Koji si ti cirkus!

Ko kaže da nismo, pa jesmo prognani i ubijanji, to je vaša povijest

Ma jel? Kada ste bili progonjeni i ko vas je progonio? Kitis se tudjim perjem jel? A te iste si nazivao "babiloncima"!!!

Razlog zasto mi stradamo a vi ne je zato sto ste "od ovoga sveta"! Niste od Boga!

I bas to sto uzivas u rusenju nasih svetinja i proganjanju dokazuje na cijoj si strani!
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Koja glupost reci "kukate", pa i Apostoli su se zalili vlastima da su "nepravedno gonjeni" pa ispade po tebi da ni oni nisu stradali za Hrista jer su se zalili!

Ti Bibliju upotrebljavaš kao i kušač, zato ja branim svoje Bibljom koje osporava tvoje navode iz izvrnutog stiha kojeg spominješ.

Dobiše apostoli batine i bilo im je drago što su bar malo istrpili muku kao Isus.

Ti uvek sam sebe pokopas, ne moram ja!

:beee:

Koji si ti cirkus!

:mig:
Ma jel? Kada ste bili progonjeni i ko vas je progonio?

To sam već spomenuo.

Kitis se tudjim perjem jel?

Šta imam od vas da se kitim, progonili ste svakog ko je drugačije mislio pa vam je Bog to vratio i zato kukate jer stradate zbog gordosti i ponositosti, a ne zbog Hrista.

Razlog zasto mi stradamo a vi ne je zato sto ste "od ovoga sveta"! Niste od Boga!

Pa stradaju svi danas i muslimani i Indusi i plemena u Africi i ateisti.

U jakog arg. mi stradamo, a ovamo kukaju.

I bas to sto uzivas u rusenju nasih svetinja i proganjanju dokazuje na cijoj si strani!

To moraš da kažeš pošto sam Biblijom dokazao da vam Bog ruši hramove jer ih obožavate kao što je radio Jevrejima.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Razlog zasto mi stradamo a vi ne je zato sto ste "od ovoga sveta"! Niste od Boga!

I bas to sto uzivas u rusenju nasih svetinja i proganjanju dokazuje na cijoj si strani!

Baš tako. Na nesreću adventista i džehovaca (malim slovom) imam kontakata sa protestantima, čak i New Born, i ni jedan, slovima ni jedan jedini se ne sveti na progon Hrišćana, da ne govorim o tome ta sve ovo što se širom planete dešava sa vernicima Hristovim koristi da bi svoju doktrinu pokazao ispravnom. Ali, ove dve grupacije samo čekaju neku nesreću, neku krizu, bilo šta da bi to iskoristili u korist svoje "vere". Mentalitet skavendžera - lešinara, i to ne onih iz ptičjeg sveta, ne ,nego iz sveta sisara, iz roda kanida, neprijatelja lavova. Ako ne znaš, a siguran sam da znaš, te se životinje oglašavaju zvucima koji podsećaju na podrugljivo cerekanje.

No da se vratimo mi na temu, ako je to na forumu gde su oni, ikako moguće.

Pre nekoliko dana objavljen je rad čiji autor tvrdi da je pronašao dokaz da je ljudima religioznost u genima, tj da je kako se on izrazio vera "hardwired" u ljudskom mozgu i da je to i jedan od razloga zašto je biće koje niti ima fizičku snagu, niti brzinu u poređenju sa životinjama uopšte tu gde jeste. Koristeći tehnološki izraz "hardwired" implicirao je da je neko to usadio u ljudski genom u onaj deo koda zadužen za oblikovanje mozga. Uostalom evo videa u kome je ovo pojašnjeno:


kao i ovo

 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Nova afera potresa KC, radi se o mjestu Čitluk u Bosni, ostalo pogledati u Dnevnom avazu.
 
Natrag
Top