Religijske vesti ( vesti vezane za religiju )

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
To je Mire integralni ekumenizam, gde su vernici SVIH crkava pripadnici te nevidljive crkve o kojoj ti govoris.
Zasto onda pisete protiv Adventista i Jehovinih svedoka?

Ne postoji Mire nikakva nevidljiva univerzalna nebeska crkva u kojoj su svi koji veruju u Hrista
Po bibliji postoji jedna Bozja crkva koja ima istinu, i postoje oni koji nisu deo te crkve ali zive krajnje Bogougodno po svetlosti koju imaju u tom trenutku zbog okolnosti da ne mogu da prime vise, ali kada bi im Bog otkrio punu svetlost da bi je oni rado prihvatili.
Tim ljudima ce Bog suditi po savesti i iskrenosti da svetlost koju imaju potpuno iskustveno primene u licnom zivotu.

Na zemlji postoji jedna Bozja crkva kroz koju on deluje na objavi istine.

Ta biblijska istina je sasvim jednostavna da je moze razumeti i malo dete, samo ako otvori um i srce za Bozji glas i uticaj.
Zato danas imamo mnostvo crkava na svetu - jer ljudi ne zele Bozju rec, vec svoju, i sve crkve se zasnivaju i osnovane su na ljudskim teorijama.
Jedino se Bozja crkva osnovana na Bozjoj reci koju je on sam ustanovio u njoj.
To je Adventisticka crkva, i ne postoji druga.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.283
To je Mire integralni ekumenizam, gde su vernici SVIH crkava pripadnici te nevidljive crkve o kojoj ti govoris.
Zasto onda pisete protiv Adventista i Jehovinih svedoka?

Ne postoji Mire nikakva nevidljiva univerzalna nebeska crkva u kojoj su svi koji veruju u Hrista
Po bibliji postoji jedna Bozja crkva koja ima istinu, i postoje oni koji nisu deo te crkve ali zive krajnje Bogougodno po svetlosti koju imaju u tom trenutku zbog okolnosti da ne mogu da prime vise, ali kada bi im Bog otkrio punu svetlost da bi je oni rado prihvatili.
Tim ljudima ce Bog suditi po savesti i iskrenosti da svetlost koju imaju potpuno iskustveno primene u licnom zivotu.

Na zemlji postoji jedna Bozja crkva kroz koju on deluje na objavi istine.

Ta biblijska istina je sasvim jednostavna da je moze razumeti i malo dete, samo ako otvori um i srce za Bozji glas i uticaj.
Zato danas imamo mnostvo crkava na svetu - jer ljudi ne zele Bozju rec, vec svoju, i sve crkve se zasnivaju i osnovane su na ljudskim teorijama.
Jedino se Bozja crkva osnovana na Bozjoj reci koju je on sam ustanovio u njoj.
To je Adventisticka crkva, i ne postoji druga.

To sto si gore rekao ja isto kazem, postoji prava fizicka crkva, ali postoji i "nevidljiva Hristova crkva" tj. ono sto je Hristos izjavio: "gde su dva ili tri sabrana u moje ime, onde sam ja medju njima"..

Sada ide pitanje zasto im Bog ne otkrije "punu istinu"???

Zasto ljudi zive i nikada ne postanu adventisti a zive krajnje Bogougodno ceo svoj zivot i clanovi su drugih crkava???

Odgovor: nista od onoga oko cega se mi ovde sporimo "dani za svetkovanje, stanje smrti, ikone itd.. " nije Bogu bitno niti je presudno za spasenje, vec Bogougodan zivot i drzanje Hristovih zapovesti "ne 10 zap. vec Hristove zapovesti" i to imaju sve crkve kao merilo vernosti pa i adventisti...

Tvrdnje tipa "mi imamo svu istinu" a "oni zive po datoj svetlosti" znacilo bi da ih Bog "drzi u neznanju", takodje to bi znacilo da ih drzi "podalje od svoje crkve" i na kraju to bi znacilo da su oni "uskraceni za druzenje sa vernima" a samim tim gube i "podrsku, ohrabrenje i pouku" sto narusava i kvalitet njihove vere..

Ovo sve pokazuje, da nas sukob nije i Hristov sukob , da nasa rasprava nije i Hristova, da nasa istina , nije i Hristova!

On ima ljude koje priznaje, koji zive Bogougodno u drugim zajednicama "i nista im vise nije potrebno za spasenje, od onog sto vec imaju"!

Zato sam i rekao, identifikovati svoju crkvu sa Hristom u bukvalnom smislu i govoriti da je napad na nju i napad na Hrista, je suludo!

NIKO NE NAPADA HRISTA KAD KRITIKUJE VASU CRKVU, I VI NE BRANITE HRISTA KAD BRANITE SVOJU CRKVU!
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Adventisticka crkva je jedina i prava Bozja crkva, ali ima iskrenih vernika i u drugim crkvama, koji zive po svertlosti koju imaju.
To su oni koji ne znaju za nesto bolje, ali da kada bi im Bog otkrio puninu svetlosti - oni bi je rado prihvatili.
Koliki je taj broj - to zna samo Bog.

Bog ne moze priznati za svoje one koji znaju istinu, ili su imali priliku da je upoznaju - ali biraju neki laksi put jer nisu spremni da ispune biblijske kriterijume spasenja. vec odbijaju istinu.

U tom smislu postoji samo dve grupe Hriscana.
Oni koji cine jedinu istinitu Bozju crkvu, i oni koji nisu deo te crkve, i nemaju puninu svetlosti istine, ali zive iskreno i predano po svetlosti koju imaju.

Treca grupa koja odbija istinu i bira laksi put - to su Hriscani samo po imenu, koje Hriscanstvo u sustini ne interesuje, i oni su u crkvama iz ko zna kojih sebi poznatih razloga.

Iskreno receno, ja sam obilazio neke od protestantskih crkava i nisam tamo video iskreno obracenih vernika.
Uglavnom se u tim crkvama tavori u formalizmu, i cak sta vise stanje u tim crkvama je vrlo lose.

Mogu na prstima da izbrojim koliko sam ljudi sreo da su iole zagrejani za duhovne teme, i pokusavaju da zadrze bar oblicje poboznosti.

O tradicionalnim crkvama da i ne govorim, jer je tu zastupljena cista forma vere.

U tom smislu ja tvrdim, da ljudi u uopste ne znaju sta znaci sluziti Bogu, i sta je sustina vere, niti imaju ziva iskustva sa Bogom, a to je upravo posledica toga - sto u tim crkvama nema sile Svetoga Duha koji pokrece, menja, i cini da rec Bozja bude ziva i plodonosna, jer se te crkve temelje na ljudskim temeljima, i tu nema blagoslova, vec samo prazna forma bez zivota.

Bog postuje slobodnu volju, pa je to razlog zasto dopusta ovakvo stanje, ali zato upotrebljava svoju crkvu da istinu nosi ljudima i poziva da je prihvate..
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.03.2010
Poruka
224
NIKO NE NAPADA HRISTA KAD KRITIKUJE VASU CRKVU, I VI NE BRANITE HRISTA KAD BRANITE SVOJU CRKVU!


Црква је, по Никејско-цариградском Символу вере, једна, света, саборна и апостолска. Она је једна, јер је један Господ Христос који је Глава Цркве, око кога се сабирају сви верни чинећи једно Тело.
 
Učlanjen(a)
06.03.2016
Poruka
175
Zohy,
Nisam siguran da sam te dobro razumeo. Da li ti hoces da kazes da ste vi katolici i pravoslavni i posle sizme 1054. godine i dalje jedna Crkva? Ako ste jedna, priznajes li ti Papu za vrhovnog poglavara te crkve i koje mesto u toj crkvi dajes srpskom pravoslavnom patirijarhu?
Teoretski bi trebalo da bude tako kako ti kazes, ali praksa daje potpuno drugaciju sliku.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.283
Adventisticka crkva je jedina i prava Bozja crkva, ali ima iskrenih vernika i u drugim crkvama, koji zive po svertlosti koju imaju.
To su oni koji ne znaju za nesto bolje, ali da kada bi im Bog otkrio puninu svetlosti - oni bi je rado prihvatili.

Koliki je taj broj - to zna samo Bog.

Ja sam pitao, ZASTO IH BOG DRZI U NEZNANJU AKO SU ISKRENI I AKO BI PRIHVATILI PUNINU ISTINE???
Nelogicno je da ''kada bi im Bog otkrio istinu , oni bi prihvatili'' a ovamo ih drzi u neznanju!
Ima li to ikakve logike? Drzati u neznanju ljude koji zele Boga i zele prihvatiti puninu istine???


Bog ne moze priznati za svoje one koji znaju istinu, ili su imali priliku da je upoznaju - ali biraju neki laksi put jer nisu spremni da ispune biblijske kriterijume spasenja. vec odbijaju istinu.

Pricas o onima KOJI SU NEISKRENI!
Mi ovde ne pricamo o ''neiskrenim'' vec o onima koji ''zele istinu i zele ispuniti kriterijume spasenja'', i NJIH BOG DRZI U NEZNANJU!
PITAM TE ZASTO???


U tom smislu postoji samo dve grupe Hriscana.
Oni koji cine jedinu istinitu Bozju crkvu, i oni koji nisu deo te crkve, i nemaju puninu svetlosti istine, ali zive iskreno i predano po svetlosti koju imaju.

Sada kazes ''ONI ZIVE ISKRENO'' a ''BIRAJU LAKSI PUT'' - sam sebi si kontradiktoran!
Onda su NEISKRENI!


Treca grupa koja odbija istinu i bira laksi put - to su Hriscani samo po imenu, koje Hriscanstvo u sustini ne interesuje, i oni su u crkvama iz ko zna kojih sebi poznatih razloga.

Mi ne pricamo o ''neiskrenima'' ves o ''iskrenim pojedincima'' koji ''zele znati i poslusati puninu istine''.
Takav sam i ja covek, i zato te pitam: ZASTO IH BOG NE POVEDE U ADVENTISTICKU CRKVU AKO JE ONA PRAVA???

Dalje sam pitao: ''zasto Bog domoroca u africi ne poveze sa verujucim adventistima u evropi, koji zive zivotom vere''?
Ako je to jedina istinita i prava crkva, ZASTO IH DRZI U NEZNANJU???

Iskreno receno, ja sam obilazio neke od protestantskih crkava i nisam tamo video iskreno obracenih vernika.
Uglavnom se u tim crkvama tavori u formalizmu, i cak sta vise stanje u tim crkvama je vrlo lose.
Pobija te i EGW koja kaze da su sve reformatorske(protestantske) crkve vodjene Duhom Bozjim, i da su i one u stvari ''Bozje''.

Tvoje licno iskustvo i tvoj sud nama nista ne znaci. Ja znam mnogo iskrenih ljudi, koji bi odbacili sve radi Hrista i prihvatili ''pravu crkvu'' kada bi im Bog otkrio..
Ipak Bog njima ne otkriva da je adventisticka crkva prava i oni su rastrkani po raznim denominacijama..

To potvrdjuje ono sto ja pricam.
Hristos uopste ne smatra da je crkvena pripadnost nesto bitno i nesto sto spasava!
On, ne vodi bitku adventista, niti se identifikuje sa pricom o ''pripadnosti'' niti poziva ljude u ''adventisticku crkvu''(nisu mu bitne dogmatske sitnice), a jedino sto mu je bitno je moralnost i ''drzanje Hristovog zakona''...
To je ono sto spasava, a ne ''crkvena pripadnost''.

Postoji jedna sveta i saborna crkva(pravoslavna), ali pripadnost toj crkvi ne spasava!

A Hristos se ne brani napadom na druge Hriscane(i zajednice) koji imaju malko drugacija gledista, vec borbom protiv satanista..

Da li ti hoces da kazes da ste vi katolici i pravoslavni i posle sizme 1054. godine i dalje jedna Crkva? Ako ste jedna, priznajes li ti Papu za vrhovnog poglavara te crkve i koje mesto u toj crkvi dajes srpskom pravoslavnom patirijarhu?
Teoretski bi trebalo da bude tako kako ti kazes, ali praksa daje potpuno drugaciju sliku.

Pre sizme 1054. godine, Papa je bio samo jedan od Patrijarha, ali je vodio vekovnu borbu da ''on bude prvi''.. Zato i njihova ekskomunikacija istocne crkve ''nije pravna'' jer je vlast bila na istoku, prema tome, postoji jedna sveta saborna i apostolska crkva a to je istocna.. Na kraju jedino njima i silazi oganj..

Ipak to je duga prica, i pokusaj protestanata , da predstave jednu ili drugu ''sektom'' , pa tvrde da ako ste se vi ''podelili'' onda se raspala i apostolska crkva, pa mi imamo pravo da formiramo ''novu crkvu''...
To su prazne price...
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
24.01.2010
Poruka
667
Papu za vrhovnog poglavara te crkve

Od 323g. do 787g. je Rim sve ukupno bio 203 godine u raskolima sa Crkvom, neki put dužim neki pak kraćim . Od petog veka je počeo da se udaljava sve više da bi se taj proces završio 1054 godine. Sve šta je ta organizacija posle toga radila pokazuje da sa Bogom i sa njegovom Crkvom nema nikakve veze. Sada, bez pokajanja bi da stvore novu vrstu svetovne unije, kao i ranijih puta praveći se da je sve bio veliki nesporazum i oni nisu odgovorni za ovo što se danas događa. Na žalost, ovaj licemerni svet upravo toj nesrećnoj organizaciji ima da zahvali što danas je takav, jer nije propovedala Hrista nego sebe. Svet poznaje deforimisanu sliku Crkve koju im je ta nesrećna organizacija predstavila i zato niko ne veruje više u Boga jer vidi samo laž i licemerje.
Tog licemerja i laži ima i kod nas. Obredni formalizam i ravnodušnost kao i prihvatanje potpuno necrkvenih tj paganskih stvari nas strašno pogađa. Potpuno nepoznavanje vere koje podtiču veseli popovi punih džepova je idealno tlo za lopove. Zato se mi borimo protiv svega toga i ne branimo grehe, nego želimo da pomognemo grešnicima. Ne osuđujemo, ali ni ne branimo. Naš najveći neprijatelj su oni koji su u našim redovima i zbog njih postojite svi vi. Grupe ljudi koji vide licemerje kod nas i beže od toga. Razumem i to, ja ostajem i borim se za Hrista boreći se protiv grha i jeresi u vlastitim redovima. Da nemamo takve "veroučitelje" i da živimo onako kako su nam preci ostavili bili bi odavno svi zajedno i jedinstveni u veri. Daće Bog da se ujedinimo, ali u Hristu a ne u ljudskim organizacijama.
 
Član
Učlanjen(a)
25.03.2010
Poruka
224
Zohy,
Nisam siguran da sam te dobro razumeo. Da li ti hoces da kazes da ste vi katolici i pravoslavni i posle sizme 1054. godine i dalje jedna Crkva? Ako ste jedna, priznajes li ti Papu za vrhovnog poglavara te crkve i koje mesto u toj crkvi dajes srpskom pravoslavnom patirijarhu?
Teoretski bi trebalo da bude tako kako ti kazes, ali praksa daje potpuno drugaciju sliku.

Цркву новог завета илити договора између Бога и људи је основао Христос, сви који су отпали од те исте Христове цркве су отишли у јерес односно одметнули се од цркве ( Христоса ), а Христос је глава цркве, на велику жалост и унутар православља се све чешће јавља отпадништво у виду екуменизма , папизма и свих осталих јереси , наш св. Јустин ћелијски је то лепо дефнисисао у својој књизи "ПРАВОСЛАВНА ЦРКВА И ЕКУМЕНИЗАМ" цитираћу део који је ваома јасан и недвосмислен.

Екуменизам је заједничко име за псевдохришћанства, за псевдоцркве Западне Европе. Њима је заједничко еванђелско име: свејерес. Ту нема битне разлике између папизма, протестантизма, екуменизма, и осталих секти, чије је име легеон. Без покајања и ступања у Истиниту Цркву Христову неприродно је и бесмислено је говорити ο неком уједињењу „цркава”, ο дијалогу љубави, ο интерцоммунио.

ПРАВОСЛАВНА ЦРКВА И ЕКУМЕНИЗАМ
Kod:
https://www.scribd.com/doc/61840775/%D0%9F-%D0%A0-%D0%90-%D0%92-%D0%9E-%D0%A1-%D0%9B-%D0%90-%D0%92-%D0%9D-%D0%90-%D0%A6-%D0%A0-%D0%9A-%D0%92-%D0%90-%D0%98-%D0%95-%D0%9A-%D0%A3-%D0%9C-%D0%95-%D0%9D-%D0%98-%D0%97-%D0%90-%D0%9C-%D0%9E-%D1%82-%D0%B0-%D1%86-%D0%88-%D1%83-%D1%81-%D1%82-%D0%B8-%D0%BD-%D0%9F-%D0%BE-%D0%BF-%D0%BE-%D0%B2-%D0%B8-%D1%9B#logout

Хоћу рећи не постоји Католичка, Протестанска, Адвентистичка ... Црква, постоји само једна, света, саборна и апостолска Црква .
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mirem nema kontradiktornosti, jer sam ja jasno opisao dve grupe, i onu trecu koju ti nazivas neiskreni.

Takodje, odgovorio sam zasto ih im Bg ne otkrije istinu, jer postuje njihovu slobodnu volju, ili ocekuje da oni sami istrazuju i otkriju istinu.
Ja znam iskustva ljudi koji su imali nesto istine, ali su istrazivali i molili se - i Bog ih je doveo u poznanje pune istine, i osvedocio ih u nju.
Crkva Bozja je takodje odgovorna za\ te ljude koji nemaju puninu istine - da te ljude pozove ( kako biblija i savetuje ), da se ljudi i crkve pozovu da izadju is stanja nznanja i neverstva, i da prihvate istinu.

Bog ce uskoro to sam uciniti, i svi ljudi ce se okupiti u ostatak koji ce docekati Hrista spreman.
To je Adeventna vest koju Bozje sluge treba zajedno sa Bogom i nebeskim andjelima da odnesu svim ljudima.
Mi smo na samom pragu tog dogadjaja.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.283
Takodje, odgovorio sam zasto ih im Bg ne otkrije istinu, jer postuje njihovu slobodnu volju, ili ocekuje da oni sami istrazuju i otkriju istinu.
Ja znam iskustva ljudi koji su imali nesto istine, ali su istrazivali i molili se - i Bog ih je doveo u poznanje pune istine, i osvedocio ih u nju..

Netacno Laodikeja jer ja sam 100% iskren i zelim Bogu sluziti a istrazujem vec godinama, evo 15 i vise godina, i nije mi otkrio da je adv. crkva jedina prava i istinita.. Situacija je suprotna...

Sta treba sad, da na samrti saznam da je ona prava i istinita crkva ili sta? Nelogicno je da Bog nekom ko toliko cezne za istinom istu uskracuje i dopusta mu da protraci svoj zivot na pogresne ideje, umesto da mu otkrije istinu i da mu on sluzi u punini sireci jevandjelje te ga upotrebi u svom delu dok je mlad..

Tu se pokazuje na mom primeru, kao i primeru drugih ljudi, da ono sto vi pricate nije istina.
Jer ja se Bogu molim svakoga dana za otkrivenje te istine, ipak on mi nije otkrio da je to adv. crkva...
 
Natrag
Top