Religijske vesti ( vesti vezane za religiju )

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Istina ti se sve vreme iznosi pa ti pokazujes neverstvo, i uzimas svoj primer neverstva kao dokaz da Adventisticka crkkva nije prava.

Statistika pokazuje da u svetu mnostvo ljudi pristupa Adventistima i osvedocava ih u istinu, ukljucujuci i moje iskustvo.

Niko ti ne brani, ostani u toj veri koju smatras ispravnom, ali se moli Bogu, jer vidim da vise verujes ljudima i ljudskim glasinama.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Istina ti se sve vreme iznosi pa ti pokazujes neverstvo, i uzimas svoj primer neverstva kao dokaz da Adventisticka crkkva nije prava.

Statistika pokazuje da u svetu mnostvo ljudi pristupa Adventistima i osvedocava ih u istinu, ukljucujuci i moje iskustvo.

Niko ti ne brani, ostani u toj veri koju smatras ispravnom, ali se moli Bogu, jer vidim da vise verujes ljudima i ljudskim glasinama.

Ne da vi niste skup Hrišćana već niste ni verujući.
Ko ima lidera masona taj nema šta o veri da govori.
Ko ima generalnu konferenciju umesto Duha Svetog davas uči taj nije Hristov.

Maričelo đes ti?
Nereče zašto vešticine plagijate oslovljavate Isusovim rečima?
Kad budeš Boga Avramovog molio i čuo glas (ne sa Oriona) koji mene vešticom oslovljava tad mi to možeš reći a ja čuh ko je tvoj duhovni lider pa ti malo savi tvoje PONOSITO koleno i pitaj i čekaj odgovor pa se potom javi i izvini a onda svedoči i ti za kim si išao. ZNAM da ni ti kao ni Lakić nećete poslušati i moleći čekati jer se plašite istine a stići će vas ne brinite.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.281
Istina ti se sve vreme iznosi pa ti pokazujes neverstvo, i uzimas svoj primer neverstva kao dokaz da Adventisticka crkkva nije prava.

Statistika pokazuje da u svetu mnostvo ljudi pristupa Adventistima i osvedocava ih u istinu, ukljucujuci i moje iskustvo.

Niko ti ne brani, ostani u toj veri koju smatras ispravnom, ali se moli Bogu, jer vidim da vise verujes ljudima i ljudskim glasinama.

''Neverstvo''?
Laodikeja, iskrenog coveka bez predrasuda i cistog srca Bog osvedocava i poziva, a neiskrenog, lazljivog , sklonog da veruje drugim ljudima pre nego Hristu, on ne poziva, jer mu srce nije pravo. Bog zna moje srce da nije takvo kakvim si ga opisao..
I jos je vise zalosno sto ti te ljude koji ''nisu pozvani u adventizam'' a zive krajnje bogougodno nazivas ''nevernicima''...
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mire, nisam napisao da si kvaran - daleko od toga, vec da postoji neverstvo u tebi, i da verujes ljudskim glasinama i dogmama, a neko i te kako moze verovati u sve to iskreno, ali nesvesno...ili pak svesno zaveden.

Ja imam rec Bozju, za svaku tacku vere cvrste biblijske dokaze, imam zajednicu sa Isusom koju odrzavam, imam osvedocenje od njega i njegovo vodstvo, i drugo mi nije potrebno.

Jos nesto, ja nigde nisam napisao "DA SU ONI KOJI NISU POZVANI U ADVENTIZAM NEVERNICI"

Zasto mi pripisujes nesto sto nisam napisao?

Ja sam napisao da postoje oni koji nisu deo Adventizma a zive krajnje Bogougodno, i iskreno i predano, po svetlosti koju imaju jer zbog razlicitih okolnosti ne znaju za nesto drugo, i to nisu nevernici - vec ljudi kojima ce Bog dati po iskrenosti da primene ono sto znaju.

Nevernici su oni koji znaju istinu ili su imali priloke da je upoznaju ali je odbijaju, jer nisu spremni da ispune biblijske kriterijume spasenja.
To su Hriscani samo po imenu, koji su u crkvi samo formalno iz samo sebi poznatih razloga, koji prodaju istinu radi sluzbe ljudima i ljudskim dogmama.

To su profili ljudi koje je Isus opisa u Jevandjelju rekavsi okupljenim ljudima koji su ga sledili: "VI NE IDETE ZAMNOM STO CUDA VIDESTE, NEGO STO JEDOSTE HLEBA I NASITISTE SE"

Dacu jedan primer jedne zene koja sebe smatra velikim Hriscaninom, i ima obicaj da ide po razlicitim protestantskim crkvama, a dolazi i u Adventisticku crkvu, i upoznata je sa Adventizmom.
Inace ova zena se deklarise kao Baptistkinja.
U nekoliko navrata sam je cuo da prica protiv Adventizma i Ellen White pojedinoj braci iz Adventisticke crkve.

Kada sam je upitao zasto prica protiv Adventizma a dolazi u Adventisticku crkvu, i jos luta po razlicitim crkvama - ona me je takoreci fizicki napala, i da nisu bila tu neka braca i sestre koji su je ukorili za ponasanje - ko zna sta bi ucinila.
Od tada - ona me stalno u prolazu gleda mrkim pogledom, kao da sam joj ucinio nesto najgore u zivotu.

Svako nek ispituje sebe da li je na pravom putu, jer ko smo mi da sami po sebi to zakljucujemo, ako nas u to ne osvedoci sam Bog.

Ja to iskustvo imam, za druge ne znam.
------------------------------------------------------------------

Taramana - promeni plocu, jer te izvitoperene i providne neistine smo vec culi.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.281
Znam ja sta si ti napisao, neko "ne zna zbog okolnosti", "iskren je" ali ipak Bog mu ne otkriva istinu, vec ga pusta da luta, pa to nikako ne stoji...

I to u vezi mene da ja verujem glasinama, dogmama, ljudima itd.. To nije istina, verujem samo Bogu! Ja Adventizam poznjem licno, cak i da nije tako Bog bi do sada trebalo da mi otkrije istinu, jer sam iskren i iskreno se drzim onoga sto imam, ali nije mi otkrio tu istinu da je adv. crkva prava....
 
Učlanjen(a)
06.03.2016
Poruka
175
Ne da vi niste skup Hrišćana već niste ni verujući.
Ko ima lidera masona taj nema šta o veri da govori.

Slazem se sa tobom Taramana, ali mi znamo koje nas lider, i to znamo da ADVENTISTI NEMAJU NISTA ZAJEDNICKOG SA MASONIM, a sto ti to me zelis da znas to je tvoj problem.
-----------------
o ima generalnu konferenciju umesto Duha Svetog davas uči taj nije Hristov.

Znaci Taramana, po tvome zakljucku SABOR CRKve je protoiv DUHA SVETOGA, Jeli tako?
Ako je tako onda ni aposltolski Sabor 50. godine, (Dela 15,) nije bio vodjen Duhom Svetima? Jeli tako?
Znavci ti odbavcuje ono sto pise: "Jer nadje za dobro Duh Sveti i mi..." Dela, 15,28,

Zao mi je Taramana, ali ta tvoja teologija, ne samo da je plitka, nego se suprotstavlja biblijdskim izjavama.,

[/QUOTE]
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Slazem se sa tobom Taramana, ali mi znamo koje nas lider, i to znamo da ADVENTISTI NEMAJU NISTA ZAJEDNICKOG SA MASONIM, a sto ti to me zelis da znas to je tvoj problem.

Nemaju ni Raselovi ništa sa masonima kao ni Mormoni tako ni Adventisti to im neko podmetnuo uniforme i smrzute ruke i nauku okultnu.Maričelo šta ima inače kod tebe? Vidim da si sklon komedijama da nisi gde u pozorištu pa nam malo prenosiš tog scenskog nastupa u vidu komičnih izjava poput ADVENTISTI NEMAJU NIŠTA ZAJEDNIČKOG SA MASONIMA :roll:

Nije svaki skup to što ti govoriš,verujući deluju po odluci Duha Svetoga a masoni po satanskoj odluci proglašavaju satanu mesijom a vešticine plagijate Isusovim rečima tako nije primereno okultne skupove porediti sa skupovima verujućih Hrišćana.
Nemoj držati otvorena vrata i prozore istovremeno jer se čuje jako lupanje otud.

Ja Adventizam poznjem licno, cak i da nije tako Bog bi do sada trebalo da mi otkrije istinu, jer sam iskren i iskreno se drzim onoga sto imam, ali nije mi otkrio tu istinu da je adv. crkva prava....

Prvo moraš bezuslovno pokoriti se duhu koji vešticu nadahnu da prepisuje-krade tuđe knjige i onda će te taj osvedočiti da imaš svu istinu ali pošto ti viševeruješ Duhu Svetom nećeš nikad dobiti potvrdu da je laž istina.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
06.03.2016
Poruka
175
ADVENTISTI NEMAJU NIŠTA ZAJEDNIČKOG SA MASONIMA, ali Taramana ima zato on svoje istomisljenike stavlja kao zacin u svaku corbu.

Taramana, sta bi sa onom tvojom lazi da adventisti veruju da je Elen Vajt Hristos na zemlji?


To jos nisi ni pokusao da odbranis.

Tako svi cemo te zapamtiti kao lazova na forumu.
Neka ti je srecno sa tvojim istomisljenicima masonima!
Neka ti je srecna i ta komendija!
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Znam ja sta si ti napisao, neko "ne zna zbog okolnosti", "iskren je" ali ipak Bog mu ne otkriva istinu, vec ga pusta da luta, pa to nikako ne stoji...

Na to sam vec odgovorio.

Bog postuje slobodnu volju, i pustio je sve ljude da idu svojim putevima - kako kaze jedan bilijski tekst, pa je to razlog zasto dopusta ovakvo stanje, ali zato upotrebljava svoju crkvu da istinu nosi ljudima i poziva da je prihvate..

Ti uzimas svoje iskustvo kao merilo - kao da si jedini na svetu, a ja sam ti posvedocio da mnostvo ljudi pristupa Adventistima osvedocenu u istinu i da je to prava Bozja crkva.
Ja sam licno to iskustvo doziveo.

Dakle, Bog ocekuje od coveka da saradjuje sa njim, a ne da ceka sve na tanjiru.

Ti si Mire cuo istinu, i Bog ocekuje da je prihvatis da bi on mogao da deluje, ali posto iskazujes neverstvo - time zatvaras vrata Bogu da te osvedoci, to je osnovni problem.

Ono sto trebas da uradis je sledece - da napustis sve postojece verske sisteme i ubedjenja koja imas, i crkvu u koju ides, i prihvati celokupno ucenje biblije koje poseduje Adventisticka crkva, i pocnes aktivno da se molis Bogu da udje u tvoj zivot i da ti se otkrije i pomogne ti da iskustveno dozivis zajednicu sa njim, da mu se potpuno obratis kroz predanje sebe u njegove ruke, i dozivis novorodjenje, i da se molis da ucini da ti omili istina i da budes u nju potpuno osvedocen, tada ces stvarno doziveti ono za cim tragas.

Ostajuci u ovom sadasnjem stanju - neces nikada spoznati stvarno iskustveno istinu, vec ces tavoriti u stanju neverstva i duhovne ucmalosti.

I to u vezi mene da ja verujem glasinama, dogmama, ljudima itd.. To nije istina, verujem samo Bogu! Ja Adventizam poznjem licno, cak i da nije tako Bog bi do sada trebalo da mi otkrije istinu, jer sam iskren i iskreno se drzim onoga sto imam, ali nije mi otkrio tu istinu da je adv. crkva prava....

To je problem, jer ti se drzis zablude a govoris da verujes Bogu i da ujedno trazis istinu.
To nije put poznanja istine, jer ne mogu u istom kolu biti i Bog i djavo, i ne mozes drzati za ruku i jedno i drugo.
Covek sa vrecom kamenja tone u vodeni ponor, a da bi isplivao treba da baci vrecu.
Pusti zabludu i uhvati istinu i ona ce ti se otkriti.

Svako dobro ti zelim, i odluku koju ces nadam se doneti.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
ADVENTISTI NEMAJU NIŠTA ZAJEDNIČKOG SA MASONIMA, ali Taramana ima zato on svoje istomisljenike stavlja kao zacin u svaku corbu.

Taramana, sta bi sa onom tvojom lazi da adventisti veruju da je Elen Vajt Hristos na zemlji?


To jos nisi ni pokusao da odbranis.

Tako svi cemo te zapamtiti kao lazova na forumu.
Neka ti je srecno sa tvojim istomisljenicima masonima!
Neka ti je srecna i ta komendija!

Slagoje ljudino đes ti?
Kad odgovoriš zašto vešticine reči nazivate Isusovim rečima znaćeš ko laže ali i da ne kažeš svi mi to dobro znamo ko je tu SLAGO-je.
Jesi li ti za LGBT kao tvoja bratija ili nisi?
Ona ti je providna kao nisu to masoni već im se smrzla ruka istovremeno Slagoje pa ti si dobar prevarant samo providan i naivan.Kako ti ono dvojično presta slati krilaticu SVE NAJBOLJE ŽELIŠ a lažeš i to debelo,nije to lepo raditi kume znaš li ti to?

Lakiću LEGENDO ti si mi najbolji komičar na svim forumima....ti ili se OGRAĐUJEŠ ili si VEĆ ODGOVORIO :roll:
 
Natrag
Top