Religijske vesti ( vesti vezane za religiju )

Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Bog javlja svoju volju i namere u delu Bozjem ozbiljnim i posvecenim ljudima, nije ni cudo sto u tebi vlada toliko neverstva pored toliko neozbiljnosti, ironije, i neuljudnosti..

Ču li ti kume za nekog Iliju kakav je kvaran bio?
Taj Ića je ismevao i rugao se i ironično postupao sa ozbiljnim prizivačima i pogađačima vidiš ponovo će se takav pojaviti zato budi blizu njega da ga možeš upucati jer takvi NE OBRAĆENI,NE POSVEĆENI,IRONIČNI,NEULJUDNI,NEOZBILJNI nisu sluge Božje zato čim čuješ da je neki Ića u Jerusalimu pištolj u ruke i trkom.

Zamisli da tvoje datume čuje Onaj koji reče da nećemo znati vremena možda bi i tad bilo ironije.
 
Učlanjen(a)
06.03.2016
Poruka
175
Jesi li srećan Laodikeja...jel ti sad srce puno????
Po tebi Vavilon gori i otpadništvo gori i tvoj guru na Orionu se raduje što neprijatelji bombarduju i pale i ratuju baš protiv Pravoslaviha vi im uopšte ne smetate...baš čudno kako islamistima i masonima tzv.Js i Adv. ne smetaju a Pravoslavni svima smetaju i zamisli tim Pravoslavim silazi oganj a drugima NEĆE...zašto laodikeja pa vama okultistima bi prvo sišao uz vašu bratiju Raselovce.

Vaš zverski poredak zatire sve moralno i sveto da bi vi mogli ponosito šetati.


Slusaj ti Taranana! Ti si presao svaku meru ljudskog ponadsanja, a ne samo hriscanskog!
Sram te bilo olosu jedan, zar se tako ponasa jedan hriscanon.

Ako se ti radujes bilo cijoj propasti, budi siguran da joj se nijedan adventista ne raduje.
Iako ne znamo uztroke tih masovnih pozara, ne bih iskljucio da u to nisu umesane ruke neprijatelja hrisvcanskih bogoimolja.
Ako su ti pozaru plod ljuske mrznje i osvete, onda je to zalosno da zalosnije ne moze biti. Kakvi su to ljudi koji ce unistavati bilo cije bogomolje?

Jeli Taramana, sta bi sa onom tvojom laznom izjavom "da adventisti veruju da je Elen Vajt hristos na zemlji?"

Kada ces biti u stanju da na ome forumu opravdas sebe i dokazes dokumentima da je to istina?
Odgovor: Na kukavo leto. Covece ti si namazan svim mazivima, ali nisi u stanju da sakrise mrznju koju imas prema svojoj braci hrisvcanima.


Isus je rekkao: "Po rodovima posnacete ih." Tvoji su rodovi i suvise prozirni i gorki.
 
Poslednja izmena:
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
Ču li ti kume za nekog Iliju kakav je kvaran bio?
Taj Ića je ismevao i rugao se i ironično postupao sa ozbiljnim prizivačima i pogađačima vidiš ponovo će se takav pojaviti zato budi blizu njega da ga možeš upucati jer takvi NE OBRAĆENI,NE POSVEĆENI,IRONIČNI,NEULJUDNI,NEOZBILJNI nisu sluge Božje zato čim čuješ da je neki Ića u Jerusalimu pištolj u ruke i trkom.

Zamisli da tvoje datume čuje Onaj koji reče da nećemo znati vremena možda bi i tad bilo ironije.

Slusaj ti Taranana! Ti si presao svaku meru ljudskog ponadsanja, a ne samo hriscanskog!
Sram te bilo olosu jedan, zar se tako ponasa jedan hriscanon.

Ako se ti radujes bilo cijoj propasti, budi siguran da joj se nijedan adventista ne raduje.
Iako ne znamo uztroke tih masovnih pozara, ne bih iskljucio da u to nisu umesane ruke neprijatelja hrisvcanskih bogoimolja.
Ako su ti pozaru plod ljuske mrznje i osvete, onda je to zalosno da zalosnije ne moze biti. Kakvi su to ljudi koji ce unistavati bilo cije bogomolje?


Jeli Taramana, sta bi sa onom tvojom laznom izjavom "da adventisti veruju da je Elen Vajt hristos na zemlji?"

Kada ces biti u stanju da na ome forumu opravdas sebe i dokazes dokumentima da je to istina?
Odgovor: Na kukavo leto. Covece ti si namazan svim mazivima, ali nisi u stanju da sakrise mrznju koju imas prema svojoj braci hrisvcanima.



Isus je rekkao: "Po rodovima posnacete ih." Tvoji su rodovi i suvise prozirni i gorki.


421050.jpg
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.283

Slusaj ti Taranana! Ti si presao svaku meru ljudskog ponadsanja, a ne samo hriscanskog!
Sram te bilo olosu jedan, zar se tako ponasa jedan hriscanon.

Ako se ti radujes bilo cijoj propasti, budi siguran da joj se nijedan adventista ne raduje.
Iako ne znamo uztroke tih masovnih pozara, ne bih iskljucio da u to nisu umesane ruke neprijatelja hrisvcanskih bogoimolja.
Ako su ti pozaru plod ljuske mrznje i osvete, onda je to zalosno da zalosnije ne moze biti. Kakvi su to ljudi koji ce unistavati bilo cije bogomolje?

Jeli Taramana, sta bi sa onom tvojom laznom izjavom "da adventisti veruju da je Elen Vajt hristos na zemlji?"

Kada ces biti u stanju da na ome forumu opravdas sebe i dokazes dokumentima da je to istina?
Odgovor: Na kukavo leto. Covece ti si namazan svim mazivima, ali nisi u stanju da sakrise mrznju koju imas prema svojoj braci hrisvcanima.


Isus je rekkao: "Po rodovima posnacete ih." Tvoji su rodovi i suvise prozirni i gorki.

Ma smirite se sta vam je?
Pa ne napada on samo Adventiste i EGW.
I za Papu je rekao da je "vestac" tj. nesto slicno i ismevao ga na sve nacine, pa i Antonija koja je Katolkinja nije se naljutila..

Smatram da Taramana ne laze, vec on tako shvata za "Duh prorostva"(sto ja smatram pogresnim i s njim se ne slazem) , ali njegovo je pravo da on tako shvati neka vasa tumacenja, makar to bilo i pogresno.

I znas sta, mene bi bas bilo briga da neko nazove Patrijarha Srpskog "vescem'" , pa ne sluzim ja njemu "coveku" ili nekoj "instituciji" vec Hristu..
Ja bi se na to nasmejao..

A kome vi sluzite, i sta ste toliko upeli da branite crkvu i EGW?

Koliko su samo puta pljuvali Pravoslavnu crkvu i stalno pljuju, pa ja uglavnom cutim na to, a reagujem samo kada preteraju..

Ja sam bar posten, i takodje kritikujem svoju crkvu kada zatreba.. A da li ste vi ikada svoju kritikovali? Ne niste nikada!

Crkva je sveta, crkva je i gresna, i treba je kritikovati i Hristos je kritikuje. Ne zaboravite to!

Sta vam smeta sto vas Taramana kritikuje?
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Slusaj ti Taranana! Ti si presao svaku meru ljudskog ponadsanja, a ne samo hriscanskog!
Sram te bilo olosu jedan, zar se tako ponasa jedan hriscanon.

Maričelo braco dira li te ko...reci ti meni da mu uši izvučem,neboj se ti dok je tvoj braco tu.
Zaboravio si u svom izlivu ljubavi reći tvoju lozinku ,,Svako dobro ti želim,, iznenađuješ me bracika....


Jeli Taramana, sta bi sa onom tvojom laznom izjavom "da adventisti veruju da je Elen Vajt hristos na zemlji?"

Ako nekad čuješ nekog Jelenaša da pominje Duh Proroštva odmah ga pitaj pominje li to Isusove reči i kad ti kaže da pominje Jelenine plagijate zagrlite svoga brata samo pazite pregača da mu se ne ošteti.
Iza moja izjave stojim trajno a SVAKO ko ukuca vaš sajt odmah će u ponudi dobiti da čita DUH PROROŠTVA i videti autorku plagijatora E.Zalatna masonska koka i to Bela i NJENE plagijate oslovljavate Isusovim rečima a ako veštica govori ne govori Isus,ako veštica laže ne laže Isus,ako veštica krade tuđe knjige i prepisuje Isus to ne čini, tako veca metlarka posle reče za prepisane knjige JASNO SAM VIDELA BOG MI JE OTKRIO :assassin:


Odgovor: Na kukavo leto. Covece ti si namazan svim mazivima, ali nisi u stanju da sakrise mrznju koju imas prema svojoj braci hrisvcanima.
Isus je rekkao: "Po rodovima posnacete ih." Tvoji su rodovi i suvise prozirni i gorki.

Moja braća nemaju pregače ni Orion za nadahnuće niti ženu plagijatoraza glavu crkvi niti žene starešine i rukopoložene učiteljice niti im je satana mesija niti knjige proroci niti Isus spaljuje Jerusalim niti imaju i jednu od parstotina laži koje vi imate u svom prevarnom pokretu nudeći drugo jevanđelje samozapečaćenjem kroz subotno izležavanje.

A što se tiče plodova to će Bog reći nemoj se ti naprezati oko toga jel od silnog napora može ti proraditi mozak pa šta ćeš onda ...onda ćeš morati RAZMIŠLJATI a na to nisi naučio.

Što se tiče traženog materijala kao DOKAZA MASONSTVA dostavljam u naznačenom kukovom letu svim zidarima i šegrtima.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
06.03.2016
Poruka
175
Postovanje Mire,

Moram da ti priznam da me je i tvoj komentar na Taramanine besmislivce iznenadio!

Pre svega, ne radi se ovde o nekakvoj kritici, jer ona i nije u pitanju.

Mere, zar tebi kao hridscaninu i pravoslavccu ne smeta Taramanina itronije na tako veliki zlovcin koji je pocinjen protiv pravoslavnih svetinja?

Ne samo hriscanin, nego svaki posten covek, ustace protiv takvog nasilja i osuditi ga kao zlocin. Razumni i posteni ljudi postuju svacije svetinje, crkve, sinagoge, dzamije, pagode i zbotrista svih ljudi ukljucujuvci i ateiste. Bog je pravedni sudija svih nas i niko nema pravo da vrsi nasilje ni nad vcijom savesvcu niti da ugtrozava bilo ciju slobodu i pravo izbora.

Zar ti ne smatras da je Taramana neposteno postupio u svom komentaru sto je na taj navcin ismejavao adventiste i pravoslavce koji su zrtve nasilja.

Na vest da su izgorerle pravoslavne svetinje u sustini taramana je rekao ovo:

"...jel ti sad srce puno???? (A to znaci da njegovo strce jeste na mestu posto ni jednu trec osude nije uputio nasilnicimsa).

" Vavilon gori i otpadništvo gori nastavlaj Taramana... što neprijatelji bombarduju i pale i ratuju baš protiv Pravoslaviha ...baš čudno kako islamistima i masonima ne smetaju, a Pravoslavni svima smetaju i zamisli tim Pravoslavim silazi oganj a drugima NEĆE..."

Mire, da li se slazes sa ovakvom Tarmaninom izjavom?
On je to hteo da pripise adventistima, ali izneo je samo svoje misljenje, a to nikad nije bilo niti ce ikada biti advntisticko verovanje!


Tu se otktriva Tarmananino nepostenje, koji tudje i svoje prestupe zeli da podvali drugima, ali grdno se prevario. Suvise je ptroziran.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.283
Postovanje Mire,

Moram da ti priznam da me je i tvoj komentar na Taramanine besmislivce iznenadio!

Pre svega, ne radi se ovde o nekakvoj kritici, jer ona i nije u pitanju.

Mere, zar tebi kao hridscaninu i pravoslavccu ne smeta Taramanina itronije na tako veliki zlovcin koji je pocinjen protiv pravoslavnih svetinja?

Ne samo hriscanin, nego svaki posten covek, ustace protiv takvog nasilja i osuditi ga kao zlocin. Razumni i posteni ljudi postuju svacije svetinje, crkve, sinagoge, dzamije, pagode i zbotrista svih ljudi ukljucujuvci i ateiste. Bog je pravedni sudija svih nas i niko nema pravo da vrsi nasilje ni nad vcijom savesvcu niti da ugtrozava bilo ciju slobodu i pravo izbora.

Zar ti ne smatras da je Taramana neposteno postupio u svom komentaru sto je na taj navcin ismejavao adventiste i pravoslavce koji su zrtve nasilja.

Na vest da su izgorerle pravoslavne svetinje u sustini taramana je rekao ovo:

"...jel ti sad srce puno???? (A to znaci da njegovo strce jeste na mestu posto ni jednu trec osude nije uputio nasilnicimsa).

" Vavilon gori i otpadništvo gori nastavlaj Taramana... što neprijatelji bombarduju i pale i ratuju baš protiv Pravoslaviha ...baš čudno kako islamistima i masonima ne smetaju, a Pravoslavni svima smetaju i zamisli tim Pravoslavim silazi oganj a drugima NEĆE..."

Mire, da li se slazes sa ovakvom Tarmaninom izjavom?
On je to hteo da pripise adventistima, ali izneo je samo svoje misljenje, a to nikad nije bilo niti ce ikada biti advntisticko verovanje!


Tu se otktriva Tarmananino nepostenje, koji tudje i svoje prestupe zeli da podvali drugima, ali grdno se prevario. Suvise je ptroziran.

Marko, to sto je napisao Taramana se dvojako tumaci, on je govorio Laodikeji i rekao da "mu je srce puno" - naravno da ja znam coveka iz privatne prepiske i znam da Laodikeja voli sve ljude i da to nije istina.. Dalje on je rekao da nikom ne smetaju masoni(ili adventisti) a smetaju im Pravoslavni, da se vas vodja na orionu raduje paljenju crkava..

Vidis ti si to suvise ozbiljno shvatio, a on je govorio vise licno protiv Laodikeje ima tu i humora i svacega..

To pokazuje, i da si ti mnogo, mnogo zauzet branjenjem svoje crkve nego Hrista, i sve ti izgleda kao napad na adventiste..

Ja se ne bi ni osvrnuo da je neko tako napisao protiv Pravoslavne...
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Odbrana crkve je odbrana samog Hrista koji je crkvu osnovao, koji je u njoj utemeljio istinu, i koji je u njoj prisutan i vodi je u propovedanju jevandjeja svetu.

Taramana se u borbi protiv Adventizma koristi iskljucivo neistinama, izvrtanjima, i vadjenjem iz konteksta tudjih reci i izjava, bilo Adventista koji pisu ovde na forumu, bilo Ellen White - protiv koje iznosi prljave neistine.

SVE sto je do danasnjeg dana napisao su apsolutne neistine, i o Adventistima, i o njihovoj istoriji, i o Ellen White i njenom pisanju i radu, i o meni kao Adventisti, kao i o drugim Adventistima prisutnim na forumu.

Zalosno je sto neko ima smelosti da se nazove Hriscanin a da cini takve stvari - koje se ne pokazuju samo u revnosnom napadu na druge koristeci se prljavim metodama gore opisanim, vec sto i sam njegv odnos prema drugima pokazuje profil i karakter takvog coveka.

Oblatiti sebe na takav naci je pre svega sramota, i neko bi se posramio pred samim sobom - sto bi ga pokrenulo da se javno izvini onima prema kojima je to i cinio.

Ipak, ponos mu to ne dozvoljava, a ljudski je da covek uvidi svoje pogreske i da se izvini, a drugoj strani da ih oprosti i zaboravi - pod uslovom da se one vise ne cine.

Ja taj problem licno nemam, i u nekoliko navrata sam se izvinio za neke mozda ostrije reci koje sam nekome uputio, a koje su cak bile u duhu jevandjelja i ukora koji je u jevandjelju dopustan kao sredstvo za uzrazumljivanje nevernika, kojim smatram takodje i reci i koje je Marko uputio Taramani - kao ukor neverniku koji je stao nasuprot Bogu i njegovoj crkvi.

Pozdrav i ljubav u Duhu Svetome!
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Marko uputio Taramani - kao ukor neverniku koji je stao nasuprot Bogu i njegovoj crkvi.

Kao prvo,šta ima kod tebe Lakiću?
Drugo,Maričelo ne može braniti BOŽJU CRKVU jer zastupa masonsko-buntovničku laž.
Treće H.A.C. NIJE Božja crkva već masonsko uporište za uzimanje novca.
Četvrto,Bog nije podigao crkvu u 19 veku već je konstantno ima od prvog veka.
Peto,Maričelo nezna ni šta sam pisao ni šta sam mislio jer se nije dovoljno napregaoda bi mozak pokrenuo.
Šesto.Mire je razumeo šta sam i koga pitao a zna i razlog jer dotični
(lakić)smatra Pravoslavnu crkvu Vavilonom isto kao i njegov ortak.
Sedmo,vi čekaoci sedmog dana ste loši glumci a vrsni prevaranti.Vaša gluma je providna,kao žao vam a srca vam od radosti igraju jer vam se potvrđuje vaše učenje davavilon treba pasti i eto te crkve gore a vi kao žalite a sami učite da su Vavilon...koji ste vi ljigavci...to možete varati ostale mene ne.


Pozdrav i ljubav u Duhu Svetome!

Kao prvo ti o Duhu Svetom baš ništa neznaš jer je to Duh ISTINE a tvoj guru nosi laž koju ti širiš i kažeš da su njene laži Isusove reči....sramota.
O ljubavi ni toliko neznate jer ljubav ne sudi a vi osudiste i odbaciste Izrailj,osudiste i odbaciste tradicionalne crkve i vaša ljubav je uperena na satanu koji će trajno odneti vaše grehe jer to Isus svojom smrću nije učinio...i vi se krijete iza naziva HRIŠĆANSKA a vi ništa sa tim nazivom nemate.
Pogađači datuma koji se samozapečaćavaju subotnim odmaranjem koji prvi Božjidan nazivate žigom zveri...PSIHIJATRIJA!!!
 
Učlanjen(a)
06.03.2016
Poruka
175
Marko, to sto je napisao Taramana se dvojako tumaci, on je govorio Laodikeji i rekao da "mu je srce puno" - naravno da ja znam coveka iz privatne prepiske i znam da Laodikeja voli sve ljude i da to nije istina.. Dalje on je rekao da nikom ne smetaju masoni(ili adventisti) a smetaju im Pravoslavni, da se vas vodja na orionu raduje paljenju crkava..

Vidis ti si to suvise ozbiljno shvatio, a on je govorio vise licno protiv Laodikeje ima tu i humora i svacega..

To pokazuje, i da si ti mnogo, mnogo zauzet branjenjem svoje crkve nego Hrista, i sve ti izgleda kao napad na adventiste..

Ja se ne bi ni osvrnuo da je neko tako napisao protiv Pravoslavne...

Mire, izgleda da ti mene uopste ne razumes.

Pa zar tebi to ne smeta, izgorele su htris bogomolje a Taramana izvodi segu sa tima kao d aje to za zabavu. On zeli da predstsavi adventiste kao nekakve sadiste koji se raduju necijoj nesreci, a u stvari on je takav. Oni ni jednu rec nije rekao cime bi osudio zlovcin, nego pravi cirkus od tudje nesrece.


Procitaj malo bolje ono sto je napisao:


"Jesi li srećan Laodikeja...jel ti sad srce puno????
Po tebi Vavilon gori i otpadništvo gori i tvoj guru na Orionu se raduje što neprijatelji bombarduju i pale i ratuju baš protiv Pravoslaviha vi im uopšte ne smetate...baš čudno kako islamistima i masonima tzv.Js i Adv. ne smetaju a Pravoslavni svima smetaju i zamisli tim Pravoslavim silazi oganj a drugima NEĆE...zašto laodikeja pa vama okultistima bi prvo sišao uz vašu bratiju Raselovce.


Vaš zverski poredak zatire sve moralno i sveto da bi vi mogli ponosito šetati."



Mire, da li se ti slazes sa tom izjamom? Taramana je pokusao da pripise adventistima svoj stav i da svoje miljsljenje izrazi, ali da to ne izgleda da je njegovo, nego adventisticko. To je krajni bezobrazluk i nepostenje.

Drugo,Mire, ti si vise puta izjavio da mi branim crkvu, a ne branimo Hrista. Zaso mi je, ali izveo si pogresan zakljucak. Ja ne branim crkvu niti napadam ijednu od njih, ja branim istinu, a Htristos je ISTINA.

 
Natrag
Top