Religija - rasprave o nedoumicama

Član
Učlanjen(a)
28.12.2009
Poruka
148
Jos jedna religijska nedoumica.
Kako ce da se spasu oni ljudi koji su ziveli pre Hrista kad nisu mogli da cuju za jevandjelje?
Jer nije dovoljno da se cine deset Bozijih zapovesti vec mora i da se veruje da je Isus Hristos sin Boziji i da je vaskrsao iz mrtvih.
 
Učlanjen(a)
10.07.2010
Poruka
2.773
Jos jedna religijska nedoumica.
Kako ce da se spasu oni ljudi koji su ziveli pre Hrista kad nisu mogli da cuju za jevandjelje?
Jer nije dovoljno da se cine deset Bozijih zapovesti vec mora i da se veruje da je Isus Hristos sin Boziji i da je vaskrsao iz mrtvih.

Odgovor imaš u knnjizi otkrivenja VI glava

Dodato posle 4 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

A ne bi ti bilo na odmet da je celu pročitaš.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
01.06.2010
Poruka
309
Jos jedna religijska nedoumica.
Kako ce da se spasu oni ljudi koji su ziveli pre Hrista kad nisu mogli da cuju za jevandjelje?
Jer nije dovoljno da se cine deset Bozijih zapovesti vec mora i da se veruje da je Isus Hristos sin Boziji i da je vaskrsao iz mrtvih.
Ko kaze da nije dovoljno da se cine 10 Bozijih zapovesti!? ...''Ко има моје заповести и држи их се, тај ме воли. А ко воли мене, њега ће волети мој Отац, и ја ћу га волети и објавићу му се.''(Jovan 14;21)
Bog sa nama komunicira preko savesti, i On nam govori kad krenemo da radimo nesto lose, da to nije dobro, da treba da se vratimo na pravi put...ako mi poslusamo taj glas, mi pokazujem ljubav Ocu, makar i ne verovali u Njega....
I niko tebe ne tera da verujes da je Isus Hrist razapet....ako ti drzis Bozije zapovesti, ti zivis ugodno pred Bogom.....
Po toj logici ni jedan Jevrejin koji nije prihvatio Hrista, nece biti spasen, a dobro znamo da oni od malih nogu citaju Bibliju, i citavi zivot posvecuju proucavajuci je....i ziveci po Njoj...
Naravno da je nama lakse da zivimo ugledajuci se na Hristov zivot, i pokusavajuci da sto manje gresimo....ali to nije kljucno!
 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2009
Poruka
148
Odgovor imaš u knnjizi otkrivenja VI glava

Dodato posle 4 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

A ne bi ti bilo na odmet da je celu pročitaš.

Nisam siguran da sam razumeo (komplikovana je za tumacenje knjiga otkrovenja). Ako mozes ti svojim recima da kazes koji je odgovor :)

Ko kaze da nije dovoljno da se cine 10 Bozijih zapovesti!? ...''Ко има моје заповести и држи их се, тај ме воли. А ко воли мене, њега ће волети мој Отац, и ја ћу га волети и објавићу му се.''(Jovan 14;21)
Bog sa nama komunicira preko savesti, i On nam govori kad krenemo da radimo nesto lose, da to nije dobro, da treba da se vratimo na pravi put...ako mi poslusamo taj glas, mi pokazujem ljubav Ocu, makar i ne verovali u Njega....
I niko tebe ne tera da verujes da je Isus Hrist razapet....ako ti drzis Bozije zapovesti, ti zivis ugodno pred Bogom.....
Po toj logici ni jedan Jevrejin koji nije prihvatio Hrista, nece biti spasen, a dobro znamo da oni od malih nogu citaju Bibliju, i citavi zivot posvecuju proucavajuci je....i ziveci po Njoj...
Naravno da je nama lakse da zivimo ugledajuci se na Hristov zivot, i pokusavajuci da sto manje gresimo....ali to nije kljucno!

Procitao sam ovaj post

http://serbianforum.org/religija/122159-tri-stvari-koje-bog-zeli-da-znas.html

pa sam pomislio da nije dovoljno samo da se postuju 10 Bozijih zapovesti da bi se neko spasao (tako pise pod brojem 2).
 
Član
Učlanjen(a)
01.06.2010
Poruka
309
Procitao sam ovaj post

http://serbianforum.org/religija/122159-tri-stvari-koje-bog-zeli-da-znas.html

pa sam pomislio da nije dovoljno samo da se postuju 10 Bozijih zapovesti da bi se neko spasao (tako pise pod brojem 2).
Tu se stavlja do znanja, da nista sto ja i ti sada radimo, ne zasluzuje nase spasenje, mi smo spaseni blagodacu Isusa Hrista, mi nemozemo da kazemo Bogu, ''hej, ja sam drzao 10 zapovesti, ti moras da me spases'' ne, mi se spasavamo kroz Hrista, jer je On platio za nas, da bi mi isli kuci.....da On nije platio za nas, mi nebi mogli da se vratimo kuci.... ...Bog nam je obecao da ako budemo drzali Njegove zapovesti, Njegov zakon, da ce mo se spasti....to je obecanje...Isus kaze: ''Јер неће свако ко ми каже: ‘Господе’, ући у царство небеско, већ ће у њега ући онај који чини вољу Оца мога. Многи ће ми говорити у дан онај: ‘Господе, Господе, зар нисмо у твоје име пророковали и у твоје име демоне истеривали и многе ствари у твоје име чинили?’ А тада ћу им ја рећи: ‘Никад вас нисам познавао. Боље бежите од мене сви ви који чините неправду’.”
 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2009
Poruka
148
I niko tebe ne tera da verujes da je Isus Hrist razapet....ako ti drzis Bozije zapovesti, ti zivis ugodno pred Bogom.....

Zaboravih da pitam za ovo. Da li to onda znaci da i ateista moze da se spase ako zivi kao i neki hriscanin koji drzi zapovesti? (ima vec takva tema)
 
Natrag
Top