Religija i zdravlje

Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
stvarnoslap said:
Tko jede kupus, neće umrijeti nikada. (EGW, Ks 6.66)?????????????

Slape, samo se ti ismejavaj sa adventistickom ishranom.

Prvo, nije Bog pogresio sto je Adamu i Evi propisao biljnu ishranu: voce, povrce i zitarice.

Drugo, koliko ta ishrana donosi blagoslova onima koji je sproviode pokazuju rezultati:


Adventisti 30-36 posto manje obolevaju od raka od onih koji gutaju sve sto moze uci u usta.

I oni koji obole od te opake bolesti normalno funksionisu sve do kraja. Znaci lakse i podnose tu bolest.

Adventisti u proseku zive duze oko 10 godina od svojih suseda. To dokazuju naucna istrazivanja na adventistima.

Slape, cime se ti mozes pohvaliti sto je korisno iz tvoga nacina ishrane?
Samo ti jedi slaninu, cvarke, krvavice i sto vise svinjske masti i nemoj se obzirati na teskoce koje ti donoso ta vrsta ishrane, a sto skracuje i zivot, to za tebe nije ni vazno; jeli tako?



Darth said:
Tko "duhovno posmatra" shabat dobit će zlatne kartice i neće umreti nikada.
govori "duh proroštva" iz Maine-a.[/QUOTE]

Eto sami ste svedoci, javljsaju se RUGACI jedan za drugim i ismejavaju ono sto je Bog uspostavio u pocetku. Bog je ovako napisao i izjavio:
"Sjeti se da svetkujes dan subotni. Sest dana rad i obavlja sav svoj posao, a sedmog je dana Subota, pocinak posvecen Jahvi Bogu tvojemu... Stoga je Jahve blagoslovio i posvetio dna subotni. 2. Mojsijeva 20, 8-11. (Prevod Stvarnist)

I posle ovako jasne izjave, javlja se "svetenik" i ismejava se sa onim sto je Bog postavio.
To je zaista bezumlje
!
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Bez obzira na to da li se odgovara na postove pojedinih članova foruma, inače pripadnika kvazi hrišćanskog kulta, smatram da bi bilo poželjno da se rasprava vrati u okvire teme. Dakle, ako je tema ">Religija i zdravlje", bez obzira što je ista postavljena sa ciljem propagiranja u najmanju ruku dubiozne teologije (koja se teologijom i ne može zvati) onda je potrebno obratiti svu pažnju na činjenicu da čovek nije samo i isključivo samo telesno - materijalno biće.

Ako to znamo, onda se postavlja pitanje o kakvom se dakle zdravlju radi. Duhovnom ili telesnom. Jer, ne smemo zaboraviti da je, a tako barem Hrišćanstvo uči, telesno propadljivo, doslovno prah smo zemaljski. Shodno tome, potrebno je obratiti pažnju na to kakav uticaj religija ostavlja na duhovno zdravlje. Ne na telesno.

Zašto je to tako pitaće se mnogi. Zato što, a to i nauka (ne ono što pojedini nazivaju naukom) potvrđuje, telesne probleme je mnogo lakše, kratkoročnije, brže, ispraviti. Ujedno, nebrojeno je primera telesno bolesnih ljudi koji su i te kako imali zdrav duh, ili telesno savršeno "zdravih" ljudi čiji duh ne samo da je bio bolstan, nego su njihova savršeno "zdrava" tela bila dom samog zla. Što samo potvrđuje da pojedine "religije" pogrešno tumače latinsku poslovicu men sana in corpore sano. Jer zdravo telo i te kako može imati bolestan, doslovno otrovan, negativan duh, dok je uticaj bolesti tela na stanje duha veoma malo izraženo.

Dakle, ne samo da je važno, doslovno manje je važno šta i kako jedemo, trujemo li ili ne fizičko telo, jer otrovi, oni materijalni, nam ne mogu naškoditi duhu, nego je pre svega važno trujemo li duh ili ne.

Ponoviću, otrujemo li se hranom, izlečićemo telo, duh nam neće biti otrovan. Dakle, pili mi alkohol, kavu (bez preterivanja) nećemo otrovati duh. Jeli mi meso (čak i svinjetinu) nećemo otrovati duh. Sve i da se otrujemo, telesno otrujemo, ugojimo se i tome slično, nećemo otrovati duh. Umerenost je ključ, a ona ne dolazi od tela, nego od duha.

Imamo li to u vidu, onda je jasno da ako duh otrujemo (a trovati ga možemo na različite načine) sebi stvaramo daleko veće probleme, smrtne probleme nego ako otrujemo telo.

Kako i na koji način trujemo duh?

Pre svega lažnim religijama, idejama koje nam sa jedne strane govore ono što želimo da čujemo, koje nam hrane ego, nagone, a sa druge strane, religijama, idejama, koje nas obeshrabruju, hrane naše strahove.

Doslovno, put spasenja je uska staza, strma, poput oštrice mača, sa čije se jedne strane nalazi širok put lažnih "spasitelja" koji naglašavaju naše "pozitivne" osobine, podstiču klanjanje telu, nagonima, jednom rečju prikriveni put za pakao (popločan "dobrim" namerama), a sa druge strane tamna, široka staza naših strahova, obeshrabrenja, doslovni odraz u ogledalu prve široke staze.

Jednom kada je duh otrovan, bilo kojom od ove dve staze, put za pakao je zagarantovan. Doslovno, ako izaberemo, a najčešće i biramo, onu prvu, šljašteću, corporalnu stazu, ma koliko se trudili nikada ne stižemo, niti ćemo stići ka "cilju", stalno smo obeshrabreni, i stalno se, jer ove dve široke staze su isprepletane, iz istog su izvora i isti im je cilj (pakao) vrtimo u mestu, tonući sve dublje.

Jednom otrovan duh, ne može, ne želi, jer ga otrov oslepljuje, da vidi, doslovno mu smeta, usku i neuglednu, oštru stazu po kojoj se mora hoditi ka spasenju.

Zato, ponavljam, i trebamo da ispitujemo duhove, jer sotona, izvor i vođa zla, samo "otelotvorenje" zla, stoji iza i jedne i druge široke staze. U prvoj nudi hranu za ego, brze recepte, pravila koja se navodno trebaju poštovati da bi se stiglo do dugog telesnog života, po cenu kako odricanja, tako i udovoljavanja, recepte za sreću i hiljadugodišnje uživanje, dok u drugoj, tamnoj, nudi obeshrabrivanje, ponižavanje, depresiju, tamu iz koje opet nudi izlaz u vidu svoje "široke" staze.

Sve samo da se ne odabere Božija staza.

Dakle, kome god da je spasenje, zdravlje, u dugom telesnom životu, po ljudskoj volji i pravilima, ko god naglasak stavlja na telesno i ljudsko, ne služi Bogu. Isto tako, ko god da čoveku nudi otrov u vidu ropstva, depresije, jer navodno nema uspeha u svetovnom i telesnom, ne vodi ka Bogu.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.260
Mire, tvoje izvrtanje, i laganje cak i protiv mene kada kazes da ja lazem kada sam napisao da mi nije bilo postavljeno pitanje da li prihvatam Ellen White za proroka - je tvoja licna stvar.

Ja sam odgovor dao, i on je istinit, i konacan.

A ti se i dalje drzi svog neprijateljstva prema Adventistima koje te pokrece da izvrces i iznosis neistine protiv njih.
Ajde ne izmisljaj nista drugo ne znate reci, nego kad vas cinjenice pogode, govorite kako neko "laze"! Dobro je rekao Shone da je to "lakmus test" kojim potvrdjujete da je sve sto kazemo istina!

Ovo pitanje (toboze o duhovnim darovima) se svima postavlja na krstenju, pa je i tebi moralo bilo postavljeno, a ono se odnosi na EGW. I nisam ja rekao da ti lazes nego da si ga "shvatio drugacije"! A ti onda lazes kada kazes da ja lazem! Ja sam samo izneo cinjenice koje ti se ne svidjaju!

Shodno tome, potrebno je obratiti pažnju na to kakav uticaj religija ostavlja na duhovno zdravlje. Ne na telesno.
...
Što samo potvrđuje da pojedine "religije" pogrešno tumače latinsku poslovicu men sana in corpore sano. Jer zdravo telo i te kako može imati bolestan, doslovno otrovan, negativan duh, dok je uticaj bolesti tela na stanje duha veoma malo izraženo.
...
Dakle, ne samo da je važno, doslovno manje je važno šta i kako jedemo, trujemo li ili ne fizičko telo, jer otrovi, oni materijalni, nam ne mogu naškoditi duhu, nego je pre svega važno trujemo li duh ili ne.

Pravo u sredu, sto bi se reklo!

To je i stav naseg Gospoda Isusa Hrista, koji je rekao da je duhovno zdravlje najvaznije a da telesno nije bitno (ili nije najvaznije) , sto je i pokazao primerom kada je rekao da nije bitno jesmo li mi fanatici u cuvanju higijene tela - "pranja ruku" ili ne, vec je bitno da mi "ocistimo nas um i srce"!

Ali oni tu pricu Hristovu ne razumeju, zato i insistiraju na jelima i picima, koja su nevazna za duhovno zdravlje coveka!

Ne spasavamo se mi dakle uzdrzavanjem od svinje, vec se spasavamo uzdrzavanjem od greha i ciscenjem duha!

Ne znam zaista zasto se ovakve stvari koje nisu evandjelje, uopste i potenciraju! Kada to ne spasava, dakle, telesno zdravlje nije vazno coveku!
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Bez obzira na to da li se odgovara na postove pojedinih članova foruma, inače pripadnika kvazi hrišćanskog kulta, smatram da bi bilo poželjno da se rasprava vrati u okvire teme. Dakle, ako je tema ">Religija i zdravlje"..

Darth, u ovome slazem se sa tobom. Mi smo u poslednje vereme poceli stavljati sve na jednu gomilu, a to je pogesno.

Ako to znamo, onda se postavlja pitanje o kakvom se dakle zdravlju radi. Duhovnom ili telesnom. Jer, ne smemo zaboraviti da je, a tako barem Hrišćanstvo uči, telesno propadljivo, doslovno prah smo zemaljski. Shodno tome, potrebno je obratiti pažnju na to kakav uticaj religija ostavlja na duhovno zdravlje. Ne na telesno.

Zao mu je Darth, ali u tome ne mogu da se potpuno slozim. Duhovno zdravlje jeste najvaznije, ali da bi duh bio zdrav potrebno je da je i telo zdravo. "Ljubazni! MOLIM SE BOGU DA TI U SVEMU BUDE DOBRO, I DA BUDES ZDRAV, KAO STO JE TVOJOJ DUSI DOBRO." 3. Jovanova 3.

Vidis Darth, da apostol Jovana ne odvaja telesno zdravlje od duhovnog.
Bog nam je dao telo i mi smo duzni da o njemu vodimo brigu kao i o duhovnom zivotu.
Oni koji ne vode racuna o telu koje je dar od Boga, ne mogu imati ni jak duh, jer im svu paznju uzima bolest i muke koje donosi prestup prirodnih zakona..


Dakle, ne samo da je važno, doslovno manje je važno šta i kako jedemo, trujemo li ili ne fizičko telo, jer otrovi, oni materijalni, nam ne mogu naškoditi duhu, nego je pre svega važno trujemo li duh ili ne.

Ako je tako, kako tvoja crkva gleda na one koji izvrse samoubijstvo? Da li su oni krivi pred Bogom ili nisu?

“Samo oni koji su svoje duse ojacali istinama Biblije moci ce da podnesu poslednju veliku borbu. Svaki pojedinac stajace pred pitanjem: Hocu li vecma slusati Boga ilii coveka? Odlucan cas je sada pred vratima. Da li su nase noge utemeljene na steni nepromenljive Bozje Reci? Jemo li spremni da cvrasto stanemo u odbranu Bozjih zapovesti i vere Isusove?” Kosmicki konflikt str. 480.


Greh je prestupanje prirodnih zakona kao i Boznjih zapovesti. Prema tome potrebno je odrzati ravsnotezu, ocuvati telesni zivot u sto boljem stanju, jer na takav nacin mozemo bolje posluziti Bogu i bliznjima, a ako zanemarimo zdravlje onda nismo sposobni da posluzimo ni Bogu i bliznjima.

Kako i na koji način trujemo duh?

Pitanje bi bilo bolje da glasi: kako mozemo nahraniti duh?
Jednostavno, molitvom, proucavanjem Svetog pisma i duhovne literatrure, i razmisljanjem o zrtvi Gospoda Isus Hrista kroz koga jedino imamo spasenje. Na taj nacin bicemo i duhovno zdravi.


Dakle, kome god da je spasenje, zdravlje, u dugom telesnom životu, po ljudskoj volji i pravilima, ko god naglasak stavlja na telesno i ljudsko, ne služi Bogu.

Darth, zao mi je, ali si se ovom recenicom direktno suprotstavio apostolu Joavanu: "Ljubazni! MOLIM SE BOGU DA TI U SVEMU BUDE DOBRO, I DA BUDES ZDRAV, KAO STO JE TVOJOJ DUSI DOBRO." 3. Jovanova 3. Da li Jovan ovim sluzi Bogu ili ne?


Mora da shvatis, da bolestan covek nije sebi dobar, a kamo li da posluzi Bogu i da se stara o svojoj porodici, jer mu je i to jedna od hriscanskih duznosti. A ako on se drogira, opija, uzima nezdrabvu hrano, sve to ga onesposbljava da bude ono sto bi mogao biti kada bi odbacio sve ono sto narusava njegovo telo i duh.

“Samo oni koji su svoje duse ojacali istinama Biblije moci ce da podnesu poslednju veliku borbu. Svaki pojedinac stajace pred pitanjem: Hocu li vecma slusati Boga ilii coveka? Odlucan cas je sada pred vratima. Da li su nase noge utemeljene na steni nepromenljive Bozje Reci? Jemo li spremni da cvrasto stanemo u odbranu Bozjih zapovesti i vere Isusove?” Kosmicki konflikt str. 480.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.260
Zao mu je Darth, ali u tome ne mogu da se potpuno slozim. Duhovno zdravlje jeste najvaznije, ali da bi duh bio zdrav potrebno je da je i telo zdravo. "Ljubazni! MOLIM SE BOGU DA TI U SVEMU BUDE DOBRO, I DA BUDES ZDRAV, KAO STO JE TVOJOJ DUSI DOBRO." 3. Jovanova 3.
Nije tacno!

Ti nemas pojma sta si napisao! Zar ne vidis da je Jovan akcenat stavio na "duhovno zdravlje" pre nego na telesno koje je u drugom planu!?

Ono sto je Shone rekao a ja ponovio je Isus naglasio na drugom mestu: da "pranje ruku" odnosno briga za telesno zdravlje nije vazna uopste, vec pre svega briga za "duhovno zdravlje"! - "ocisti svoju zdelu iznutra pa ce i spolja biti cista"!

Kada je Isus lecio, uvek je akcenat stavljao na 'duhovno zdravlje' odnosno na 'veru' - "vera tvoja pomoze ti"!

Evandjelja se uopste ne fokusiraju na telesno zdravlje. Da je tako pokazuje ti sam Bog Pavlovim primerom.. on je odbio da ga izleci od telesne bolesti - ostavio mu je "trn u telu", problem sa vidom, jer telesna bolest ne utice na covecji duh!

A Gospod mu zato i kaze "dosta ti je moja blagodat, jer se moja sila u slabosti pokazuje sasvim"!

Bog je odbio da mu ukloni telesnu bolest! I to pokazuje poentu!

Pre svega je duhovno zdravlje bitno za coveka, pa tek onda telesno, a prema Bogu telesno nije ni vezano za njegovo spasenje i napredak! Nekad je cak bolje da je covek bolestan!

Vi stavljate akcenat na telesno zdravlje a duhovno zanemarujete! To nije evandjelje, jer ono se najpre bavi "duhovnim zdravljem" coveka. To da li ces ti pojesti svinju, slaninu ili popiti kafu - ti neces time uticati na svoje duhovno zdravlje! Zato se mi time i ne bavimo, a vi se bavite!

Dakle, svo to vase insisitiranje na telesnom zdravlju i uzdrzavanju od namirnica je pogresno i nebiblijski! Jer evandjelje nije "jelo i pice"!

Kad bi tako bilo, mi ne bismo smeli gotovo nista da jedemo! Jer danas je sve zatrovano, a ne samo svinja i meso! Zapravo umrli bi od gladi, a to nije smisao evadnjelja da ti budes gladan!

Vi se dakle bavite trivijalnim stvarima, umesto duhovnim zdravljem coveka na ovoj temi! Promasujete poentu!

Hristos kaze "ne zivi covek o samom hlebu, nego od svake reci koja izlazi iz usta Gospodnjih"

Mora da shvatis, da bolestan covek nije sebi dobar, a kamo li da posluzi Bogu i da se stara o svojoj porodici
A Pavle je bio sposoban da se "bolestan" stara o duhovnoj porodici?

Stvarno ne znas sta pricas!

A ako on se drogira, opija, uzima nezdrabvu hrano, sve to ga onesposbljava da bude ono sto bi mogao biti kada bi odbacio sve ono sto narusava njegovo telo i duh.

Ovde se ne radi o "drogiranju", jer to nece ciniti nijedan Hriscanin! To je ubistvo.. Ovde su u pitanju trivijalne stvari - "da li ces ti pre pojesti svinju ili GMO", je ista stvar, jer sve je zatrovano i ne utice na covekovu duhovnost!

Na kraju, Hristos je rekao - "ako sto i smrtno popiju nece im naskoditi" - zar nemas ti veru u Boga, nego se opterecujes sta si pojeo ili popio?

Spasenje se ne zasluzuje "jelom i picem"!
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ali oni tu pricu Hristovu ne razumeju, zato i insistiraju na jelima i picima, koja su nevazna za duhovno zdravlje coveka!

Nije da je ne razumeju, nego ne žele da je razumeju. Nadam se da si pročitao moj post do kraja, jer samo je jedna staza koja vodi ka spasenju, strma, neugledna, oštra... a sotona nudi preko ljudi dve široke staze, isprepletane međusobno. Šljašteću, karnalnu, koja nagonima i našem umu odgovara i njenu tamnu sestru koja nas obeshrabruje. Na obema stazama nudi nam otrove koji nam duh pogubiti mogu.

A Pavle je bio sposoban da se "bolestan" stara o duhovnoj porodici?

Pavle je bio telesno bolestan. Zato sam i napisao, a to sama reč Božija nebrojeno puta i dokazuje, da telesna bolest ne znači duhovnu bolest.

Stvarno ne znas sta pricas!

Ne zna, jer ne može da zna. Duh mu je otrovan, a da on toga (nadam se) nije ni svestan. Ujedno, zar je zaboravio da je i Mojsije (čiji im je "zakon" toliko važan) bio telesno bolestan (mucao je)?


Ovde se ne radi o "drogiranju", jer to nece ciniti nijedan Hriscanin! To je ubistvo..

Drogiranju? Kako očekivano od sektaških sledbenika "široke staze". U svojoj aroganciji nisu ni svesni da drogiranje upravo predstavlja fizičko pomaganje trovanju duha, da odluka o uzimanju droge ne dolazi od droge same, nego od zatrovanog duha.

Spasenje se ne zasluzuje "jelom i picem"!

Niti je spasenje u jelu i piću, dugom (1000 godina) "zdravom" životu. Upravo takvo verovanje je dokaz da oni i nisu Hrišćani, nego vodiči široke staze.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.349
Na kraju, Hristos je rekao - "ako sto i smrtno popiju nece im naskoditi" - zar nemas ti veru u Boga, nego se opterecujes sta si pojeo ili popio?

Ne, nemaju EGWisti vjeru u Boga, oni vjeruju Ellen White.

Evo nekoliko primjera:

1. Biblija uči kako su Izraelci na Sinaju bili prvi koji su odmarali subotom, a Adventisti tvrde da je to još u raju činio Adam - jer im je tako rekla Ellen White.

2. Već od samih početaka apostoli se s kršćanima okupljaju na Euharistiju u prvi dan tjedna, nedjelju (Dj 20,7; 1 Kor 16,2; Otk 1,10), a Adventisti tvrde da je to poganska praksa - jer im je tako rekla Ellen White.

3. Kršćani vjeruju da im je sve dopušteno jesti, "Čistima je sve čisto" poručuje im sveti Pavao, a Adventisti se pridržavaju svih židovskih odredbi - jer im je tako rekla Ellen White.

4. Kršćane ne obvezuje subotni odmor, sveti Pavao kaže da je subota sjena, a Adventisti "dangube" baš subotom - jer im je tako rekla Ellen White.

5. Kršćani u Euharistiji blaguju pravo tijelo i pravu krv Kristovu, a Adventisti tvrde da je to kanibalstvo - jer im je tako rekla Ellen White.

6. Isus je, kao i svi Židovi toga vremena, na Pashalnoj večeri sa svojim apostolima pio vino, a Adventisti piju grožđani sok - jer im je tako rekla Ellen White.

7. Apostoli s prvim kršćanima okupljali su se na lomljenje kruha (Euharistiju) svakog dana, i tako do dana današnjeg čine kršćani, a Adventisti to čine četiri puta godišnje - jer im je tako rekla Ellen White.

P.S. Još je mnoštvo toga. Najkraće rečeno - Adventisti sedmog dana su idolopoklonici Ellen White i idolopoklonici zdravog tijela. Sad će "adventistički čistunci" mene ovdje napasti, pogotovo zbog moje tvrdnje da su idolopoklonici Ellen White. Umjesto da mene napadnete, napadnite svog EGWista MIloša Bogdanovića koji tvrdi da Ellen White zaslužuje idolopoklonstvo Adventista sedmog dana.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ne, nemaju EGWisti vjeru u Boga, oni vjeruju Ellen White.

Nikada oni nisu ni imali vjere u Boga, jer da su imali, ne bi poverovali Millerovim lažima.

Evo nekoliko primjera:

1. Biblija uči kako su Izraelci na Sinaju bili prvi koji su odmarali subotom, a Adventisti tvrde da je to još u raju činio Adam - jer im je tako rekla Ellen White.

2. Već od samih početaka apostoli se s kršćanima okupljaju na Euharistiju u prvi dan tjedna, nedjelju (Dj 20,7; 1 Kor 16,2; Otk 1,10), a Adventisti tvrde da je to poganska praksa - jer im je tako rekla Ellen White.

3. Kršćani vjeruju da im je sve dopušteno jesti, "Čistima je sve čisto" poručuje im sveti Pavao, a Adventisti se pridržavaju svih židovskih odredbi - jer im je tako rekla Ellen White.

4. Kršćane ne obvezuje subotni odmor, sveti Pavao kaže da je subota sjena, a Adventisti "dangube" baš subotom - jer im je tako rekla Ellen White.

5. Kršćani u Euharistiji blaguju pravo tijelo i pravu krv Kristovu, a Adventisti tvrde da je to kanibalstvo - jer im je tako rekla Ellen White.

6. Isus je, kao i svi Židovi toga vremena, na Pashalnoj večeri sa svojim apostolima pio vino, a Adventisti piju grožđani sok - jer im je tako rekla Ellen White.

7. Apostoli s prvim kršćanima okupljali su se na lomljenje kruha (Euharistiju) svakog dana, i tako do dana današnjeg čine kršćani, a Adventisti to čine četiri puta godišnje - jer im je tako rekla Ellen White.

8. Isus se u Slavi objavio Stjepanu - Stefanu, arhiđakonu i prvomučeniku - Subotari veruju da je Isus 1800 godina tupkao nogom u "svetinji" a onda se na "vatrenim kolima" preselio u "Svetinju nad Svetinjama", koju je pre toga očistio - jer im je tako rekla Ellen Gould Harmon White.

9. Isus je svojima rekao, "Ja sam sa vama u sve dane do svršetka sveta" - Subotari veruju da je vreme spasenja prošlo, da je pri kraju, - jer im je tako rekla Ellen Gould Harmon White.

10. Isus je jednom za svagda otkupio čoveka - subotari veruju da je žrtva na Križu tek kapara, i da se Bog (otac) mora pravdati - vindicate, pred anđelima - jer im je tako rekla Ellen Gould Harmon White.

11. Isus za sebe kaže da je "Ego Eimi" - subotari veruju da je Isus "kao bog" - jer im je tako rekla Ellen Gould Harmon White.

12. Isus svojima poručuje da je sotoni (jer je isti iskao) dopušteno da rešeta kao pšenicu - subotari veruju da je sotona druga sila, isusov brat - jer im je tako rekla Ellen Gould Harmon White.

.....

Niz se nastavlja u nedogled.


P.S. Još je mnoštvo toga. Najkraće rečeno - Adventisti sedmog dana su idolopoklonici Ellen White i idolopoklonici zdravog tijela. Sad će "adventistički čistunci" mene ovdje napasti, pogotovo zbog moje tvrdnje da su idolopoklonici Ellen White. Umjesto da mene napadnete, napadnite svog EGWista MIloša Bogdanovića koji tvrdi da Ellen White zaslužuje idolopoklonstvo Adventista sedmog dana.

Najkraće rečeno, oni su idolatrijski kult. Doslovno sledbenici duha otrova pomenutog u mome ranijem postu na ovoj temi.

Što se tiče napada i histeričnog vrištanja da smo lažovi, ovakvi i onakvi, ne treba da nas to uopšte čudi, jer na histeriji i napadanju svih ostalih i mentalnoj gimnastici i samozavaravanju su i nastali, na tome se održavaju i to, što je možda i najgore, propovedaju i pokušavaju da nametnu kao Hrišćanstvo, iako to Hrišćanstvo nije, niti ima veze sa Hristom.


Ps. Kako je naziv ove teme "Religija i zdravlje", reći ću da je za ono najvažnije zdravlje, ono duhovno, najbolje izbegavati sve one ""religije" koje pod maskom "Hrišćanstva" nude New Age kult tela, kao i one čija je "vera" iskazana u posednutosti "Biblijom".

Doslovno, želimo li biti zdravi, zdravog duha, bežimo i ne sledimo sve one koji nam nude "Biblijsku ishranu, Biblijske domove, Biblijsko zdravlje, Biblijsko ovo ili ono."

Naučimo da ih prepoznamo, jer to su vuci u ovčijoj koži, akoliti tame koji nam nude sotonine staze, široke i po meri čovekovog ega.

Dakle, ko god da nam počne o "Biblijskoj ishrani, Biblijskom stanovanju, Biblijskom slavljenju..." saslušajte ga ako vam je već u kuću ili na vrata došao, ali ga ne slušajte niti k umu i srcu primajte njegove ili njene objave. Ljubazno se zahvalite i recite:


MI KRISTA - HRISTA nismo izgubili pa da nam ga lažni proroci moraju nuditi.

Takođe, ako počnu sa sebi svojstvenim pozivima za zajedničku molitvu, recite im da se vi ne molite sa onima koji ne ispovedaju Nikejsko Carigradsko verovanje, te da se vi molite da njima Bog otvori oči i spase ih iz kandži kulta.

Insistiraju li i ili počnu sa prozivkama, a takvih će biti, jer im je to rečeno da čine, od strane "anđela", recite im da se smire, ili ih ljubazno zamolite da napuste prostor, da ne bi u svom sektaškim otrovom zamagljenom umu našli opravdanje za mišljenje da su progonjeni.


Nikako se ne raspravjajte i svađajte, jer su to prvi znaci duhovnog trovanja.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Dobro jutro postovani prijatelju Darth, Cini mi se da smo nas dva poceli normalno da diskutujemo kao sto to nama i prilici.
Hteo bih samo da uzmemo u obzir tvoju prethodnu izjavu koja glasi:


Dakle, pili mi alkohol, kavu (bez preterivanja) nećemo otrovati duh. Jeli mi meso (čak i svinjetinu) nećemo otrovati duh. Sve i da se otrujemo, telesno otrujemo, ugojimo se i tome slično, nećemo otrovati duh. Umerenost je ključ, a ona ne dolazi od tela, nego od duha.

Uzmimo ova dva tvoja izraza, telo i duh. Ti mislis da telo nije toliko vazno. Sveto pismo nas uci da je i telo vazno:


"Jer ste kupljeni skupo, proslavite dakle Boga u telesima svojim i u dusama svojim, sto je Bozje." 1. Korincanima 6,20.

"
Ili ne znate da su telesa vasa crkva Svetoga Duha koji zivi u vama koga imate od Boga, i nisate svoji." 1. Korincenima 6,19.

"Ako ko pokvari crkvu Bozju, pokvarice njega Bog, jer je crkva Bozja sveta, a to ste vi." 1. Kor.3, 17.

Prema ovim izjavama apostola Pavla, ne mozemo reci da telo nije vazno. Ako je telo hram u kome treba da prebniva Sveti Duh, onda mi treba da pazimo da taj hram bude cist od svih vrsta poroka i svega sto unistava njegovu vrednost.

Kada bih ja doso k tebi u posetu ne bi me valda pozvao da udjemu dimnjak, a posenje upravo to cini od nasega tela koje treba da bude hram Svetoga Duha. Ako tome dodamo nezdravu ishranu, alkohol i drogu, onda svakako da to ne prprema telo da primi Svetoga Duha.


Ti si na suprot telu istakao DUH:
Dakle, ne samo da je važno, doslovno manje je važno šta i kako jedemo, trujemo li ili ne fizičko telo, jer otrovi, oni materijalni, nam ne mogu naškoditi duhu, nego je pre svega važno trujemo li duh ili ne.

Ovaj pojam nije dovoljno jasan, jer postoji i coveciji duh. Cavek se sastoji od tela, duha i duse.
"Cijeli vas duh dus i telo da se sacuva bez krivice za dolazak Gospoda Isusa. " 1. Solunjanima 5,23.
Ti svakako nisi mislio na ljudki duh, Zato mislim da bismo mogli u mesto duh upotrebiti duhovnost. Jer ti si svakako to i misli. Ja nisam mogao da nadjem bolju zamenu za duh u ovom sluucaju od duhovnosi. Mozda ces ti pronaci bolju zamenu.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top