Religija i zdravlje

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mire, tvoje izvrtanje, i laganje cak i protiv mene kada kazes da ja lazem kada sam napisao da mi nije bilo postavljeno pitanje da li prihvatam Ellen White za proroka - je tvoja licna stvar.

Ja sam odgovor dao, i on je istinit, i konacan.

A ti se i dalje drzi svog neprijateljstva prema Adventistima koje te pokrece da izvrces i iznosis neistine protiv njih.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Darth, zao mi je, ali lista dohovnih darova koju ispoveda tvoja crkva ne slaze se sa izjavom apostola Pavla:

"I On je dao jedne apostole, a jedne proroke, a jedne jevadjeliste, a jedne pastire i ucitelje.
Da se sveti priprave za delo sluzbe, na sazidanje tela Hristova. Dokle dostignemo svi u iedinstvo vere i poznanje Sina Bozjega, u coveka savrsensa, u meri rasta visine Hristove."
Efescima 4,11-13.

Darth, zbog cega je tvoja crkva potpuno izmenila listu apostola Pavla o duhovnim darovima?

"Pazljivo uskladjivanje sa zakonom, koje je Bog usadio u nase bice, osigurace nam zdravlje i sacuvati organizam od sloma."
Savjeti o zivotu i prehrani, str.10.

"Svi treba da su veoma pazljivi da bi sacuvali telo u najboljem zdravlju, kako bi mogli vrsiti savrsenu sluzbu Bogu i ivrsiti svoje obaveze u obitelji i drustvu."
Isto, str. 11.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
"Da bi se sacuvalo zdravlje, potrebna je umjetnost u svemu – umjetnost u radu, umjetnost u jelu i picu... Imajmo uvijek na umu da je veliki cilj zdravstvene reforme postizanje potpunog razvoja una, duse i tela. Svi prirodnu zakonu – koji su Bozji zakoni – odredjeni su za nase dobro. Poslusnost tim zekonima uvecat ce nama srecu u ovom zivotu i pomoci u pripremi za vjecni zivot." Savjeti o zivotu i prehrani str. 12.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Darth said:
Shvatimo već jednom da oni nisu ni svesni da HULE na Duha, jer nisu ni svesni da je ISTINA samo jedna i da je Crkva zalog i čuvar ISTINE. A ta ISTINA govori sasvim suprotno od onoga što sektaški otpadnici propovedaju, nameću i u šta veruju.

Darth, ovo je teme : Religija i zdravlje, a ti svugde nastavljas sa svojim lazima.
Zasto bismo mi hulili na Duha, zato sto se ne slazemo sa duhovnim dartovima koje je izmilisla tvoja crkva za vreme otpada od istine i sto se drzimo apostolkog verovanja u duhovne darove. Razmisli onda,ko huli na Duha onaj koji se drzi apostolskog ucenja koje je sacuvano u Bibliji ili onih novotarija koje su postavljene umesto darova Duha?


Dakle, sledeći tu i takvu adventističku, sotonsku nakaradu od teologije...

A sta mislis Darth, moze li biti da je sotonsko ono sto vi nudite umesto biblijske istine?

Upravo zato oni, to pod punom savešću govorim, i krštavaju u Ellen Gould Harmon White i to im prolazi kod neobaveštenih.

Eto, ponovo vidimo Darthovo bezumlje i otvorene lazi.Darth, jeli to duhovni dar kojinm ti neprestano prosipas lazi o drugima?

Koliko puta ja treba da postiram ovde dokaze u cije ime Adventisti krstavaju? Niko se ne krstava u ime Elene Vajt!


EVO U CIJE IME SE ADVENTISTI KRSTAVAJU:

1. Verujete li u Boga Oca, Sina i Svetog Duha?

2. Priznajete li Smrt Gospoda Isusa Hrista kao zrtvu svoga otkuoljenja od greha i vrujete li da ste Bozjom miloscu, kroz veru u Njegovu prolivenu krv spaseni od greha I osude smrti?

3. Prihvatate li Isusa Hrista za svog licnog Spasitelja, verujuci da Bog u Hristu oprasta sve vase grehe?


Kada pastor krstava vernika u Adventistickoj crkvi, da li kaze: "Krstavam te u ime Elene Vajt", ili jasno kaze:
"KRSTAVAM TE U IME OCA, SINA I SVETOG DUHA."

Samo bezumnik moze iz gore navedenoga da zakljuci da Adventisti krstavaju u ime Elene Vajt.

Zbog toga ponovo mora da kazem da je Darth ovde izneo VELIKU LAZ!
Tako postupaju oni koji ni nemaju istinu, oni neprekidno iznose lazi, jer to im je misija na forumu.


Mire, dokazi d
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
"Jedino ako smo razumni u odnosu na nacela zdravog zivota, mi mozemo postati potpuno svjesni zala koja proizilaze iz nepravilne prehrane." Savjeti o zivotu i prehrani str.13.

"Mnogi su ocekivali da ce ih Bog sacuvati od bolesti samo zato sto su Ga molili da to ucini. Medjutim, Bog nije uslisio njihovu molitvu, zato sto njihova vjera nije bila usavrsena djelima. Bog Nece ciniti cuda da bi sacuvao od bolesti one koji se ne brine o sebi, nego nego stalno krse zdravstvene zakone i ne cine nikakav napor da sprece bolest." Isto str. 15.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
"Mnogi su ocekivali da ce ih Bog sacuvati od bolesti samo zato sto su Ga molili da to ucini. Medjutim, Bog nije uslisio njihovu molitvu, zato sto njihova vjera nije bila usavrsena djelima. Bog Nece ciniti cuda da bi sacuvao od bolesti one koji se ne brine o sebi, nego nego stalno krse zdravstvene zakone i ne cine nikakav napor da sprece bolest." Isto str. 15.

Evo Marko vas poučava da možete do mile volje kasapiti nerođenu djecu, ali potpuno ste opravdani ako ste kupusar, ako jedete kupus. Najvažnije je biti kupusar, naučavala je proročica sestra Ellen White.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Evo Marko vas poučava da možete do mile volje kasapiti nerođenu djecu, ali potpuno ste opravdani ako ste kupusar, ako jedete kupus.

Nego kako, ako uz to još i pijemo čaj od mente, izbegavamo kako kavu, tako i alkohol, uključujući tu i Coca Colu, bićemo potpuno "opravdani" na "istražnom postupku"... uz sve to ne zaboravimo "duhovno posmtranje" subote.... jer


Najvažnije je biti kupusar, naučavala je proročica sestra Ellen White.

Već pomenutoj se "ukazala" Svetinja nad Svetinjama, negde u okolini Oriona, i u njoj, na granitu i lapis lazuliju uklesan "original dekaloga" na kome je zlatom sjajnijim od sjaja koje ljudske oči mogu da vide, svetlela zapovest o suboti.

Ps. Neuspeli slikar, sin carinskog službenika iz Linca, je takođe bio kupusar, mrzeo je duhan, kavu, alkohol.... jedino nije (ne bih se začudio i da jeste) "duhovno posmatrao" shabat...... što naravno njegove sunarodnike, sledbenike "sestre" iz Maine-a, nije sprečavalo da mu slave rođendane.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
OVO SVAKAKO DARTH TREBA DA PROCITA:

NedVNO JE IZJAVIO DA JE ELEN VAJT ZABRANILA UPOTREBU SVIH VRSTA MESA.
Ja sam odgovorio da ona nije bila nikakva vlast da bi bilo kome i bilo sta mogla da zabrani.
Navo sam naslo njene knjige koji nije zbrana, nego:
Saveti o zivotu i ishrani.

Evo kakav je savet ona dala lekarima koji upravljaju Adventistickim zdravstevenim instisucijama:

“Vi ne treba da propistete da se meso nikako ne upotrebi, vec treba da vaspitate um i dopustite da ga svetlost obasja, Neka se probudi savest svakog pojedinca u pogledu cistote i cuvanja od svakog izopacenog apetita... Tuberkolozni bolesnici, koji sigurno idu u grob, ne treba da ucine neke narocite promene u ovom pogledu, ali treba voditi brigu o tome da se dobije meso od najzdravijih zivotinja koje se mogu naci, Osobe sa tumorime, ciji se zivot priblizava kraju, ne treba da se opterecuju time da li treba da napuste jedenje mesa ili ne. Budite pazljivi da ne napravite pogresku u pogledu ovog predmeta.
“ Saveti o zivotu i ishrani str. 236.
Vidis Darth, da ona nije zabranila upotrebu mesa, nego ga je cak u izvesnim okolnostima i odobrila.

Ovo svkako svako treba da procita:

“Zivotinje su bolesne i jedenjem njihovog mesa, mi sejemo seme bolesti u svoje tkivo i krv. Tako kada smo izlozeni promenama u malarcnom podrucju, ove promene mnogo se jace osecaju; takodje, kada smo izlozeni epidemuji i zaraznim bolestima koje vladaju, telo nije u stanju da im se odupre... Rak, tumori i sva zapaljiva oboljenja prouzrokovana su u velikoj meri jedenjem mesa.” Saveti o zivotu i ishrani str. 320. 321.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
stvarnoslap said:

Evo Marko vas poučava da možete do mile volje kasapiti nerođenu djecu, ali potpuno ste opravdani ako ste kupusar, ako jedete kupus.[/QUOTE]

Kao sto vidite, Slape nastavlja sa njegovim lazima, a to je zato sto on ni ne pravi razliku izmedju istine i lazi. Slape da li si ikad video ijednu Adventisticku bolnizu. Svakako da nisi. A ja sam ih video mnoge. Zato ja znam istinu, a ti propovedas laz.

Slepe, ma nije to uopste u pitanju, nego je problem sto oni koji su se vencvali za crkvu i obecali da se nece zeniti niti imati seks, jer glupe fariseje, a kad izadju iz crkve napadaju ne samo zene i devojke, nego u muskarce. Slape, reci nam istinu da li oni samo glume svece i misle da ce biti u stanju da zaprete zrtvama da ne smeju nikom odati tajnu ili ce platirti glavom i zivotom.
Sta ti kazes na to?


stvarnoslap said:

Najvažnije je biti kupusar, naučavala je proročica sestra Ellen White.

"Cega se pametan stidi, time se Slap ponosi". Mozes ti nas adventiste ismejavati koliko ti je voljas, ali znaj da ces umreti deset godina pre mene, pa ako je to za teme sala neka ti i bude kako trazis.

"Paznja posvecena prvilnom postupanju sa zelucem, bice nagradjena cistim mislima i snagom uma... Moralne snage su oslabljene zato sto ljudi i zene ne zele da zive u poslusnosti zakonima zdravlja." Saveti o zivoru i ishrani str. 90..
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top