Religija i zdravlje

Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
P. S. trebalo bi Marka da odblokiras, cisto da vidis sta pise, neprestano razgovara sa tobom.. A kad izostane tvoj odgovor, njemu to daje satisfakciju, jer misli kako je 'pobedio'..

Pobedio? Čime? Monolozima u kojima iznosi floskule SDA pripremljene za samozavaravanje i "ubeđivanje" neobaveštenih žrtava? Shvati, sa njima se ne ulazi u dijalog. Prvo jer je to čisto gubljenje vremena, o čemu se možeš i sam osvedočiti brojem stranica na temama u kojima se njima odgovara na tvrdnje i dokazuje da je njihovo učenje ne samo pogrešno nego i hula. Osobama spremnim na dijalog nisu potrebni kilometri stranica i ponavljanje. Uostalom, da nije tako, zar bi skakali s teme na temu u napadima na Crkvu?

Ponavljam, shvati da njima nije cilj razmena mišljenja, nego dominacija. Shvati da oni kako god da se rasprava vodi, veruju da su pobedili. I čemu onda odgovarati i sebe trovati?

Jednostavno, sve dokle god u njegovom, njihovom nastupu, postovima postoji i najmanji delić učenja Ellen Gould Harmon White, nema dijaloga.

Zovi me isključivim, ovakvim, onakvim, ali protiv onoga što mi je Bog dao, protiv dara da osetim sektaški otrov ne mogu. Upravo zato su i blokirani, jer sve dokle god razum budu menjali blasfemijama već pomenute, neće biti odgovora.


Ujedno, Marko je blokiran nakon klasičnog EGWističkog nasrtaja na Crkvu, ne pre.

Pogresno sam se izrazio, dobro si rekao nije to tolerancija, nego nadam se da je sagovornik sa druge strane iskrena osoba, koja mozda i nije svesna da gresi. Pokusam mu objasniti, ako ne uspem, necu mu nametati, necu ga vijati, i necu vrsiti intelektualno nasilje nad njim..

Ti, Slap, bilo ko, ja, i nećemo vršiti nasilje, ali subotarski, EGWistički akoliti hoće. Naravno ne svi, većina da. I upravo je u tome razlika između njih (EGWista) i braće im po Mileru, Raselovih Svedoka, koji kada vide da im ne ide, kada osete da sagovornik ne prihvata njihove "ideje" ne nastavljaju dalje. EGWisti nastavljaju, nasrću, vrše nasilje. Uostalom, pogledaj ovde na forumu, koliko je tema u kojima se Crkva napada? Ko ih je otvorio, ili ko u njima najviše "komentariše". Raselovi Svedoci? Ako se Arogantni "Zaokret" i "sestra" mu Mystery izuzmu, uz sporadične upadice Piramida4 (koji ni sam ne zna šta je), videćeš da pravo intelektualno nasilje, pravi rat protiv svih ostalih, vode upravo sledbenici, klanjatelji Ellen Gould Harmon White, sa samo jednim ciljem:

Da sotonu i njegovu proročicu nametnu kao "istinu".
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.349
Osobama spremnim na dijalog nisu potrebni kilometri stranica i ponavljanje. Uostalom, da nije tako, zar bi skakali s teme na temu u napadima na Crkvu?

Kao što mi kršćani moramo ispovjedati vjeru u Krista da bi Krist nas priznao svojima, tako Adventisti sedmog dana moraju nasrtati na Kristovu crkvu da bi se mogli smatrati sljedbenicima Ellen White i da bi Ellen White njih priznala svojima. Naime, upravo je Ellen White, kao jednu od tri evanđeoske vijesti, adventistima ostavila kao trajnu zadaću - "upozoravati svijet kako je Kristova crkva postala Bludnica". Prema tome, tražiti od adventista (EGWista) da ne napadaju nas kršćane, tražiti da nas prestanu zvati "kurvinim sinovima", znači tražiti od njih da prestanu biti adventisti EGWisti. Jer, jedna od važnijih misija Adventizma i Adventista jeste pozivati ljude da napuste Kristovu crkvu koja se, kako kažu adventisti, "prokurvala" - Iziđite iz nje, narode moj, da vas ne zadese zla njezina te ne budete suzajedničari grijeha njezinih!
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Kao što mi kršćani moramo ispovjedati vjeru u Krista da bi Krist nas priznao svojima, tako Adventisti sedmog dana moraju nasrtati na Kristovu crkvu da bi se mogli smatrati sljedbenicima Ellen White i da bi Ellen White njih priznala svojima. Naime, upravo je Ellen White, kao jednu od tri evanđeoske vijesti, adventistima ostavila kao trajnu zadaću - "upozoravati svijet kako je Kristova crkva postala Bludnica". Prema tome, tražiti od adventista (EGWista) da ne napadaju nas kršćane, tražiti da nas prestanu zvati "kurvinim sinovima", znači tražiti od njih da prestanu biti adventisti EGWisti. Jer, jedna od važnijih misija Adventizma i Adventista jeste pozivati ljude da napuste Kristovu crkvu koja se, kako kažu adventisti, "prokurvala" - Iziđite iz nje, narode moj, da vas ne zadese zla njezina te ne budete suzajedničari grijeha njezinih!

Shvaćamo li mi šta ovo što si napisao znači? Shvatamo li mi sve implikacije toga? Shvaćamo li mi sa kime se u stvari susrećemo?

Jer, ako je, a zaista jeste nama obaveza ispovedati veru Krista Uskrsloga, priznavati Njega svojim Bogom, Otkupiteljem i Spasiteljem, Ako je to, a jeste sine qua non Tela Njegovog - Crkve, a verujem da to ovim, čak i ovim što pišemo ti, mire, ja, bilo tko od Kristovih, znači upravo to, ispovedanje vere u Njega, onda primenjeno na ovo što si napisao, a to zaista jeste tako u slučaju EGWista - Adventista Sedmog Dana, ona, Ellen Gould Harmon White je za njih, njene sledbenike, šta?

Bog i Crkva.

Ps. Duboko sam svestan impliikacija ovoga što pišem, još dublje sam svestan da se od njih (EGWista) tražiti da prestanu da nas pljuju i napadaju, ne može, i upravo zato i nemam nameru da prestanem da ih dekonstruišem, da iznosim sve njihove blasfemije, hule, apostaze....

Ujedno, ima li svrhe, trovati sebe, svoj duh, slušajući i čitajući blasfemije, uvrede, koje sotoninom proročicom posednuti iznose? Ima.

Jer, Sam Krist Gospodin nam je prorokovao da će nas progoniti, vređati, napadati, ubijati, radi Imena Njegovog. Šta više, rekao je da će mnogi to činiti "verujući" da Njemu služe.

Mi smo u ratu, ratu koji vodimo ne sa ljudima, ne sa stvarima, nego sa silama i duhovima, sa idejama. A opasnije ideje nema od "zdravog života", klanjanja telu, danima...

Zato i poručujem, a znam da čitaju, da se i pored toga što se molim da im Bog vrati razum i spase ih od sotone i njegove proročice kojima služe, molim i za to da nas koji smo Kristovi, koji smo Istinu spremni govoriti bude još i više, da "oni koji bi da prevare Evanđelje" ne upropašćuju duše svojim delovanjem.

Zato se i vode ove rasprave. Ne da bi nekoga oterali, kako to ovi što razum zameniše hulama, tvrde, nego da druge, naše bližnje, ti isti sledbenici anateme ne bi upropastili.

 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Prava je ironija osudjivati Adventiste za postovanje Ellen White i njenog rada, i to od strane onih cija se vera temelji na postovanju ljudi takozvanih svetaca, kojima pripisuju i bozanska svojstva i atribute, smatrajuci ih posrednicima, i spasiteljima, kojima posvecuju praznike, prinose zrtve i darove, mole im se.. itd..
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Uostalom, pogledaj ovde na forumu, koliko je tema u kojima se Crkva napada? Ko ih je otvorio, ili ko u njima najviše "komentariše". Raselovi Svedoci?

Ako se pogleda forum religije od pocetka do kraja po temama i ko ih je otvarao, jasno se vidi da su pravoslavni katolici i ostali tradicionalni Hriscani pisali normalno, bavili se iskljucivo teoloskim temama, religioznim zanimljivostima, umetnoscu muzikom i duhovnoscu, dakle, nikoga nisu dirali ili nazivali "sektom"! A onda su se ko grom iz vedra neba pojavili "adventisti" sa svojim temama na kojima su prvo poceli da "kukumacu" kako su "progonjeni" a onda i otvoreno da napadaju crkvu..

To je na kulminiralo time - da su svi normalni duhovni sagovornici, napustili ovaj forum!

Svako moze da se u to uveri ako prelista teme od pocetka do kraja...

Prava je ironija osudjivati Adventiste za postovanje Ellen White i njenog rada, i to od strane onih cija se vera temelji na postovanju ljudi takozvanih svetaca, kojima pripisuju i bozanska svojstva

Notorna je laz da crkva svecima "pripisuje bozanska svojstva"! Vi koji Slapa i Shonea nazivate "lazovima" ovo dobro znate, a sada vi "namerno lazete"!


kojima posvecuju praznike, prinose zrtve i darove, mole im se

kojima posvecuju praznike:

1) Praznici se posvecuju i kraljevima, drzavnicima ili obicnim ljudima koji su zaduzili nas svet i narod svojim delima! Podizu im se statue, skole, cak i ulice dobijaju nazive po njima..

prinose zrtve i darove:

2) Totalna je laz da se "svecima prinose zrtve", zapravo to je toliko podmukla laz, da ti se zgadi ljudski rod koji moze da izmisli takvu odvratnost!

mole im se:

3) Svaki Hriscanin moze da zatrazi od svog brata na zemlji da se pomoli za njega. Tako i od nase brace na nebu mozemo da "zatrazimo" (molimo) da nas zastupaju pred Bogom! To ne znaci da zobilazimo naseg zastupnika Hrista, jer zagovor je biblijska nauka i svaki je zastupnik svog brata u molitvi na zemlji! Sveci su samo nasa braca na nebu koja se mole Bogu za nas! I to je zvanicno ucenje crkve!
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
U tradicionalnim crkvama postoji planski stvoren sistem lukavog izvlacenja kada se tim crkvama ukaze na njihove nebiblijske nauke.

Ti upravo primenjujes taj sistem u svom komentaru, lukavo izbegavajuci biblijsku istinu.

Kod preciste Bozje reci to ne prolazi, i u njoj je istina kategoricno jasno iznesena, da je moze razumeti i malo dete.

Ko ne zeli rec Bozju, ponasa se ovako kao ti i slicni tebi.

Notorna je laz da crkva svecima "pripisuje bozanska svojstva"! Vi koji Slapa i Shonea nazivate "lazovima" ovo dobro znate, a sada vi "namerno lazete"!

Da vidimo znacenje.


својство

својство (српски, lat. svojstvo)

Значења:

  1. (значење изведено преко синонима) ознака, атрибут, одлика, обележје, особина, диспозиција, природа, карактеристика, квалитет, белег, црта, значајка, знак, осебујност, одличјe.
IZVOR: wikirecnik

Dakle, svecima u Pravoslavlju se pripisuju svojstva Boga.

Oni posreduju za gresnike, oprastaju grehe kada ih se moli, imaju ulogu zastitnika, imaju moc da spasu coveka..itd..

kojima posvecuju praznike:
1) Praznici se posvecuju i kraljevima, drzavnicima ili obicnim ljudima koji su zaduzili nas svet i narod svojim delima! Podizu im se statue, skole, cak i ulice dobijaju nazive po njima..

Tako je.
Svecima se posvecuju verski praznici, i u njihovu cast se jede i pije, moli im se, vrse se verski obredi..itd..

prinose zrtve i darove:
2) Totalna je laz da se "svecima prinose zrtve", zapravo to je toliko podmukla laz, da ti se zgadi ljudski rod koji moze da izmisli takvu odvratnost!.

Zrtva u Pravoslavlju predstavlja poklone ili darove koji se donose u crkvu a posveceni su odredjenom svecu.
To mogu biti jestivi ili nejestivi darovi, ili pak zivotinje.

Sam cin jedenja u ime nekog sveca je zrtva tom svecu.

Slavski kolač predstavlja Žrtvu - Žrtvu blagodarnosti Bogu što smo kroz Gospoda Isusa Hrista i Njegovo stradanje spaseni od propasti, koja bi nas dostigla zbog naših grehova.

3) Svaki Hriscanin moze da zatrazi od svog brata na zemlji da se pomoli za njega. Tako i od nase brace na nebu mozemo da "zatrazimo" (molimo) da nas zastupaju pred Bogom! To ne znaci da zobilazimo naseg zastupnika Hrista, jer zagovor je biblijska nauka i svaki je zastupnik svog brata u molitvi na zemlji! Sveci su samo nasa braca na nebu koja se mole Bogu za nas! I to je zvanicno ucenje crkve!

Cim se covek moli coveku svecu koji je navodno sada na nebu, i od njega trazi zastitu, pomoc, ili posrednistvo, on ustvari izbagava da sam preuzme odgovornost pred Bogom i ucini konkretne korake u cilju svog spasenja, odnosno - da se sam ponizi i obrati Bogu u ime Isusovo, i u ime njegove posrednicke sluzbe na nebu, sto je biblijski princip, jer je Isus jedini posrednik.


"Da je na znanje svima vama i svemu narodu Izrailjevom da u ime Isusa Hrista Nazarećanina, kog vi raspeste, kog Bog podiže iz mrtvih, stoji ovaj pred vama zdrav.
Ovo je kamen koji vi zidari odbaciste, a postade glava od ugla: i nema ni u jednom drugom spasenja;
Jer nema drugog imena pod nebom danog ljudima kojim bi se mi mogli spasti"
( dela apostolska 4. 10 - 12 )

"I kuda ja idem znate, i put znate.
Reče mu Toma: Gospode! ne znamo kuda ideš; i kako možemo put znati?
Isus mu reče: ja sam put i istina i život; niko neće doći k ocu do kroza me"
( jevanđelje po Jovanu 14. 4 - 6 )

"Jer je jedan Bog, i jedan posrednik Boga i ljudi, čovjek Hristos Isus,
Koji sebe dade u otkup za sve, za svjedočanstvo u svoje vrijeme"
( 1 Timotiju poslanica 2. 5 - 6 )\

"Dječice moja! ovo vam pišem da ne griješite; i ako ko sagriješi, imamo zastupnika kod oca, Isusa Hrista pravednika,
I on očišća grijehe naše, i ne samo naše nego i svega svijeta"
( 1 poslanica Jovanova 2. 1 - 2 )

Ne uzdajte se u knezove, u sina čovečijeg, u kog nema pomoći.
Iziđe iz njega duh, i vrati se u zemlju svoju: taj dan propadnu sve pomisli njegove.
Blago onome, kome je pomoćnik Bog Jakovljev, kome je nadanje u Gospodu, Bogu njegovom"
( psalam 146. 3 - 5 )


Kao drugo, umrli ljudi ili sveci, pa i svi ostali, sada nisu na nebu, vec u grobu, i cekaju dan Hristovog drugog dolaska, da se vidi da li ce vaskrsnuti u prvom ili drugom vaskrsenju, na zivot vecni ili na sud Bozji.

Za razliku od ovoga, Adventisti se Ellen White niti mole, niti joj posvecuju bilo kakve praznike, niti je smatraju posrednikom pred Bogom, vec jednostavno svojom sestrom u Hristu koju je Bog u ono vreme upotrebio u sluzbi za crkvu.


Tako da su vase osude i pripisivanja svega i svacega Adventistima i Ellen White, i laganje na njihov racun, bez ikakvog temelja i smisla.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ako se pogleda forum religije od pocetka do kraja po temama i ko ih je otvarao, jasno se vidi da su pravoslavni katolici i ostali tradicionalni Hriscani pisali normalno, bavili se iskljucivo teoloskim temama, religioznim zanimljivostima, umetnoscu muzikom i duhovnoscu, dakle, nikoga nisu dirali ili nazivali "sektom"! A onda su se ko grom iz vedra neba pojavili "adventisti" sa svojim temama na kojima su prvo poceli da "kukumacu" kako su "progonjeni" a onda i otvoreno da napadaju crkvu..

O tome upravo i pišem. No, potkrala ti se mala greškica, napad EGWista je započeo na svim poljima, ne samo otvaranjem napadačkih tema.

Progonjeni? Ahahahahahaha. Od kada to "progonjeni" imaju skoro pa apsolutnu dominaciju? Koliko mogu da vidim, a i statistika foruma to pokazuje, progonjeni su svi ostali, i to od strane EGWista.


Notorna je laz da crkva svecima "pripisuje bozanska svojstva"! Vi koji Slapa i Shonea nazivate "lazovima" ovo dobro znate, a sada vi "namerno lazete"!

Crkva nikada svecima nije pripisivala Božanska svojstva i prerogative. Sve što je Crkva ikada pripisivala svecima je da su dragi Bogu, te da nam njihov zagovor (molitva), ali i primer života, mogu pomoći.

Namerno lažu? Pa oni su na lažima i nastali, lažima se održavaju i od laži žive.

Ujedno, Crkva nikada i slovima nikada nije ni jednu smrtnu osobu, ma koliko da je smatrala i smatra je svetom DRŽALA JEDINIM TUMAČEM SVETOG PISMA; UTEŠITELJEM.... a to Adventisti Sedmog Dana čine.

Crkva ne krštava, niti za krštenje zahteva prihvatanje bilo kog od svetaca, koji za sebe ne traže, niti su tražili status koji Adventisti Sedmog Dana pripisuju Ellen Gould Harmon White.


kojima posvecuju praznike:

1) Praznici se posvecuju i kraljevima, drzavnicima ili obicnim ljudima koji su zaduzili nas svet i narod svojim delima! Podizu im se statue, skole, cak i ulice dobijaju nazive po njima..

Praznici, blagdani posvećeni svecima su dani sećanja i molitve. Tim danima upućujemo molitvu svecima i sveticama da se mole Bogu za nas.

prinose zrtve i darove:

2) Totalna je laz da se "svecima prinose zrtve", zapravo to je toliko podmukla laz, da ti se zgadi ljudski rod koji moze da izmisli takvu odvratnost!

Ne radi se o darovima nego o zavetima, zaklinjemo se Bogu, a sveca molimo da za nas moli.

Podmukla laž? Zar se nešto drugo i može očekivati od onih kojima je smrtna žena, sa svim kontradiktornostima i blasfemijama JEDINI TUMAČ SVETOG PISMA? Zar se drugo osim otrova i može očekivati od njih koji se u smrtnu ženu krštavaju? NE MOŽE.

mole im se:

3) Svaki Hriscanin moze da zatrazi od svog brata na zemlji da se pomoli za njega. Tako i od nase brace na nebu mozemo da "zatrazimo" (molimo) da nas zastupaju pred Bogom! To ne znaci da zobilazimo naseg zastupnika Hrista, jer zagovor je biblijska nauka i svaki je zastupnik svog brata u molitvi na zemlji! Sveci su samo nasa braca na nebu koja se mole Bogu za nas! I to je zvanicno ucenje crkve!

Ne vredi im pojašnjavati. Otrov lažljive nasrtljivice koju oni smatraju JEDINIM TUMAČEM SVETOG PISMA, ih je poseo. Ujedno, ne zaboravi da su oni mortalisti. (Naravno licemerni mortalisti, jer smrtnu ženu, hranu crvima drže JEDINIM TUMAČEM SVETOG PISMA, i krštavaju se u nju.

Ps. toliko su arogantni da ne vide da im pljuvanje i optužbe nemaju nikakve osnove, o čemu sam pisao na drugoj temi.



 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.349
Kao drugo, umrli ljudi ili sveci, pa i svi ostali, sada nisu na nebu, vec u grobu,

Lk 23,42-43: "Isuse, sjeti me se kada dođeš u kraljevstvo svoje." A on će mu: "Zaista ti kažem: danas ćeš biti sa mnom u raju!"

Za razliku od ovoga, Adventisti se Ellen White niti mole, niti joj posvecuju bilo kakve praznike,

Samo ispovijedaju vjeru u Ellen White isto kao i vjeru u Boga. Jer, da biste se krstili kod Adventista sedmog dana morate prihvatiti i ispovjediti vjeru u Boga i vjeru u spise Ellen White.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Samo ispovijedaju vjeru u Ellen White isto kao i vjeru u Boga. Jer, da biste se krstili kod Adventista sedmog dana morate prihvatiti i ispovjediti vjeru u Boga i vjeru u spise Ellen White.

Upravo tako, Ellen Gould Harmon White je njima važnija od Boga. Jednostavno, oni, adventisti ne mogu verovati u Boga, ako pre toga ne veruju u Ellen Gould Harmon White.

Sve što predstavlja, oslikava Boga u koga bi veru trebalo da ispovedaju, je plod Ellen Gould Harmon White. Bez nje oni ne spoznaju Boga.

Hijerarhija verovanja adventista sedmog dana je ovakva:

- "Trinitaristički" adventisti

1. Božanstvo (trijada odvojenih bića, ne ličnosti, bića - Oca, Sina, Duha Svetoga) neshvatljivih u kompleksnosti, i čije volje možemo saznati isključvo preko Pisama koje je pisalo i koje takođe ne možemo pravilno razumeti bez "duha proroštva" otelotvorenog u liku i delu Ellen gould Harmon White (sestre, malog svetla....)

2 Pisma (Biblija) koju ne možemo razumeti bez "duha proroštva" otelotvorenog u liku i delu Ellen gould Harmon White (sestre, malog svetla....)

- "Unitaristički adventisti"

1. Bog, koji je jedan i jedini, čiji je pomazani prorok otelotvoreni Mihael (mada ima mnogo više sličnosti sa Metatronom iz Enoha i Talmuda) i čija je delotvorna "sila" Duh Sveti, neshvatljiv, dalek, "zakonodavac" čiju volju možemo saznati isključivo preko Pisama koje je pisao, a koje isto tako ne možemo pravilno razumeti bez "duha proroštva" otelotvorenog u liku i delu Ellen gould Harmon White (sestre, malog svetla....)

2 Pisma (Biblija) koju ne možemo razumeti bez "duha proroštva" otelotvorenog u liku i delu Ellen gould Harmon White (sestre, malog svetla....)


Kao što možemo videti niti Bog, niti PIsma mogu biti pravilno shvaćeni, dakle ni vera se ne može pravilno ispovedati bez Ellen Gould Harmon White. Istovremeno, u oba ova dijametralno suprotstavljena shvatanja Boga, u koga bi navodno trebalo da veru ispovedaju adventisti, veru je nomoguće pravilno ispovedati, pismo razumeti bez:

lika i dela Ellen Gould Harmon White.

Ponavljam, adventista može verovati u "trojstvo", može lagati da veruje u "trojstvo", može ne verovati u "trojstvo" ali se adventistom ne može zvati ako ne veruje da su lik, spisi Ellen Gould Harmon White, jedini tumači Božije volje, poruke, Svetog Pisma. Ne može se zvati adventistom, ako ne sledi i ne ispoveda ono što ih je Ellen Gould Harmon White učila.



U svojoj reklo bi se aroganciji, adventisti ne shvataju da su idolatri smrtne žene, da idolatrija ne podrazumeva niti praznike, niti spoljašnje vidove klanjanja. Dovoljno je naime staviti i čitavu veru zasnovati na smrtnoj osobi pa da ista bude IDOLATRIJA.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.349
U svojoj reklo bi se aroganciji, adventisti ne shvataju da su idolatri smrtne žene, da idolatrija ne podrazumeva niti praznike, niti spoljašnje vidove klanjanja. Dovoljno je naime staviti i čitavu veru zasnovati na smrtnoj osobi pa da ista bude IDOLATRIJA.

Postoje dvije vrste Adventista sedmog dana. Prvi su klanjatelji Ellen White, ali to odbijaju otvoreno priznati, a drugi su također klanjatelji Ellen White koji se otvoreno zalažu i zagovaraju kultni odnos adventista prema Ellen White. Najbolji primjer za to je Miloš Bogdanović, koji konstatira:

Ali ako neko ima kultni odnos prema Elen Vajt, on će ga imati i prema apostolu Pavlu i prema starozavetnim prorocima. Ko slepo po slovu tumači Elen Vajt, on će tako slepo tumačiti i Sveto pismo. (Miloš Bogdanović, Džordž Najtova kriza identiteta)
 
Natrag
Top