Religija i zdravlje

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mire, odgovor koji sam dao je potpuno biblijski, i svako to moze da vidi, ali ti ne zelis svesno da ga prihvatis, da ne bi kojim slucajem Adventidsti bili u pravu, jer za tebe bi to bila prava katastrofa, koji zelis sa ostalima po svaku cenu da prikazes da Adventisti grese.

Ali nece moci, jer laz se uvek kad tad razotkrije.

Sto se tice tvoje tvrdnje da su Jevreji prali ruke samo pre jela i to iskljucivo radi zdravlja je neosnovana, jer sam vec napisao iz Jevrejskih izvora da prema zidovskom zakonu, ruke se obredno moraju oprati nakon budjenja iz sna, dodirivanja mrtvog tela, te pre jela, molitve i obreda poput paljenja sveca...
Ovo predstavlja duhovni religijski obicaj.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Oni cine Hrista ludim covekom koji kao da nije imao predznanje da Jevreji misle na Duhovni aspekt pranja ruku.

Ako nije znao da oni misle na duhovno oneciscenje, zasto bi potom dao odgovor koji podrazumeva taj duhovni aspekt, rekavsi im da coveka ne opoganjuje ljdenje prljavim rukama, vec zle misli, preljube..itd..

Dakle, Isus je znao jer sve zna, da oni misle da se covek duhovno moze uprljati ako ne ispostuje obred ociscenja, i on im daje i pravi odgovor, da coveka ne prlja duhovno jedenje prljavim rukama, nego da to mogu da ucine zle misli, preljube, ubistva, neprijateljstva..itd..
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Ne moze Hristos da se slozi sa njima kad su oni to namentuli kao obavezno pravilo. Dakle, oni su insistirali da svi moraju da budu fanatici u pogledu zdravlja, da peru ruke! Opteretili su ljude besmislenim propisima i stvarali su im teret. A onda su upirali prstom u svakog ko makar i slucajno propusti da opere ruke!
Mire, ti kazes da si zivotinje predstavljale Hrista, to Jevreji ne veruju. Samo one zivotinje koje su pruinosene na zrtvu one su predstavljalle Hrista, a ostale nisu.
Drugo, jedno su obcaji starih do kojih su Jevreji drzali vise nego do Bozjih zapovesti, a sasvim su drugo njihovi obicaji.
Pranje ruku je obicaj, a nije zapovest. Nejesto stegmo ili kuk od volja, nije zapovest, nego njihov obicaj.
Svakako da Hristos nije hteo da kaze da ne treba prati ruke pre jela, svakako da treba, ali Isus je govorio o njihovim obicajima koji su kod njih zauzimali prvo pesto.


To su radili i u vezi subote i u vezi svih stvari! Ocekivali su da ljudi budu savrseni kao sto su i oni pokusavali da budu! [/QUOTE]

Tako je. Oni su imali svoja pravila i o praznovanju Subiote, kao ne smes loziti vatru iako ti je hladno, mozes ici toliko daleko, od kuce koliko je daleko sinagoga, ali ne dalje. Dakle Isus je na to ukazao.

Drugo, dali zakon o cistim i necistim zivotinjama spada u to? Svakako da ne spada. Jer taj zakon ovako Pocinnje:
"I RECVE GOSPOD MOJSIJU...." 3. Mojsijeva 11,1. Ovo je Bog uspostavio radi zdravlja, a ne bilo cega drugoga.
Mire, mora da napravis razliku od onoga sto je ljudsko i onoga stoa je Gospodnje.


Ne moze drugacije, ubedjuje i sam sebe da treba biti fanatik za zdravlje..

Mire, ne traba biti fanatik, ali da bismo bili zdravi treba da uzimamo u telo ono sto pomaze, a ne ono sto rusi zdravlje.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Šta je problem u Kini? Jedu sve i što je hrana i što nije hrana. Jedu svinjetinu, pse, mačke, pacove. Onda dođe do zaraze, opet ne otklanjaju uzrok, nego posljedice. Karantin, vakcina.

To je samo privremeno rješenje. Kao kada iz česme koja non-stop teče skupljaš vodu, umjesto da zavrneš česmu.

Tako je i sa ljudima. ljudi uzimaju narkotike, alkohol, slušaju štetnu muziku i tako sebi umire savjest, onda opet agonija. Kina je ateistička država , a sistem je njihov bog. Ni blagostanje im ne donosi mir, što vidimo po Hong Kongu.
Niko Kinu neće vojno napasti i oni su se uzoholili, ko će protiv nas ako ne smiju SAD, Rusija itd. i ne žele protiv njih.

Dakle isto kao i faraon Amenhotep II, JA sam bog u Egiptu i moj sin će biti bog kada dođe na presto. Ali ima ruka Božja koja spusti nevolju, i spuštaće je sve više i više.
Ili ono izađe čovjek iz Doma zdravlja i zapali cigaretu.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Nema većeg silnika, krvnika i ubojice od tvoga boga. Pa se onda na tog sirotog tvog boga sažalili vi adventisti sedmog dana i odlučili ubijati nerođenu djecu, kako bi sirotom bogu olakšali posao.

Što ne osporiš moje navode? Zašto si me citirao?

Zar je Isus Navin bio krvik? Dakle sve zavisi od motiva. Ali jesu oni što su klali djecu, rod KC.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ti si kao nešto smisleno naveo? Što to?

pa dokaži da nisam ili ostaješ na nivo same (puke) tvrdnje. Kao ono kada se deca svađaju za igračku.

Tvrdi trovatelj istine.

pre bar nisi dolazio, znači da si se dobro pr. sada moraš češće.

Zato i jesu otvorio pljuvačku temu da nas isporvociraš, kao i Mire pa je tražio se banujem zbog slike, koja nije moja,

a neće da kaže da je njegova, iako je on pljuvao po meni zbog čega je Juri dao ozbiljnu opomenu.

A kako je znao da nije moja?

E NEĆETE nas oterati.

Sada ću samo da dajem vaše izjave vs Biblija.

Pošto nema svrhe da bacam bisere pred vas, a vi to i jedete. ono si što jedeš.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
E NEĆETE nas oterati.

Sada ću samo da dajem vaše izjave vs Biblija.

Pošto nema svrhe da bacam bisere pred vas, a vi to i jedete. ono si što jedeš.

Ko to želi da otera "jadne" subotare, koji još od dijareje pate? Ko bi to da otera zaludne trovače istine?

Sve što radimo je da iznosimo Istinu koja obara vaše budalaštine i otrov koji ste pojeli u svojoj oholoj idolatriji. Ništa više. Ako to smatrate teranjem, onda imate problem u svojim glavama.


Naše izjave VS šta? Pa ta ista Biblija na koju se "pozivaš" u svojoj oholosti ti i obara "nauku", Ruši je kao što lahor ruši kulu od karata.

PS. Svinja je veoma inteligentna, čak više od šimpanzi i gorila.... Tako da, nisi nas uvredio, "genije"....
 
Natrag
Top