Religija i zdravlje

Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Molim vas, da ovo prenesete na temu Rat i da ne spmujete temu RELIGIJA I ZDRAVLJE.


Posle ispitivanja 407 bolesnika, dr Larson, Koenig i Kaplan 1989. godine pronasli su u kojoj meri religija utice na krvni pritisak. Dijagram pokazuje sto je neko vise odan veri, diastolni krvni pritisak je sve nizi. Dijagram 5,1

Kriticari su rekli:
“Ako religija toliko pomace zdravlju, onda svestenici treba da budu najzdraviji.” Dr King (1980) ispitivao je
uzroke smrti kod 5,207 baptistickih pastora u Americi i utvrdio da pastori, kada se uporede sa drugim grupama, imaju nizi krvni pritisak, manje bolesti srca i manju smrtnost.


Oni ljudi koji se vise bave religijom, proucavaju Bibliju, redovno prisustvuju bogosluzenjima i ucestvuju u crkvenim aktivnostima, imaju manje vremena za beskorisne i stetne navike; manje upotrebljavaju alkohol, duvan i druge stetne produkte, i zbog toga su zdraviji. (Ibid p. 258)

Dr Randolf Bird ispitao je 393 bolesnika koji su preziveli tesku operaciju na srcu i ustanovio da postoji velika razlika u mortalitetu izmedju onih koji imaju zivu veru i onih koji je nemaju. (Is Religion Good for Your Health? p. 83)
Dijagram 5,2
Mnoge Crkve dre razne seminare i predavanja o zdravlju, neke imaju i zdravstvene ustanove, bolnice, klinike, dispanzere; neke imaju i redovne casopise i filmove o zdravlju, uce vernike kako da spremaju zdravu hranu i to je velika korist vernicima koji pripadaju takvoj verskoj zajednici. Tako,
ucesce u verskim aktivnostima, pouke o zdravlju, mogu verniku doneti velike koristi.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Mire, da imaš imalo morala i poštenja ti ovako nešto ne bi izlagao, jer si sam svestan da sam ja Tripa kritikovao više puta za pisanje, i da sam čak sa njim došao do sukoba.

Gde je to na forumu zapisano podseti me? Vise puta sam trazio od tebe da ga osudis, pa "tuc muc" nista od tebe. Ako ja tebe trebam na nesto terati, tu iskrenosti nema!

Ja ga više ne kritikujem ne zato što ga u načinu pisanja podržavam, već zato što je čovek naglasio da to više ne činim, pa se time više ni ne bavim.

Svasta, pa koje su to gluposti! Ajde ja tebi da kazem nemoj vise da me napadas da smo pagani. Hoces li poslusati???

Ajde onda prestanite vec jednom da nas napadate?

Ne radi se ovde o tome da te je molio, vec se ti 90% slazes sa onim sto on pise!

ALI moj Mire, od tebe nema nikakve osude onih koji su gori od Tripa, a to su opni koje ti podržavaš, tvoji ljubimci, pa ti ne ide u prilog da ih kritikuješ.. Jel tako?

Kao prvo nisu oni gori od Tripa!
Kao drugo nemam zasto da ih napadam jer oni nikog ne napadaju vec se brane od vasih napada. Kao trece kada bi to radili u uslovima mira, kad bi vi bili fini i pristojni Hriscani na forumu i ne bi izazivali, onda bi ih ostro osudio sto vas napadaju bez razloga!

Evo primer, niko nema problem da razgovara sa Jovanom premda se ne slazemo i ucenja nam se razilaze, ali imamo problem sa vama koji napadate i ponasate se licemerno!

Kananski sveštenici su imali običaj da se nalivaju crvenim vinom, zato je i kod Hebreja uspostavljena zabrana, kultna, ne zdravstvena, za sveštenike da se opijaju, ne da piju, nego da se opijaju vinom. Da ne bi profanisali svetost vina.

Verovatno si u pravu!

a uputstvo za pashu doslvno govori o vinu.

Jeste, ali im ni ovo nije dovoljno!

Ali, to ne znači da je dozvoljenja zloupotreba, tj prekomerno konzumiranje.

Nije dozvoljena zloupotreba ni jedne namirnice pa tako ni vina. Dakle sve umereno je dozvoljeno..

Ne bi me čudilo da koristite i drogu.

Kao prvo sve ono sto je iz prirode nije droga. Jer je to ili lek ili je dato za hranu. Marihuana sluzi kao lek, kanabis od koga se pravi droga isto ima lekovita svojstva. Dok zloupotreba tih biljaka je nesto sasvim drugo i to naravno da nije dozvoljeno! Sve se moze zloupotrebiti, noz moze posluziti za secenje hleba ali se njime moze i ubiti covek!

Pitao sam te i opet ponavljam pitanje - zasto u "zdravstvenom zakonu" nisu navedene "stetne biljke" kao recimo 'ljuta paprika'??? To je dokaz da nije rec o zdravstvenom zakonu vec o obrednoj simbologiji!

U tom zakonu se pominje samo meso, a meso je ukazivalo na Hristovu zrtvu (odnosno telo) i zato je i moralo biti bez mane (zato se i pominju jedino fizicke karakteristike zivotinja a ne zdravstvene opsanosti). Svaki obed kod jevreja predstavljao religiozni cin. Tako je Hristos ispunio ovu simbologiju svojom smrcu jer je dao svoje telo za nas! Dok je zabrana jedenja krvi ostala na snazi, jer jos nije primenjena vrednost njegove otkupne zrtve. Odnosno, svetinja nije ociscena krvlju! Ali vi ovo necete i ne mozete da shvatite, jer vas je satana zaslepio!
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Gde je to na forumu zapisano podseti me? Vise puta sam trazio od tebe da ga osudis, pa "tuc muc" nista od tebe. Ako ja tebe trebam na nesto terati, tu iskrenosti nema!



Svasta, pa koje su to gluposti! Ajde ja tebi da kazem nemoj vise da me napadas da smo pagani. Hoces li poslusati???

Ajde onda prestanite vec jednom da nas napadate?

Ne radi se ovde o tome da te je molio, vec se ti 90% slazes sa onim sto on pise!



Kao prvo nisu oni gori od Tripa!
Kao drugo nemam zasto da ih napadam jer oni nikog ne napadaju vec se brane od vasih napada. Kao trece kada bi to radili u uslovima mira, kad bi vi bili fini i pristojni Hriscani na forumu i ne bi izazivali, onda bi ih ostro osudio sto vas napadaju bez razloga!

Evo primer, niko nema problem da razgovara sa Jovanom premda se ne slazemo i ucenja nam se razilaze, ali imamo problem sa vama koji napadate i ponasate se licemerno!



Verovatno si u pravu!



Jeste, ali im ni ovo nije dovoljno!



Nije dozvoljena zloupotreba ni jedne namirnice pa tako ni vina. Dakle sve umereno je dozvoljeno..



Kao prvo sve ono sto je iz prirode nije droga. Jer je to ili lek ili je dato za hranu. Marihuana sluzi kao lek, kanabis od koga se pravi droga isto ima lekovita svojstva. Dok zloupotreba tih biljaka je nesto sasvim drugo i to naravno da nije dozvoljeno! Sve se moze zloupotrebiti, noz moze posluziti za secenje hleba ali se njime moze i ubiti covek!

Pitao sam te i opet ponavljam pitanje - zasto u "zdravstvenom zakonu" nisu navedene "stetne biljke" kao recimo 'ljuta paprika'??? To je dokaz da nije rec o zdravstvenom zakonu vec o obrednoj simbologiji!

U tom zakonu se pominje samo meso, a meso je ukazivalo na Hristovu zrtvu (odnosno telo) i zato je i moralo biti bez mane (zato se i pominju jedino fizicke karakteristike zivotinja a ne zdravstvene opsanosti). Svaki obed kod jevreja predstavljao religiozni cin. Tako je Hristos ispunio ovu simbologiju svojom smrcu jer je dao svoje telo za nas! Dok je zabrana jedenja krvi ostala na snazi, jer jos nije primenjena vrednost njegove otkupne zrtve. Odnosno, svetinja nije ociscena krvlju! Ali vi ovo necete i ne mozete da shvatite, jer vas je satana zaslepio!

Dokle god lažnu doktrinu predstavljaju kao Biblijsku, i napadaju, nema pravog i kulturnog razgovora sa njima. To pod jedan. Pod dva, baš me briga šta će oni da misle o nama, svojim ponašanjem samo se brukaju i prljaju Bibliju, koristeći je kao paravan za vizije žene udarene u glavu.

Što se tiče obeda kod Hebreja, a to je prenešeno i na jedinog pravog naslednika Judaizma - pravo Hrišćanstvo, ne ono baba jelino, čiča Milerovo, ili đeda Čarsla Rasela, sva hrana se smatrala i držala se darom božijim, svaki obed je počinjao kratkom zahvalom i blagoslovom. Obed je bio, posebno porodični ili sa prijateljima znak zajedništva a ne puko utoljivanje gladi. Svaki obrok je uključivao, posebno oni svečaniji i vino, najčešće belo, dok je crveno čuvano za praznike i posebne prilike. Pilo se i pivo. Kafe nije bilo, osim ako sledbenici "sveće" iz SAD nisu došli do nekih nauci nepoznatih saznanja.
Uz to, svaki obed je bio žrtvena svečanost, i iskaz zahvalnosti Bogu. Jer u to vreme, glad nije bila tako retka kao danas.

Inače, ovi zgubidani., sa svojim "zdravim životom" pojma nemaju da zdravlje nije samo u pasenju trava i izbegavanju mesa, alkohola, kafe, duvana, nego pre svega u fizičkoj aktivnosti, ali njima sport predstavlja sablazan. Da ne govorim da sav taj kult "zdravog života" i jeste New Age budalaština. Hebreji su bili srećni sa ono malo mesa, mleka, sira, zelja (spanać, zelje, blitva), ribe i za sve to su bili zahvalni Bogu, Nisu kao muve bez glave išli od grada do grada, od sela do sela od kuće do kuće i mlatarali nekakvim zdravim životom kao znakom svoje vernosti Bogu. Doslovno su znali da su propisi o hrani, iz Levitskog zakonika, obredni propisi, a ne zdravstveni. Nisu im trebali raznorazni masoni, i američki farmeri što drhtaše na svaki šušanj da im izmešaju obredne i moralne propise kao špil karata, pa da ih uče kako će živeti.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Sad i svesno Mire iznosiš neistine, ili si bolestan od demencije.

Slobodno koristite droge, šmrčite, pušite, duvajte, bodite se u venu, i to pravdajte da nije zabranjeno biblijom.

Ko će naterati Hrišćanina da čini kako je vama volja.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
"Moralne snage su oslabljene zato sto ljudi i zene ne zele da zive u poslusnosti zakonima zdravlja i ne zele da od ove teme stvore svoju duznost...Da su zelje i strasti pod nazorom razuma i vere, drustvo bi pruzilo sasvim drugu sliku. Bog nikada nije odredio postojanjue ovog sadasnjeg zalosnog stanja, vec je ono doslo zbog krsenja prirodnih zakona." (Saveti o zivotu i ishrani, str. 196) To je upravo ono sto Gospod govori preko proroka Isaije: "O, da si pazio na zapovesti moje! mir bi tvoj bio kao reka, i pravda tvoja kao valovi morski." (Isaija 48,18)
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Dokle god lažnu doktrinu predstavljaju kao Biblijsku, i napadaju, nema pravog i kulturnog razgovora sa njima. To pod jedan.

Ma otkuda bi se to moglo dogoditi na neko napada svetog Dartha. To bi morao da bude smrtni greh.
Drugo, svi zajedno molimo te nemoj slucajno da nas napustis, jer jedino od tebe smo ovde culi "mudrosti".
Jesi li ti kanoniziran, Darth?????


Pod dva, baš me briga šta će oni da misle o nama.[/QUOTE]

Vidim da ti je stalo da se na svaki nacin predstavis da si svetac a .....????


Inače, ovi zgubidani., sa svojim "zdravim životom" pojma nemaju da zdravlje nije samo u pasenju trava i izbegavanju mesa, alkohola, kafe, duvana, nego pre svega u fizičkoj aktivnosti, ali njima sport predstavlja sablazan. [/QUOTE]

Eto svi smo se sada uverili da je Darth dobro proucio spise Elene Vajt o zdravlja. Da oni koji zele da budu zdravi treba da se uzdrzavajo od alkohola, masti zivotinjskog poprekla, duvana, droge, i da imaju fizicke vezeb.

Zbog toga Adventisti zive UDOBNIJE I DUZE GO 10 GODINA OD SVOJIH SUSEDA.
Posle ovoga nije vam potreban nikakva drugi dokaz
Vera, ucenje, kvalite i duzina zivota Adventista su najbolji dokaz verodostojnosti Adventistickog ucenja.

Jel tako Slape? Znam da se i ti slazes sa tim.


Zelim ti dobar uspeh

Eleu Vajt koriste kao paravan za vizije žene udarene u glavu. [/QUOTE]

Vidite kao to sve Darth "zna".
Zaista neko je udaren u glavu kamenom, i postao genijalac kao EGW.
Darth. tvoja druzina bi bila presrecna da ju je imala u svojpj sredini.

Jedan profesor na Kolubija univerzitetu u Njujorku, izjavio je; "To je pravo cudo, da gospodja Vsajt nije pohadjala nijednu skolu o zdravlju, a njena dela koja su napisana pre 170 godina kada je nauka u zdravlju bila u povioju, kada se danas uporede sa naucnim otkricima savrseno se uklapaju u izvestaje naucnika.

Vidis Darth, neki su sticaje okolnosti udareni kamenog u glavu i preziveli i postali genijalci, nego najveci je probvlem za one koji su udareni mokrom carapom u glavu, za njih nema resenja.
Ti bi Darth, jedono mogo da se obratic Bugarskoj Vangi, jer ona nije bila adventista, negto pripadala je tvojoj sestrinskoj crkvi i da pokusas da u njenim spisima pronadjes resenje, ako ni tu ne uspes, osudjen si na propast.

Jedina ti je prilika da prihavtis savet Elene Vajt, ako zelis da budes srecan i da dugo zivis u Blagoslovima neba, inace, za tebe druga sansa ne postoj!

Zelim ti dobar izbor
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ko ne brine o fizičkom zdravlju, neće ni o duhovnom.

U zdravom tijelu je zdrav duh.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.259
Sad i svesno Mire iznosiš neistine, ili si bolestan od demencije.

Slobodno koristite droge, šmrčite, pušite, duvajte, bodite se u venu, i to pravdajte da nije zabranjeno biblijom.

Ko će naterati Hrišćanina da čini kako je vama volja.
Sad sam i dementan i bolestan?
Bas lepo me pocastis kad kazem istinu, jer dokaza da oboris sto sam rekao nemas.

I sad to nije "vredjanje", da smo mi rekli onda bi bilo!

svi zajedno molimo te nemoj slucajno da nas napustis, jer jedino od tebe smo ovde culi "mudrosti".

Koga vi farbate kad ste se svo troje zaverili da "uklonite" Slapa? Isto tako se dogovarate i za ostale!
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Sad sam i dementan i bolestan?
Bas lepo me pocastis kad kazem istinu, jer dokaza da oboris sto sam rekao nemas.

I sad to nije "vredjanje", da smo mi rekli onda bi bilo!



Koga vi farbate kad ste se svo troje zaverili da "uklonite" Slapa? Isto tako se dogovarate i za ostale!

Samo neka pokušaju. Budimo bezazleni kao golubice, a lukavi kao zmije.
 
Natrag
Top