Razne vrste pašteta i namaza

Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.978
Pikantni namaz od sira

PIKANTNI NAMAZ OD SIRA

1.jpg

POTREBNO JE
250 g svežeg kravljeg sira, kisela pavlaka, 50 g sitno seckanog crvenog luka, veza vlašca, kašičica soli, peršun, C biber, nekoliko kapi tabaska, crvena i zelena paprika

PRIPREMA
Umutite sir i pavlaku, pa dodajte sitno seckani luk i vlašac, so, peršun, biber i tabasko sos. Sve dobro izmešajte i ukrasite paprikom seckanom na tračice, pa poslužite uz prepečeni tost. Ako želite vam namaz bude blaži i kremastiji, dodajte još jednu kiselu pavlaku.

(Blic žena)
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.978
Krem od krastavaca

KREM OD KRASTAVACA

2.jpg

POTREBNO JE
1,2 kg krastavaca, kesica belog luka u granulama, so, biber, bosiljak, 100 ml kisele pavlake, 100 ml jogurta, 200 g šargarepe, 200 g paprike

PRIPREMA
Kilogram krastavaca očistite od semenki, isecite ga na tanke kriške, posolite i pospite s pola kašičice bibera, bosiljka i belog luka u granulama. Pomešajte pavlaku i jogurt, prelijte preko krastavaca i izmešajte. Krem možete da poslužite kao hladno predjelo uz papriku, šargarepu i krastavac seckane na štapiće. Ako su krastavci veći, posolite ih i ocedite vodu, pa tek onda napravite krem.

(Blic žena)
 
Član
Učlanjen(a)
15.01.2013
Poruka
555
Odlično!:opaaa:Sutra mi dolazi keva u posetu (zato i radim onaj ručak da ju iznenadim), zvala me i rekla da će mi doneti med, propolis, domaća jaja, polutvrdi kozji sir i ono najvažnije - domaći, sveži kravlji sir od kojeg ću da radim ovaj namaz od sira i baš se veselim ko malo dete.(keva svuda ima veze,čak i na selu, živa mafija) Imam skoro sve sastojke, čak i tabasko. Nemam papriku i pavlaku, to ću da kupim a vlašac znam da ima keva reći ću joj da mi i to donese (kad mi već nosi kao da se seli), e, da, i tost moram da kupim, još ga malo imam.
Moja baba je ponekad znala da mi za doručak napravi namaz od svežeg kravljeg sira i pavlake sa sitno naseckanim vlašcem ali ništa drugo nije stavljala. (bilo je to davno)
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.978
Odlično!:opaaa:Sutra mi dolazi keva u posetu (zato i radim onaj ručak da ju iznenadim), zvala me i rekla da će mi doneti med, propolis, domaća jaja, polutvrdi kozji sir i ono najvažnije - domaći, sveži kravlji sir od kojeg ću da radim ovaj namaz od sira i baš se veselim ko malo dete.(keva svuda ima veze,čak i na selu, živa mafija) Imam skoro sve sastojke, čak i tabasko. Nemam papriku i pavlaku, to ću da kupim a vlašac znam da ima keva reći ću joj da mi i to donese (kad mi već nosi kao da se seli), e, da, i tost moram da kupim, još ga malo imam.
Moja baba je ponekad znala da mi za doručak napravi namaz od svežeg kravljeg sira i pavlake sa sitno naseckanim vlašcem ali ništa drugo nije stavljala. (bilo je to davno)

Za čuvanje kozjeg sira imam fantastičan način. Isečeš ga na kocke pa poslažeš u teglu. Između staviš malo svežih ili suvih začina po želji (super je sa bosiljkom i ruzmarinom), a onda zaliješ do vrha maslinovim uljem, zatvoriš i držiš u frižideru. Najbolje da ti pre prve upotrebe odstoji bar dva dana, a može da traje mesecima. Vadiš sira koliko ti treba, za salate, paste, testa i slično. I na kraju, kad potrošiš, to divno aromatično ulje možeš da iskoristiš isto tako do poslednje kapi. A da ne pričam koliko je zdravo, i kakav je to prirodni eliksir za organizam.
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.978
Namaz od šargarepe Anabel Lengbajn

Namaz od šargarepe Anabel Lengbajn

1.jpg

1. Ako koristite sveže šargarepe, samo ih dobro operite. Ako nisu sveže onda ih oljuštite i operite. Isecite ih na pola, po dužini i stavite ih u šerpicu sa posoljenom vodom. Kuvajte ih 10 minuta.

2. Oljuštite ih i iseckajte sitno beli luk. Nakon toga ga izgnječite. Propržite beli luk u tiganju sa maslinovim uljem. Dodajte kim.

3. Stavite skuvane i oceđene šargarepe u blender. Dodajte proprženi beli luk sa kimom. Dodajte sir, sok od limuna, nekoliko listića nane i med. Sameljite i posolite i pobiberite.

Izvor: 24kitchen.rs
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.978
NAMAZ OD PLAVOG PATLIDŽANA

1_zps299578a7.jpg


Potrebno je: 500 g plavog patlidžana, 2 čena belog luka, 5 kašika maslinovog ulja, 3 kašike limunovog soka, 2 kašike seckanih badema, kašičica seckanog peršuna, kašičica seckanog vlašca, so i biber.

Patlidžan isecite na kolutove, pa ih ispecite u tiganju na malo vrelog ulja. Pečene kolutove patlidžana ohladite i izmiksajte zajedno sa belim lukom, vlašcem i peršunom. Posolite, pobiberite, preručite u činiju, dodajte seckani badem i, neprekidno mešajući, dodajte pomalo maslinovog ulja i limunovog soka, da dobijete kremastu masu. Služite kao namaz sa kriškama prepečenog hleba.

(Večernje novosti)
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.978
PAŠTETA OD SARDINE

1_zps2827314f.jpg


POTREBNO
4 kutije sardine, 2 glavice crnog luka, 100 gr oraha, sok pola limuna, so, biber, malo senfa, ulje, i po želji 2 kašike kapara, peršun

PRIPREMA
Ovu paštetu možete pripremiti dan ranije. Ocedite sardine od ulja. Luk sitno iseckajte, posolite i dobro rukom izgnječite da izađe ljutina. U sud sipajte izgnječene sardine, dodajte luk, senf, limun i mlevene orahe. Posolite, pobiberite i sve dobro izmešajte. Dolivajte po malo ulja od sardina da dobijete glatku smesu. Na kraju dodajte kapre, ukrasite čeri paradajzom i peršunom.

(Blic žena)
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.978
Poljski namaz sa sirom

1_zps6cde21fb.jpg


Za 16 komada: 4 kašičice krem sira, 4 kašičice kisele pavlake, desetak grančica celera, 20 rotkvica, kašičica tucane paprike, so, biber i 4 veće kriške ražanog hleba.

Pola količine rotkvica i grančica celera sačuvajte za kasnije a ostatak rotkvica izrendajte na krupno rende, a celer iseckajte, pa pomešajte sa krem sirom i kiselom pavlakom. Posolite i pobiberite. Kriške hleba poređajte u pleh i pecite 30 minuta u zagrejanoj rerni na 180 stepeni, pa ohladite i isecite na trouglove. Na trouglove od ražanog hleba nanesite pomalo pripremljene mešavine rotkvica i sira i obilato pospite kolutićima preostalih rotkvica i seckanim celerom koji ste takođe sačuvali. Pospite tucanom paprikom i služite.

(Novosti)
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.978
Grčki namaz

gbr6vjmn3lfz653x7n5f.jpg


SASTOJCI:
300 g feta sira
3 čena belog luka
ljuta papričica
maslinovo ulje
biber

PRIPREMA:
Beli luk izgnječite tako da se pretvori u pastu, a potom ga dodajte u sir koji ste prethodno dobro izgnječili viljuškom. U smesu ubacite sitno seckanu svežu ljutu papričicu (ili samo jednu polovinu ukoliko niste ljubitelj ljutog), dodajte biber i maslinovo ulje i sve dobro promešajte.
Dobijenu smesu ohladite u frižideru i mažite na zapečeni tost hleb ili baget.

(Prva.rs)
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.978
Ukusna domaća pašteta

1_zps6aacbe0d.jpg


Potrebno:
- kuvano kokošje ili pileće meso
- 1 glavica luka
- 1 kašika peršuna
- 1 limun (sok)
- 1 kašika maslinovog ulja
- 1 kašika senfa
- 1 kašika kečapa
- 1 kašika maslaca
- 1 tvrdo kuvano jaje
- pola šoljice supe
- so i biber po ukusu


Priprema:
U blender staviti kuvano meso očišćeno od kosti i kože.
Zatim u blender dodati sve ostale sastojke osim supe i dobro isitniti.
Supu dodavati polako i prema potrebi dok ne dobijete željenu smesu.


Izvor: Cdm.me
 
Natrag
Top