Razlike izmedu pravoslavne i katolicke crkve i šta smo to zaboravili?

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Jedinstvo je moguće, ali je potrebno prestati sa tvrdoglavošću
Jedinstvo ce se na kraju i dogoditi. A kada se desi, crkva ce konacno prestati da se bavi sobom i prihvatice se posla, objave evandjelja. Ali najveca tragedija je sto ce adventisti i njima slicni u tome videti radjanje antihrista i njegove sile, a ne Bozje proreceno delo. Zato ce se tome suprotstaviti. Jer njima je EGW prorekla ujedinjenje crkve, zna sotona sta ce biti.. Tako ce i oni biti prevareni, jer ce misliti da je to objava antihrista.. Ali ne vredi im govoriti buducnost, jer nece verovati.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Jedinstvo svih crkava pa i drugih religija je Duhovni vavilon opisan u bibliji, i Jovan savetuje da se iz njega izadje.
Vavilon znaci zbrkam haos.
Onaj ko se pridruzuje otpalom Vavilonu, vec se poklonio zveri ili Antihristu, i spreman je da primi zig zveri.

Jedino oni koji poznaju reci gospoda Isusa i imaju zajednicu sa Bogom nece praviti kompromis sa crkvama okupljenim oko Rima u ekumenizmu, vec ce radije slusati svog Gospoda i njegovu rec i po cenu zivota.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.333
Jedinstvo svih crkava pa i drugih religija je Duhovni vavilon opisan u bibliji,


Ovo nije citat iz Biblije, nego iz spisa proročice koja je govorila u drskosti. Molim da se ne pozivaš na takvu literaturu, ne go na Sveto pismo.


Vavilon znaci zbrkam haos.

Upravo tako. A kud ćeš veće zbrke i kaosa, dakle Babilona, od ovoga: Istu knjigu čitaju, na istog se duha pozivaju, a u 50 tisuća sekti se podijeliše. :) Dakle, Protestantizam = Duhovni Babilon.

A kako i ne bi i bio, kad im "roditelj Martin Luther" reče:

Briefe aus Homberg, Luthers Werke II, Jena, 215, Martin Luther: „Kao što ne mogu otkotrljati brda, letjeti s pticama i zaustaviti moje sranje i kurvanje, zamračiti sunce, stvarati nove zvijezde, odgristi si nos, tako se ne mogu ostaviti razvratnosti.

Onaj ko se pridruzuje otpalom Vavilonu, vec se poklonio zveri ili Antihristu, i spreman je da primi zig zveri.

"Žig zvijeri" primaju Bogoubojice. Oni koji "ubijaju Boga" u najmanjima i najnevinijima - nerođenoj djeci, kao što to čini egwistička sekta.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Nije to nista izmisljeno, to pise u istoriji, srpskoj i svetskoj istoriji. E sad, ako ti tvrdis da je istorija laz ili jedan njen deo, onda vec zalazimo na ogromno polje, gde cemo se obarati i raspravljati do besvesti..

Ja ne smatram da je ono sto pise o njima laz. Pogotovo ako dolazi iz nase srpske istorije.. Za njihov dualizam i gnosticizam mislim da ima dovoljno dokaza, kao i za to da su vrsili tkz. ritualna samoubistva, tj. ubrzavali smrt, jer su verovali da je telo zlo i da ga se treba sto pre resiti!

MIRE, PROBLEM JE STO TI SAMO VRUJES katotoickinm izvestajema, jer oni jesu ih ubijali massovno i njihove gradobve pretavrali u pepeo. Mire, ja sam to proucavao pre nego sto si ti rodjen. Posetio mnoga mesta gde su sacuvani dokazi i prucio zlocine. Koga je Isus osusdio na smer zbo neverstva. NIKOGA!
[/QUOTE]

Bugari Srbi samo su zapoceli progon Katara, a katolici su zavrsili masakr u Juznon Francujkoj.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
"Žig zvijeri" primaju Bogoubojice. Oni koji "ubijaju Boga" u najmanjima i najnevinijima - nerođenoj djeci, kao što to čini egwistička sekta.

Ni sam nisi svestan koliko si u pravu. Žig Zveri, broj imena njezina, je znak čoveka, onoga ko se ponaša kao zver (povlađuje svojim nagonima), a jedan od nagona je i nagon za profitom, pohlepa. Tu je i lenjost, zbog koje će ljudi, uvereni da tako napreduju, dozvoliti da budu čipovani. I to se već događa. Znaš li gde? U Švedskoj, dominatno protestantskoj državi. Istoj onoj u kojoj maleni broj "vernika" veruje u Isusa Hrista...
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
MIRE, PROBLEM JE STO TI SAMO VRUJES katotoickinm izvestajema, jer oni jesu ih ubijali massovno i njihove gradobve pretavrali u pepeo. Mire, ja sam to proucavao pre nego sto si ti rodjen. Posetio mnoga mesta gde su sacuvani dokazi i prucio zlocine. Koga je Isus osusdio na smer zbo neverstva. NIKOGA!

Bugari Srbi samo su zapoceli progon Katara, a katolici su zavrsili masakr u Juznon Francujkoj.
Marko, sta groblja dokazuju? Da li dokazuju ko je koga prvi isprovocirao, napao ili samo svedoce kako su katari unisteni u pepelu? Naravno svedoce ovo drugo, ali nista ne govore o tome sta je uzrok toga!

To je sto se tice katara, a bogumila?

Rekao sam sta je uzrok pogibije bogumila. To je njihova satanisticka ideologija, kao i njihovo uplitanje u politiku kod nas u Srbiji. I to se lako da proveriti. Kod nas u Srbiji nisu stradali obicni ljudi, stradali su politicari, a obicni vernici su proterani.

Tvrdnja da su nasi vladari zbog toga zlocinci, je obicna propaganda.. To je kao kad bi rekao danas da je vlast zlocinacka jer je proterala sataniste koji podsticu ljude na samoubistva! Oni su samo stitili svoj narod..

Isto je i sa vesticama u srednjem veku. Zar se nikada nisi zapitao zasto su i vasi protestanti ubijali vestice?

Zato sto je na delu bio otvoreni satanizam, deca su im nestajala, koriscena su u ritualne svrhe, i to je podstaklo odmazdu naroda, kao i reakciju vlasti! Sto je bio uzrok nastanka katolicke i protestantske inkvizicije kasnije..

Dokaz je dakle, to sto ste vi ubijali vestice kasnije!

Reci mi, kako je moguce da Papa ubija svoje vestice? Zar nije on sam vestac i satanista? Zar se sotona sam protiv sebe podelio?

Ne znate vi sta pricate, istoriju tumacite pogresno, onako kako vam pise u udzbenicima za osnovni razred, a tamo nisu date sve informacije..
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Da li dokazuju ko je koga prvi isprovocirao, napao ili samo svedoce kako su katari unisteni u pepelu? Naravno svedoce ovo drugo, ali nista ne govore o tome sta je uzrok toga!

Postavlja se jedno mnogo važnije pitanje, na koje ni jedan od njih ne želi da pruži odgovor. Zašto su im katari i ostali heretici toliko važni? Zašto ih baštine? Pod jedan, nigde ne postoje dokumenti koji potvrđuju da su katari, a i ostali heretici koje EGWisti baštine (i ne samo oni, tu su i baptisti) posedovali nekakvu "Bibliju", niti da su bili subotari.

Dakle, koji je primarni i osnovni razlog za toliko insistiranje na Katarima, Bogumilima? Isključivo da bi Crkvu prikazali kao zlu, otpalu.

Ne znate vi sta pricate, istoriju tumacite pogresno, onako kako vam pise u udzbenicima za osnovni razred, a tamo nisu date sve informacije..

Nikada nisu ni znali. Uostalom, pored toga što je ono što "propovedaju" doslovno antievanđelje, ono je i "evanđelje" za dummies (naivčine, iako je pravo značenje reči dummies mnogo gore).
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Dakle, koji je primarni i osnovni razlog za toliko insistiranje na Katarima, Bogumilima? Isključivo da bi Crkvu prikazali kao zlu, otpalu.
Prvi i osnovni razlog zasto na njima insistiraju, je sto ih Elen Gould White identifikuje sa bogumilima i katarima i kaze da su oni njihovi preci! Ona ih naziva "Bozjom crkvom". Dakle, to im je kontinuitet, koji traze..

Drugi razlog je taj, da optuze nasu crkvu za zlocin nad njima..

Ipak, ako stvarno jesu njihovi duhovni potomci, onda su se sami razoktrili.. Jer ovi bogumili, katari i pavlicani - su verovali u gnosticizam, koji je osudjen u Novom Zavetu...

Evo nekih njihovih ucenja:

Svet je stvorio demijurg (zli bog satana) i zbog toga je ljudsko telo zlo, pa ga se treba sto pre resiti, zato su oni ubrzavali smrt.. Grehom su smatrali radjanje dece (branili su radjanje), dok su bludnistvo i samoubistvo proglasavali vrlinama.. Hrista nisu smatrali Bogom vec andjelom. Mojsije je sluzio djavolu, a stari zavet je od sotone, euharistiju nisu postovali, Hristos nije dosao u telu od mesa vec je uzeo prividno duhovno telo itd..

I na kraju, zasto su vlasti unistile ovu veru?

Zato sto je bila opasna po ljudsku egzistenciju, zato sto je podsticala na mrznju prema telu, prema zivotu, prema braku i radjanju i sto je mlade i stare podsticala na samoubistvo..

Koga je Isus osusdio na smrt zbog neverstva. NIKOGA!
Hristos istina nije osudio nikoga! Ali ako cemo biti pacifisti, kao vi (sto je pogresno predstavljanje evandjelja), onda bi smo i sataniste trebali pustiti da se namnoze, da zrtvuju nasu decu, da pljackaju, ubijaju i rade sta god hoce..

A upravo je to proizvod vaseg pacifizma - DEMOKRATIJA (od demo [demonska] - kratija [vladavina]).

Zato u svetu danas imamo toliko mnogo zla ubistva i sl. , da ne smemo ni decu pustiti na ulicu, niti mi mozemo bez straha nakon 23h izaci..

Hristos nije bio pacifista, niti je to Pavle. To je lazno evandjelje.. Apostol Pavle cak govori za vlasti, citiram:

"Budite podlozni vlastima, jer nema vlasti da nije od Boga.. Naime, ne nosi svog maca uzalud, vec da kazni one koji zlo cine.."

Mi kao obicni ljudi istina trebamo biti miroljubivi i podsticati na ljubav i mir, i ne trebamo nikoga napadati. Ali je na vlasti duznost da kazni one koji zlo cine. Drugim recima na vlasti je duznost da kazni sataniste..

Ako ti mislis da satanisti trebaju slobodno setati ulicom (i ako je to demokratija koju ti promovises), onda ja nemam sta s tobom pricati..

Demokratija i liberalizam, je nesto najgore sto je zadesilo ljudski rod!
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Evo nekih njihovih ucenja:

Svet je stvorio demijurg (zli bog satana) i zbog toga je ljudsko telo zlo, pa ga se treba sto pre resiti, zato su oni ubrzavali smrt.. Grehom su smatrali radjanje dece (branili su radjanje), dok su bludnistvo i samoubistvo proglasavali vrlinama.. Hrista nisu smatrali Bogom vec andjelom. Mojsije je sluzio djavolu, a stari zavet je od sotone, euharistiju nisu postovali, Hristos nije dosao u telu od mesa vec je uzeo prividno duhovno telo itd..

Poznata su mi njihova "učenja", zato sam i pitao.

Ujedno, treba napomenuti da "baštinjenje" katara, pavlikijanaca, bogumila i ostalih heretika nije postojalo u početku Reformacije, naime, Luter kakav god da je bio, nije išao toliko daleko da ove heretike baštini. Prvi koji će ih nazivati "nevinim" žrtvama biće pojedini Engleski puritanski "autori", dok će prava manija baštinjenja ovih heretika krenuti od američkog "revivala", gde su prvi koji su ih baštinili bili upravo Baptisti (druga po brojnosti "denominacija" u SAD). Šta je bio William Miller? Upravo baptista. Ko je "izazvao" viziju subotarenja kod Ellen Gould Harmon White? Baptista sedmog dana.

Ali ako cemo biti pacifisti, kao vi (sto je pogresno predstavljanje evandjelja), onda bi smo i sataniste trebali pustiti da se namnoze, da zrtvuju nasu decu, da pljackaju, ubijaju i rade sta god hoce..

Pod jedan, oni su "pacifisti" samo i isključivo samo da ne bi dobijali batine. Pod dva, Hrišćanstvo nije "pacifistička" religija. Nikada takvo nije bilo, niti će biti. Pod tri, najgori vid apostaze je tolerancija, koja vodi ka indeferentnosti. Pod četiri, EGWistički, bilo čiji "pacifizam" je laž, i te kako su spremni na nasilje, od kojeg je možda najvidljivije ono mentalno.
 
Natrag
Top