Razlike izmedu pravoslavne i katolicke crkve i šta smo to zaboravili?

Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Drugo, ne znam koji su to pedofili i koljaci postali sveci u nasoj crkvi?

Misli na Stefana Zavidinog Nemanju, koji je s pravom se borio protiv bogumila, i naravno na Stefana Uroša II - Milutina koji je bio oženjen maloletnom Simonidom. No, čak i takvi, ova dvojica su bili bliži Bogu od bilo kog protestantskog licemera, da ne govorim o subotarskim "akolitima" koji, ma šta oni za sebe tvrdili Hristovi nisu.

Nije nasa duznost da odredjujemo da li je Stepinac svetac ili ne, nije on pravoslavni vernik.

Čak i da kardinal Alojzije Stepinac i ne dobije oreol svetosti, jer Rim je u tome veoma studiozan, bliži je Bogu i svetiji od Martina Luthera, Žana Calvina, i svih mirijadi "biblijskih" licemera, o Ellen Gould Harnon White da i ne govorim.

Koliko je Rim odan Istini vidi se i iz činjenice da je veoma mali broj papa zadobio oreol svetosti, naime ne dobija se svetost tako lako kako to sledbenici kontra znanja olako tvrde pokušavajući na taj naćin da ukradu "ovce" iz Isusovog ovčinjaka.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Nije nasa duznost da odredjujemo da li je Stepinac svetac ili ne, nije on pravoslavni vernik.

Naravno da jeste, jer u velikom delu odgovoran za stradanje Srba. To isto kao kada bi neko rekao da Jevrejima nije dužnost da ocene Hitlera jer on nije pripadnik Judaizma.

Dakle opet po običaju pričaš besmilice. Samo tebe ni u PC niko ne sluša, a ovde te slušaju ovi samo zato što pljuješ po advent.

Mene gledaju hvala Bogu na predavanjima, gostovao sam na TV i sada sam pozvan na jedan blog da pišem šta god hoću i to su me pozvali pravoslavci.

Tvoje smeće ostaje ovde na forumu i ja što dajem kao besmislice na grupi da drugi vide.

To jeste tvoj domen, ovde da ostane, a kakvi su ti koment. da ih ja širim dalje.

Vi kukavice ne smete dalje da ih širite. A kako se volite van foruma vidimo. Dakle ovde ste ujedinjeni u mržnji prema advent.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Naravno da jeste, jer u velikom delu odgovoran za stradanje Srba. To isto kao kada bi neko rekao da Jevrejima nije dužnost da ocene Hitlera jer on nije pripadnik Judaizma.

Dakle opet po običaju pričaš besmilice. Samo tebe ni u PC niko ne sluša, a ovde te slušaju ovi samo zato što pljuješ po advent.

Mene gledaju hvala Bogu na predavanjima, gostovao sam na TV i sada sam pozvan na jedan blog da pišem šta god hoću i to su me pozvali pravoslavci.

Tvoje smeće ostaje ovde na forumu i ja što dajem kao besmislice na grupi da drugi vide.

To jeste tvoj domen, ovde da ostane, a kakvi su ti koment. da ih ja širim dalje.

Vi kukavice ne smete dalje da ih širite. A kako se volite van foruma vidimo. Dakle ovde ste ujedinjeni u mržnji prema advent.
De, pa kazi ko si vec jednom? Samo se nesto hvalis ovde, a ko si i sta si ne smes reci.

Ti da drzis predavanja, ja bi te pozvao na suceljavanje, ali to ne smes jer si kukavica. Ne smes ni u grupu da pozoves, jer znas koliko nisi u stanju da odbarnis ono sto zastupas.

Jadna je tvoja nauka kad se bojis jednog Mire, a profesor si, pises knjige, kapacitet..

Ti si obicna nula.. Neko ko je kapacitet i pise knjige nije toliko neozbiljan.. A recnik ti je da Bog sacuva, sto dokazuje da nemas akademsko obrazovanje.

sada sam pozvan na jedan blog da pišem šta god hoću i to su me pozvali pravoslavci.
Jadan taj koji te je pozvao, taj ne zna kojeg vuka u jagnjecoj kozi je primio.. Zato i ne smes reci ko si, jer kad bi se razotkrio kako ovde pljujes pravoslavlje a tamo uvijas i ulagujes im se, propao bi!

Tvoje smeće ostaje ovde na forumu i ja što dajem kao besmislice na grupi da drugi vide.
Hvala Bogu ostaje da se vidi tvoja sramota.. Akademski obrazovan, pise knjige gostuje na tv, a govori da Bog kaznjava koronom i da je virus nastao od slepog misa.. Uzas!
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Mene gledaju hvala Bogu na predavanjima, gostovao sam na TV i sada sam pozvan na jedan blog da pišem šta god hoću i to su me pozvali pravoslavci.

Dakle, točno stopama Miroljuba Petrovića.

Predavanja, Televizije, pa jedan pravoslavni forum. Vrlo brzo, kad su čitatelji provalili da se radi o EGWisti, subotaru, počeli su ga pitati zašto skriva da je subotar. A on je svima odgovarao: Sikter bre bedo! I vrlo brzo je završilo Miroljubovo siktanje. :)
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Dakle, točno stopama Miroljuba Petrovića.

Ili stopama svakog sektaškog "offspringa" američke provinijenicje. Prvo što ih u "miki maus" školama za "evangelizaciju" nauče je da prvo pažljivo prate "duh naroda" koji treba da napadnu, a onda i da se vešto maskiraju.

Ps. Upravo na takve nas je Gospodin i upozorio. To su naime oni "tati" (lopovi) što preskaču ograde "ovčinjaka".

Predavanja, Televizije, pa jedan pravoslavni forum. Vrlo brzo, kad su čitatelji provalili da se radi o EGWisti, subotaru, počeli su ga pitati zašto skriva da je subotar. A on je svima odgovarao: Sikter bre bedo! I vrlo brzo je završilo Miroljubovo siktanje.

Upravo tako. Njih, siktave je lako prepoznati, ma koliko da se kriju i uvijaju u nacionalne, ili new age maske. Dovoljno je samo biti čvrst u poznavanju svoje vere. A onda istima, siktavcima reći nosi se od mene sotono.

Akademski obrazovan, pise knjige gostuje na tv, a govori da Bog kaznjava koronom i da je virus nastao od slepog misa.. Uzas!

Akademski obrazovan... aha, pazi da nije. Možda na nekom od EGWističkih Miki Maus "univerziteta"....
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Naravno da jeste, jer u velikom delu odgovoran za stradanje Srba. To isto kao kada bi neko rekao da Jevrejima nije dužnost da ocene Hitlera jer on nije pripadnik Judaizma.
Dakako, mozda si u pravu, mozda mi trebamo dati svoje misljenje i sud o tom coveku. Ali to je ono sto ti jedva cekas, da se mi posvadjamo oko Stepinca. A kod nas je motiv suprotan, mi smo se zato i sastali sa katolicima da razresimo ovo pitanje zajednicki. Na zalost umesali su se politicari i sve propalo..

I tu se vidi tvoj motiv i zelja da nas prikazes u ruznom svetlu!

Akademski obrazovan... aha, pazi da nije. Možda na nekom od EGWističkih Miki Maus "univerziteta"....
Oni su ipak gospoda.. Ovom ni vokabular i terminologija nisu blizu jednog adv. teologa. Mozda je van foruma fin i ugladjen, a ovde sebi daje oduska..

Kako god, kad ja ponudim javno suceljavanje, a on se uplasi, znaci da je rec o cirkusantu.. Moze on do besvesti da ponavlja kako "deli nase postove" i kako mi "ne smemo da delimo njegove", cinjenice govore suprotno. On ne sme da ide na javno suceljavanje..

Ne sme da se osvrne kako je do pre 2 meseca lupao besmislice, da koronu salje njegov 'bog' da nas kazni, a danas studije pokazuju da je virus nastao u laboratoriji..

I ko je stradao najvise? Nisu to pagani vec njegovi protestanti! Totalni kolaps teologije, naprosto, jedan akademik i vrstan poznavalac pisma, makar to bio i covek sa miki maus univerziteta, ne bi sebi dozvolio ovakvu sramotu..

Inace, kad god mu se teologija raspada, uvek je vikao da je 'veliki pravoslavac', profesor, a sada govori da je akademski obrazovan, da je adventisticki predavac, i da ga zovu na TV, da pise knjige.. On misli da ce mu neko poverovati da je autoritet, pa ce ga to izvuci iz nedostatka argumenata..

Ne znam samo kako je od 'novo-krstenog' mladog vernika, koji se krstio pre samo 2 godine, postao adventisticki predavac, gostujuci TV-a, pisac i uvazeni autoritet u crkvi?

Ili nas je svo vreme vukao za nos i lagao ko je, ili i dalje laze i pretvara se!

Sa takvima, ne treba gubiti vreme, ko ce njemu posle svega verovati?

Nego, vratimo se temi, nije on tema..
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Totalni kolaps teologije, naprosto, jedan akademik i vrstan poznavalac pisma, makar to bio i covek sa miki maus univerziteta, ne bi sebi dozvolio ovakvu sramotu..

Takva lupetanja možda sebi ne bi dozvolio pripadnik neke druge od 50.000 "denominacija", ali, veruj mi EGWisti imaju takav mindset da će sve i svašta lupetati, uvereni da su proroci.

Ne znam samo kako je od 'novo-krstenog' mladog vernika, koji se krstio pre samo 2 godine, postao adventisticki predavac, gostujuci TV-a, pisac i uvazeni autoritet u crkvi?

Pitaš se kako? Pa sam način delovanja onoga što crkva i nije, dozvoljava takve stvari. Zar si zaboravio da ih je "proročica" učila da su svi oni "proroci"? Šta misliš na koji način oni "evangeliziraju"? Pa uprav takvim delovanjem, predavanjima, tv gostovanjima i ostalim što si naveo. Oni ne idu kao Raselovci po dvoje i dele Kule Stražare, niti su kao Raselovci, robovi "starešina". Dakle, on (ako se zaista o jednoj osobi radi) možda zaista to sve i radi, ali autoritet u "crkvi" (to crkva nije) on nije. Sa druge strane, ako je on zaista "predavač", gostuje na TV, neka postavi link snimka "predavanja", da vidimo ko je "genije".

Sa takvima, ne treba gubiti vreme, ko ce njemu posle svega verovati?

Njemu ni pre ni posle ne treba verovati. Kao što ne treba verovati ni jednom od Milerita.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Sa druge strane, ako je on zaista "predavač", gostuje na TV, neka postavi link snimka "predavanja", da vidimo ko je "genije".
Ne sme da postavi link predavanja, jer bi se razotkrilo ko je, a on bi se tada osramotio koliko je lupetao ovde svo vreme. Zato ni u grupu ne sme da nas pozove, jer ako ona zaista postoji, on je imenom i prezimenom tamo, a nasi argumenti bi ga pobedili. Prosto, on sebi ne sme dozvoliti da ga tamo raskrinkamo..
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ne sme da postavi link predavanja, jer bi se razotkrilo ko je, a on bi se tada osramotio koliko je lupetao ovde svo vreme.

Moguće, ali je najverovatnije da je on posednut "predavačima", tačnije da im krade identitet, i ovde se kiti tuđim perjem.

No, da se vratimo temi.

Možda najvidljivija, ako ne i jedina "razlika" između Istoka i Zapada Crkve je u samoj organizaciji, tačnije u vođenju. Zapad insistira na juridičkom pogledu na apostolsko prejemstvo - primat, dok Istok inisitira na sinodalnosti. Naravno, papa nije autokrator, i svoje odluke po pitanjima vere ne donosi bez pristanka (konsenzusnog) sinoda nadbiskupa i biskupa. Sa druge strane, odluke sinoda nisu na zapadu pravosnažne bez papinog pristanka.

.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Možda najvidljivija, ako ne i jedina "razlika" između Istoka i Zapada Crkve je u samoj organizaciji, tačnije u vođenju. Zapad insistira na juridičkom pogledu na apostolsko prejemstvo - primat, dok Istok inisitira na sinodalnosti. Naravno, papa nije autokrator, i svoje odluke po pitanjima vere ne donosi bez pristanka (konsenzusnog) sinoda nadbiskupa i biskupa. Sa druge strane, odluke sinoda nisu na zapadu pravosnažne bez papinog pristanka.
Da, to je osnovni razlog zasto nije moguce jedinistvo istocne i zapadne crkve. Sve ostalo su trivijalna pitanja. I po meni, ne vidim kako je uopste ovo moguce resiti, sve dok jedna i druga strana ne popuste. Opet iako postoje razlike, istocna i zapadna crkva jednu drugu ne poricu i ne izopstavaju, a krstenje je zajednicko i priznaje se. Znaci problem je najvise organizacijske prirode, i po meni radi se o jednoj crkvi, ma sta ko tvrdio..
 
Natrag
Top